Prečo sa mi nedarí otehotnieť?

malulienka
6. okt 2021

Ahojte
Prečítala som už toho toľko ohľadom plodnosti ale akosi to nejde.Je to už rok čo každý mesiac pravidelne chodim na folikulometriu, pekn rastú, styk každý druhý deň, meriam teplotu pravidelne, ovulka prebieha, hormonálny profil dobrý, sliznica vždy pekne rastie, prolaktín v norme, užívam duphaston po ovulke, kyselinu listovu kazdy deň, alchemilku pred ovulkou, spermiogram na 1*.Pred rokom som potratila, bola kyretáž, čiže vajcovody asi budú priechodné.A stále sa nedarí.
Poraďte čo ešte robiť, užívať, čo vám pomohlo v takomto prípade.Za každú radu budem vďačná.
Poraďte

gabu_lienka
7. okt 2021
rk123
7. okt 2021

ako keby som o nas citala.
prve tehotenstvo na prvy sup, zial MA .. potom nic 2roky, vsetky vysledky dobre, robila som a uzivala snad vsetko mozne .. aj som neriesila, nesledovala, aj sledovala aj vsetko a nic. pomohlo nam az ivf a lutujem, ze som to neabsolvovala skor a cakala 2roky.

villant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wierocka1
4. nov 2021

Ahojte, idem sa Vam kus vyplakat, lebo nemam sa s kym porozpravat o tom, resp s kamaratkami nechcem aby ma nezacali lutovat.. S manzelom sme spolu 9 rokov z toho 3 sme manzelia. Zacali sme sa pokusat o babo po svadbe, ale uz to budu tri roky a stale nic. Boli sme aj v centre na IVF, lebo manzel ma zly spermiogram ja som vraj v poriadku. IVF sa vsak nepodarilo, nesla som ani na vklad lebo nemali co vkladat. Doktori povedali, ze to nechapu takze super vysvetlenie. Manzel zacal chodit k andrologovi a po 3mesiach uzivania vitaminov sa mu spermiogram zlepsil o dost z 5mil a potom mal 100 mil. Podla vysledkov ale zasa sme nedostali ziadne stanovisko a prirodzene nic. Potom isiel na spermiogram do centra a ze spermiogram katastrofa iba 300tisic spermii. Od ivf presiel rok aj pol a asi znova pojdeme na ivf, ale strasne sa bojim toho sklamania, ze to zasa nevynde. Vsetci okolo su tehotny hlavne kamaratky teraz jedna za druhou radsrj sa s nimi ani nechcem stretavat lebo im zavidim. aj z rodiny mame dve male deti a to pretvarovanie ze som nad vecou ma stoji vela usilia. A tie vecne otazky a vy kedy uz budete mat? Vyhybam sa ludom, aby som nemusela riesit tieto veci a odpovede. Viem, ze nie som jedina, viem ze su baby ktore maju horsie pribehy, ale aj tak nechapem preco je to take tazke, preco cesta k tomu dietatku musi byt takato tazka, uz zacinam aj pochybovat ze raz sa to podari..

jablcko24
9. nov 2021

@malulienka ahoj, nam sa s manzelom tiez nedari privlizne rok.. My mame uz jedneho17 mesacneho chlapceka,ktory sa podaril hned a chceli sme deticky po sebe, myslela som si ,ze to bude take jednoduche ako prvykrat... Tiez som bola u gynekologa, vsetko ok a manzelov spermiogram tiez na 1 * . Vacsina tiez hovori,ze to je v hlave, ja si to aj uvedomujem,len ako to prestat riesit,ako prestat chciet?

malulienka
autor
9. nov 2021

@wierocka1 moooja😘verim ti že ta to velmi trápi.Keby som vedela ako poradiť tak to urobím.Ale neviem, som na tom rovnako.Túžba po dietatku velka, roky pribúdajú.Vysetrenia v poriadku.Jedina moznost skúšať a veriť, že raz to vyjde❤

malulienka
autor
9. nov 2021

@jablcko24 na túto otázku nepoznam odpoveď.Tiež sa snažím nemyslieť, ale akosi mi to nejde.Stale sa ale nevzdávam.Verím.že raz to vyjde😘

jablcko24
10. nov 2021

@malulienka ja to iste, dakedy to nemyslenie mi ide lepsie dakedy horsie, ale tiez stale verim, ze nam to vyjde raz, vsak raz nam to uz vyslo predsa. A prajem vam , nech to vsetkym tuziacim zenam po babatku vyjde, lebo pre zenu to je velky stres a zena,ktora to nezazije,tak nepochopi... Ale vravim si, ze vsetko zle je nanieco dobre , ze asi momentalne to tak nema byt a druhe babatko prijde v najspravnejsom case. Ja uz som prestala robit ovulacne testy, meriat bazalku, ja uz aj bez toho viem kedy cca mam ovulaciu Akurat ten mesiac uzivam femibion ,po dlhsej dobe som ho nasla ,tak nic za to nedam. ❤️❤️❤️

jablcko24
10. nov 2021

@dejna_ ahoj, mozem sa ta opytat , ze kolko si sa snazila otehotniet ty kedze si pisala ze z vlastnej skusenosti pises ze sa nedarilo (len pre povzbudenie) My uz jedno bejby mame zdrave,v pohodke hned sa podarilo a druhe nejde dako uz rok . Tiez som chodila aj na folikulometriu, vsetko v najlepsom poriadku, vajicka,sliznica ok, manzel bol na spermiograme ten tiez uplne v norme, tak som si povedala,ze do 30tky to nebudem medicinsky uz nijako riesit , mam 28 , len keby to chcenie moje bolo slabsie, to neviem velmi zmenit. Co pomohlo nakoniec vam?

snezienkaaa82
10. nov 2021

Hematologia- hustá, krv, pomohol fraxiparine

jablcko24
10. nov 2021

@wierocka1 neboj sa, vsetko pride,poznam vela pripadov kedy ani umele plodnenie nepomohli a nakoniec otehotnela zena prirodzene.ci zazrak alebo psychika neviem... Neboj vsetko pride v pravy cas.. ❤️

wierocka1
10. nov 2021

@jablcko24 no to vela ludi hovori ze psychika neviem boli casi kedy som ba to bola fakt upnuta a myslela len nato, potom vsak bolo aj obdobie kedy som to brala ze mi to bolo jedno ze som nato nemyslela, vypustila a zila ale teraz zasa prichadzam do nejakej depresie alebo co..

wierocka1
10. nov 2021

@malulienka no veru nic ine nam neostava len verit ze eaz sa to podari.. A Vam sa kolko nedari? No ja somsi vydupala u doktorky aj hemato a tam mi zistili syndrom lepivych dosticiek ale ze to s otehotnenim nema nic ze iba ak by som boka tehotna tak to moze a nemusi sposobit potrat. Aj na genetike smeboli aobaja ok tak uz neviem..

dejna_
10. nov 2021

@jablcko24 no u mňa prve dieťa na prvý šup ..všetko ok ..potom dve tehotenstva na prvý šup ale dva potraty a potom asi 5 mesiacov sme skúšali a podarilo sa aktuálne som v 9/10 tt takže ešte sme vo fáze že sa bojíme aby to dobre dopadlo 🙏🙏🙏🍀❤️...ale picham si clexan mám trombofilnu mutáciu a mám si pichať so 16 tt tak snáď táto liečba pomôže a dotiahneme to do šťastného konca 🙏...inak ja som na folikulometriu nechodila len som si po potratoch dala spraviť všetky vyšetrenia

jablcko24
10. nov 2021

@dejna_ tak drzim palce nech vsetko dopadne super ❤️

dejna_
10. nov 2021

@jablcko24 ďakujem verím že tento raz to sa dočkáme nášho bábätka 🙏❤️🤰

sunshine15
21. okt 2022

@malulienka ahoj nasla som teraz tuto diskusiu, podarilo sa vam nakoniec?

malulienka
autor
21. okt 2022

@sunshine15
Ano podarilo, ale v 15 tt potrat, potom IVF úspešné- ale Missed abort v 6tt, znovu IVF vklad a neúspešne.Už som to vzdala😔