Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

laxity
11. nov 2010

@adulik76 tiež prajem Martinovi všetko najlepšie k meninám! 🙂

ivkaj
11. nov 2010

Týýýýýýý jo, mě to dneska nějak neseplo, že M. je Martin 😕 Tak i za nás všechno nejlepší.

Nějak se pořád plácám ve výbavičce a nevím co "potřebujeme" a co ne. Teď jsou o víkendu slevy v některých miminkovských obchodech a tak bych to ráda zvládla ve slevách.

Tak třeba:
- nějaké lahvičky a sterilizátor na ně? Mám zatím jen jednu 125ml.
- peřinku a polštář do kočárku
- tlustá a tenká deka do kočárku
- kolotoč nad postýlku

Tak mi poraďte 😅

noemarta
11. nov 2010

ahooojte,
@ivkaj co sa tyka vybavy, flasky si dokup, aj sterilizator je dobra vec, perinku a vankusik do kocika, podla mna zbytocne, skor tie deky si kup, aj tenku aj hrubu na zimu, najlepsia je ta spanielska a kolotoc je dobra vec, mala ked zacala vnimat cca 2,5 mesiaca, od vtedy nevie od toho odtrhnut zrak.
Takze tolko z mojej strany, hadam som ti poradila.
Urcite si kup kojaci vankus, to je podla mna velmi dobra vec!! 🙂
a a kde su fotky bruska haaa????

adulik76
12. nov 2010

dobré ránko, blahoželania odovzdané 🙂

orsulka
autor
12. nov 2010

dobre ranko prajem...

@adulik76 dodatoične prosim zablahoželaj Matkovi aj za nas.....nech ho baby posluchaju 😀 😀 😀

@ivkaj ja som tiež zatial kupila len 2x 125 ml flasky od Adulika, kolotože už mame dva, dostali sme, perinky mam dve, tiež sme dostali....deky tie špabnielke idem urcite kupovať 😉 😉 sterilizátor nemám, ale asi budem chcieť...este neviem.....ale ožno dokupim neskor, podla toho ako budem kojiť alebo co... 😉 😉

SINCER.....nech ti to v tej skole rýchlo ubehne moja, no pri tomto pocasi neviem, či tam aj nezaspíš 😀 😀
ta vcerajsia torta je taka klasicka, upečený korpus a naplnená kremom, vyzerá fajn, aka bude to sa uvidi až na tvare miesta, ked sa rozkroji a budeme chutnať 😉 😉 ale tak hádam bude chutiť 😉 😉

adulik76
12. nov 2010

@ivkaj ja mám tiež hrubú deku a niekoľko tenších diek pre Lenku,fľašky mám 2x125, 1x 260 a 1x 330. Zatiaľ mi to stačí, sterilizátor som nekupovala, vysterilizovala som to klasicky - varom. Perinku som kupovala akurát na krst - celú súpravičku a použila som to 1x. Inak, používam zavinovačky. Podušku do kočíka by som nekupovala - narodí sa malý v januári - to znamená, že bude zabalený asi vo fusaku a kým príde leto a malý vyrastie, budeš používať športový kočík, a teda vankúš ti je nanič. Kolotoč nad postieľku nemám - dávam ju na tú rozvojovú podložku a v postieľke má kadečo 😀 . Dnes som jej objednala chodítko - mám ho v ponuke na e-shope a strašne sa mi páčilo. Je od 6 m a je tam aj hojdačka 😀 . Mám tak pre ňu darček pod stromček. 🙂

adulik76
12. nov 2010

.... zabudla som, dnes sme sa vyspinkali do 5,30 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivkaj
12. nov 2010

Dobré ránko;o)

díky za rady. Je vidět, že už mi vynechává logické myšlení 😝 Mám tu na návštěvě mámu, takže dneska jde se mnou do poradny (ale nechám ji sedět na chodbě 😅 ) a pak vyrazíme objednat kočát. Takže aspoň něco budeme mít z krku.
Snad to přežiju 😎

adulik76
12. nov 2010

@ivkaj tak si to užite, ja som mala radosť z každej vecičky, ktorú som pre Lenušku objednala 😵

laxity
12. nov 2010

ahojte

@ivkaj ja som mala flašku jednu a vôbec sme nevyužili kedže Naty doteraz nepije z flaše ani z pohárika....proste má iba mňa 😀 😅 😀

ale túto deku tiež odporúčam http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3879519&tab=13, na toto obdobie je super, aj keď ty budeš určite potrebovať fusak 🙂

my sme mali od krstných tento kolotoč a bol úžasný, teraz sme ho dali dole http://www.nakup.sk/kolotoce/fisher-price-kolot...

tú perinku a vankúš určite nepotrebuješ do kočíka 🙂

a odporúčam do postieľky hniezdo okolo postieľky, bo mne si Naty hocikedy buchla hlavu a aj o kolotoč ☹

a vankúš na kojenie tiež odporúčam, ale mne ho mm kúpil až keď sa malá narodila a vedel, že pekne kojím aj keď s problémami ale kojila som 🙂, bo nie je to lacná záležitosť http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1251...

a sterilizátor mám, to som už písala mi ho používame stále, či na čistenie malej hračiek-každé ráno, dudlov-ktoré nepoužíva iba sa s nimí hrá 🙂, či na mäso, zeleninu...máme z tej našej firmy Tiens ktorej sa venujeme 🙂

zdravím aj ostatné babulky

@orsulka ty máš všetko už?

závidím vám v dobrom....milovala som nakupovanie, sa teším keď bude mať @sincerity sa budem vytešovať 🙂

@adulik chodítko? idem kuk aké myslíš, bo sa to neodporúča...ja idem tiež kúpiť ale tzv. odrážadlo to je na prvé kroky 🙂

laxity
12. nov 2010

nejak som sa rozpísala po dlhej dobe 😀

laxity
12. nov 2010

@adulik76 tak som to kukla...je to to chodítko, ktoré sa už vôbec neodporúča...ale tak samozrejme je to tvoja vec, aj iné maminy tam deti dávajú...mojej Naty by sa tam určite páčilo...bo ona už by len chodila ale nemôžem s ňou chodiť pokiaľ sa mi nepostaví sama 🙂 ale krásne zdvíha nohy ako bocian 😵

adulik76
12. nov 2010

@laxity no, dosť dlhý príspevok....

laxity
12. nov 2010

@adulik76 len som chcela poradiť 😀

adulik76
12. nov 2010

@laxity však ja nič proti a dobrá rada je niekedy na nezaplatenie

laxity
12. nov 2010

@adulik76 🙂 😉 🙂

adulik76
12. nov 2010

a kde máme ostatné babule?

orsulka
autor
12. nov 2010

@laxity myslím, že ani zdaleka nemám vsetko co by som potrebovala....tiež mám v tom niekedy chaos co ano a co nie 😀 😀 ked neviem , poradim sa 😉 😉 s adulik najčastejšie 😉 😉
asi by som chcela pre malých overaliky, ktore nemám......fusaky a tie span.deky kupuju svokrovci...resp. ja vyberam oni platia 😀 😀
o chvilku ma dojsť kamoska, že mi urobi nejake pekne fotečky....tvár už mám na ksichte, este zatial ale nedorazila, tak ju ocakávam 😉
elektrika na ten luster dopadla dobre, prerusene kable sa v strope podarilo nájsť, len toho prachu bolo vsade zas neurekom...takže sme si s drahym mákli vcera.....
no poviem vam, uťahaná som bola ako šteňa 😝 😝

noemarta
12. nov 2010

@orsulka tak sa nam potom hned pochval s foteckami, sme zvedaveee 😉
Co sa tyka fusakov, ja mam lodger a som s nim nesmierne spokojna 😉 je fakt na vsetky rocne obdobia a je do 3 rokov dietata.

adulik76
12. nov 2010

@orsulka moja pekná, mala by si čo najviac oddychovať a nie upratovať. Ja mám pre lenušku takýto overalík, viď foto 😵

nelia
15. nov 2010

Dobré ránko 🙂
Dnes tu nikto nie je?? 😕 😕
Mňa čaká celkom príjemný týždeň... zajtra idem ku kaderníčke, vo štvrtok k tej kineziologičke a v piatok na ten rozprávkový romantický víkend 😵 😵 ... a k tomu je ešte aj v stredu sviatok, takže parádička 😵

ivkaj
15. nov 2010

Čaute, tak je tu pondělí, ale v podstatě už malý čtvrtek, když ej ve středu volno ;o)

Nelia, docela ti ten program závidím a hlavně tenromantický víkend. Jsem zvědavá na tu kinezioložku (nebo jak se to po našem píše 😎 )
Co auditoři, ješět otravují?

nelia
15. nov 2010

@ivkaj Ahoj Ivi... no ešte do zajtra otravujú, ale hádam to nejako vydržíme... a máš pravdu, v podstate je už malý štvrtok... hihi 😀

noemarta
15. nov 2010

caute koceny,to je kraasny den coooo.
🙂 @nelia tak supereeer,to mas ozaj dobre rozplanovany tento tyzden, po tichu ti zavidim ten rozpravkovy vikend, duuuufam ze si ho plne uzijete, 😉 😉 😉 (dufam, ze nemas kramy, ale plodneeeee dni!!)
Aleeee, ja sa tiez balim, ideme s Nelkou a nasimi k rodine do polska od stredy do nedele, takze aj ja budem mat krasny vikend,sice bez muza 😔 , ale tak co uz, neviem ako to sice bez neho vydrzim, lebo ja som taky cecek jeho 🙂 ale musime to zvladnut, aaale sa tesim. 🙂

noemarta
15. nov 2010

@ivkaj tebe aky cislo tyzdna tam uz svieti, ze 30tt, ja odpadneeeem, straaaaaaaaaaaaaaaaasne to leti, ved prednedavnom si iba oznamila ze ste tehotnyyyy!! 🙂
este si uzi posledne tyzdne s bruskom, je to krasne obdobie zeee??!

ivkaj
15. nov 2010

@noemarta vidíš, já si toho 30tt ani nevšimla. To si s tou výbavou budu muset fakt pohnout. Poslední týdny si fakt "užívám" začlo mi tvrdnout břicho (někdy to teda fakt stojí za to) a k tomu se teď Dr. nějak nezdál čípek. Takže se v rámci možností snažím šetřit.
Každopádně užij si výlet a aspoň se pak na sebe s manžou bduete víc těšit 😉

orsulka
autor
15. nov 2010

ahojte...tak ja dnes nejak nestiham, bola som v praci...od vcera mam doma maroda, tekže lietam aj okolo F. pravdepodobne nejaka črevna chripka alebo čo, lebo ho boli žaludok, a ak tomu este aj teplota skoro 38, ale ta nastastie dnes už nie je......

@ivkaj tak teda ako dopadla kontrola ?????? okrem toho čipku (to je co vlastne?????? krčok maternice???? ) je vsetko OK?????
@nelia tebe fakt závidím celý tento týžden...užite si ho s drahým naplno .-)))))) a zrelaxuj po tolkých auditoch...vypni mobil a hotovo 😉 😉

adulik76
16. nov 2010

dobré ránko, ako sme sa vyspinkali? Včera nám došlo chodítko pre lenušku, tak sme to aj poskladali. Je to chodítko a hojdačka v jednom a úplne super. Tak sa teším, dám to lenuške ako darček pod stromček. Ešte tomu nebude rozumieť, ale nevadí. 🙂

ivkaj
16. nov 2010

Dobré ránko ;o)

Adu, přidáš fotku chodítka?

Orsul, jo jo, je to krčok maternice (sem vyzkoušela i překladač na googlu 😀 ) Dostali jsme ještě magnesium na tvrdnutí břicha, ale to už je v tohle období asi normální. No a kontrola za tři týdny i s UTZ, tak jsem zvědavá jak malý vyrostl. Pole UTZ z minulého týdny byl totiž o dva týdny napřed 😕

adulik76
16. nov 2010

tu sú fotky - aj ako chodítko, aj ako hojdačka

ivkaj
16. nov 2010

Adu, je krásně barevná ;o)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre