Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
22. mar 2010

Neli...stredu teda až na toho zubara, pekny den...bez práce .-))))) a to ideš len na kontrolu??????

nelia
22. mar 2010

Ano, už v januári som sa objednala na preventívku... a teraz mi to aj príde vhod, lebo v tehu by sa vraj malo chodiť častejšie... no a preto som sa rozhodla, že v ten istý deň pôjdem aj do poradne a budem mať celý deň fraj 🙂 ... ale Adulik by sa nám už ozaj mohla ukázať, nie? 😕 😕

adulik76
22. mar 2010

čaute, aj som sa chcela skôr ukázať, ale zasa mi nejak nejšiel kôň, tak sa mi podarilo až teraz. Na poradni všetko OK, spravil mi aj preventívku a zobral stery na cytológiu. Brali mi aj krv na AFP, takže na ďalšiu poradňu by už mohli byť aj výsledky. Aj som sa rehnila, lebo mi určil termín ďalšej poradne na 10.4, tak som sa spýtala, či to nie je náhodou sobota. A on, že pozeral už máj...tak sme sa dohodli, že prídem 12.4, predsa len, je to pondelok 😀 . Pýtala som sa aj na tú moju hlavu a povedal, že si môžem dať panadol, teraz už by som bábu nemala ublížiť a ja sa vraj tiež nemám trápiť. No, a čuduj sa svete, dnes ráno som sa zobudila a hlava nebolí 🙂 .
Potom sme s maťom ešte išli po obchodoch, ako tu niekto správne poznamenal, kúpili sme veci na vajíčkový šalát a plávačku do spálne. 😀

A dnes sa chystáme na tú Partičku, tak som zvedavá.

Orsul, moc ti držím palce, nech tie vyšetrenia dopadnú čo najlepšie. Len som si myslela, že už ich máš za sebou, aspoň čo sa týka hysteroskopie, lebo mne to robili zarovno laparky. Orsul, a keď pôjdete do Brna a náhodou aj cez TN, tak sa kľudne na spiatočnej ceste zastavte aj u nás, aspoň na krátku prestávku a kávičku, boli by sme radi.

ďakujem, že ste na nás mysleli, ani ja som na vás nezabudla, opatrujte sa mi tu všetky, koľko vás tu je 😉

nelia
22. mar 2010

Adu, som moc rada, že je všetko v poriadku a je veselo 😀 😀 ... prajem vám príjemnú zábavu večer....
A ja konečne zdrhám z robotyyyyyyyyyyyyyyyy 😅 😅 😅

noemarta
22. mar 2010

ahojte, duuuuuuuuuuuufam, ze teraz sa mi prispevok odosle, ja vam rano vypisujem litaanie, ku kazdemu menu som dala komentare, odpoveda a a a a nechcem nadavat, proste mi cely kon padol..........fasaaaaaaaa.... 😠 tak som uz nemala nervy od znova pisat.
Ale v podstate tam islo o to, ze adulik drzim palce , vidim ze je vsetko o.k.,poradna dopadla supis a uvidis, hlava uz nebude boliet, treba fakt vela vela pit, aspon u mna to zaberalo, a fakt ked bolo nevyhnutne, tak som si dala paralen.
Orsul, velmi velmi vam prajem aby vam vysledky dopadli o.k., a a a a verim ze ty pribudnes ako dalsia medzi nas tehosky !!!!! 🙂 prajem pekny zvysok dna, letim tiez uz domov, chcem si ist este nejake kvietky ponasadzat pred barak. paaaa
Sinceeer, a a a skus sa aj ozvat, joooo. hi hi

bublinkaa2
22. mar 2010

Ahojte babenky... 🙂

Adulik - super spravicky z poradne, ze je drobcek k svetu... 🙂
Orsulka, Ivkaj - az teraz som si spatne citala prispevky, tak sa z vas velmi tesim, ako pomalicky rastie iskierka nadeje. Verim, ze sa coskoro vela veci vyriesi a posunie sa to k dvom ciarockam... 😵
Lax - velmi som rada, ze si to s malinkou Natalkou uz uzivate a pekne sa sporadujete. Je to nadhera ako krasne papka a spinka. Tomu sa hovori, ze je dietatko velmi stastne a spokojne... 😵
Neli - ak nezaberu tieto tabletky, tak skusim ten roztok, co si pisala. Ja som to mala ale 4roky kupene, celu dobu som to obchadzala, skladovala, no a samozrejme, nic mi nebolo. Potom pri stahovani som to vsetko vyhodila jaaa blbec, asi to bolo po zaruke, alebo ma uz presla trpezlivost,no a teraz by sa to zislo... NO CO UZ... 😅
A este musim napisat, ze malinka sa na obed zobudila chudiatko uplne vystavena, teplota 39,7, tak som volala nasej dokine, ktora za 15min koncila, no a ze jej mam zobrat moc a ist o dvere vedla k ich zast.doktorke, kde mi poslu moc na rozbor.Mala aj kakala, tak som zobrala aj stolicu - vysetrili aj tu. Vsetko bolo v poriadku, iba ma znovu zapalene hrdlo, zobrali jej znovu z prsta krvicku, co im ukazalo znovu zapal. Keby to boli zuby, tak by to zapal v tele nepreukazal zevraj...Tak sme znovu na atb, pritom sme len jedny pred mesiacom dojedli. Mna skoro porazilo, ale nepomozem si.... V aprili ideme na imunologiu, ale uz som sa zmierila s tym, ze do 3r. bude takto casto mavat anginy. Povedalo mi to uz vela ludi, ze su taketo deticky, ze po 3r. utne a prestanu byt chore. Ze aj v dospelosti su chori len zriedkavo. Tak v to budem dufat...
No rozpisala som sa ale... Prepacte... 😕 Paaaaaa

laxity
22. mar 2010

ahojte

bubli...ďakujem pekne, len nie vždy to tak je, ale tak nemôže byť stále ticho. Niekedy sa vie pekne jedovať. A Lucinka nech sa čoskoro uzdraví...chúďa malé, dosť vysoká teplota, ale tak aspoň, že ste to hneď vybavili a vieš čo malej je. Držte sa 😉

noe...sincer stále pracuje ako šrób, takže zabudni, že sa ukáže 😀

adu...super, sa teším, že je všetko ok 🙂 ...len tak ďalej

u mňa bola dnes svokra, malá sa hneď začala jedovať, revala úplne ako sa len dalo, tak svokra potom odišla a malá sa upokojila a teraz spinká v kočíku 😠 , to je tak, keď mi ju niekto prekladá hore dole, do postieľky, z postieľky, na posteľ, na ruky, do hrázdičky..... 😠 😠 😠

sincerity
22. mar 2010

dievcata dievcata.... sak citam, ze vam tu chybam drahe 😀
ale ved ja furt nemam casu 😅 😀 co uz mam robit... ved vam lax pise, ze robim jak srob 😀 ale zajtra nemam v robote sefa, takze by som mohla co to popisat aj cez den....

ani neviem co ste poriadne popisali, ked neni toho casu, len lax mi referovala o ivke, ze idu zas na to /super sa tesim/, a tak tiez orsul ... tiez super, adu, tesim ze vsetko ok, noe... dakujem za foto - uz som odpisala /asi po tyzdni sory 😅 /, lax.... no co tebe, sak ta mam celkom dost doma 😀 😀 😀 😀 😀 /, nel .. dufam, ze davas pozor na seba....
snad som na nikoho nezabudla 😅

inac sa mam celkom na.... vsetkeho mam tak nejak plne zuby.... 😀 🙄

lilienka13
22. mar 2010

ahojte babulky,
tak to som fakt rada, ze ste vsetky relativne v pohode a zdrave a vase fazulky v bruskach tiez ... 😉

tak ja mam za sebou uspesne zvladnutu prax v skolke ... bolo tam super, tie deticky su fakt zlatucke ... iba som sa utvrdila, ze prave toto chcem robit 🙂 ... zajtra tam idem naposledy a chcela by som sa dohodnut s riaditelkou, ci by si na mna nenechala kontakt a ked im vypadne nejaka ucitelka, tak by som prisla na zaskok ... dufam, ze sa nejako dohodneme 😅

bublinka: to s malickou ma mrzi ... ☹ ... nie je nic horsie, ako chore dieta ... 😝 ... ale hadam, to coskoro prejde a ako ti hovorili, vyrastie z toho ...

lax: tak vidis, ako krasne rastiete ... a je super, ze uz aj tak pekne spinka ... ved sa aj hovori, ze deticky rastu v spanku 🙂

adulik76
23. mar 2010

dobré ránko, Partička bola úplne super, hodinu a pol som sa vkuse rehnila. Aj som si myslela, že som si aj bruško vytriasla od smiechu. Absolútne neľutujem, skôr odporúčam 🙂

bubli, hádam budeš mať pravdu s tým, že po treťom roku to prejde akoby uťalo, ale dúfam, že dovtedy malá bude chorá čo najmenej. Ako tu už spomínali, nie je nič horšie ako choré dieťa a toho sa aj ja dosť bojím.

lili, to som rada, že si si to v škôle užila, kedy máš ďalšiu prax?

sincer, no, konečne si sa tu aj ukázala, mala by si menej makať, nie že sa nám niekde sklátiš od únavy.

orsulka
autor
23. mar 2010

dobre ranečko.......

Adulik.....no krásne spravičky.....je to super, že je vsetko OK..... 🙂 myslim aj tie nákupy.....inak aj my sme vcera kupili resp. rezervovali podlahu do izby ale zrovna na velky piatok ju pride kamos položiť.......hoc je kresťansky sviatok nemám inu možnosť, pokial nechcem čakať dalsi týžden...tak hádam ma susedia neprizabuju..... ☹ ☹
my sme boli vcera na %Durovčíkovej Carmen - tancovalo slovenske divadlo tanca......a solistka bola dievčatko, ktoré som aj ja učila tancovat ked mala 13-14 rokov !!!!! hihihihih.....potom odisla na tanečne konzervatorium......velmi pekne predstavenie...

ja dufam, že by Partička mohla zavitať aj do PD.....určite by som na nich sla 😀 😀 😀

orsulka
autor
23. mar 2010

lili.....tak ako si dopadla s pani riaditelkou??????? dohodli ste sa aspon čiastočne????? verim, že ano.... 😉

bublinka......tak ste zas na liekoch, ale ako aj pises, neporadis si, ten zapal musi preč.......ale je super,že moč ma OK, a že to nie su obličky, alebo močovy mechur alebo nieco podobne.....držim place, nech ste rychlo z toho už vonku !!! 🙂 🙂

Sincer.....tak hádam máš zahul už len posledny týžden, a potom už je koniec marca.....tak ajty budeš mat viac volna 😉 😉

nelia
23. mar 2010

Dobré ránko 🙂
Lili, to je super, že si sa utvrdila v tom, čo chceš robiť... niet lepšieho pocitu ako keď robíš to, čo máš rada... dúfam, že sa s riaditeľkou dohodneš 😉
Orsul, kým budete len plávajúcu pokladať na veľký piatok, je to fajn... ja budem asi celú veľkú noc tvrdnúť v robote, lebo nám centrála dala taký termín uzávierky a ešte majú prísť aj audítori, takže ma budú šibať asi oni 😒 ☹ .. ja inak veľkú noc moc nemusím, ale chcela som byť doma 4 dni 😠
Adu, som rada, že ste sa dobre zabavili 😉
Sincer, naša stratená duša... že sa tu občas aj ukážeš... skús to tempo ozaj zmierniť, lebo to nem dopadne dobre 😠 .... 😉
Bubli, je mi ľúto malej, ale ešte že to hneď zistili a môže sa liečiť... možno jej časom budú musieť dať preč mandle a potom sa to zlepší..

orsulka
autor
23. mar 2010

dobre ranko Neli 😉

bublinkaa2
23. mar 2010

Dobre ranko babenky... 🙂

Dakujem za povzbudenie... No noc bola zaker. Vecer o 22.00 som jej kupelom zrazila teplotu na 38.6, dali sme atb, cipok od teploty a zaspinkala. O pol noci presne som ju kontrolovala a horela jak radiator, zmerala som a 40,1. Skoro ma porazilo, celu ju triaslo a ja som s nou trielila do vane. Az to srdce trha, ale clovek nema na vyber. Po 20min placu som skoncila, ale zrazila som iba na 39,1. Stale lepsie nez 40! Potom som jej hodinu davala obklady, nechcela ziadne tekutiny z flasky, tak som jej striekackou striekala. No horor. O 2.00 rano jej zabral paralen. Potom ozila a chcela sa chudiatko hrat. Nechala som ju len chvilku a isli sme spat. O 5.00 sa to zopakovalo, znovu 40! Tak znovu ten isty kolotoc. Teraz ma tych 38,7, pokial jej to uz znovu nevyskocilo a zaspava mi tu na kresle. No dufam, ze coskoro jej atb zaberu, lebo ma uz v sebe tretiu davku. Tak drzte palce a vsetkym pekny den zelam...

nelia
23. mar 2010

Bubli, silno na vás myslím, aby sa malá rýchlo uzdravila... musí to byť ozaj na nervy.... držte sa dievčatká 😔

orsulka
autor
23. mar 2010

booože...moje zlate malinke!!!!!!! ale ja verim, že to najhorsie už mate za sebou !!!!! a už to bude len a len lepsie......aj ja na vas silno myslim...... 😵 😵 ved už aj tie antibiotika musia zabrat....... a to da dole tu horucku.......

nelia
23. mar 2010

No práve som sa dozvedela, že ak budem musieť na veľkú noc pracovať, tak len v piatok.... čo je vynikajúca správa 😵 😵 😵

orsulka
autor
23. mar 2010

Neli....no paráda....tak nebudem pracovat aspon sama 😀 😀 😀

orsulka
autor
23. mar 2010

no ale teraz asi makate vsetky o dušu !!!! 😀 😀 😀 dokonca ešte asi aj Ivka !!! 😉 😉

Ivik...ozaj teda inak vy idete do toho isteho centra na dalsie IVF??????? 😕

orsulka
autor
23. mar 2010

hihihihih.........dala som vam sem pre radosť..... 😵

ivkaj
23. mar 2010

Čaute, včera mi nešel net, tak jsem se nepodívala jak se máte.

Orsul, jdeme do toho stejného centra. Ono přeci jen to ve státním CARu vyjde levněji. A když jsem psala do pár poraden (jednu vede taková docela uznávaná kapacita), tak nikdo neví proč jsou folikuly prázdné. Pak jsem dostala pár tipů na jiné léky (tuším Merional a Luveris), tak to chvi s Dr. v pátek probrat. V podstatě je to prostě jen o štěstí 😅
Jediné co vím, že už nechci Puregon, měla jsem ho na obou stimulacích a výsledek nic moc.

Nelia, ty už jen dva týdny a budeš to v práci oznamovat?

Bubli, doufám, že malá bude brzy v pohodě. Hlavně aby hodně pila. Fakt tě obdivuju, já bych při těcho horečkách už asi volala doktora.

Adu, co v práci. Doufám, že už vás neotravují těmi poplachy 😝

Lili, no budeš mít asi hodně pevné nervy;o) Včera jsem na procházce potkala třídu mateřinky a je to jak pytel blech 😎

Sincer, kdy vy se vlastně dozvíte výsledky?
Lax, jsem ráda, že se malá umoudřila a prospí celou noc. Jen tak dál 😉

orsulka
autor
23. mar 2010

Ivik...no ahoj srdiečko......... ja som tiež mala stale tie iste lieky.......gonal....a pri poslednom puregon......ale za tu zmenu to stoji .-)
a este ste ostali pri tych činskych vitaminoch, alebo už ste ich dobrali ??????

ja som stale v očiste.......a už som sledovala aj hovienko
😀 😀 😀 😀 😀 este neplava...este stále sa topí 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
23. mar 2010

sincer tusim, spominala niekedy v aprili dalsiu kontorlu tusim......alebo až v maji ????????? že zas mi nedopína????? 😀 😀 😀

ivkaj
23. mar 2010

No jsem zvědavá co mi na to řekně Dr. Schválně jsem se objednala k takovému, se kterým je možné diskutovat. Taky se ho chi zeptat na ty odběry krve během stimulky. Běžně to totiž nedělají. No v pátek se uvidí.

A "vitamíny" stále užíváme,ale už se mi do toho moc peněz vrážet nechce, tak uvidím co mi řekne příští týden. Hlavně P. z toho byl dcoela zklamaný.

nelia
23. mar 2010

Orsulka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .. A Ferko tiež robí tú ošistu? Už sa nepamätám, čo si písala...
Ivka, ja to možno oznámim aj skôr (ak ovšem bude všetko zajtra v poriadku), lebo by som už mala začať nosiť iné oblečenie a to by si asi všimli 😕

orsulka
autor
23. mar 2010

Ivka.....tak ano to si pisala, že po tej jeho kontrole nebol zrovna nadšený..... to je ale škoda, ale hlavne,nech sa kvoli tomu netrapi, nepomohol jedno možno pomože ine.....ale aspon to skusil a nebude si niekedy vyčitať, že neskusil ... 😉

a tu krv...teba pocas stimulky nekontroluju odbermi krvi a sonom??????

nelia
23. mar 2010

Ivi a v CAR nepatríte k jednému Dr.? Objednáš sa ku komu chceš? 😕 😕 😕

orsulka
autor
23. mar 2010

Nelik.....ano berie to...calcium aj zinok.....a teda musim napisať, že tiež celkom ochotne.......ale zas som mu vysvetlila, že to Calcium mu može teraz pomoct aj na ten členok, co furt rehabilituje, aby sa kostičky dali na poriadok !!!! 😀 😀

a už rastie brusko ??????? 🙂 🙂

orsulka
autor
23. mar 2010

Neli....podla mna ak je viac lekarov na každy cyklus si možeš vybrať koho chces.......

či ????

🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre