Potratila som

deguska
27. jan 2018

Ahojte ženušky je tu veľa podobných tém o potrate a čakaní na babatko. My sa s manželom snažíme 4 roky, pred 3 mesiacmi som potratila v 7 tt. Dúfam verím a prosím Pana Boha aby mi dal zdravé babatko to čakanie je zničujúce...určite to mnohé poznáte. Neprišla som sa sem stažovať chcem od Vás počuť pekné príbehy s dobrým koncom kedy ste sa dočkali svojich pokladov 🙂 tak ak máte chuť ma rozveseliť napíšte mi svoj príbeh. Ďakujem 🙂

margarita
27. jan 2018

neviem, ci ta rozveselia pribehy inych, ja som po 3.potrate bola uz dost alergicka presne na take reci, ze nebooooj, aj sesternica mojej kamosky potratila a teraz ma zdrave dvojicky a pod.

mam za sebou 3 spontanne potraty v prvom trimestri a dalsie 4 zdarne porody. svojich sedem tehotenstiev som zvladla za presne 10 rokov. dva potraty, dieta, treti potrat, a dalsie 3 deti.

stava sa to naozaj casto, len mnohe zeny sa s tym vyrovnaju tym, ze to potlacia a nechcu o tom hovorit, a potom take ako my maju este vacsi problem, lebo maju mozno pocit, ze len im sa to stalo, len ony nejak za to mohli alebo skratka su neschopnejsie nez ine matky, ktore len co otehotneju uz riesia, ake topanky si obuju na krstiny alebo na aku anglictinu babetko v 3 mesiacoch zapisu...

drzim palce, mna potraty naucili vacsej pokore a tomu, ze nic nemozno do konca premysliet, ale vsetko sa nejako da do konca vydrzat
🙂

kubkovamama
27. jan 2018

V prvom rade mrzí ma to,ale babenko príde,to sa neboj.Mam 10r syna,celé tehotenstvo spinenie,atd.Potom 3x potrat,v 7 a 13tt nebilo srdiečko.Obrovska prázdnota, stres,tazko som to znášala,úplne sme sa s mužom odcudzili,prišla nevera,problémy,on to proste nevedel prijať a trochu ma podržať,skoro sme sa rozišli.Potom som sa nakopla,poziadala o testy genetika,hematologia,samozrejme nič nezistili,hraničné hodnoty.Dala som sa na jogu,vybrala 2balenia Gynexu,začala behať,prestala som prežívať veci v robote,vnutorne sa upokojila a zmierila s niektorými vecami a to mi psychicky veľmi pomohlo a s odstupom času tusim,ze aj tie nervy a stresy prispeli k potratom.Cca 3mes pred poslednym tehu som brala Anopirin,hned po pozitiv.teste Duphaston,Buscopan,Magnezium,pichať Fraxi.A ležať.Hned v 8tt nemocnica,infúzie,otváral sa krcek.Prelezala som do 19tt zas sťahy,nemocnica.V 24tt sa malá pýtala von.plus mne sa objavila hrcka v prsniku,ktorú riešim až teraz a je to na prd.Nakoniec s dcérkou všetko dobre dopadlo,mala šelest a nevyvinutu obličku,ale má už rok a všetko je o.k.Priala by som si ešte miminko,ale je to už nereálne a pomimo iných veci ten strach z potratu v ktoromkoľvek týždni je obrovský.

zimmi1
27. jan 2018

@deguska ahoj kolegyna potratila tusim po3-4 rokoch snazenia, uz si nelamatam presne..nasledne na to otehotnela do 3 mesiacov a donosila zdraveho chlapca, uz ma 4 roky a 2 rocneho braceka 😉

A co sa tyka Pana Boha, mne diagnostikovali endometriozu, zobrali vajecnik a je to dlhy pribeh, ale po mnohych vysetreniach,neuspesnej inseminacii, odporucani na operaciu,kde mi mali zobrat cast zvysneho vajecnika kvoli dalsej cyste a naliehani na umele oplodnenie -ze aby mi dali aspon sancu otehotniet, tak ti mozem povedat, ze ja som si dieta vymodlila..ziadna operacia sa nekonala,pocali sme prirodzene,vajecnik mam cely a pri porode bol uz bez cysty..btw. uz mam deti dve 😉

Tymto nechcem povedat,aby si nepatrala po jadre svojho problemu a nepokusila ho odstranit,ale trochu sa ma dotklo tvrdenie vyssie. Boh na nikoho nezabuda 😉

bosoriak
27. jan 2018

Ja som mala lepsi priebeh - dieta - potrat - dieta - potrat - dieta. Po prvom missed abort v 8.tt som otehotnela po prvom menzese po kyretazi, druhykrat po potrate tusim po roku a cosi. Ja som bola paradoxne svojmu telu vzdy vdacna, lebo som si povedala, ze to urcite nebolo vsetko v poriadku. Mam pripad z rodiny, ked zena potratila (vlastne porodila) v 23.tt. To ma naucilo velkej pokore.

Zdrave tehotenstvo je zazrak a ja som bola pozehnana tym, ze som to mohla zazit trikrat. Dva potraty v skorom stadiu tehotenstva su len malou cenou. Naucilo ma to vsak, ze nikdy netreba brat ako samozrejnost nic, co sa v zivote stane. Plany su pekna vec, ale zivot byva nevyspytatelny. A este ze pre mna nikdy tehotenstvo po potrate nebolo "to najkrajsie obdobie", pre mna uz bolo vzdy len cakanim na krvacanie. Taka som, asi sa tomu vravi pesimista.

A uplne chapem, co chces pocut a preco to chces pocut. Viem, ze kazda sprava o cudzom tehotenstve je ako zeravym klincom pod nechet a tie umele usmevy, co clovek musi natriet na tvar, su velmi bolestive.

Zo srdca ti zelam, aby sa vam coskoro podarilo.

deguska
autor
27. jan 2018

@zimmi1 pre mna je boh laska porozumenie odpustenie jeho meno je len politika a taktiež si myslim že aj ateista ktory je dobry človek si nezasluži odsudzovanie. Tolko k bohu 🙂 ps: nikdy nezabudu ani ked neveriš.

deguska
autor
27. jan 2018

@kubkovamama abo pocitila som aj ja s mužom nejake odcudzenie možno som to iba ja tak vnimala a tie hlupe myšlienky ktore začnu človeku vrtať v hlave

deguska
autor
27. jan 2018

@bosoriak ano napisala si všetko čo som mala na mysli... Zavidieť najlepšej kamoške (ktoru poznaš 13353821 rokov a zbožnuješ ju)že je tehotna...a pritom chceš aby bola štastna ale ta mala svina v tvojom vnutri ti nedovoli tešiť za na 100% fuuu ale aspoň viem že niesom sama 🙂

druzicka17
27. jan 2018

@vyvka ja som necakala, citala som ze prave vtedy je najvacsia sanca ze sa to podari, kvoli hormonom ktore ostali z minuleho tehu a vystelke maternice. Tak aj bolo. Hned som otehotnela. Ale nedala som sa nahovorit na cistenie. Tak som si trufla.

vyvka
27. jan 2018

@druzicka17 ani ja som ..nemala kyret
Zijem v zahranici tu sa to riesi z tabletkamy na potrat .. ja som nezacala sama od seba krvacat ...az ked som sla na sono mi povedali ze Babätku nebije srdiecko ..a nevyvyja som bola som v 8tt ale realne podla velkosti plodu 6-7tt
Hned na druhy den som ...dostala pilulky a do hodinky som zacala silno krvacat .. jeden den a potom to bolo krvacanie ako pri MS az sa to vytratilo .... sem tam mam zfarbeny vytok ..slabo hnedy ... ale to uz len obcas neda sa to nazvat spinenim ...
Zijem v Anglicku sono som po Potrate bohuzial nemala :(
Lebo ak je tehu test negativny Tak sono proste nerobia ... to znamena ze ak je uz uplne negativny je vsetko ok cize nemam ani ...Hormony z predosleho tehu ak sa nemylim ??
Povedala som si ze az budem mat negativny tehu test ..sa do toho pustime ...lebo neviem sa dockat a teraz je negativny a mam obavy ze co ak je to priskoro ... a ze dostanem zapal atd .... tak neviem vobec .. preto som potrebujem radu niekto hovori cakat mesiac niekto 2-3 dokonca az pol roka mi nejake baby radili ale to by som urcite nevydrzala... co si myslis ty ? 🙂

vyvka
27. jan 2018

@druzicka17 ospravedlnujem sa ... moj telefon ... si pise co chce :D dufam ze si ma pochopila :D

kubkovamama
27. jan 2018

@vyvka každá čaká podľa svojho pocitu...máloktorá posluchneme dr.na slovo.Po 1.potrate povedali čakať pol roka,potom už 2 max 3 mesiace a pokiaľ sa nepodarí prísť na vyšetrenie. Kvôli veku atď neodporúča sa zas moc dlho,pol roka aj rok niekto

vyvka
27. jan 2018

@kubkovamama Citit sa nato citim ... len
Mam obavy ze som este Nemala prvu... MS a ze si nejak uskodim ... ale cakat na Prvu Ms ... to moze trvat vecnost ...aj ked sa to zda ze ... prehanam ..

deguska
autor
27. jan 2018

@vyvka ja žijem vo francuzsku tiež mi nerobili kyret a doktorka ma strašila že keby som otehotnela že by som mohla hned potratiť ale čitala som že sa podarilo hned po prvej ms.

nefertiti7
27. jan 2018

Ja som rodila 1x v roku 2009 s komplikáciami ale všetko dobre dopadlo. 2tyz pred pôrodom mi umrel ocko. Potom som potratila 3x spontánne. 7 TT. 8tt a 12 tt. No nevzdala som to. 2014 sa mi narodila dcéra Deana. Neviem čo spôsobilo tie potraty. Veľmi som sa bála že sa to bude opakovať. V čase keď som bola tehotná úspešne mi v 4 mes umrela maminka a mne sa zrútil svet. Bolo mi v tej dobe jedno či potratom alebo nie. No našťastie je všetko ako má byť. Mám 2 zdravé deti...hoci bez babky a dedka pre nich.

vyvka
27. jan 2018

@deguska clovek bude mat strach aj keby to bolo po roku ked sa to niekomu stane raz tak kludne moze aj druhykrat ale citala som o tom vela a skoro vsade sa pise ze po potrate ma zena velku sancu donosit a porodit zdrave dieta
Je to skor individualne mam sesternicu ktora kazdy rok 3x po sebe otehotnela a stale potratila pritom otehotnela az rok po potrate citam ze podaktore baby otehotneli pred prvou Ms od potratu a bolo vsetko ok neviem vobec ... kazda zena je ina
Ale nieco vomne mi hovori ze nemam stracat cas ani neviem ci to mam pocuvat alebo nemam ...

dominika_klara
27. jan 2018

Bolo to niekedy v roku. 2014,kedy som s mojím terajším manželom riešila deti.Zacali sme sa snazit po nasej svadbe ,r 2015.Moj dr mi s peknym usmevom naprskal do ksichtu,ze som uplne neplodna.Otehotnela som asi 3 m po tomto incidente.
Dňa 12.9. 2015,presne na moje meniny, som v 23 tt potratila synčeka..Porodom.Bolo to najkrajšie dieťa,aké som kedy videla.Zacal kolobeh vyšetrení.Zistilli mi rakovinové náznaky . Našťastie ďalšie zopakovane vyšetrenie nebolo totožné s prvým,na lepšie.
Dňa 31.5.2017 som porodila v 34 tt dcérku.
Ležala som 4 mesiace v nemocnici.
Na bolesť som však nezabudla.Neda sa.
Pri hrbe povinnosti,nakoľko dcérka je veľké šidlo,placko, nestíham uvažovať...
Ale psychika robí svoje.Staci,keď začnem trošku uvažovať,a plačem.Treba na to čas.
A hlavne netlačit na pílu.
Slová ako -treba sa s tým zmieriť.Nikdy sa s tým človek nezmieri,nezvykne si.Ja ss ale musím každý deň presviedčať o tom,že je to súčasť
Stale vravím,že máme 2 deti.I.ked jedno je v nebi

prevenar
27. jan 2018

@deguska ked sa clovek snazi, skuma , studuje ..vzdy sa da nieco vylepsit. drzim palce .

pupavica
29. jan 2018

podľa mňa by sa na to nemalo tlačit..když to má prísť tak to príde

vyvka
30. jan 2018

baby brat alebo nebrat ..nejake vytaminy
Pred prvou MS po potrate ?
Kyselinu listovu napriklad ? Alebo inofolic alebo hoci co ine alebo pockat Na prvu MS?

bubu4125
31. jan 2018

@vyvka ja užívam už teraz kyselinu listovú a prvú MS by som mala dostať dnes. Tak uvidim

vyvka
31. jan 2018

@bubu4125 ako si Vypocitavas Kedy mas mat MS? :D ja vobec neviem kedy by som Mala mat

bubu4125
31. jan 2018

@vyvka je to 28 dní od kyretu. Čiže dĺžka cyklu. Ale prvá MS od kyretu je fakt individuálna. A vraj býva oveľa silnejšia akosi bežne.
Ja som mávala cykly pred tehu 26-30 dňové.
Mňa už začínajú bolieť kríže a aj v podbrusku mám už bolesti

vyvka
31. jan 2018

@bubu4125 ja Som tak isto mala cyklu 28-32 dnove vobec si neviem vypocitat .. kedy by mohla prist ms
Som mesiac po potrate a ....nepocitam z tym ze to bude skoro ale snazime sa napriek tomu ... ze este nedorazila prva MS... a niekde som citala ze sex ..moze urychlit .. prichadzajucu menstruaciu

mirus100
31. jan 2018

@vyvka som na tom veľmi podobne, tiež pred necelým mesiacom som potratila bábätko v 10tt /od 7tt mu už nebilo srdiečko😢/ a rovnako aj my sme sa snažili necelé 2 roky, zadarilo sa po prvej IUI, žiaľ dopadlo to takto 😔zatiaľ som ešte nemala prvú MS, ale môžeme sa snažiť už teraz lebo som nemala kyretaz a gyn povedal, že maternica cista. Tak veľmi dufame, že sa čoskoro podarí, ďakujem všetkým, ktoré sa podelili o svoje šťastne konce 🙂

vyvka
31. jan 2018

@mirus100 aj My sme sa uz zacali snazit .. kyretaz som nepodstupila Tak isto ..Dokonca mam pocit ze mam ..hlien presne taky aky ..mavam pri ovulacii ... aj ked sa mi to zda malo pravdepodobne ale hlien je divny bezne taky nemavam ....
Ja verim ze tento krat sa nam to podari ... a dotiahneme to do uspesneho Konca 🙂 inac beries nejake vytaminy ?

katy83
31. jan 2018

Hlavu hore, ja som si tym presla hned 4x, po 4 potrate mi robili vysetrenia, zistili mu zlu zrazanlivost. Moje dalsie tehotenstvo bolo bezproblemove a rok na to hned dalsie. Pichala som si fraxiparin, Drzim palce, treba mysliet pozitivne, vsetko pride a ako ma, dobra sprava je,, ze sa ti podarilo otehotniet, ja by som odporucala dlho necakat a v co najkratsej dobe sa o to pokusit znova

vyvka
31. jan 2018

@katy83 chcem sa spytat ako to funguje .. su zeny ktore
Otehotneli po potrate hned este pred
Prvou MS je mozne ze ... ma zena .. ovulku po potrate ?
My sme sa zacali uz snazit som mesiac po Potrate prva ms neprisla ..este
No ... mam divny vytok ako pri ovulke.... co je mi divne a malo pravdepodobne ...

mirus100
31. jan 2018

@vyvka tiež som teraz po potrate z toho cyklu zmätená😏keď to beriem od prvého dňa kedy som začala krvácať a spustilo sa mi čistenie /možno to vyznie strašne, ale som rada že na Sk dávajú takúto možnosť prirodzene po zamklom potrate sa vyčistiť, lebo aspoň to má upokojilo trochu že moje telo pracuje ako má, keď už som sa cítila, že ani dieťatko neviem donosit😣/tak pri mojich predošlých 27 dňových cykloch by som mala dostať 3.2. ale nemyslím, že to vtedy bude, tiež som mala pocit, že som už mala ovulku, ale neviem naisto iba podľa hlienu. Beriem Femibion a prvé dva týždne som pila alchemilku.

kucusik
31. jan 2018

Pridam aj nas pribeh - snazili sme sa spolu 7 rokov, o dve deticky sme prisli.
Pred rokom mi diagnostikovali nepriechodne vajcovody a jedina moznost ostavalo IVF. Na to sme sa vsak akosi neodhodlali.
A v polke decembra sme zistili, ze som tehotna 🙂. Zatial je vsetko dobre, sme v 12tt.

vyvka
31. jan 2018

@mirus100 najhorsie natom je ze vsade ..su tehulky mam plny fb .. tehuliek 🤦‍♀️ Je to hrozne aj ked .. sa snazim mysliet pozitivne vzdy pri pohlade na kamosky ktore uz deti maju alebo tehulky ... som na tom ...zle....
Uz keby sa to podarilo .. konecne neviem na nic ine mysliet len na to ...je to hrozne
K tomu ... este to ze clovek vobec nevie co sa z telom deje kedy pride ms ako ..natom som
Keby sa dalo vidiet buducnost aby som bola
Kludna a vedela si zase uzivat zivot .. 😬😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre