Preeklampsia - zopakovala sa aj pri druhom tehotenstve?

megicka007
5. jún 2018

Ahojte baby, su tu nejake ktore ste mali v prvom tehotenstve preeklampsiu? Zopakovala sa aj pri druhom? Ake bolo druhe tehotenstvo a aj porod ? 🙂

megicka007
autor
9. jún 2020

@anastazia93
Áno prvý cisársky druhý prirodzene

23lucia23
29. aug 2023

Ahojte baby,viem,že stará diskusia,ale ja mám skúsenosti z minulého roka.Konečne som otehotnela po 3rokoch snaženia a po 12.týždni tehu hneď problémy s vysokým tlakom,okamžite mi doktorka nasadila magnézium a dopegyt.Každú poradňu mi zvyšovala dávky dopegytu a magnézia.Prvýkrát som bola hospitalizovaná v 24.týždni tehu na týždeň s opuchmi a stále sa zvyšujúcim tlakom, po týždni som bola prepustená, že sú hodnoty bielkovín na hrane a že môžem ísť domov, o mesiac ďalšia poradňa a tam som bola hneď poslaná na hospitalizáciu,dostávala som 3krát denne magnézium vo forme infúzii a 8dopegytov,čo bolo maximum pre tehotné+plus ďalšiu tabletku na tlak a fraxiparin na riedenie krvi.Skrz opuchy som už ledva prešla na WC,nemohli mi už nájsť ani žilu na infúziu a bola som prevážaná do druhej nemocnice sanitkou kvôli predčasnému ukončeniu tehu.Posledné týždne pred ukončením tehu som priberala 5kilov na týźdeň,ale to bola vsetko voda v tele😬Našťastie mi v 30.týždni boli podávané kortikoidy na vývin pľúc bábätka a dcérka sa narodila v 35.týždni s 45cm a 2550g.Ja som začala odpúchať až po šestonedelí a tlak sa upravil po 3.mesiacov po pôrode.Bojím sa,či sa máme pokúšať o druhé dieťa,lebo mám ešte traumu a stres z predchádzajúceho tehu a už 35rokov🫣

pietrula
26. dec 2023

@23lucia23 Ahoj, ja ti len chcem povedať, že je obdivuhodne, že ste vydržali 11 týždňov. Veľa prípadov je takých, že sa to vyhroti do 2-3 týždňov od zistenia.. každopádne by som ta chcela povzbudiť do ďalšieho tehu, zrejme ti nasadia od začiatku anopyrin, ktorý je dobrá prevencia. Mne na skríningu v 12.tt vyšlo vysoke riziko, takže som v napätí, čo sa bude diať.. Všetko dobre želám

pietrula
26. dec 2023

@kikuskar5 Ahoj, v ktorom týždni si mala akútnu sekciu kvôli (pre)eklampsii?

kikuskar5
26. dec 2023

@pietrula 38tt to bol. Ja som len za tyzden pred pribrala 15kg, ani ma nenapadlo, ze taky extremny narast vahy nieco moze znamenat, bola to uz voda vlastne. A potom to prislo doslova z vecera do rana...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre