Piť, či nepiť kávu pred otehotnením?

adriana_13
8. jan 2012

Aký máte na to nazor,? 😒 Piť ,či nepiť ?

lodgermaniacka
8. jan 2012

ja som pila a pila som aj ako tehotna, mam nízky tlak, bez kavy neviem fungovať, pila som ale slabšiu..

elise
8. jan 2012

@adriana_13 ja som pila aj pijem inak sa neviem ráno naštartovať a už 5 rok makáme na bábenku a nedari sa🙂

adriana_13
autor
8. jan 2012

no ved prave preto neviem ci ju mam alebo nemam pit ,,tiez som mrtva ked si ju rano nedam,,,my sa snazime kratucko tak chcem vsetko robit tak aby sa zadarilo co najskor 🙂

lodgermaniacka
8. jan 2012

@adriana_13 no nam sa zadarilo aj napriek pitiu hned na prvy krat, preto si nemyslím že by to malo mať vplyv..

ajca123
8. jan 2012

Pojem kávu asi 10rokov a mám dvoch synov a treti je v brusku 🙂 ale zajtra uz ide von 🙂
Ja si myslím že niekto nemôže otehotnet a pije kávu nebo papa všeličo čo nie je zdravé,nema príčinu že nemôžete otehotnet,
Skôr treba zmeniť lekára...
A kamaratke lekár povedal že treba zmeniť partnera :( a ked ju podviedol tak ho vymenila a teraz má krásnu dcérku 🙂
Aj gyn-fiv treba skúsiť tam poradia

jabadaba
8. jan 2012

a preco by sa nemala pit kava pred otehotnenim? Nepocula som nic o tom, ze by to branilo ci nejako inak ovplyvnovalo planovanie potomstva. Ja som kavickarka, pila som kavu dlho pred zalozenim rodiny a otehotnela som oba razy uplne do pohody. A okamzite ako som si zmyslela. Jedine v tehotenstvach som kavu nepila, alebo znacne obmedzila jej prijem, pretoze mi doslova smrdela a napinalo ma z nej. Takze nevidim naozaj dovod a ani nic medicinsky podlozene proti kave v tejto suvislosti som necitala. Ak je problem pocat, tak bude inde ako v prijme kavicky. 🙂

jabadaba
8. jan 2012

@adriana_13 kava plodnost neovplyvnuje. Skor napr. wifi a podobne "ziarice". Wifi napriklad vyrazne spomaluje spermie. No tak fasa doba, vsade navokol su nejake takto zariadenia. Aj laptop na kolenach je skodlivy.

jabadaba
8. jan 2012

@elise nedari sa isto pre iny dovod, nie kvoli kave. No drzim palce nech sa dockate. 😉

adriana_13
autor
8. jan 2012

@jabadaba tak my skušame len mesiac ale s tym laptopom na bruchu polozenym v posteli by som mala prestat

heln
8. jan 2012

káva nie je otrava a ani nič iné, má dokonca aj pozitívne účinky na organizmus, len to netreba preháňať s jej množstvom, dve kávy denne sú ideál, takže kľudne piť. pitie kávy nemá vplyv na otehotnenie pokiaľ viem.

annaopialova
8. jan 2012

ahoj kava nema ziadny vplyv na otehotnenie

lucik85
8. jan 2012

nemyslim ze kava by mala nejaky vplyv na otehotnenie 🙂 ja som pila dlho aj pred otehotnenim a otehotnela som hned aj pocas tehu a aj teraz ked kojim pijem 2 kavy denne 🙂

jabadaba
9. jan 2012

@adriana_13 to celkom isto a potom aj ked sa Ti zadari a budes tehotna, tak ziaden laptop na bruchu. 😉 A najma, pocas snazenia, hlavne muz nech si dava na toto bacha. Na nich najviac to ma vplyv. No co uz narobime, nezijeme vo velmi priaxnivej dobe co sa kadejakych negativnych vplyvov tyka....tak drzim palce nech sa coskoro zadari. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre