Pomohol vám liek Duphaston otehotnieť?

micak
8. dec 2011

Ahojte,
so snúbencom sme pevne rozhodnutí, že chceme bábätko. Už som vo viacerých diskusiách písala - teraz som vo 4. dni užívania duphastonu (prvýkrát). Gynekologička mi povedala, že ak mi cyklus napraví, je šanca, že otehotniem. Viac som od nej nezisťovala, nakoľko som ešte nebola rozhodnutá.
Mám ale na vás, mamičky či budúce mamičky, ktoré máte stanovené PCO, predbežné otázky. Pomohol vám duphaston? Čo bude nasledovať po tom, ak mi nepomože? Aké vyšetrenia a následné zákroky budú potrebné? Ak sa mi nepodarí otehotnieť do februára len s duphastonom, chcem ísť ďalej...
ĎAKUJEM ya každú odpoveď !

petruska1212
22. máj 2013

Ahojte. Mala som spontanny potrat v 5 tt. Doktor poradil kombinaciu gynex + duphaston. Mate s tym skusenost? V akych davkach. Pripadne ci pomohlo

imiska
2. jún 2013

Ahoj,,,mám veľký problém,,od utorka minulého týždňa beriem DUPHASTON,,pretože som mala vždy veľmi skoro menštruáciu,,vždy sa dostavila aj 10dní aj viac predtým ako mala a vraj to bolo zapríčinené tým,,že sa nejaké vajíčko niečo sa nestihlo s niečim neviem čo :D a tak mi dala moja gynekologička na výber: buĎ ten DUPHASTON alebo antikoncepciu. A ešte vtedy som sa rozhodla pre to prvé a tak to beriem ráno aj večer.. 🙂 a chystáme sa na TO s priateľom a veľmi sa bojím, aby som neotehotnela,, čo mám robiť ?????? :(

butchi
21. jún 2013

ahojte.... my s priatelom sa snazime otehotniet ale akosi sa nam to nedari.... ☹ ..... ja by som sa chcela opytat ci moze byt nejaky problem v nom a ked ano, tak ci aj pre muzou su nejake lieky na skvalitnenie spermii alebo nieco podobne.... dakujem za kazde info.... 🙂

mojusinka
31. júl 2013

@imiska Ahoj tak radšej si si mala vibrat antikoncepciu pretože Dhupaston je na otehotnenie a na udržiavanie plodu tak ak nechceš biť tehotná tak to ani nezačni brat a nech ti nasadia antikoncepciu inak budeš tehu 😝

sofi88
6. aug 2013

zienky, ake mate skusenosti s mrchou po duphastone??? prisl ami pekne na treti den po dobrani, avsak prvy den len slaba, druhy den tak stredne silna a dnes je treti den a je to uz skor len silnejsie spinenie... je to normalne???

miky771
8. aug 2013

ja som tu pisala v aprili že som mala duphaston, no a čuduj sa svete už som v 6. mesiaci takže určite mi pomohol a to som ho brala len raz 😀 takže baby silno vam držim palce aby vam pomohol a aby ste mali dve čiarky na teste tak ako ja

kikuskina
9. aug 2013

ahojte tak ja beriem duphaston uz niekolko rokov a stale nic.dokonca sme boli 3krat na IVF ale nic prvy krat mimomaternicove,druhy krat prebehla tehotnost a treti krat vôbec nic.mam problemy aj so stitnou zlazou beriem euthytox kazdy den.baby poradte mi co dalej.

ariadna22
16. aug 2013

mne pomohol pri výrone v maternici v 5.mesiaci v 17 týždni t.t.. Na ultrazvuku bol ten výron ako grča krvi nad krčkom a malý plával v plodovej vode nad tým a bol menší ako tá grča krvi. Doktor keď to zbadal,hovorí: " Máte to 50/50". A potom sa to mesiac vstrebávalo a tak rôzne krvácalo, bola som veľmi slabá, unavená, nemohla som ani prejsť pár krokov a už valila krv a tak som len spala a ledva sa pohla. Hrôza. A máme zdravého malého prenášaného do konca 41.týždňa, našťastie.

ariadna22
16. aug 2013

@kikuskina zmeň doktora

kikuskina
18. aug 2013

@ariadna22 ahoj aj to som dokonca spravila a centrum som zmenila ale stale nic takze neviem si uz rady

ariadna22
21. aug 2013

tak vypadnite na dovolenku a prestaň na to tlačiť, v našej rodine sa hovorí bude keď má byť.

lussy554
27. sep 2013

Ahojte mne lekar predpisal duphaston 11 az 25 den cyklu pretoze som mala nepravidelnu menstruaciu. predpisal mi ho na dva mesiace. Chcela by som aj otehotniet beriem ho uz mesiac chcelaa by som sa spytat aka je pravdepodobnost ze otehotniem ak ho beriem v tieto dni MC? Dakujem

lussy554
27. sep 2013

Ahojte mne lekar predpisal duphaston 11 az 25 den cyklu pretoze som mala nepravidelnu menstruaciu. predpisal mi ho na dva mesiace. Chcela by som aj otehotniet beriem ho uz mesiac chcelaa by som sa spytat aka je pravdepodobnost ze otehotniem ak ho beriem v tieto dni MC? Dakujem

lenicak
27. sep 2013

@lussy554 ahoj. ved treba ho brat vtedy kedy povedal lekar, ale mala by si sledovat kedy mal ovulaciu, teda plodne dni..Duphaston je sice velky pomocnik, ale ak nemas pohl styk cez ovulu tak zazrak sa nestane.. 🙂
🙂

kareta21
28. sep 2013

@lussy554 Ahoj..pri tvojom prispevku mam pocit akoby som to pisala ja 🙂 tiez ho beriem presne ako ty...ale zatial sa nic neudialo..uvidim ci sa mi aspon cyklus upravi..

lussy554
30. sep 2013

hmm smutne je to ze sa to asi tak skoro nedozviem pretoze mi objavili v moci streptokoka tak sa o miminko pokusat nemozme :( no ved uvidim ako hovoris dufam ze sa mi aspon upravi cyklus.. ale uz mam piaty den vysadeny duphaston a stale sa mi nedostavila menstruacia ktora by mala prist 3-5 den

nikus28
7. okt 2013

ahojte) chcem sa opytat..ked beriete duphaston chodite aj na folikulometriu? ja beriem duphaston ad aprila, na folikulometrii so nebola. Chystam sa ju vyziadat. S manzelom sa snazime o babatko 2 roky..((

mirosravka
2. nov 2013

@marinam Dakujem za radu Gynex vyzera byt velmi sikovny liek. Hlavne je tam zahrnuty aj PMS, ale ma aj vela inych benefitov. Isto ho vyskusam. Od tej doby co mi nepomahali menstruaciu dostat uz niekedy ani injekcie, a tym mi znemoznilo moje telo pouzivat Duphaston, tak hladam lieky, ktore pomahaju dostat hormonalny system opat do poriadku. Ja som si zatial pre seba nasla Wild Yam Root(co mi zlepsilo psychiku), lebo uz som akosi bola zufala z toho, ze doktori mi velmi pomoct nemozu. Doktor mi pri mojich navstevach po neprijdeni menstruacie dal aj nadej, ze injekciu mi este neda, lebo mam uvazovat nad tym, ci nie som asi tehotna(no ja som si potom uz priznaky len domyslala, a dufala, ze sa nemyli). No, bola to marna nadej :/. Opat nic, a tak beriem svoj liecik kazdy den a nemusim marne cakat na menstruaciu. A nastastie mi kamaratka spomenula, ze ona ma cely zivot pravidelnu menstruaciu, len jej pri snahe otehotniet zacal meskavat cyklus a prichadzal o tyzden neskor a to jej pomohol vyrobok PMS od kanadskej firmy a po 3 mesiacoch uzivania, naozaj otehotnela. Tak to skusam teraz aj ja. Takze dufam marinan, ze este mesiac budes tabletky brat a vysledky sa dostavia. Ja som tiez este cakatelka (dufajme dobrych sprav) 🙂.

marinam
3. nov 2013

@mirosravka ahoj....ja som momentalne v 17tt takze o zabavu mam postarane...ale nie je teho ako teho.od 6tt mam celodenne nevolnosti bez zvracania.aj som spinila, brala dufik a ine lieky, ale teraz je to uz tak celkom dobre len tie zaludocne nevolnosti sa ma drzia.nezjem hocico musim sa velmi strazit co sa potravin tyka.Dufam, ze u teba vsetko dobre dopadne budem drzat palce.ja som otehu ked som prestala na leto cvicit...asi sa telo prestalo namahat a bola som oddtchnuta cez dovolenku...

romankanus
30. dec 2013

ahojte. baby prosim vas poradte mi, zacala som brat duphaston od zaciatku menstruacie na desat dni po dve tabletky denne, teraz mam pauzu, ale zabudla som kedy ho mam zase zacat uzivat. a moja lekarka ma dovolenku az do siedmeho. prosim poradte mi. dakujem

kaja01
30. dec 2013

Ďalší cyklus bude zas od začiatku menštruácie.

bambinkaa
30. dec 2013

@romankanus to aj mna zaujima, myslela som si, ze Duphaston sa ma brat az po ovulacii v druhej polovici cyklu 😕 a na nete si nenasla o tom nic?

julciatko1
5. jan 2014

Baby skúse kombináciu Duphaston a Inofolic, ja som mala z tejto kombinácie neskutočne veľa plodného hlienu, ale nestihli sme zasadiť semienko, lebo som bola akurát v zahraničí, potom mi kázal dr. aby som vysadila duphaston, aby som vyskúšala či mám len s inofolicom pravidelnú ms. Ms mám pravidelnú, ale každý mesiac mám problém s mykózou, takže som sa zase vrátila k duphastonu a už sa pilne pracuje na odstránení mykózy.... Držím vám všetkým palce nech ste čoskoro mamičky 🙂 tfuj tfuj tfuj 😉

larouxx
12. jan 2014

Ahoj, my sme sa s priatelom rozhodli len teraz v decembri ze by sme chceli babo a vyzera to, ze sa na prvykrat podarilo 🙂 Dnes mi vysiel pozitivny tehotensky test, aj ked priznaky som mala uz pred 2tyzdnami, radsej som pockala. Kedze sa mi ale dnes spustila menstruacia, alebo teda krvacie, bola som na pohotovosti a doktorka mi po ultrazvuku potvrdila tehotenstvo v 4-5tyzdni. Na upravu krvacania mi predpisala duphaston...K Tvojeje teme asi tolko, co som sa s nou o tom dnes bavila, ze je to cisto prirodzena zalezitost - cele oplodnenie a jedine, co moze ako tak pomoct je tento povzbudzovak.. Ja tomu ale neverim. Myslim si, ze pomoct mozeme urcite aj spravnou stravou, pozitivnym pristupom (neupinat sa na otehotnenie) a milovanim z lasky 🙂 Drzim palce! a verim, ze aj tomu nasmu malemu tic tacu zacne ochvilku bit srdiecko a vsetko bude v poriadku 🙂

hoblinka13
12. jan 2014

chapem,ze zufali snazilci o dieta sa aj slamky chytaju,no ja osobne by som ziadny liek neuzivala.ako potom dopadnu tie narodene deti,ktore si vezmu vyzivu s matky,ktora je nadopovana roznymi liekmi

lucka144
13. feb 2014

Ahojky,mne dufaston tiež predpísal lekár,potom ako som potratila v 8týždni,beriem ho tretí mesiac a zatial nič.nasadila som si k tomu kyselinu listovú a pijem alchemilku a nič...Už,som s toho zúfalá...už,rátam plodné a neplodné,čo pri prvom som nemusela...

gpkunmmt
16. feb 2014

Duphaston obsahuje hormón (dydrogesterón) podobný prirodzenému hormónu progesterónu, ktorý je bežne tvorený žltým telieskom po ovulácii. Je potrebný na sekrečnú premenu sliznice maternice, aby sa pripravila na uhniezdenie oplodneného vajíčka a po uhniezdení pomáha udržiavať tehotenstvo do 12. týždňa, kým funkciu žltého telieska nepreberie placenta. Pri jeho nedostatku (napríklad pri tzv. nedostatočnosti žltého telieska) je potreba dopĺňať ho synteticky- napríklad Duphaston, Utrogestan,... Pri snahe o otehotnenie sa obvykle užíva po ovulácii 10 dní 2x denne. Ovulácia sa zisťuje buď sonograficky- tzv. folikulometria- a vtedy lekár určí, kedy je ten správny čas so začatím užívania, alebo si kúpiť ovulačné testy a do 36 hodín po pozitívnom teste by malo dôjsť ku ovulácii a následne tak za 1-2 dni od očakávanej ovulácie nasadiť Duphaston, alebo pri meraní bazálnej teploty po vzostupe teploty nasadiť.
Duphaston sa taktiež používa naúpravu nepravidelnej menzes, vtedy sa obvykle užíva 11-25. deň cyklu, alebo rovnako ako v prvom prípade. Takisto pomáha upraviť silné menštruačné dysfunkčné krvácanie, cysty a bolestivosť prsníkov- ale až po dlhšom užívaní. Takže držím palce, nech sa vám podarí otehotnieť. 😉

dadka0800
18. feb 2014

ahojte kočky viete mi poradiť už tretí mesiac beriem duphaston od16 dna do 25 dna ,na 26 deň začnem špiniť a na 28 deň začnem menštruovať ....trápi má to špinenie pred menzesom ...neviete čo to špinenie znamená ? duphaston beriem na úpravu menzesu a snažíme sa o bábätko .

snehulienka82
28. feb 2014

@gpkunmmt ahoj, chcela by som sa ta opytat, z tvojich riadkov sa mi zda, ze by si mi mohla poradit.
mala som MA v 8. tt, pred par rokmi a ked som min. rok povedala svojmu doktorovi, ze by som chcela dieta, predpisal mi Duphaston. Brala som to cca pol roka, vzdy medzi 16 a 25. dňa cyklu, na udrzanie tehotenstva. Boli sme vsak sexualne menej aktivny s manzelom, a ani som nesledovala presne, kedy mam ovulaciu, isli sme podla kalendarovej metody, ale ta nemusi byt uplne presna. Doktor mi potom robil krvny obraz, sledoval vajicka, vsetko bolo v poriadku a potvrdil mi aj ovulaciu. V dalsom mesiaci "na mna nemal cas", resp. som sa nedostala na rad, tak ma to dost nahnevalo, a ked som dodbrala posl. predpisany balik duphastonu, tak som sa na to cele vykaslala, ze nebudem chodit k doktorovi, ktory na mna nema cas /podla ostatnych jeho pacientiek je dobry odbornik, a o tom nepochybujem ani ja, len sestricka ma uz nevedela zapisat do poradovnika, lebo mal na ten dany den, kedy som k nemu mala prist velmi vela pacientik/ Vysadila som teda Duphaston, ze nechcem mat dieta s umelymi hormonmi a uz beriem iba kyselinu listovu, asi tak 3/4 roka. Od januara som sa rozhodla, ze si zacnem merat bazalnu teplotu, aby som zistila, ci tu ovulaciu ozaj mam, a aby sme pohl. styk spravne nacasovali. No som na konci druheho odsledovaneho cyklu, a viem, ze sme sa obe cykly presne trafili do ovulacie, grafy mam ukazkove, da sa povedat... tak neviem, ci som urobila blbost, ze som prestala brat Duphaston, viem, ze to vela zien berie, ale mna dost odradzali tie vedlajsie ucinky a teda ziadany vysledok sa nedostavil ani po uzivani... tak mam to brat? alebo si mam zmenit lekara? alebo mam este pockat? ci poslat manzela na spermiogram? je cas ist uz do nejakeho centra na komplex. vysetrenie, alebo som iba nedockava a netrpezliva?? dakujem za radu!

dena512
3. mar 2014

Ahojte chcem sa spytat ked mam pravidelny menzes a prekonala som mikro potrat mozem brat dubhaston.Dakujem chceli by sme dalsie babo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre