Používame cookies. Viac informácií tu. OK
szzuzka
7. máj 2019

@kristina_00 vitaminy- kyselinu listovu urcite ano, uz pred otehotnenim 🙂 ale ine neplanovat, len cakat 🙂

lucinika
7. máj 2019

Ak plánuješ otehotnieť, môžeš začať jest kyselinu listovú pripadne iné prípravky sama. Myslím ze lekár sa ti bude venovať až kým sa vám dlhšiu dobu nebude dariť (dlhšia doba je myslím minimálne rok, dva..). Ja by som to nechala volne plynúť, podľa toho aký máš cyklus by som sa snažila milovať viacej v období ovulácie.

3petka
7. máj 2019

@kristina_00 určite to nechajte len na náhodu lebo keď sa budete snažiť just sa nebude dariť. Ak chceš tak papaj čo uznáš za vhodné alebo čo ti odporuči lekár. Ja s mužom sme napríklad bábo plánovali ale nič som nejedla akurát som upravila jedálniček, viac ovocia a zeleniny a viac pohybu. Ani keď som bola tehotná tak som nič nebrala, jednak mi nerobili vitamíny dobre ale potom som si povedala že načo sa pchať somarinami keď som zdravá žena. Akurát už vo vyššom štádiu som musela jesť magnézium lebo som mala v noci kŕče v lítkach ale to tiež len tak dva týždne. A z neho som mala strašnú záhu.

mischelin999
7. máj 2019

@kristina_00 ja by som neplanovala, ked sme sa rozhodli pre babo vysadila som HAK, ale inak sme to vsetko nechali na nahodu a neriesili sme nic, az mi proste zrazu asi dva tyzdne meskala MS tak som si urobila test a pol pozitivny 🙂

saskia_98
7. máj 2019

Ja ked som chcela otehotniet, vysadila som hak, vypocitala si plodne dni ze aspon priblizne viem kedy to ma vyznam a za 3 mesiace som otehotnela. ☺ Ale nejako som netlacila na pilu vobec ..

hettinka
7. máj 2019

@kristina_00 neplánovať. Zdravo sa stravovať a užívať si bez ohľadu na zo, či chcem byt tehotna, alebo nie.

frota3
7. máj 2019

Pokial nemas ziadne zdravotne problemy, tak to mozes nechat kludne na nahodu. Je to lepsie, nemas stres a len si proste uzivas a ked to pride, tak to je 🙂

kristina_00
autor
7. máj 2019

@frota3 Mala som cystu ale lekár mi s ňou nič nerobil povedal že pri nadchádzajúcej menštruácii by mala prasknúť sama , meškala mi 2 mesiace a potom prišla 21.v mesiaci ako predtým pravidelne a aj trvala 5 dní ako vždy len bola viacej bolestivá pri ďalšej kontrole na ktorej sme sa dohodli nehovoril o nej už nič tak dúfam že všetko v poriadku 😊😊

kristina_00
autor
7. máj 2019

@3petka ja sa celkom zdravo stravujem , mám veľmi rada ovocie a zeleninu a sú na každodennom poriadku a aj u polovičky tak nemusím nič upravovať , počula som o tej kyseline ..že dobre brať a viac neviem ani som nezistovala ..ja lieky , vitamíny ani nejaké doplnky neberiem pretože mám taký blok a je mi to nepríjemné prehĺtať od detstva ..takže či je to také dôležité tá kyselina by ma zaujímalo 🙂 akurat čo musím bratt lieky na odvodnenie lebo mám s tým problémy 😐

kristina_00
autor
7. máj 2019

Po dieťati túžim a aj moja polovička , mám ho kde vychovávať a aj ako zabezpečiť .. a dať mu všetko čo potrebuje 😌 a cítim sa už aj pripravená .. ale som strašný bojko .. mám strach z tehotenstva stále so kladiem otázky čo ak budú nejaké komplikácie , čo ak nebude zdravé , čo ak čo ak .... To je moja chyba bohužiaľ 🙄🙄🙄

nika3136
7. máj 2019

Naplánovať si to môžeš, príroda to môže zariadiť úplne inak. My sme si povedali že sme pripravení, máme stabilnú prácu, tak to skúsime. Raz sme sa pokúsili a hneď so šťastným výsledkom. Pochyby samozrejme boli ... či sme nemali počkať, či to zvládneme, bla bla bla.
Ale som šťastná a najmä vďačná, že môžem byť mladá mamička, že je maličká krásna, šikovná a že to spolu zvládame.
Mám však známe ktoré sa snažili aj rok, dva, tri...

kristina_00
autor
7. máj 2019

@hettinka tiež som naklonená viac k tejto variante 😌 nechať to na prírodu a osud ..ale kamoska čo má už má dieťa mi dala chrobáka do hlavy že predtým než sa začneme snažiť mám navštíviť gynekológa a poradiť sa s ním , a že on mi aj poradí nejaké doplnky kt.su dôležité pred otehotnením

kristina_00
autor
7. máj 2019

@nika3136 no veď toto tiež stále si pokladám hocjaké otázky podobného typu 😑 tak to gratulujem 😍😍 k maličkej .. keď píšeš mladá mamička koľko máš rokov samozrejme ak stým nemáš problém prezradiť a neurazí ťa moja otázka 😊

nika3136
7. máj 2019

@kristina_00
Ešte sa vyjadrím k tým doplnkom.
Pracujem v lekárni, poznám všetky na trhu a napriek tomu som pred tehotenstvom nič neužívala. V prvom trimestri som užívala kyselinu listovú, v ďalších iba železo.

nika3136
7. máj 2019

@kristina_00 Ďakujem. Mám 23, malinká bude mať rok. Ale s tým, že mám odpracované 2 roky na zmluvu, kúpili sme si dom a priateľ má takisto stálu prácu.
Netvrdím, že každá mladá žena by na to mala prostriedky a že každá musí byť takto skoro tehotná, ale ak je všetko priaznivé, určite smelo do toho.

kristina_00
autor
7. máj 2019

@nika3136 tá kyselina sa berie kvôli tomu aby plod nemal vývojové chyby či ?

kristina_00
autor
7. máj 2019

@nika3136 aj ja mám 23 😊 podla mňa ak máš dieťatko kde vychovávať a zabezpečiť ho tak to je ideálny vek 😊 predsa mladé telo lepšie zvládať ako to staršie čo sa týka po fyzickej stránke

ladybug138
7. máj 2019

My sme bábätko plánovali, dokonca som vždy túžila po letnom dieťati, prinajlepšom narodenom v znamení leva :D veľa kamarátok okolo mňa malo problém s otehotnením, tak som to brala tak, že aj tak to dlho potrvá, než ostanem tehotná a bla bla, nebrala som nijaké vitamíny, ani kyselinu listovú, ja som s tým skrátka nerátala, že by to mohlo hneď vyjsť..čo sa týka stravy, nestravovala som sa ani predtým ani teraz nejako divoko zdravo, nejem vyprážané veci, ale to preto, lebo to nemusím...snažím sa zdravšie teraz, ale tie chute neovládnem...každopádne! po prvom pokuse, s tým, že som používala ovulačné testy, aby som sa aspoň trochu zorientovala, som otehotnela 🙂 a už sme v 29tt, keď som to zistila, začala som jesť femibion, ale to je asi tak všetko 🙂 kávu pijem bezkofeinku, občas aj s kofeínom, aj coca colu a pepsi som pila, keď mi bolo zle alebo som mala chuť...takže rady o zdravšom stravovaní atd sú síce na mieste, ale ja som príklad toho že to ide aj bez toho :D

ladybug138
7. máj 2019

A čo sa týka toho letného dieťaťa, tak mám termín v júli a znamenie lev ♥ sila myšlienky je niekedy neskutočná, držím palce!!!!

kristina_00
autor
7. máj 2019

@ladybug138 wau super 😍 gratulujem , prajem vám veľa zdravíčka hlavne a nech ti to dobre dopadne 😍

kristina_00
autor
7. máj 2019

@ladybug138 takže budete mať doma malú levicu heh🦁

h_petra
7. máj 2019

ja si dieťa plánujem od 19tich ale asi mám zlý plánovač 😀 páči sa mi to slovné spojenie "plánované tehotenstvo" a začalo sa mi páčiť ešte viac po tom, čo som zistila, že otehotnieť teda rozhodne nie je tak jednoduché 😀
Vykašli sa na konzultáciu s gynekológom, čo Ti asi tak poradí? Kúp si kyselinu listovú a užívaj si sex 😉
Držím palce, aby si nečakala na otehotnenie dlho. Nech ťa v skupine "Snažilky" nevidím 😉 veľa šťastia

hettinka
7. máj 2019

@kristina_00 myslím, že celé tie doplnky poradené gynekológom je jeden veľký biznis. Ked tak, chod k obvodnému a na gyndu na preventívku, nech ti vezme obvodný krv na krvný obraz, kyselinou listovou nič nepokazíš, ale viac naozaj netreba. Len ak by sa vám viac ako rok nedarilo, je čas na gynekológa.

kristina_00
autor
7. máj 2019

@hettinka na krvný obraz chodím každé 3 mesiace .. všetko mám v poriadku a aj moc .. tú kyselinu kúpim vyskúšam za to nič nedám a uvidíme 🙂

patrikaa2
7. máj 2019

Ja som brala asi 3-4 týždne pred otehotnením femibion 1 🙂 a podarilo sa nám ba prvý sup 🙂 (nehovorím že kvôli tomu) ale preventívne som si ho kúpila aby som mala v sebe nejaké vitamíny 🙂 je to kyselina listová + ostatne vitamíny čo sú pre tehotnú alebo plánovanú mamičku prospešné 🙂

diaalex
7. máj 2019

Ja som pred otehotnením brala 2 týždne Femibion, snúbenec zvýšil príjem vitamínu C a E a užívali sme si každú spoločnú chvíľu 🙂 a prišlo to samo 🙂

evaachesa
7. máj 2019

@kristina_00 kyselinu treba zacat uzivat mesiac pred otehotnenim. Zabranuje vyvojovym chybam ako razstepu chrbtice a inym defektom. Je to dolezite hlavne v prvom mesiaci kedy je najvyssie riziko tychto vad. Najlepsia je kyselina s metafolinom pretoze vacsina zien nedokaze obycajnu kyselinu spracovat a k tomu prave dopomaha metafolin. Ja som uzivala do 13 tyzdna femibion1 a teraz som presla na femibion2.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli