Príliš bolestivá menštruácia, až mi je na zvracanie

adusik12457
22. sep 2019

Ahojte baby nemáte skúsenosti stýmto mám straštne bolestivy menzes až krče a na vracanie až z toho plačem pd bolesti Ibalgin mi nepomoha

veronikaszabova
22. sep 2019

@adusik12457 algifen kvapky

adusik12457
autor
22. sep 2019

@veronikaszabova neni mozne ako mi je zle az ma zimnica chytila

simsalabim
22. sep 2019

@adusik12457 mne pomoze az vyssia davka ibuprofenu. Odporucaju 400mg, ja si davam 600mg.

e1i
22. sep 2019

@adusik12457 panadol femina aj krce uvolni

limetka69
22. sep 2019

@adusik12457 treba to podchytiť pri prvom náznaku bolesti, nečakať, či to prejde, neprejde, bude sa to stupňovať a potom už nepomôže nič, no niečo áno, ale to tu nebudem písať :D takže prvé známky bolesti a ihneď brať ibalgin 400, alebo algifen, vtedy to ešte vieš zvrátiť, žila som s takou menštruáciou od 12tich do 25, no žiadna sranda, steny som škrabala, koľkokrát som chcela záchranku volať :D na hajzli vedro na kolenách... desivé spomienky 🙂

dasenka26
22. sep 2019

@adusik12457 ak nie ste proti antikoncepcii volila by som to, je to jedna z foriem terapie

dadus_ka
22. sep 2019

Mne pomoze bud ibalgin fast alebo panadol extra rapid/ultra rapid.

sweetdreams
22. sep 2019

Panadol ultra Rapid + horúca vaňa .

sonicka96
22. sep 2019

Ja som mala tiež také bolesti aj som zvracala aj vedrá rozbijala od bolestí (neklamem) revala, sťažovala sa že nemôžem ani sedieť,stať, ležať tak naši už nevedeli čo somnou tak ma vzali na pohotovosť ;) tam mi pichli injekciu a už to neriešili 🙂 až časom keď som bola operovana na slepak zistili že mám zrasty 🙂 ciz ja v tvojom prípade by som išla tiež na pohotovosť,tam ti najlepšie pomôžu

limetka69
22. sep 2019

@sonicka96 áno aj injekcia od dr je super, no mne to vyšlo stále na víkend a bývala som 30 km od mesta, pohotovosti, ale že stále, išlo ma poraziť, pozerám, že aj autoka je víkendová :D

sonicka96
22. sep 2019

@limetka69 tak ja som to mala asi cez týždeň 🤔 bolo to fest dávno 5r dozadu :D ale pomohla mi viac ako tabletky a kvapky čo som si dala doma a od vtedy ma teda už tak nebolelo bruško 🙂 a po pôrode už vôbec 🤣

fridi96
22. sep 2019

Ahoj mne jedine pomahal Flector ale ako som bola tehotná dr prišiel na to že mám prepážku v maternici a preto som mala vždy takú bolestivu menštruáciu 🙂 teraz ešte čakám že ako bude lebo ako kojím som ešte nemala tak som zvedavá 🙂

77daniela77
22. sep 2019

Mne pomohol porod a dovtedy aj teply termofor na krize a panadol.

ildiko36
22. sep 2019

@adusik12457 moja dcera ma take bolesti az po kolapsovych stavoch.jedine co jej kus zmierny bolest je flektor rapid..

neluskas
22. sep 2019

@adusik12457 ahoj, presne viem o com pises. toto iste som zazivala aj ja. mala som nepravidelnu menstruaciu a strasne bolestivu, neskutočne krce. nezaberali ziadne lieky od bolesti, dokonca som skoncila aj na injekciach od bolesti. nedavno som sa dostala k prirodnym produktom a vdaka nim som si poriesila nepravidelny menstruacny a bolestivu menstruaciu. teraz ani neviem, ze menstruacia pride, úplne paradny priebeh ma

inulienka29
22. sep 2019

Oddychovať prvý deň aj deň pred tým ako máš dostať... inak prešli mi takéto šialene bolesti až po 1.porode...

adusik12457
autor
23. sep 2019

baby vďaka za odpoveď už to prešlo vždy to mám tak 2 dni ale tentoraz straštne mi bolob

petra199099
23. sep 2019

Aj ja som zvikla mat ked som nemala deti este treba byt v teple a ibalgin 500 alebo ibuprofen som zvilla .. teraz uz neberiem lebo kojim ale aj paralen mi pomoze ak ma boli brucho...

adusik12457
autor
23. sep 2019

@petra199099 ahoj no ja to má vždy keď to dostanem mám kŕče bolesti ale tento krát mi bolo hrozne žaludok má boli brucho velké kŕče som mala.no hrozné niečo ....

via88
23. sep 2019

Tabletku treba dat este kym bolesti nastupia, ja beriem uz v predvecer dna kramov, bolesti su ale nie take, odporucaju to aj lekari, viac krat som ontom citala, ma to nejaky vyznam. Toez mavam velke bolesti, ktore porodom sa nezmiernili, mam otocenu maternicu, zrejme preto.

petra199099
23. sep 2019

@adusik12457 aj ja som mala tak ze som aj zvracat zvikla je to zle leb ak som si dala tabeltku a pospala si to preslo

evka_28
23. sep 2019

@adusik12457 Ahoj, bolestiva menstruacia byva pri endonetrioze (mozu byt cysty alebo zrasty v bruchu). Skus pozriet tuto stranku fertility.sk Dodrzujem, co tam pani pise a menstruaciu uz zvladam skorobez liekov 🙂 najviac mi asi pomaha vitex a alchemilka.

adusik12457
autor
23. sep 2019

@evka_28 ahoj cystu nemám už.Mala som ale už prasknutá už to prešlo trochu ...

evka_28
23. sep 2019

@adusik12457 No je viac druhov cyst. Ja mam tzv. cokoladove 🙂 cysty. Tie nemiznu, ale tehotenstvom sa mi o 2/3 zmensili. Potomsu cysty, ktore vzniksju pri ovulacii a tie praskaju a tiez sposobuju bolesti... Pozri to fertility.sk alebo endoinfo.sk. Mne hodne pomohlo na mentruacne bolesti aj otehotnenie 🙂 3 roky sme sa snazili o babo, aj neuspesne ivf (doktor povedal ze u mna iba s darovanymi vajickami, ze moje su nekvalitne + endometrioza). Nakoniec sa podarilo uplne prirodzene. Asi rok somdodrziavala vsetko co tam pise- sport, bylinky, strava, ziadny stres, bola som aj na akupunkture... A teraz mam krasneho zdraveho chlapceka 🙂

lubina
23. sep 2019

@adusik12457 susedka takuto bolestivu mava, ale jej az volaju Dr. a davaju jej infuzie...asi najlepsie ist k doktorovi

monikabpb
23. sep 2019

Ja som mávala tiež príšerné bolesti od 13 rokov ani z postele som nevládala vstať pomáhal iba trochu Ibalgin,panadol ultra Rapid a teplo,potom mi dal doktor antikoncepciu keď som mala 20 rokov ktorá sa mohla užívať tak že si dostala menzes raz za tri mesiace aj to bola úľava ale časom mi robila zle takže som ju musela vysadiť bolesti zasa stále dokola ,pomohol až pôrod už nemám bolesti keď tak minimálne a slabé krvácanie taká s šťastná nemôžem tomu uveriť že po 16.rokoch mám konečne pokoj a dúfam že sa to už nevrati

h_petra
23. sep 2019

mne fungoval jedine Nimesil. Je na predpis.

demonka5
23. sep 2019

Mne pomaha valetol a na krce nospa+termofor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre