Podarilo sa Vám otehotnieť so zníženou hladinou NK buniek v maternici?

zuzzi18
21. sep 2020

Ahojte, som po prvom neúspešnom IVF s darovanými vajíčkami. Doktorka mi vyšetrila prítomnosť NK buniek v maternici s výsledkom, že mám hladinu veľmi nízku (5 neviem čoho). Vraj to nie je také zlé akokeby mali byť tie NK bunky zvýšené avšak aj napriek tomu mi dá týždeň pred vkladom infúziu, nakoľko pri takto nízkej hladine sa telo správa, akokeby žiadne embryo v maternici ani nebolo. Prosím je tu niekto kto s tým má skúsenosti?

butterfly333
16. dec 2020

@janie7 ved aj ja mu dôverujem no ešte som sa snim o tom ani nebavila. Prečo myslíš že to nieje vhodné vzhľadom na vek? No nič isto sa s ním o tom budem baviť.

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 hlavne je mať dôveru v lekára a neodchádzat po každom neúspechu do nového CAR, treba vydržať a niektorý vklad proste vyjde

janie7
16. dec 2020

@butterfly333 Už si presne nepamätám, čo všetko nám ohľadne toho rozprával, lebo to bolo ešte na prvej konzultácii v 2019, každopádne vo mne zarezonovalo to, že keď sa vkladajú dve embryjka hrozí viacpočetné tehotenstvo a tým pádom aj oveľa väčšie komplikácie, problém s vynosením, lebo v našom veku už telo na túto záťaž nie je pripravené. A ja mám dve blastocysty, ktorá je jedna morfologicky super kvality a druhá normál - takže táto nemusí byť geneticky OK. A keďže ako som ti spomínala, že na genetiku sa u nich oplatí posielať až od 3 embryí vyššie, spolieham na to že tá 5AA blastocysta, bude super aj po genetickej stránke. Ako fakt, tak úprimný a ľudský rozhovor, som nezažila so žiadnym lekárom.
Inak Tom by ti určite navrhol vklad dvoch embryí, ale ako som spomínala, určite vie čo robí. Každopádne rozhodne si to prediskutujte, vieš každá sme iná a prípad od prípadu je odlišný😉

zuzzi18
autor
16. dec 2020

@janie7 keď sa vkladajú dve mali by byť rovnakej kvality, my mame spolu zmrazené dve expandovane blastocysty A kvality. Aby potom jedno nekvalitnejsie embryo nevzalo so sebou aj to druhe kvalitne.. Ale zas na druhej strane je väčšia šanca ze aspoň jedno sa uchyti.. My mame obaja taky vnútorný pocit ze chceme vložiť dve a nevadilo by nám, ak by aj ostali dve..

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 No ja sa Toma budem držať zubami nechtami🙂, akurát, že u susedov majú lepšie navrhnutý cennik na genetiku. Ale, keď to vyjde na prvý šup, tak nie je čo riešiť🙂

janie7
16. dec 2020

@zuzzi18 No veď práve, je tu veľmi veľa faktorov prečo ísť v našom prípade iba do jednej blastocysty, ako hovorím, každá sme iná a keď nájdeš dobrého a empatického lekára, nič iné nám neostáva len mu dôverovať😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre