Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

narcis11
20. nov 2012

@nelia volala som tam a povedala mi,ze aby jej zavolal moj hematolog....a tej povedala toto...No aj ja som ostala po vcerajsku uplne znechutena. Lekari sa tvaria, akoby som to chcela z ich vrecka...A pritom nechcem nic zvlastne, iba vysetrenie,aby sa odhalilo nieco, co je skryte a robi sarapatu ☹

lada_dee
20. nov 2012

Ahojky koceny,.... dnes smutny den, umiera nam nasa Lilly... v lete sa dozila krasnych 15 rokov... ale dnes s nou moja mamina bola u zverolekara, lebo od vcera sa dusila a nepapa.
Nasli jej nadory na crievkach a zaludku, zhrubnute srdiecko, vodu okolo srdiecka... ☹ ... rozhodujeme sa, ci ju dat utratit, alebo nechat odist samu.... ale ked vidim ako sa mi tu trapi, aky ma modry jazycek,... asi nie je o com uvazovat a predlzovat je bolest a trapenie... ☹

.... pozitivne je, ze sme si teda v nedelu dali vlozit dve ... a dve nam zamrazili... 🙂 ...nejak sa to vlecie...

nelia
20. nov 2012

@lada_dee ☹ ☹ ☹

Ja idem dnes na gyndu, konečne po roku...

lada_dee
20. nov 2012

@narcis11 ...som prekvapena, ze ta takto odpinkli... neviem a nechapem, ja som fakt v tom Martine volala doktorovi, co mi ho odporucila znama a ten bez akychkolvek odporucani ma prijal... ☹(((((
... zrazka z blbcom je vzdy ta najhorsia ... a ked lekari tieto "trivialne" veci nechcu riesit... des des des... ved je hradene poistovnou, tak co riesia... ☹ pomoooooc.... ☹

Nakoniec nam Lilly umrela sama... ☹

narcis11
20. nov 2012

@lada_dee no ved to, ze by to bolo aj tak hradene poistovnou,nie je to vysetrenie,ze len tak, lebo ho chcem mat pre pokoj,ale ze sa nieco deje a hladame priciny. Nie, aj tak nie som vhodna na taketo vysetrenie....A potom nech doktori strajkuju,ze chcu viac....Zmeni sa pre nas nieco tym? Bude ina starostlivost,pristup?? To tazko....

To mi je luto, ale uz sa aspon netrapi ☹...

adulik76
20. nov 2012

@narcis11 veď aj ja som to konštatovala, že sa bijú len o platy....ale ten prístup niekedy....strach a hrôza. Som šťastná, že sme sa dopracovali aspoň k Lenuške.

...dnes som slečnu hrešila a ona na mňa, že: "pssssst"....no čo by ste jej na to povedali??? 😀 😀 😀

@lada_dee už sa aspoň netrápi a nič ju nebolí

nelia
20. nov 2012

@lada_dee to mi je fakt ľúto, ale dožila sa krásneho veku...

@narcis11 tiež sa čudujem, ja som jej sama volala a nemala s tým problém.. hmmm.. ja som tú chorobu síce v rodine mala, takže to už je asi indikácia... neviem... ale aj mňa niekedy zaráža ten prístup 😒

Ja som sa už vrátila z prehliadky... môj doki je ale vtipálek, že sa máme viac (častejšie) "ľúbiť" 😀 😀... no ale že počkáme ešte do jari a potom musíme niečo poriešiť, lebo niet na čo čakať... tak mi držte palce 😔 😔

lada_dee
20. nov 2012

@adulik76 ....no uci sa velmi rychlo ako pacifikovat rodicov... 🙂 🙂 🙂

@nelia .. tak teda sup sup lubit sa... necakat do jari... 🙂

laxity
20. nov 2012

Ahojte

@lada_dee veľmi ma to mrzí...držte sa 😔 a čakáme už len a len pozitívne správičky 🙂

@nelia hlavne, že bolo u gyndu všetko v poriadku...verím, že L nemal námietky, keď si mu častejšie ľúbenie oznámila 😀 nech to vyjde Neli 🙂

@narcis11 ahoj 🙂 tiež ťa tu vítam...aj keď ja kočky veľmi zanedbávam.....ale číííííítam a oni vedia 🙂 🙂 🙂 drž sa a na lekárov mám tiež svoj názor... 😠

@bublinkaa2 veľká gratulka 🙂 hlavne veľa zdravíčka Vám všetkým 🙂

@mortiss všetko dobré a Vám 🙂

My s Natálkou sme v poriadku, extra nič nové, pomaly riešime so @sincerity Vianoce 😀 . Snažím sa malú odplienkovať, no neviem či sa mi to darí...nejak na to nemám chuť, dávam si aj budík v noci...no uvidíme ako to pôjde ďalej... 🙂 a inak už spí jak taký štep...bo dnes nespala 😀

pekný večer všetkým a pozdravujem aj vaše ratolesti a polovičky 🙂 cmuk 🙂

adulik76
20. nov 2012

@laxity keď sa ti to podarí, to odplienkovanie, tak daj návod. My tiež ešte máme počas spania plienku. Raz som mala chabý pokus cez obedný spánok lenke vysvetliť, že má ísť cikať do nočníčka, aj som jej ho tam priniesla, no zabudla som ju naučiť, že si má dať pančušky dole.... Lenuška urobila, čo mala, akurát cez tie pančušky... 😀 😀 😀 Nuž, čo už..,.

laxity
20. nov 2012

@adulik76 no ja návod nemám...práveže by bolo povedané, že moc dobre to asi nerobím...ja ju dám cikať po mlieku, to sa vypýta...potom zaspí okolo ôsmej-deviatej, potom ju dám cikať keď idem spať ja o 23tej a potom si dám budík okolo jednej a o štvrtej väčšinou o tej štvrtej cikať nechce...ono je možno lepšie, nech sa pociká a preto jej to bude vadiť a naučí sa...no zatiaľ to máme takto, tak uvidím 😀

adulik76
20. nov 2012

@laxity to sa moc nevyspíš

laxity
20. nov 2012

@adulik76 ale hej...šak to mi len zazvoní...dám ju cikať, šerbel mám pri posteli...driememe pri tom 😀 vyciká sa a spíme ďalej 😀

adulik76
20. nov 2012

@laxity to by asi u nás nešlo, lenuška spí vo svojej izbe, takže by som musela chodiť z izby do izby. No, ono to príde, keď nadíde ten správny čas. Zatiaľ som spokojná, že sa pýta sama a nemusím kupovať toľko plienok. 😀 😀 😀

laxity
20. nov 2012

@adulik76 ja nemám mať koho pri sebe, tak mám ju 🙂 ale jasné ono to príde vtedy kedy má 🙂

siinda
21. nov 2012

@lada_dee ahoj, mne takto teraz zomrela Elzička- Leonberger,,mala rakovinu maternice a vykrvacala mi v náručí,,robili sme čo sa dalo ale zaspinkala ,,neviem či by som dokazala utratit psíka ako člena rodiny,,možno keby sa trapila,,ale podla mna jej bude doma dobre,,a možno sa niečo nové zrodilo 😉

narcis11
26. nov 2012

nemáte náhodou skúsenosť s Inofolic-om? malo by to byť na úpravu pri PCO...

nelia
26. nov 2012

@narcis11 ja nemám ...

adulik76
26. nov 2012

@narcis11 ani ja, hoci mám PCO...

lada_dee
27. nov 2012

Tento rok je ozaj hrozný ☹
Ráno na krv potvrdiť to, čo ukázal test, a potom do práce ☹ dovolenka sa ešte možno zíde 🙂

sincerity
27. nov 2012

@lada_dee Ladi.... nezufaj, kasli na testy, krv je podstatna.... a s tym rokom mas pravdu....

adulik76
27. nov 2012

@sincerity tiež sa pridávam k hodnoteniu tohto roka....

@lada_dee až krv ukáže, čo má. Testy sú nanič

lada_dee
27. nov 2012

@sincerity
@adulik76
Poslúchnem 🙂
Ale i tak, pocity žiadne 🙂 predtým boli ☹ ale všetko sa deje asi tak ako sa má 🙂 ostáva veriť, že budúci rok bude lepší 🙂

ivkaj
27. nov 2012

@lada_dee vždyť jsi psala, že testy až 29.
Jak psaly holky, až krev dá jsasnou odpověď. Tak se drž!

orsulka
autor
28. nov 2012

nejak je tu mrtvo.....čo stále porábate dievčatká????????? my stále tak normál, doobeda povonku, spánok ano a poobede a večer už len tak doma, ved už je o 16-tej tma...kurnik šopa, už aby bola JAR!!!!!!!!!!! trochu beháme, resp. budeme behať po lekároch, potrebujem isť kožnej na kontrolu jedneho znamienka, lebo už pri spinálke pri porode mi doktorka vravela, že mám na chrbte jedno znamienko, ktoré si mám dať ppozrieť 😀 😀 no myslím, že čas už dozrel, tak som sa objednala buduci týžden... F. si bude musieť zobrať na mna paragraf, aby bol s deťmi.....ale inak pohoda

@lada_dee asko dopadla tá krvička????? vysledky??????
@laxity robila som tú jablkovú roládu....dnes......asi ju už viac robiť nebudem....ved som sla podla receptu, a ked som ju preklopila a dala dole papier na pečenie, tak sa mi to chytalo na tu dosku a vobec nevyzerá tak pekne ako na obrázku...ešte čakám kým vychladne, a či bude fakt dobrá aspon chuťovo 😔 😔

sincerity
28. nov 2012

ahojte babule. veru veru nikto nepise.... asi pripravy na vianoce? 😀
co sa tyka nas, tak my ako po ostatne roky, zase budeme kupovat vsetko na poslednu chvilu... ja sa to od tej @adulik nikdy nenaucim 😀

@lada_dee ako vysledky moja? dufam, teda pevne verim ze sa testy nepotvrdili a predsa je to pozitivne.
drz sa!

ja som bola dnes v centre. podali sme si novu ziadost, takze na jar (predpokladam v aprili, predsa len ten marec je u nas blazninec) ideme na to znova.... fuj ale co uz, berem to tak nejak, ze inak to nejde.... nervy pridu neskor, teraz sa tym netrapim.

bral mi krv na nejake protilatky a este neviem co... tak som zvedava co z toho bude. Okrem toho histologia z kyretu neukazala nic.... takze pricina sa nevie....

@nelia kde robia tie dosticky prosim? na nete som nic nenasla a nejak som si to nezapamatala. Moj dr v centre doporucuje zopakovat hematologiu.... ja ti neviem, sak ma asi trafi slak z toho....

@orsulka neuveritelne .... takto v tyzdni vypekas kolace 😀 no proste mama roka 😀

@adulik vy ako... predpokladam ze mas tie darceky ty uz pobalene aj.... 😀

adulik76
28. nov 2012

@sincerity 😀 😀 😀 😀 ako vieš, že už som aj balila???? ešte dokupujem nejaké drobnosti, ale to je len tak...

no, ja som dnes nejak nestíhala písať na koňa, prišla som po PN-ke prvý deň do roboty, rozpočet som si musela dávať dokopy, lebo chlapci, čo mali odletieť, tak neodleteli a ja som už s nimi nerátala....no des..

lada_dee
28. nov 2012

@sincerity
http://www.lymphoma.sk/pracovisko_kht_LFUK_petr...
...skus tusim doktorka Jankovičová.... 🙂 treba sa pýtať na trombofilný stav, treba povedať, že si mala MA a chceš vyšetriť, či nemáš syndróm lepivých doštičiek... 🙂 takto som to ja začala

@orsulka
@ivkaj

babenky... ja som už v pondelok vedela, že sa to nepodarilo... ☹ žiaľ krv to len potvrdila... ☹ keďže mi vobec nebolo zle, nepichalo ma v podbrušku a proste nič... tak som skusila test a neklamal.. ☹
dnes som si okrutila prvy den v praci... no des hruza... ide to s nami nejak vselijak dole vodou... ☹ hmmm uvidime

a vianocne nakupy.. hmm... tak asi by som sa i ja mala zacat o to zaujimat... 😀

ale dnes jedno pozitivum.. bola som vo VsZP, ze ci by mi preplatili fakturu z Reprofitu, tak uplna pohoda... moja gynekologicka, chuda bola z toho vyplasena, ked som jej vravela, ze mozno budem potrebovat najake odporucenie, ale nakoniec, kedze uz jedno IVF mi preplacali, diagnoza jasna, staci vyplnit formular o refundacii, dolozit fakturu a uvidime ... vraj nema byt problem, do vysky nakladov co to stoji na SR... tak ktovie ako dlho si pockam a co pride...ale cokolvek potesi... 🙂

nelia
29. nov 2012

@lada_dee mooooja ☹ ☹ ... je mi to veľmi ľúto, viem si predstaviť ako sa cítiš... ale budúci rok bude šťastný, uvidíš... Asi sa k vám skôr či neskôr aj ja pridám, lebo však čakať na zázrak naveky nemôžem.. len ma odrádza, to, čo píše @sincerity, tie nekonečné vyšetrenia a chodenie po lekároch... už takto nič nestíham, taký je svet uponáhľaný, nieto ešte vysedávať v čakárňach.. asi to budem musieť aj ja PN-kou riešiť, lebo stále niečo v robote vysvetľovať tiež nie je bohviečo.. a druhý môj problém - bojím sa šoférovať v BA, takže by som stále aj polovičku musela otravovať
😒...

@sincerity Ladka Ti dobre napísala ten kontakt, je to tá Dr.Jankovičová na Antolskej... Aj si sa s dokim v centre rozprávala o tých doštičkách, či nie? A už sa cítiš trocha lepšie? 😔

@lada_dee a ty si bola na tých doštičkách v MT, však? A tam Ti povedali, že na to zaberá iba ten anopyrín? Lebo ja som sa o tom s mojim gyndošom bavila a on mi chce hneď ako otehotniem zmeniť anopyrín na injekcie, lebo že pri anopyríne hrozí krvácanie a že hematológovia si vidia len to svoje a neberú ohľad na to, že počas tehu je tu aj placenta atď atď... tak som z toho taká zmätená 😖

sincerity
29. nov 2012

@lada_dee moja, co na to napisat.... ja uz fakt neviem co.... ci nadavat, alebo len ticho byt.... je mi to luto ☹

dievcata dakujem za kontakt. Mne moj dr hovoril o ruzinove, hovorili sme o tych dostickach, nevedel ci to tam robia, ale hovoril, ze ked si to vyziadam, aj keby to nerobili tak ze si to proste daju spravit a trebars aj na honolulu (toto povedal doslova!)... no ale asi nebudem riskovat, a pojdem sa objednat na tu antolsku.
Treba tam mat odporucenie, ak ano od koho? A plati sa za to?

@nelia ja ti uplne verim, ze sa ti po tych doktoroch nechce chodit, je to otravne a depresivne.... neviem co sme komu urobili aby sme toto vsetko museli absolvovat, no ale co uz.... co sa tyka soferovania, tiez to nemam rada, ta bratislava je hrozna, co sa tyka poctu idiotov na cestach... ale tak nejak som si zvykla a vacsinu vysetreni idem sama, marek by tiez musel odchadzat z roboty... ale ta antolska, to neviem.... ved uvidim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre