Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prešvihla som ovuláciu?

8. apr 2021

Ahojte zienky..ja som z toho debil..je to ovulacia 13-14 den? Bo dnes rano ciste ale podla kalendara by mala byt ovulacia az na 16 DC cize v piatok..dufam ze som to nepresvihla 🥶🥶 ale vsade som citala ze musia byt rovnako cca silne..bazalbu som si nemerala bo aj tak neviem ako to ma byt 🙄

any_soj
9. apr 2021

Bazalna potvrdzuje prebehnutu ovulaciu. Stúpa v závislosti od množstva progesterónu uvoľneného zo žltého telieska. Väčšine žien tesne po ovulácií (že povedzme ak je ovu večer tak už najbližšie ráno môže začať vzostup). Ale môže aj až ďalší deň začať stúpať. Meria sa od prvého dňa cyklu, hneď po zobudení ešte v posteli, ako prvá vec po otvorení oči, v rovnakom čase každý deň (plus mínus polhodina) v telesnej dutine (pod jazykom alebo v pošve), po aspoň 4 hodinách spánku. Treba teplomer s dvomi desatinnymi miestami. Prebehnutu ovulaciu potvrdzuje, keď su 3 za sebou idúce teploty vyššie ako 6 predchádzajúcich a z toho aspoň jedna je vyššia aspoň o 0,2°C (čiže podstatných je 9 nameraných dní, len teda do ovu treba merať každý deň, lebo nevieš, kedy bude tých podstatných 9 dní 🙂 ). Znie to možno komplikované, ale pointa je len mať teplomer pri posteli a hneď po zobudení ho strčiť do úst a zaznacit teplotu. Mne to vyhovovalo najviac, na predchádzanie počatiu aj keď sme sa snažili počať dieťa (lebo hlien mám celý mesiac a hoci viem odlíšiť ovulacny, stačí jedno milovanie a už ďalší deň neviem objektívne povedať, či to, čo mám, je aj hlien a aký). Po pár cykloch som nerobila ani graf, len som si písala teploty a podľa čísel som videla. Na stránke lpp.sk je to dobré vysvetlené a robia aj za dobrovoľný príspevok online kurzy.

mattkapd
9. apr 2021

@ki_ki2 https://www.megamix.sk/ovulacne-testy-50ks-a-te... 10kove ovu testy.. 2x sa mi snimi podarilo na prvý krát.. Držím palceky

ki_ki2
9. apr 2021

@mattkapd sú 10tkove vážne ? No idem hned objednať 😊

autor
9. apr 2021

@mattkapd tie co su v linku su desiatkove?

mattkapd
9. apr 2021

Baby ja fakt neviem kde som to už čítala aj som to teraz hľadala malo kde je o nich písané.. Sú poľské

mattkapd
9. apr 2021

Tu som tiež nasla 10kove

autor
9. apr 2021

@mattkapd som si ich objednala..uvidime..dakujem za tip 😘

mattkapd
9. apr 2021

Za malo prajem aby sa zadarilo ✊

autor
10. apr 2021

Baby ja som tu ovulku asi fakt presvihla..od 15steho DC vsetky ovulacne takmer ciste ani slaba ciarka..a dnes je to uz 17sty DC..ja uz fakt neviem..bud zle testujem alebo su na hovno testy alebo som nemsla ovulku ci jak 😪 od 15 DC som dokonca 2 x za den testovala

mattkapd
10. apr 2021

A cyklus máš pravidelný?

autor
10. apr 2021

@mattkapd no mavam menstruaciu od 28-33..ale minula menstruacia mi meskala az 22 dni tak mi museli pichnut vyvolavacku az potom dosla..cize je mozne teraz ze nemala som ovulku? Bo od 11 DC ziadne dve silne ciarky 😪 sme mysleli ze skusime snazenie teraz

mattkapd
10. apr 2021

To keď máš nepravidelný cyklus tak stále ešte môžeš ovulaciu mat.. Teraz posledný cyklus kedy som otehotnela som mala ovulaciu na 24DC

sono2
10. apr 2021

Nech ti urobí hormonalny profil z krvi
Neni možné meškanie 22 dní

autor
10. apr 2021

@mattkapd to fakt? No tak budem dalej testovat..len nechapem ze predtym som mala slabu druhu ciarku teraz uz vobec nemam ju uz 3 dni za sebou..vid obrazok..to dalsie je 16 DC a to posledne dnes rano

autor
10. apr 2021

@sono2 robili mi..meskalo mi to preto bo sa mi predtym spravila folikularna custa..a ked mi praskla na druhy den mi prisli kramy

mattkapd
10. apr 2021

To nevadí celý cyklus môže LH kolisat.. Skus už robievas jeden doobeda a druhy podvečer.. Držím palčeky.. A áno mala som aj cyklus ktorý som otehotnela a vtedy som mala ovulaciu až na 28DC.. Ale ja mam nepravidelný cyklus.. Takze ja som začala testovať až keď som zbadala hlien

sono2
10. apr 2021

Aha ok. Lebo píšeš, že si bola na vyvolavačke

autor
11. apr 2021

@sono2 ale ano dali mi vyvolavacku ale nepomohka..az ked mi praskla cysta az vtedy som dostala menstruaciu..

sono2
11. apr 2021

Ináč zvláštne lebo aj ja som mala raz takú cystu po hormónoch ale, a ms som mala normálne. Zmizla do 3 mesiacoch presne som vedela kedy už nebola. Prestalo ma tak zvláštne pichať vo vaječniku. Ale ms som mala naďalej pravidelne

autor
12. apr 2021

@sono2 no aj mme to prislo uplne zvlastne pretoze mala som viackrat cystu a ms prisla ale pri tejto som nedostala a abi po vyvolavacke..az 16 den po nej.lekarka mi tvrdila ze to mohla ta cysta blokovat..ked praskla co som aj citila tak na druhy den ms prisla..takze preto si myslim ze to bolo cystou..neviem..len ja som mala aj predtym mesiac stopnutu stimulaciu na IVF takze je mozne ze som mala aj uplne rozhadzane hormony..1x v zivote mi tak meskala co clovek dufa ze je tehotny ale nebola som

sono2
12. apr 2021

Aha takže máš problém otehotnieť. A teraz skúšate prirodzene... Čo máš pcos??

autor
12. apr 2021

@sono2 ano skusame aj prirodzene..a nedari sa 2 roky..pcos nemam..praveze mam nizke amh 0,85

autor
12. apr 2021

@mattkapd ahoj ja som si z tvojho linku objednala tie co si vravela ze su desiatkove ale oni nie su 10stkove..na kazdom je 25 mIU cize su este menej citlive ako tie 20tkove co mam ci?

cucoriedkacucoriedka
12. apr 2021

Tak bol tento cyklus anovulacny...raz za cas sa to stane....ja tiez odporucam merat bazalku

mattkapd
12. apr 2021

Prepáč aj som tu písala ze neviem kde som to čítala.. Každopádne mi tieto ukazovali veľmi presne.. 2 roky sme sa pokúšali o druhé keď som začala s týmito testami vyšlo hneď v ten cyklus.. Bohužiaľ som v 9tt potratila a po prvej ms som do toho išla opäť s týmito testami a tiež to hneď vyšlo.. Predtým som používala iné a žiaľ nejaké mi nesadli

sono2
12. apr 2021

Ok. Neni až také nízke. Kamarátka otehotnela s 0,6
Budeš mať ešte iný problém
Máš všetky vyšetrenia?

autor
12. apr 2021

@mattkapd v pohodke len som ostala prekvapena..nevadi sak isto ich vyuzijem

autor
12. apr 2021

@sono2 no mam hematologiu - vrodena zvysena zrazanlivost krvi..ale neberiem lieky ani nic
Potom endokrinologia mala som len zvyseny prolaktin ale naposledy bol v norme..a poslednu vec co mi zistili ze mam nepriechodny jeden vajcovod..a ten mi idu odstranit zaciatkom msja laparoskopicky..bo zemi to zvysuje vraj sance..no je to zufale..uz neviem co uzivat a robit..ale vazne sa snazim ns to moc nemysliet

janeane
13. apr 2021

Žiadne ovulacne testy vám nepotvrdia ovuláciu. Na to treba merať bazalnu teplotu. Niekto môže mať pozit. ovulacne testy - aj niekoľko za mesiac a napokon anovulacny cyklus. Tieto testy iba zachytia zvýšený hormón, ktorý by mal spustiť ovuláciu. Ale tá napokon nastať nemusí... Navyše, na týchto testoch nie je ani jeden test pozitívny.

sono2
13. apr 2021

Ok, tak ja by som si nenechala odstrániť nepriechodny vajcovod. Samozrejme, ak je zdravý.
Sama mam prvú z ivf problém len vajcovody príčina neznáma ale zdravé. Tiež som bola laparo. A po pôrode som po 18 mesiacoch otehotnela, z toho som mala pravidlnu ms od 14 mesiaca a dcéra je z dovolenky. Proste ja som stale dúfala, že aj u nás sa zázrak podarí.
Takže k tým vajcovodom.
A štitka je ok? Mala by byť max do 1 najlepšie aj keď hranica je pomaly 5
Ináč máš cyklus ok?
Lebo amh je nižšie áno ale nie úplne katastrofálne
Veľa by prezradila bazalka
Tam krásne vidieť ako telo pracuje a či pracuje každý mesiac rovnako
To máš to ako sa povie tá krv nespomeniem si.
A prečo si stopli ivf?
Stavím sa že nebola odpoveď vajíčok
A stavím sa že si začínala utlmovakmi až potom sa začala stimulácia.
To je úplne najhorší protokol poznám x žien čo mali presne toto až zmena protokolu priniesla úspech

Tu začni písať odpoveď...

Odošli