Podarilo sa vám otehotnieť na prvýkrát?
ajojte! Som buduca snazilka a xcela by som vediet ako casto a ci je vobec sanca aby sa to podarilo na prvykrat. ☹ Otehotneli ste prirodzene alebo ste tomu pomohli nejakou metodou 😉 dakujem vela stastia a radosti s ratolestami 😀
Stručné zhrnutie
- Veľa žien uviedlo, že otehotneli spontánne na prvý pokus, zatiaľ čo iným trvalo mesiace až roky alebo potrebovali metódy asistovanej reprodukcie (inseminácia, IVF).
- Bežné odporúčané postupy na zvýšenie šance sú sledovanie ovulácie (bazálna teplota, Jonasova metóda, Billingsova metóda, folikulometria), vysadenie hormonálnej antikoncepcie a užívanie doplnkov ako Babyplan/Calibrum babyplan a kyselina listová.
- Lekárske vyšetrenia a intervencie spomenuté ako riešenia zahŕňajú folikulometriu (možný poplatok 2000 SK/ročné u konkrétneho lekára), hormonálnu stimuláciu, laparoskopiu pri endometrióze, liečbu zvýšeného prolaktínu a IVF.
Q: Aké metódy zvyšujú šancu na otehotnenie na prvýkrát?
A: Odporúčané metódy zahŕňajú sledovanie ovulácie (bazálna teplota, Jonasova metóda, Billingsova metóda), folikulometriu u gynekológa, pravidelný sex počas plodných dní a užívanie doplnkov ako Babyplan/Calibrum babyplan a kyselina listová.
Q: Čo je folikulometria a platí sa za ňu?
A: Folikulometria je sonografické sledovanie dozrievania vajíčok; v diskusii jedna žena uviedla, že u jej lekára je ročný poplatok 2000 SK, zároveň lekári môžu folikulometriu navrhnúť pri podozrení na problémy s ovuláciou.
Q: Kedy začať užívať doplnky ako Babyplan a kyselinu listovú pred plánovaným otehotnením?
A: V diskusii sa odporúčalo užívať Babyplan/Calibrum babyplan a kyselinu listovú 2–3 mesiace pred plánovaným počatím; niektoré ženy však začali užívať aj len mesiac alebo 2 týždne pred.
Q: Ako rýchlo po vysadení antikoncepcie možno otehotnieť?
A: V príspevkoch ženy uviedli otehotnenie hneď v nasledujúcom mesiaci po vysadení HAK alebo po odstránení vnútromaternicového telieska; iné prípady však vyžadovali niekoľko mesiacov.
Q: Ktoré lekárske problémy a liečby sa spomínali pri ťažkostiach s otehotnením?
A: Uvádzali sa endometrióza s laparoskopiou, zvýšený prolaktín, polycystické vaječníky, hormonálna stimulácia, laparoskopické zákroky a IVF ako možné riešenia.
Q: Pomáhajú neštandardné metódy ako lunárny kalendár alebo reflexná masáž?
A: Niektoré príspevky odporúčali lunárny kalendár alebo reflexnú masáž ako alternatívu, ale ide o nevedecky podložené návrhy bez konsenzu; tieto metódy sú v diskusii prezentované ako subjektívne skúsenosti.
Q: Ako dlho sa odporúča čakať pred konzultáciou s lekárom, ak sa nedarí otehotnieť?
A: Viaceré ženy navrhli ísť za gynekológom po niekoľkých mesiacoch neúspechu alebo skôr, ak je vyšší vek, dlhodobé problémy s ovuláciou alebo iné symptómy; konkrétne termíny sa v skúsenostiach líšili.
Závery z diskusie
Zhoda
- Veľa žien hlási spontánne otehotnenie na prvý pokus ako bežný výsledok.
- Sledovanie ovulácie (BT, Jonasova/Billingsova metóda) a vysadenie HAK sú často spomenuté ako praktické kroky pred plánovaným počatím.
- Doplnky označované ako Babyplan/Calibrum babyplan a kyselina listová sa odporúčajú začať 2–3 mesiace pred počatím.
Sporné názory
- Niektoré ženy tvrdia, že „nemyslieť na to“ a nehrotiť snaženie zvyšuje šancu na otehotnenie, zatiaľ čo iné zdôrazňujú aktívne sledovanie plodných dní a meranie bazálnej teploty ako účinnú stratégiu.
- Niektoré príspevky odporúčajú neštandardné metódy (lunárny kalendár, reflexná masáž), zatiaľ čo iné ich považujú za nepodložené a spoliehajú sa na lekárske vyšetrenia.
Otvorené otázky
- Prečo niektoré ženy otehotnejú hneď a iné potrebujú mesiace alebo roky, aj pri podobných zdravotných podmienkach?
- Koľko mesiacov je optimálne užívať doplnky typu Babyplan pred plánovaným počatím v rôznych klinických scenároch?
Spomenuté značky a firmy
Babyplan, Calibrum babyplan, Femigard, Cilest, lunarium.co.uk
Spomenuté produkty a metódy
Babyplan, Calibrum babyplan, kyselina listová, HAK, antikoncepčný krúžok, vnútromaternicové teliesko, folikulometria, meranie bazálnej teploty (BT), Jonasova metóda, Billingsova metóda, lunárny kalendár, reflexná masáž, tehotenský test, hormonálna stimulácia, IVF, inseminácia, laparoskopia, zvýšený prolaktín, polycysticke vaječníky, natívne IVF
Miesta a osoby
Nové Zámky, Bratislava, Ružomberok, Trnava, Banská Bystrica (BB), Vatikán, Karolínka, Frederika, Gretka, Matthias
jejke,moja rec. tiez ix nexapem ale ked niekto proste nexce tak ho radsej nenutit.. trpel by ten nespravny clovek.malo by to byt na klucik 😀 : xces dieta potocis klucikom a mas ho,nexces dieta potocis naspät a nemusis ho mat... preco to priroda vymyslela tak, ze ty co xcu, tym sa mozno nikdy nepodari a naopak.. ☹
Moncika, tiez sa vravi ze ten kto place ze nemoze otehotniet, potom place ze uz ma vela...teda ked sa zacne darit potom to tazko zastavit 😀
Poznas to o tej sviecke,
😉 Pan farar nemozeme mat s manzelkou deti...
Nuz synu chod do Vatikanu a zapal tam sviecku, pomodli sa...uvidis ze sa podari...
O par rokov ich pride knaz navstivit, dom plny deti, manzelka zas tehotna a pyta sa:"Kde mate otca?"
"hmmm, siel do Vatikanu zahasit akusi sviecku... "😀
😀 😀 😀 dobry vtip! ale ja osobne si myslim radsej vela ako nic 🙂 sama osobne neplanujem prezit zivot v porodnici a rodit ako na beziacom pase ale strane sa tesim na malinke 🙂
moncika presne 😉 .
My sme sa s manzelom bavili, ze keby sme ich uzivili, tak aj osem deti 😀
Ale zostaneme asi pri troch...... 😵
elenita, 😀 preco prave 3? ja by som xcela par xlapca a dievca.. ale rada by som zacala dievcatkom
moj manzel by chcel 2 dievcata, ja dve dievcata a jedneho chlapca 😉
my s manzelom sme ani nebolimanzelia ked sme uz babo planovali... 6 rokov skusame a dva roky sme manzelia 😀 , milujeme deti, a nastastie aj deti nas.. uz sa nevieme dockat toho nasho maleho zazraku...
inak mam kamosku ktora mi povedala, ze ona nechce deti vsak ma psa... ona si predstavuje zivot plnych vyletov, zabava, kamosi a kamosky...
ale kym k nam budu chodit v starobe nase deti s nasimi vnucatami u nich bude skakat nejaky pes? to fakt staci?! 😠
denka28, my sme spolu 3 roku a od januara planujeme babo a svadba nam este ani po hlave nexodi 😀 len to okolie nestastneee 😒 ako sa da nahradit dieta psom?! aj ja mam rada zvierata ale babo je nieco co mi rozumie je to moja krv a hlavne rovnaky zivocisny druh 😎
ved hej moncika... skratka existuju take zeny
a to okolie... viem o com rozpravas... vrali sme sa skoro po 6 rokoch, vies si predstavit... kaslat na okolie... aj ked teraz ze sme uz manzelia viem ze je to suuuuper pocit... nikdy by som si to nemyslela... fakt... vsak je to len papier, ale nie ,je to uplne iny pocit. 😀
nam sa podarilo 10 hodin po svadobnom obrade. dietatko sme chceli a v podstate keby sme chceli zostat sami nejaky cas, asi by sme sa nebrali 😉
geegee to bolo pekne 😵
moncika no dve deti sa mi zda malo...kazdy chce mat dve deti...ja asi ani nechcem parik...najradsej by som mala tri dievcence 😉
Ale ked vidim krstneho synceka, aky je zlaty... 🙂
ahoj materina duska
ja som pri Karolínke otehotnela hneď na prvý krát. ja som ten typ, že keď zavonia slipy, tak som tehotná.
taktiež pri dvojičkách.
preco si nebola nadsena 😕 , koli to mu ze dvojite vydavky alebo ze porod zazijes 2x 😀 😖
bol to šok. a hlavne aj po finančnej stránke. jednoducho som si nevedela predstaviť aj výchovu 2 detí naraz.
zvládla sama bez pomoci chlapa, už sú prváčky a je to zábava. kupuj všetko dvojmo a hlavne s ročným predstihom. zatiaľ som dala vyše 12000,- za školu - vymaľovanie izby, nový nábytok, stôl, pomôcky do školy.........
tak to je sila! a este bez pomoci xlapa?! a pockaj ded ti dojdu do puberty 😀 😀 😀 tesis sa? 😝
už teraz 😝
už teraz viem, že to bude drina a hlavne fuška, keď im niečo nedovolím, tak pevne verím, že pôjdu ku nemu. ☹ a na mňa sa vykašlú 😢
jo už 5 rokov a to zásluhou jeho matky. mám na nich oboch ťažké srdce, ale už som to strávila a je mi lepšie samej ako s chlapom. terez nemám ten pocit mať niekoho prisebe, aj keby to padlo. teraz si musím vyriešiť záležitosti okolo malej a jej otca a potom sa uvidí. a ešte, kto by chcel rozvedenú ženu s 3 deťmi,? 😢
no tusim si zle vyberas xlapov 😀 ale nie, klobuk dole, maloktora to zvladne bezproblemov 😎
no proste mám veľkú smolu na chlapov a veľké šťastie na deti 😀
inak díky ale tá výchova 3 detí zaberie čas a aj nervy 😝
bud mas maximalne ryxli net albo si taka ryxla ty?! nestiham sa orientovat 😅 vyxova 3 dievcat podotykam 😎
neviem ani sa neviem orientovať v tomto chaose.
3 baby to dá zabrať, a hlavne keď budú mať svoje pubertiacke mamévre. 😅

Niekedy nechapem zeny ktore sa brania otehotneniu(bez nejakych zdravotnych dovodov)vydaju sa a chcu si uzivat, potom vidia ze taky zivot je nanic, vsetci ich znami uz maju deti a tak sa zacnu snazit a zistia ze si vobec nemuseli davat pozor.
Vravia ake su nestastne ale pritom si to same sposobili.
Prve co sme s manzelom zariadovali bola detska izba, zislo aj zo svadobnej cesty a prisla som o pracu, len preto ze sme hned chceli babatko
Som stastna ze sa nam podarilo hned po svadbe, aj ked niekedy su problemy ako v kazdom manzelstve, vela kriku a kde sa podela ta pohoda,
deti nas robia stastnymi aj zufalymi.
Neviem si predstavit svoj zivot bez nich.
Bol by prazdny.
Nechcela som sa nikoho dotknut, neukamenujtema, dobre?? 😎
Ja len ze sa dari tomu kto velmi velmi chce.
Treba len chciet.A kto lutuje, ze ma deti alebo ze uz"su na ceste" je obycajny SRAC.
Obdivujem tie ktore kvoli otehotneniu presli roznymi vysetreniami a procedurami, urcite si zasluzia mat babatko.Tym to naozaj prajem. 😉