Pomohol vám liek Duphaston otehotnieť?

micak
8. dec 2011

Ahojte,
so snúbencom sme pevne rozhodnutí, že chceme bábätko. Už som vo viacerých diskusiách písala - teraz som vo 4. dni užívania duphastonu (prvýkrát). Gynekologička mi povedala, že ak mi cyklus napraví, je šanca, že otehotniem. Viac som od nej nezisťovala, nakoľko som ešte nebola rozhodnutá.
Mám ale na vás, mamičky či budúce mamičky, ktoré máte stanovené PCO, predbežné otázky. Pomohol vám duphaston? Čo bude nasledovať po tom, ak mi nepomože? Aké vyšetrenia a následné zákroky budú potrebné? Ak sa mi nepodarí otehotnieť do februára len s duphastonom, chcem ísť ďalej...
ĎAKUJEM ya každú odpoveď !

tinkaro
4. mar 2017

@lasocka164 to je individuálne, niekomu 4 dní po dobrati niekomu týždeň, počkaj týždeň a skús tehu test

lasocka164
4. mar 2017

@tinkaro mozem sa este opytat... a ked som nemala pohlavny styk ta aj,tak mam zrobit test?

lasocka164
4. mar 2017

@tinkaro priatel je v robote tak preto,.. počkam ked nepridu ta pojdem ku gynekologovi

tinkaro
4. mar 2017

@lasocka164 ak nebol styk tak nie.

lasocka164
4. mar 2017

@tinkaro aj ty si brala duphaston?... a to takoj mozem otehotniet?? A jak dlho si brala duphaston?

tinkaro
5. mar 2017

@lasocka164 duphaston nie je na otehotnenie, je na udržanie tehotenstva a niekedy môže upraviť cyklus ak chces otehotnieť sleduj si cyklus, choď k doktorovi ak je tam nejaký problém treba zdobiť hormonálne testy, vyšetriť štítnu žľazu, cukor, spermiogram, priechodnosť vaječníkov, cysty, endometrióza a pod...

lasocka164
5. mar 2017

@tinkaro zaujimave... a jak mi ich predpisal tak,povedal se mozem aj otehotniet...

tinkaro
8. mar 2017

@lasocka164 možno to myslel tak že sa upraví cyklus a pomôže alebo že sa to udrží

lasocka164
8. mar 2017

@tinkaro uvydim čo mi povie.... v piatok... bo menštraciu este nemam....

zuzana256
14. mar 2017

@merryn opytam sa duphaston sa ma brat po ovu do ms ci do kedy ?

merryn
14. mar 2017

@zuzana256 ci pana ja uz nepamatam. A nepise to tam...?

catherinah
14. mar 2017

@zuzana256 od ovu 12 dni, potom vysadit. Niektori predpisuju az do MS.

catherinah
14. mar 2017

@zuzana256 Ale musis vediet naisto, ze uz ovulka bola, lebo si ju duphastonom zablokujes.

zuzana256
14. mar 2017

@catherinah no ked ja veru ani netusim presne kedy aj mam ovu mavam kazdy mesiac cyklus na 27dc aj na 28dc tento mesiac na 29dc a musi ist najprv ku doktorovi neviem ake vysetrenia bude robit aby istil ci ho mozem uzivat

zuzana256
14. mar 2017

ak by som zacala brat duphaston na 14dc a ovu by bola neskor kludne aj na 18dc alebo aj viac pret sa bojjimm ho zacat uzivat aj bez doktora radsej pojdem k nemu a nech on mi povie ako to mam uzivat mam velmi dobry cyklus co som spokojna ale nedari sa a mavam bolestivu menstruaciu co pijavam sem tam aj to malokedy alchemilku caj ze aj ten pomaha ale na posilnenie maternice

catherinah
14. mar 2017

@zuzana256 tak potom meraj teplotu, aby si vedela kedy mas ovu. Inak neiem poradit.

catherinah
14. mar 2017

@zuzana256 a preco ho chces uzivat? Ked mas dobry cyklus?

zuzana256
14. mar 2017

@catherinah teplotu nemeravam aj to ze sa ma vzdy merat po ms hned prvy den

zuzana256
14. mar 2017

@catherinah na bolestivu ms a mozno mam malo hormonu zee nemavam mozno ani ovu preto sa ani nedari

catherinah
14. mar 2017

@zuzana256 Ty chces otehotniet a nedari sa? A lekar Ti dal duphaston?
Ake vysetrenia Ti robil?

lasocka164
17. mar 2017

Dobry den... chcela by som sa opytat dneska som bola u lekara a mi predpisal duphaston aj infolic a chcela sa opytat ci to mam brat spolu s duphastonom či ako??

zuzana256
17. mar 2017

@catherinah ahoj čo som citala tak niektoré berú duphaston 10 dni a pauza a potom zas

catherinah
17. mar 2017

@zuzana256 urcite by si to mala konzultovat s lekarom. Sama od seba si ho neordinuj, lebo si uskodis. Hlavneak nevies naisto, kedy mas ovu.

zuzana256
18. mar 2017

@catherinah jasne že by som si to nedávala bez súhlasu doktora

gaby22
31. mar 2017

ahoj nema niektora na predaj duphaston??surne potrebujem

michaella86
21. apr 2017

ahojte, som tu nova a bohuzial nemam cas citat vsetky vase reakcie, tak sa nehnevajte, ze sa pytam, pre niektore mozno hlupo, ale prave som prisla od noveho doktora s dvomi baleniami duphastonu, nakolko sa mi sice tvoria folikuly, ale nepraskaju... ak nezaberu lieky, tak ma caka laparoskopia... chcem sa spytat, viete o niekom, komu pomohli tabletky s rovnakym problmom a otehotneli aj bez laparky? dakujem

lienka737
21. apr 2017

@michaella86 Ked nepraskaju folikuly, pichá sa injekcia PREGNYL.
Ten je na praskanie folikulov.
Prečo Ti chce robiť laparku?
Ako Ti kázal ten Duphaston užívať?

michaella86
21. apr 2017

@lienka737 prvy gynekolog mi aj ten pichal a nepomohol, cyklus mam viac menej pravidelny +- 2dni.. snazime sa pridlho o babatko a neuspesne, tak je moznost, ze mam nepriechodne vajecniky a preto by ma poslal na laparku... dva mesiace ho mam brat, od 16DC

lienka737
21. apr 2017

@michaella86 laparka na nepriechodnosť vajíčkovodov je OK. Ja som myslela, že kvôli tomu nepraskaniu.Aj vieš kedy máš ovuláciu?

michaella86
21. apr 2017

@lienka737 nemam, kedze mi folikul nikdy nepraska.. dnes mam nejaky 18 - 19 DC vraj (prestala som to sledovat) a videl mi tri folikuly - jeden vacsi a dva mensie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre