Prasknutý folikul na sone

18. mar 2024

Baby, je tu niekto, kto to ma dobre nastudovane? 🙂 momentalne mi meska niekolko dni menstruacia, bola som aj prechladnuta, neviem, ci to moze byt aj tym, ale este sa mi to nestalo. Vo stvrtok som bola na gynekologii a doktorka mi povedala, ze tam vidi prasknuty folikul. V akej faze cyklu som teda vtedy bola? Ako dlho tam vidno, ze je prasknuty? Ze ci sa mi to posunulo cele (mysela som si, ze mam ovulaciu tak 2 tyzdne dozadu), pripadne ci mozem byt aj teoreticky tehotna... Aj som vlastne hovorila, ze mam prave dostat a nic na to nepovedala. dakujem

bambulka711
18. mar 2024

Ahoj, prasknutý folikul znamená, že si po ovulácii a folikul sa zmenil na tzv. žlté teliesko. Vidí ho do menštruácie. Tehotná byť môžeš a nemusíš, to ti povie test po vynechaní MS. Kedy praskol ti tiež nepovie, ak nechodíš pravidelne na folikulometriu, netestuješ alebo nemeriaš. Je dosť možné, ak je test negatívny, že ak si bola chorá, ovulácia sa oneskorila a tým pádom aj MS.

kiki68
18. mar 2024

Podla mna tak max 4-5 dni naspat bola ovu. Aspon mne tak povedal minule

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre