Poraďte, čo ďalej, ak sa dlhšie snažíme o bábo, no nedarí sa

lienka_9
3. jan 2021

Ahojte žienky, potrebujem poradiť. Vyše roka sa snažíme s manželom o prvé bábätko (máme 28 r obidvaja) no zatiaľ bez úspechu. Brala som rôzne lieky (gynex, inofolic, čaje, vitamín D) a clostilbegyt po ktorom som mala 3 cysty 😏 na HP mi vyšlo že mám vyšší prolaktín a nižší progesterón, vraj nemávam pravidelnu ovulaciu a mam tak zhoršenú tvorbu vajíčok. Manželov spermiogram je ukážkový. Neviem čo ďalej, poradili mi prefuk vaječníkov a laparku ale nie je to škodlivé? Bojim sa že potom nebudem môcť už vôbec otehotnieť. Ešte by som chcela vyskúšať inseminaciu, boli ste natom niektora a zadarilo sa? Zároveň chodim k endokrinologicke no zatiaľ ma nijako nelieci iba robi vysetrenia (krv a moč). Ako ste postupovali vy? Nemam sa s kym o tom poradiť, moje kamaratky otehotneli hneď tak preto nevedia mi poradit.

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tulipanicek
3. jan 2021

Tiež mi napadlo či si skúšala ovulacne testy

lienka_9
autor
3. jan 2021

@anabell1985
@tulipanicek neviem či je to pre mňa efektívne keďže mam problem s ovu a tiez malymi vajickami

vilma7
3. jan 2021

Ak máš problém s ovulaciou, neviem či inseminacia pomôže.

janulka2805
3. jan 2021

@lienka_9 Ahoj 🙂 My sme sa s manželom snažili 2 roky o bábätko, tiež som mala problém s ovulaciou, mala som polycysticke vaječníky.... A proste sa nedarilo vôbec 😏 Tak sme skúsili inseminaciu, pred zákrokom ma stimulovali liekmi a úspešne, inseminacia sa podarila na 1 krát, momentálne som v 26+2 tt a čakáme dvojičky. 🙂

nikpa
3. jan 2021

@lienka_9 ak nemavas pravidelnú ovulaciu, znamena ze niekdy ju predsa len mavas. Ideálne striehnut na nu ovulacnymi testami, podla mna to si uz davno mohla skúšať.

tulipanicek
3. jan 2021

@lienka_9 No ak ale ovuláciou mávaš, tak je to najlacnejší a najneinvazivnejsi spôsob ktorý môžeš dajme tomu na 3 mesiace vyskúšať. Mne by to za to stalo 🤷‍♀️

miruska1906
3. jan 2021

@lienka_9 ahoj bola som na inseminacii, lebo tiez som sa bala ist na laparku ale bez vysledku, potom som teda absolvovala laparoskopiu s prefukom 7.11.2019, a hned potom som otehotnela a teraz mam doma pomaly 5 mesacnu dcerku, tiez som 2 roky nevedela otehotniet a nakoniec to slo vsetko prirodzene.

patha155
3. jan 2021

Skus sanatorium helios (mt alebo Ke), neviem ci su aj inde, ale su top, co sa tyka umeleho oplodnenia, co mi vraveli. Kamoska sa snazili 10 rokov, z toho chodila 4 roky inde, tiez mal jej muz ukazkovy spermiogram. A v heliose prisli na to, ze nema a ze oni dvaja nemaju sancu spolocne prirodzene splodit dieta. Tiez ma problemy s nepravidelnou menstruaciou aj ovulaciou. Viem, ze berie progesteron, ale neviem presnu liecbu.

calmmeadow
3. jan 2021

Určite by som skúsila laparku a tiež ovulačné testy.Vitamíny ber naďalej - inositol,vitamín D,zinok,selén,kyselina listová.Ak sa aj tak nepodarí,tak potom odporúčam Helios,tam vás podrobne vyšetria a navrhnú aké riešenie by bolo pre vás najlepšie

any_soj
3. jan 2021

@lienka_9 skús plodar.sk

jackie17
3. jan 2021

Nevieš akú máš hodnotu prolaktinu? Ten je zabijak na ovulaciu. Berieš naň lieky? Musí byť v norme, bráni ovulacii.
Bolesti hlavy nemáš? Zhoršené videnie? Ja mam kvôli nemu na hypofyze adenom. Zistený pri MRI. Môj lekár vravel, že keď sa zníži jeho hladina, prídem k nemu tehotná. Lieky sa berú 3 mesiace. Po roku mi prišli kde je problém

jackie17
3. jan 2021

Aj tu na MK je veľa diskusii ohľadom prolaktinu. Odporúčam prečítat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre