Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

saslik
30. nov 2010

Ahojte.
Chcem Vas poprosit o radu.
Snazime sa otehotniet, plodne dni sme naplo vyuzili, aj pred aj po 🙂.Po par dnoch po ovulacii som mala 2 dni husty biely vytok (vela). Stale som vycerpana, picha ma od ovulacie v podbrusku, nie stale len chvilkami, Mam chut na zdrave veci.(spenat, mrkva...) od vcera mam bolesti, ako by mala dorazit MS. Rano som si robila teh. test, ktory bol negativny. Som 29 dc (mavam 28 dnovy) cize dnes je prvy den meskajucej MS. Je este nejaka nadej, ze by predsa len dorazili // ? Vdaka.

orsulka
autor
30. nov 2010

@adulik76 tak ty makaáš moja.....!!!!!! no vieš ako sa hovorí...milon hodin milion korun 😀 😀 či euro ??? 😀 😀
@saslik no tak toto je velmi ťažke povedať...jednoznačne treba počkať este dlhsie a potom zopakovať test....bud dojde mrcha, alebo bude test pozitivny......

saslik
30. nov 2010

@orsulka 🙂 je mi jasne, ze bud pride, alebo bude test pozitivny. Chcela som len trosku povzbudit,prepacte...

sincerity
30. nov 2010

ivi... ahaaaaa triesla! 😀

saslik..... no na povzbudenie mozeme napisat, ze treba dufat, a ked ste sa snazili poctivo a mavas pravidelny cyklus, je to na dobrej ceste. Naozaj takyto den cyklu je este skoro mozno na testik.... skus testnut o par dni a budes mudrejsia.

adulik76
30. nov 2010

@orsulka noo, keby si tak mala pravdu....

orsulka
autor
1. dec 2010

dobre ranko prajem...dnes buntišíme od tretej, ale sme vyspinkaní celkom 😉 😉
dnes potrebujem zaniesť PN ku na sociálku, a skocit si pre lieky a potom do Tesca...maju tam od dnes kopec zliav, tak sa pojdem poprechádzať trosku 😉 😉 a poobede zas na matriku vybaviť papiere do porodnice 😉

adulik76
1. dec 2010

@orsulka aké papiere chceš teraz vybavovať na matrike? 😕

orsulka
autor
1. dec 2010

@adulik76 potrebujem potvrdenie od matriky na to, aby drobci mohlimat Ferkove priezvisko......lebo nie sme zobratí a on to musí odsuhlasiť, inak by museli napisať moje priezvisko.....s tým papierom potrebujem ist už do nemocky, aby som to potom nemusela opravovať a vybavovať za nejaký poplatok.....
to vy take starosti nemáte, resp. nemali ste 🙂)))

ivkaj
1. dec 2010

Čaute;o)

@orsulka tak to máme podobné zařizování;o) Od manželů pro změnu chtějí ověřenou kopii oddacího listu. Taky jste vyplňovali dotazník o jménu dítěte?

@adulik76 jak to vlastně zvládáš - malou a obchůdek?

@sincerity 😀

Nelia, kdepak se touláš ty pracantko?

Baby, už jste začly s přípravou na vánoce?

adulik76
1. dec 2010

@ivkaj no, niekedy je to o držku.... 😀 , ale zatiaľ zvládam. Neviem si však predstaviť, ako to bude, keď začnem chodiť do roboty 😝 😝 😝 😝

ivkaj
1. dec 2010

@adulik76 jak vás tak znám, tak to hravě zvládnete ;o)

Já sem si myslela, že se mi mrňous v břiše vrtí moc ;o)
http://www.stream.cz/video/537142-nejpohyblivej...

noemarta
1. dec 2010

@ivkaj tak sorry, a jak bolo kraasne vidiet cele babatko, ako lezi, supeeer zazitok. Ja som mala nieco podobne v bruchu, Nela bola strasne akcnaaaa, ved ked sa dokazala posledny mesiac tocit, raz dolu ritkou, raz hore.... 😀

orsulka
autor
2. dec 2010

ahojte.....

@ivkaj tak to je super mail ...hihihihihihih....to by som fakt nepovedala, že to može až takto skackať 😀 😀 😀

dosli mi dobierkou už ppodprdy, ale nemala som doma tolko penazi, takže si pre ne pojdem až zajtra.....
u nás je krasne slniečkovo, tak som sa pustila trošku do upratovania...a už to mám aj hotove 😉 😉 😉
@adulik76 ja tiež verim, že aj počas normálnej práce to zvladnete...ved Matko bude vo vsetkom pomáhať...a ty budeš mať čas aj na obchodík 😉

orsulka
autor
2. dec 2010

@adulik76 ake plienky a vlhcene obrusky používaš????
lax, Noe???? vy ake, bimbam?????? prave pozeram na nete, že najlacnejšie plienky...... a hladam.....

adulik76
2. dec 2010

@orsulka momentálne používam plienky Pampers Sleep and play a obrúsky tiež Pampers Sensitive. My tu v TN máme ten obchod, čo má www.najlacnejsieplienky.sk a kupujem to priamo tam. Oni to dovážajú z Poľska

orsulka
autor
2. dec 2010

@adulik76 no tak super dievča moje......pretože ja som nasla prave tuto stránku....aked som porovnávala, tak mi vysli ako najlacneší....... 😉 😉 takže predbezne som rozhodnutá pre nich.......
my tu asi ten obchod nemame, resp. este som to nepozerala...ale asi ie.....
tak možno poslem Ferka do TN na nákupy 😀 😀 😀 alebo teda objednam dobierkou..... 😉
akurát obrusky som vybrala že Naturals a nie Senzitive......
používas aj prebalovacie podložky jednorázové????????

adulik76
2. dec 2010

@orsulka nie, tie nepoužívam,

ivkaj
2. dec 2010

Teda vy my čtete myšlenky ;o)
Přemýšlím jaká spotřeba plínek je tak na den. někde jsem četla 7-10 u mrněte, tak nevím. A na jak dlouho vám vydržela velikost 2?

adulik76
3. dec 2010

@ivkaj lenke vydržala veľkosť 2-5 kg asi do polovičky septembra, potom sme už používali 3-6 kg a už asi dva týždne používame 4-9 kg

noemarta
3. dec 2010

dobre raaanko, kraaasne sneziii, sa tesiiim 🙂 🙂 🙂
@orsulka aj my pouzivame pampers sleep and play alebo a vlhcene rozne, ale vacsinou pampers.
Podla mna su ale naj plienky pampers sensitive, tie mame vyskusane ako naj, ale su aj najdrahsie....
A my plienky kupujeme vacsinou v metre. Ale baby si chvalia aj plienky z dmky, ale na zaciatok odporucam pampers a ked budu deticky vacsie mozes aj menit, kvoli alergii...
pekny den prajeeem.

adulik76
3. dec 2010

ja som si do pôrodnice brala tieto:
http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky/esho...

orsulka
autor
3. dec 2010

čavte 🙂)))

@adulik76 presne na tieto som myslela 🙂))) inak už mi dosli podprdy co som si objednala, ale su mi dost velke....takže som ich zas zabalila a idem ich poslať spat, a oni mi poslu mensie cisla.... 😉
@noemarta aj u nas snežákuje, a tak sama radsej nevystrkujem nos z domu 😉 😉 😉

tento vik by som chcela zvladnuť dalsie darčeky pod stromcek, kym este beham ako srnka 😀 😀 😀 niečo už mám, ale este mi aj chybaju....a v sobotu by mali dojsť znamy na fotenie este raz, a to aj s Ferkom 😉 😉

bambibam
3. dec 2010

@orsulka ja mám pampersky (modrožlté) a sme spokojný dostala som pár balíkov COOP plienok a tie sme dosť minuli ked bola úplne malinká cez deň - ked bolo v každej plienke nakakané ,cez noc dávam vždy pampersku. To len doma nemusí mať prepych. Po ukončení 4 mesiaca už kúpim aj jedny tesco plienky a postupne to budem meniť - pampers -tesco- a ak bude ritka v pohode tak potom už len asi ostanem pri tesco.
Plienky inak mi nosí kamarátka s čiech sú tam lacnejšie ked sú v akcii. Oni majú doma tiež "dvojky " tak nese plné auto detských somariniek.
Kúpila som si sklenené flašky- mám 2 ,a to len preto lebo sa mi mlieko rýchlejšie ochladí ako v plastovej - a je aj jednoduchšie čistenie, tá plastová bude vhodná asi ked si ju bude držať sama. -Zatial som ju využila pár krát ked sme cestovali,že držala teplo a + bola v termo obale na flašku.
Čo sa týka podložiek mala som úpené 5ks do nemocnice- použila som tam 2 a tie tri sme doma minuli ,jednu vonku ked sa prebalovala v kaviarni ,jednu na mestkých VC - hoci pani tvrdila že je to vyluxovaný kúd - istota je istota - vyzeralo to naozaj ako keby tam nik nechodil ,ale už len pocit....a jednu sme minuli v tescu tiež v takom kútiku pre mamičky a od vtedy čo nemáme podložky - máme bielu deku- s ktorou máme veľa zážitkov.
Bože ked malá spí koľko písmenok sem hodím.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
3. dec 2010

@bambibam ahoj...tak dikes za rady🙂))) takže sa mate fajn, malinka krasne buva...... 😵 😵

bambibam
3. dec 2010

@adulik76 bola som s malou na tom kožnom -ohladne tej presušenej kože a bavili sme sa o olivovom oleji,a všetkých možných liečbach čo sme mali. Stellka to má s vody - a vraj bábetká ktoré boli dlkšie v bruchu tak to mávajú - niektoré menej iné viac. Ale zabralo nakoniec toto- cez deň ked ju prebalujem -olivový olej- lieči iba vrchnú časť kože. Ked to nieje tak moc presušené tak dám Eucerin- obsahujenejaké Omega ktoré kožu chránia. Večer ked ju idem kúpať - natriem ju na holé telíčko Oilatum gel- nechám pôsobiť cca 10-15min- kolko sa nám ju podarí zabaviť a potom šup do vane kde je Balneum Hermal a tam dalších 10 min. Potom len plienočkou poprikladám -osuším telíčko . Postaráme sa o ritku - (doky mi dala Imazol- vraj niekedy ked bude mať vypareninky alebo červenú ritku hned jej to mám dať) - ale zatial dávame sudocrem,potom jej zas telíčko na tých miestach ktoré sú najviac suche dám olivový olej. Po týždni tohoto welnesu je vidieť na koži naozaj zmenu - konečne sa to tuším dáva do poriadku. Mimochodom to pranie ma zabíja - bez práškou.

noemarta
3. dec 2010

@orsulka presne tie plienky som myslela, tie su super 😉

orsulka
autor
3. dec 2010

@bambibam joooj...tak teda toto máte pestre...ale keď sa už v tomto zabehneš, tak je to taká rutina, nie???? akorát to vsetko dlhšie trva......ale ono to treba, aby bolo babetko spokojnučke a nič ho nestipalo a nebolelo 😉

bambibam
3. dec 2010

@orsulka je to niekedy na figu,hlavne ked malá nemá náladu ,mrnčí ,točí sa ,v tedy sa teším na to kedy zaspí. A potom mi príde ,že som strašná. 😀 😀 😀
Ale je fakt nič nieje nadto ked je mimino spokojné.
Mám otázku : kedy teda mám zas si ísť vybavyť rodičovský? Materská končí 4.1 -a ked to predlžili tak zas až kedy? Ja som s toho jeleň. Nechce sa mi krpca ťahať po úradoch ,ale asi budem musieť. Staršia mi doporučila lyže na kočík a idééééš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
3. dec 2010

@bambibam materská sa predlžuje o 6 týždnov...takže pojdeš vybavovať až o 6 týždov neskor.... 😉 😉
a dokonca ti za tých par týždov vyplatia vačšiu matersku ...zvysilo sa to z 55% na 60% z denného vym. základu-....takže apon trosku prilepšenia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre