Prečo mi bazálna teplota stúpne až 4 dni po pozitívnom ovulačnom teste?

gloglo77
5. okt 2020

Pekny podvečer. Už dlhšie sa opäť snažime o dieťatko... Cyklus mám 33-34 dňový.
Posledne 2 mesiace som si merala BT, sledovala hlien a pouzila som aj OVU testy...
Pride mi divne, že OVU (podla bazalnej teploty) mám az 4 dni po pozitivnom ovulacnom.
A mam este jednu otazocku: Ako rýchlo po prebehnutej ovulácii stupne BT ?

16DC:
----------- TEPLOTA o 7,00 hod. - 36,2C, TEST o 18,00 hod.: skoro pozitívny (hlien)
17DC:
----------- TEPLOTA o 7,00 hod. - 36,3C, TEST o 18,00 hod.: P O Z I T I V N Y (hlien - bielok)
18DC:
----------- TEPLOTA o 7,00 hod. - 36,19C, TEST o 18,00 hod.: negatívny (hlien)
19DC:
---------- TEPLOTA o 7,00 hod. - 36,27C, TEST o 18,00 hod.: negatívny (hlien)
20DC:
---------- TEPLOTA o 7,00 hod. - 36,12C, TEST o 18,00 hod.: negatívny (malo hlienu)
21DC:
---------- TEPLOTA o 7,00 hod. - 36,62C, TEST o 18,00 hod.: negatívny - Teplota S T U P L A

sekerka18
5. okt 2020

No čo ja viem tak ovulácia prebehne v posledný deň nízkych teplôt. U teba to je 20DC. 17DC si mala pozitívny ovu test. A nevies kedy praskol folikul. A kedy prebehla ta ovulácia. Kľudne tie dva tri dni asi. Ale to len môj pohľad. Ja som si merala 3mesiace a teraz sa až podarilo. Držím palce

fokuska
6. okt 2020

@gloglo77 Ovulacny test zachytava vysoku hladinu LH hormonu. Po pozitivnom teste by mala nastat ovulacia do 12-48 hodin. Este zalezi aj na tom ci si zachytila naozaj vrchol - lebo to by si musela testovat mozno kazde 2 hodiny, aby si vedela, ze napr. o 18tej ako pises si mala pozitivny test... no ale on bol mozno pozitivny az do polnoci, o jednej v noci si mohla mat vrchol - co je uz tvoj 18DC. A od toho 48 hodin - mas 20DC kedy si mala najnizsiu teplotu a teda najpravdepodobnejsie vtedy prebehla ovulacia. Po ovulacii na dalsi den teplota stupa. Stupa kvoli progesteronu, ktory sa zacne tvorit po prasknuti folikulu.
Mne sa stalo, ze som bola na prehliadke presne v den ovulacie - folikul uz nebolo vidno, zlte teliesko este nie. Brali mi krv na hormony, progesteron som mala velmi nizky. na dalsi den mi stupla teplota, 2 dalsie dni sa drzala hore, isla som na krv zas a progesteron bol uz ukazkovy.

luciannka83
6. okt 2020

Takto plodit deti je masaker....ako nic v zlom, no mne to pride ako sialenstvo.

fokuska
6. okt 2020

@luciannka83 Ako si autorke svojim komentarom pomohla? Ked je to pre teba sialenstvo a masaker, tak to nerob, ved nikto ta nenuti :D
Okrem toho sa tieto metody pouzivaju aj na planovanie rodicovstva a teda aby zena vedela kedy sa ma styku vyhnut ak dieta este nechce ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre