Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
1. apr 2011

@ivkaj my mame tiez od zaciatku dudel, ale ona sa ked zaspi,tak ho sama vypluje.. nievem tiez som moc nechcela ju navyknut na dudel, aleee... co uz, mame ho, ale nie je na nom zavyslacka.
@laxity chcem sa spytat, ty davas teraz naty UM ci, nic, iba jogurty a tak....
lebo som pocula, ze skoro vsetky deti co su kojace potom odmietaju flasu s mliekom. Ale lekarka povedala, ze to neva ked nebude chciet umele, ze ked uz bude taka velka, tak stacia jogurty, a mliecne vyrobky...
@nelia drzim palceeeee....

orsulka
autor
1. apr 2011

@ivkaj u nas je duldik u Adamka v pohode, on sa pri nom ukludní a davame mu ho.....Šarlotka od malička dudlík nechce, normálne ho napina z neho....ale ked je velmi unavená, a nevie zaspať, tak ho chytí, ale jej ho moc nedávame.....takže asi tak nejak....
@nelia dnes na teba velmi myslíme...!!!! držkaj sa moja, daj vedieť čo a ako......
@sincerity dufam, že ty sa citiš každým dnom lepsie a lepšie.....posielam vela energie...!!!!! teda kolko mám tolko pošlem.... 😉 😉 😉

inak babule, musim uznať že vsetky naše detičky su prenádherne, ked pozerám tie fotečky...jednoducho paráda....!!!!! 🙂 🙂 🙂

adulik76
1. apr 2011

veru, nelik, myslíme na teba aj my

noemarta
1. apr 2011

@orsulka veru krasne mame deti, ved maju peknych rodicov neee 😉 😉

laxity
1. apr 2011

@noemarta hej dávam UM, ráno keď vstane a večer keď zaspáva...pekne sa naučila sama z flašky, zo začiatku odmietala, ale naučila sa až po kúpe troch fliaš 😀 a večer jej zarábam kašu riedku 🙂 . Vraj nepotrebujú už toľko, ale nie je to na škodu, ak si dá ráno teplé mliečko 🙂 a niekedy aj cez deň jej urobím z UM polievku, kravské nepoužívam ani nemienim 🙂

len ešte pekne koj pokiaľ sa ti bude dať 😀

noemarta
1. apr 2011

@laxity ved este sa da, tak kojim, dufam ze aspon tak jak vy vydrzime 😉

laxity
1. apr 2011

@noemarta určite, ja som bola ochotná kojiť aj dlhšie, ale Naty si to vybrala takto, tak asi jej to vyhovuje 🙂

ivkaj
1. apr 2011

Baby, nejste někdo zkušený IT? Máme v NTB Windows 7 a potřebovala bych vědět jak mu říct, ať odpojí USB modem 😝 Když ho natvrdo vytáhn, pak už mi to připojení nefunguje. ☹

adulik76
2. apr 2011

@ivkaj hádam ti pomôžem: dole na spodnej lište vpravo je taký maličký trojuholníček (keď sa na to postavíš, zobrazí sa : Zobraziť skryté ikony), tam si klikni, ukážu sa ti rôzne ikonky, nájdeš si ikonku toho modemu, klikneš pravým tlačítkom myši a dáš odpojiť modem. Takto by to malo byť správne. Dúfam, že som pomohla, ak by si mala ešte otázku, pýtaj sa.

pepa124
2. apr 2011

Ahojte. Chcem sa vas spytat na nazor alebo skusenosti, ci moze ovulacny test ukazat, ci som tehu. Dnes alebo zajtra mam dostat mrchu a robila som si teraz rano ovu test a vysiel pozitivny. Co to moze znamenat. Mozem sa v kutiku duse tesit?

adulik76
2. apr 2011

@pepa124 ovu test ti tehotenstvo určite neukáže

adulik76
2. apr 2011

@pepa124 tak, keď chceš vedieť, či si tehu, kúp si radšej tehu test 😉

pepa124
2. apr 2011

@adulik76 Jasne, ved uz s tym bojujem ci ist kupit. Len mrchu mam dostat az zajtra, tak som doteraz nekupovala lebo by som ho hned spravila a zdalo sa mi este skoro. A tak som skusila ten ovu test 😉

adulik76
2. apr 2011

@pepa124 zbytočne sa nemotaj ovu testom, keď tak, počkaj na mrchu či dôjde, alebo si potom sprav tehu test

nelia
2. apr 2011

Ahojte kočky....
Tak sa hlásim... mám po kyretáži a ešte včera ma pustili domov, tak som bola aspoň tocha happy... čo je horšie, keď som dokimu spomenula tú imunológiu, povedal, že to je zbytočné, čo vôbec nechápem... Že mi dá zase urobiť tie hematologické vyšetrenia... No ale ja sa asi pustím do tej imunológie po vlastnej osi, len neviem, či tam treba papier od gyndoša alebo aj bez toho ma zoberú... No uvidím.

@ivkaj a o Brne náhodou nevieš nič? Som čítala, že aj tam to robia. Nevieš náhodou nejakú www stránku?

vavrenka
2. apr 2011

@pepa124 ovu test vie ukazat tehu, len su tam trosku ine pravidlam ako ked si sledujes ovulku. neveim presne aky moc mas pouzit (ranny, alebo poobedny), a ciarocky musia byt rovnako silne. ja osm to neskusala (nestihla som), ale moje zname, to skusali a fungovalo to 😉

adulik76
2. apr 2011

@nelia tak to bola teda rýchlovka 😒 , aspoň, že si už domka. Nechápem toho dr. veď výsledky z hematológie si mala OK, tak prečo zasa? A čo IVF? Pôjdeš do toho v lete, alebo najprv si spravíš to imuno?

pepa124
2. apr 2011

@vavrenka No robila som rano o 6.00 hod hned po zobudeni. MS mam dostat az zajtra, tak tehu test mi ukazuje iba / ciarku ☹ ale na ovu teste su obe takmer rovnake, tak neviem.

vavrenka
2. apr 2011

@pepa124 a aky tehu test si pouzila? velmi zalezi na citlivosti. najlepsie su s ciltivostou 10 - obycajny namacaci pruzkovy mamatest alebo digitalny clearblue. joj, drzim palce aby MS nedorazila 😉
inak, tehu test s citlivostou 10 by ti mal ukazat uz 10 dni po oplodneni vajicka. takze zavisi aj, kedy si mala ovulku.

pepa124
2. apr 2011

@vavrenka no tehu test mam RapiClear Direct extra a robila som ho pred hodinou, teda nie rano. Ovulku som si vobec nesledovala, umyselne, milovali sme sa takmer kazdy den a verila som, ze podla toho to vyjde, takze podla ovulky si to neviem vyratat 😒

vavrenka
2. apr 2011

@pepa124 tak ostava cakat do pozajtra 😉

pepa124
2. apr 2011

@vavrenka Ked to cakanie je niekedy najhorsie ☹ ....... ale asi mi nic ine nezostava

vavrenka
2. apr 2011

@pepa124 ja viem, poznam to..
ak by to uplnou cirou nevysvetlitelnou zahadnou nahodou nevyslo 😉 , skuste sa milovat nie denne, ale kazdy druhy den - vtedy je vyssia sanca na otehotnenie, spermie stihnu dozriet. pri dennom sexe, chudiatka nestihaju a nie su tak kvalitne 😉

pepa124
2. apr 2011

@vavrenka ked moj priatel robi kazdy treti den 24-ky, takze tie dni sme sa urcite nemilovali, takze sme sa dva dni ano, den nie, dva dni ano, den nie .....Inak sa to neda lebo on ma sluzby takto dane a nemoze si ich menit. Ale aj tak dakujem za rady.

ivkaj
2. apr 2011

@adulik76 díky za radu,ale máme to nějak komplikované. Když připojím USB flasku, tak se mi ikona na odpojení ukáže sama. Když připojím USB modem, tak se mi ta ikona neukáže ani v těch skrytých. Nesnáším, když jsou stroje chytřejší než já 😝

@nelia mrzí mě, že to nakonec dopadlo tak jak do dopadlo 😝 Ale mám z tebe radost, že jdeš dál do boje. Se sluníčkem to půjde mnohem líp. Pozdravuj ode mě L. a dejte si hrušku i za mě.
Brouzdala jsem po netu, v Brně našla jsem tohle http://www.forumzdravi.cz/poradna-40-neplodnost... mělo by to být v centru Repromeda
a na tuhle laboratoř odkazovali tady na koníkovi http://www.viameda.cz/page.php?p=iml.neplodnosti
Ale zkus nejdřív napsat na mejl: jindrich.madar@upmd.cz je to vedoucí lékař imunologie v centru kam jsme chodili a jedna z kapacit v ČR, jestli ti nedoporučí někoho na Slovensku. Nedokážu si představit kolik by takové vyšetření v ČR stálo 😕

nelia
2. apr 2011

@ivkaj Ivi, díky moc... si veľmi zlatá, že si kvôli mne hľadala... skúsim mu napísať a uvidím, čo (a či) mi odpovie, podľa toho sa potom zariadim...

@adulik76 IVF zatiaľ nepotrebujeme, keď sa mi darí našťastie otehu aj bez toho... verím tomu, že sa mi znova podarí a dovtedy problém nájdeme, alebo nebude žiaden problém a tie predchádzajúce zamĺknuté potraty boli len blbá náhoda... No chcela by som vylúčiť všetko, čo sa dá..

Inak som sa vybrala aj inou cestou... Môj ocino má jednu sesternicu v ČR a jej dcéra mala tiež 3 potraty a zistili jej potom nejakú špeciálnu poruchu a už má bábo... tak mi majú teraz napísať o čo konkrétne šlo a keďže je to v rodine, dala by som si vyšetriť rovnakú vec (pretože aj otcova druhá sesternica 4x porodila mŕtve bábo, tak možno niečo bude v génoch - ale vtedy ešte medicína nebola taká vyspelá, aby im vedela pomôcť)..
Aj o tej hematológii som rozmýšľala, že by mi možno mohli urobiť nejaký podrobnejší rozbor, takže asi pôjdem inam a nie do Galanty, kde som bola minule. Neviete náhodou o nejakej hematológii, kde sa špecializujú na takéto veci?? Budúci týždeň ešte budem PN, tak skúsim pokukať na nete...
Že ako som sa zase rozpísala.............................................................. 😕 ....... 😅

orsulka
autor
3. apr 2011

čaves babule.....

@nelia aj ked to takto dopadlo, som rada, že to už máš za sebou, a sledujem, že si plná elánu vydržať a pokračovať dalej...klobuk dole pred tebou aj pred tvojim drahým. Inak ja som mala hematko tiež v poriadku a tak ci onak som pichala ten clexane. bolo to preventivne, ale hned ako boli pozitivne vysledky mi to doky nasadil. Neviem ci existuje speciálna hematologia, kde by specializovali na tehu problemy, nepocula som o takej.

ivkaj
3. apr 2011

@nelia ráda pomůžu aspoň takhle. Sama jsem zvědavá v čem bude zakopaný pes. Tak odpočívej a pokud to jen trošku půjde, užívej si hezkého počasí.

orsulka
autor
4. apr 2011

čaves víkenďáčky-vegetáčky......tak ako bolo cez vik??? oddýchnuté???
Adulka, takže ty mas teraz dovcu, a kedy teda nastupuješ do práce???? a co Lenuška????? ide do jasličiek??? alebo????

@nelia tak ako je?????
@ivkaj tak to je dosť akože škoda, že si s maminkou tak moc nerozumiete, že ked dojde tak ti moc nepomože......to ja zas mam naopak...caka ma pravdepodobne stret so svokrou....moja mamina v pohodke, ale s nou je to ťažšie.....snažime sa maličkých naučiť zaspavať samých co najviac v postielkach, a najmä večer po kupani, aby vedeli že maju aj sami zaspinkať. oni boli dosť naučení na hompálanie po papaní ab zaspali, ale pre mna je to neunosnw, aby boli naučení na ruky, lebo pri dvoch by som sa zbláznila, ked ostanem sama. Svokra mi toto vobec nechce uznať a stále mi berie na ruky a čičíka, aby zaspali.....takže teraz ked v stredu pridu na týžden mi pomahať, im to budem musieť vysvetliť, ale samozrejme tak aby sa neurazili...no je to ťažko....on aje velmi svojska povaha, ona niekedy aj počuva čo hovorim, ale aj tak si urobi po svojom a mna ide rozdrapiť. tak ale musím byť nejak diplomaticky rázna a presadiť si svoje a pona to bude musieť nejak prežiť. ta ne?????? neviem si predstaviť, že bx mi ich mala len cez vikend. to by boli takí rozmaznaní!!!!! a učičíkaní že až.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre