Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
2. feb 2010

Minka, to je individuálne s tým testovaním... ja som testovala tuším na 12.deň a čiarka sa neobjavila... no vlastne po cca. hodinke sa tam objavil veľmi slabulinký duch... a tehu som bola.. no a niekomu sa objaví tlstica už na 7.deň. Závisí to od toho, v akom množstve telo produkuje ten HCG hormón.

minka051
2. feb 2010

no tak nechám to na osud a prekvapenie. Ak mi to tam ten hore dopraje budú aj // kolajnice 😀 😀

adulik76
2. feb 2010

neli má pravdu. Pri prvom pokuse som testla tiež siedmy deň a nič, objavila sa až na ďalší deň, ale to som fakt musela po nej vyhlásiť pátranie 😀 . A pri druhom pokuse v pohodičke sa zjavila na ten siedmy deň a to som nemala ani ranný moč. 😀

minka051
2. feb 2010

no neviem či by som mala odvahu tak skoro testovať dosť sa bojím 😕 Ak tak si musím kúpiť test vo štvrtok ked pôjdem do práce a uvidím. Ale asi budem na neho len čumieť a triasť sa od strachu aby to dobre vyšlo.

adulik76
2. feb 2010

musíš veriť, že to vyjde dobre

orsulka
autor
2. feb 2010

adu.......super den .-)))))) ja dnes konečne budem prať .-)))) no teda...prácka bude 🙂)))

adulik76
2. feb 2010

práve tlačím ruskú zmrzlinu 😀

minka051
2. feb 2010

adulík ja tomu verím a iní si nepripúšťam 🙂 🙂

orsulka no moja pračka už veselo hrkoce druhý krát 🙂 🙂 Ale už potom jej dám pokoj a potápim žehličku 😀 😀 Ale to asi ona mňa 😀

orsulka
autor
2. feb 2010

adulka..... 😀 😀 dobru chut....
dnes dojdu okolo obeda svokrovci, kuknuť si syna a svokra slubila, že mu donesu aj obed....jupííííííííííííííííííííííí 🙂))) konečne nebude hladný ked dojdem domov .-))))))

dnes mam po vcerajsom aerbicu svalovku na zadku, ale teší ma to.....dnes mam trening poobede s deckami....tiež sa tešakujem 🙂)))

minka051
2. feb 2010

no niektoré písmenká štrajkujú tak píšem ako talian 😀 😀 😀 Skoro som potopila miesto potrápila žehličku 😀 😀

nelia
2. feb 2010

Minka, to je super, že si tak pozitívne naladená 😀 😀
Adu, normálne si mi urobila chuť na tú zmrzlinu... ja som včera piekla také kuracie mäsko so zemiakmi, šanpiónmi a syrom a dnes som si to doniesla do roboty... tak sa o chvíľku pôjdem najesť.. ani som to včera nechutnala, tak ani neviem, či sa mám na to tešiť 😝 😀

orsulka
autor
2. feb 2010

minka......neboj...my ťa tu "dotlačime" k testovaniu...hihihihih...aj ja som sa nakoniec po tom IUI dala presvedčit, hoc to nevyslo dobre..... ale aspon so mvedela na čom som..🙂)))) a kupiž si ho možeš, a potom budeš doma testovať pevnu vôlu 😀 😀 😀 😀

neli...ja by som sa na tvojom mieste tesila..... 🙂 🙂 ja mam doma este španieslkych vtákov......sa podarili...mnam......a ja si do prace nosim už len celozrnne buchy a dva jogurty plus ovocie....davam si doobeda odtučnovaciu kuru...🙂)))))) 😀 😀 😀

ADULIK.....na dalsom stretku budu parene buchty????????? 😕 😕 ja som ich od Chvojnice nejedla...a taaaaaaaaaaaaaaak by som si dala!!!!§ ale len ak by boli take "nadýchane" ako tei od Maťa 😉 😉

nelia
2. feb 2010

Mňammmmmmmmmmmmmmm... aj ja by som si dalaaaaaaaaaaaaaaaaa ... už len kvôli tomu musíme zorganizovať to stretko 😀 😀
Orsul, že celozrnné buchy 😀 😀 😀 😀 hihihihihi... a to akože len doobeda odtučňuješ? 😕

nelia
2. feb 2010

Ja odtučňujem v noci... vtedy nepapám 😀 😀 😀

minka051
2. feb 2010

orsulka tak vo štvrtok test kupujem lebo idem do práce tak uvidím ako dlho buem na neho čumieť kým sa to odhodlám urobiť. To sa asi skôr počúram 😀 😀 😀 😀

No idem trohcu variť. Dnes tekvicová krémová polievka so smotanou a opraženými tekv. semiačkami. A k tomu slaný smotanový kysnutý báleš.

nelia
2. feb 2010

Minka, veď o to ide, aby si sa počúrala... len pritom nenápadne strč pásik pod seba... a je to!!! hihi 😀

orsulka
autor
2. feb 2010

neli...hihihihihih....tak snažim sa poobede tiež jesť sice všetko ale s mierou.....akože nie som len na nejakej ryžy alebo len cestovinach...jem co sa navari, ale snažim sa v mensich množstvach......najhorsie su vikendy, kedy sa nestražim a mám takzvanu "bodovu dietu" - čo vidím, to zbodnem.... 😉 😉

minka----čo je to kysnuty bales??????????????? a este k tomu smotanovy?????????? daj to sem - hned....please 🙂 🙂 🙂

nelia
2. feb 2010

Tak som sa napapala... bolo to celkom chutné 🙂.. a teraz idem na kafe...

orsulka
autor
2. feb 2010

neli...šak som ti vravela .-)))))))

inak pekne si Minke poradila 😀 😀 😀 😀

minka051
2. feb 2010

orsulka
to je také bežné kysnuté cesto. ja robím na taký väčší plech. Takže postup len približe lebo robím od oka.
cesto: pol.múka 30-35 dkg.1/2 lyžičky soli, 1 celé vajíčko, 0,5 dcl oleja. Kvások 1,5 dcl mlieka 2 lyžičky cukru. 1/2 kocky droždia. Vymiesiť pridávať vlažnú vodu aby cesto bolo vláčne je také redšie teda aby sa dalo rukami po vykysnutí roztiahnuť na naolejovaný plech. Potom na cesto natriem 2 kyslé smotany najlepšie 16%. a dobre posolím. Pečiem tak asi 20 min na 150-160 stup. Je to fak dobré u nás hned zmizne. A je dobrý ku kyslým mliečnym polievkam.

adulik76
2. feb 2010

veru, ak bude stretko, budú aj parené buchty 😉

minka, úplne si ma zarazila s tým názvom, že "báleš", to počúvam akurát od muža, u nás sa taký výraz nepoužíva. Keď mi to prvýkrát povedal, tak som ani nevedela, čo to znamená. Ale už viem, keď mi to objasnil 😉

nelia
2. feb 2010

Mňamky.. ešteže som teraz jedla... ale aj tak mi sliny tečú 😝

adulik76
2. feb 2010

čo, na parené buchty?????

orsulka
autor
2. feb 2010

tak ja som si to vytlacila....ja nerobim z kysnuteho cesta, čak ale oprobujem......

a ja furt neviem co je to ten baleš...... ja to pocujem 1x vo svojom dlhom živote .-))))))

ADU!!!!!! netýr ma!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

nelia
2. feb 2010

Adu, aj na buchty aj na ten bales... aj keď to tiež 1.x počujem 😀

minka051
2. feb 2010

Báleš tak to vela ľudí nevie. ja to mám od svojej babky tá tomu koláču tak hovorila. 🙂

Orsulka to je ten najľahší a najrýchlejší aký poznám. Mne už kysne cesto. Ked príde moja polovička tak ho odfotím a skúsim ak sa mi to podarí dať sem do albumu . No škoda posla by som aj ochutnať ale to sa asi nedá 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
2. feb 2010

minka....sak daj do albumu, ale myslim , že adminky to asi zmažu...... ale ved nevadi.....

ja sa kysnuteho bojim jak čert svätenej vody... 😀 😀 😀 ale vyskušam, sak raz to vyjde...

minka051
2. feb 2010

orsul neboj všetko nahádž do misky zapni mixér s meličkami na cesto a je to 🙂 🙂 🙂 Potom už len rukami ucapkať na plechu naliat smotanu a je to. 😀 😀 😀
no uvidím ak zmažú tak čo už možno nie.

orsulka
autor
2. feb 2010

minka.................ja nemam mixer...... teda jeden mam ale su tam len take umele vecičky, tak neviem ci to umieša..... 😔 😔 😔

a moja starka vždy tvrdila, že ručná práca je ručná práca 😀 😀 😀

minka051
2. feb 2010

orsulka tak už len varechu do ruky 😀 😀 😀 😀 starká mala pravdu 😀 Už bude upečený 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre