Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

nativanativa
4. dec 2011

@simonkazga a kedy mas dostat ? ci uz si po ?? 😝 😝

simonkazga
4. dec 2011

@nativanativa až okolo piatku - soboty by som mala dostať. Tuším, bude lepšie, ak tých pár dní nejako vydržím.
@mima21 počkáš do 6.12. ?

mima21
4. dec 2011

@simonkazga asi hej........aky dlhy cyklus mavas?

nativanativa
4. dec 2011

@simonkazga no tak to sme na jednej lodi , ja tiez cakam az do nedele , vtedy mam posledny den 😉 😉

simonkazga
4. dec 2011

@mima21 závisí od toho, ako s práve zadarí. Pred clostylbegytom som mala ukážkový cyklus 28dc, odvtedy 29-31 niekedy aj viac

simonkazga
4. dec 2011

@nativanativa juuuuj, bol by úplne najkrajší vianočný darček mať "fazuľku" pod stromom 😉 Pred tromi mesiacmi som mala "planý poplach", ale potom predsa dorazila mrcha jedna. Snažím sa to brať s nadhľadom. 😖

nativanativa
4. dec 2011

@simonkazga no ja sa snazim s nadhladom uz 9 mesiacov , neriesim to ,momentalne , mam uplne ine problemy a strasne vela stresu ....., aj ked si tu vela bab mysli , ze moj graf vyzera dost pozitivne , ja tomu neverim , na zaciatku ked sa nedarilo to bolo dost krute , zakazdym som plakala , ale teraz to uz tak neberiem , proste co bude to bude a basta

mima21
4. dec 2011

@nativanativa mas spravny pristup, co ma prist tak pride 😉
@simonkazga ja som zaciatkom oktobra mala MA, MS nabehla 10.11. a teraz by mala dorazit v utorok 6.12. , ale ak predsa len dorazi tak nevadi, tento cyklus sme este nechceli. No uvidime.

emilia25
4. dec 2011

@mima21 ahojkaj ako sa dari?

mima21
4. dec 2011

@emilia25 ahoj, celkom v pohode,len sa citim ako balon......dnes som si dala rezen a zemiakovy salat, ale nebolo mi potom najlepsie, ale to skor asi stoho ze som sa prejedla. Podbrusko citim stale a aj prsie ale to je asi vsetko, v utorok by mala dorazit MS tak uvidime. 😀
A ako si na tom ty? 😉

simonkazga
4. dec 2011

@nativanativa straaaašne silno sa snažím, aby som mala takýto prístup. Vždy, keď si myslím, že som nad tým dorazí mrcha a ja sa zas zosypem. V mojom okolí je kopec tehotných báb a čerstvých mamičiek a všetky otehotneli max. do 2. cyklu. my sa snažíme 8. mesiac... meriam si teplotu, mám lady mikroskop, čúram na ovu testy, beriem hormóny a tehu vitamíny a predsa nič. :( drahý bol nezamestnaný, v robote mám kopec stresu, svokor umiera ... po ničom inom netúžim, len po bábätku. Bude pre nás nádejou, dúhou po búrke

nativanativa
4. dec 2011

@simonkazga ja mam tiez toho plne zuby , po neviem akom dlhom case mi doki mesiac dozadu zistil , ze mam asi anovulaky , neviem sice ako dlho to bolo , do tej doby som to neriesila , ale velmi som si priala aby sa to stalo , no vzdy prisli kramy a ked som videla bruchate baby a maminky s kocikmi tak mi bolo do placu , s priatelom som sto nemala prilis ruzove , rozisli sme sa pred mesiacom , teraz sme sa dali dokopy , pri mojich mega castych 100 rokov trvajucich zapaloch ci uz mocovych ciest a mykoz tomu davam strasne malu sancu , skusala som milion metod , stale nic , momentalne nepracujem , nemam pracu a to ma ubija , no napriek vsetkemu sa snazime a rez to musi prist ....

mima21
4. dec 2011

@simonkazga my sme sa pri prvom snazili vyse pol roka, uz som si zacinala mysliet ze adza deti ani nebudem moct mat a hned potom som bola tehu, pri druhom to poslo hned na prvy sup a pri tretom to boli asi 4 mes, ale to neskoncilo dobre.
Hlavu hore, urcite to vijde, sylni ti drzkam palce 🙂

simonkazga
4. dec 2011

@nativanativa presne tak, raz sa to musí podariť! Treba myslieť pozitívne!

emilia25
4. dec 2011

@mima21 no ja sa citim tiez celkom fajn sem tam ma napne ale to tak vsetko prsia ma vobec nebolia iba sem tam citim tie vajecniky a sem tam pride aj nejaka chut.ja si tiez v utorok rano uz budem robit test uz by mal byt pozitivny tiez mi maju prist tak uvidim.

e.l.i
4. dec 2011

@nativanativa draha ja som tento mesiac rezignovala....ani sem moc nechodim bo potom len myslim na teho....takze len sem tam,,nakuknem.. ale moc sa to tu nepise.. 😒
Ozaj baby ako ma byt krcek polozeny v tehotenstve.vie mi niekto na toto odpovedat_
. bo moj je nizko polozeny uplne uzavrety a total tvrdyy!

nativanativa
4. dec 2011

@e.l.i https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/krcok-maternice-po-otehotneni-stvrdne-je-to-pravda/
skus toto micka ...sama neviem ... ja si hmatam a nevidim tam nejake rozdiely 😖 😖 😖 😖

nativanativa
4. dec 2011

@e.l.i no teraz som to skusala a neviem , je asi vysoko a ci je tvrdy , hm ??? ani srnky netusia

e.l.i
4. dec 2011

ja ho konrolujem sem tam... a ked som mala ovu som ho skoro nedotiahla..a teraz je dole ... no kukla som temu....ale jedna kocka hovori tak ako moj krcok vyzera..a druha zese zema byt makky...no tak vyber si 😨

nativanativa
4. dec 2011

@e.l.i sak prave ... nevyznam sa v tom 😖 😖 😖

mima21
5. dec 2011

@emilia25 ahojky, takze ja som si robila testik dnes lebo ma celu noc bolela ukrutne halva a chcela som vediet ci mozem tabletku, a kedze na testiku je iba / tak si kludne mozem dat. A popravde dnes som aj rada ze niesom tehu lebo so starsym som akurat prisla od Dr. a mame hnisavu anginu a nechcela by som aby to dopadlo ako minule, v obdoby ked mojej fazulke prestalo byt srdiecko tak som bola veeeeelmi chora. Este si radsej pockam ci to nechytim nahodou aj ja a az po vylieceni sa budeme dalej snazilkovat. Uvidim, dam potom vediet 😉

emilia25
5. dec 2011

@mima21 ahojkaj jajtomi luto ale urob si pre istotu aj zajtra rano ked mas dostat az zajtra ms.ja som tiez nevidrzala a sla som si kupit test 2v 1 ze si urobim zatra alesamozrejme ze som tonevidrzala tak somsihourobila teraz a visiel uz pozitivny co som velmi stastne prekvapena je sice slabsia aleje tam a krasne je vidno.a neboj urob si ho zajtra rano a isto vide tiez pozitivny.uvidis.

salomee
5. dec 2011

... mám takovou hezkou knížku o těhotenství a porodu a tam píšou něco, co jsem nikde nečetla a neslyšela, že prý do 17. dne od početí funguje tzv. princip-to asi není to pravé slovo, ale budiž- "Všechno nebo nic". Tzn. že i kdyby byl ten zárodek nějak požkozený, buňky jsou schopné se obnovit a kompletně nahradit..a naopak, když to nejde, zárodek odumře. Tak se příroda brání vývojovým vadám založeným v té době. Pak už to tak nefunguje..ale DO toho 17. dne (tzn. tak nějak asi tři dny po očekávané MS) je jisté jen málo.
Co se mě týče, raděj bych si myslela, že se mi o něco dní zpozdily mensky, než vědět, že jsem měla pár dní před tím pozitivní test. Proto trpělivost je tady opravdu na místě... ale chápu, že je to těžké.

sonicata
5. dec 2011

@salomee přesně souhlasím stebou fakt se vyplatí ččekat mě se stalo , že jsem měla ducha dva dny po meškání a nejspíše se stalo to co píšeš a já po 10 dnech jsem dostala menzec je to tzv. zamlklý potrat prostě dostaneš jen bolestivější měsíčky .......byla jsem vyřízená doktoru tvrdila že 4 testy vyšli pozitivní a on mi pak tohle vysvětlil , že nejspíš něco nebylo v pořádkua proto moudrá příroda to takhle zařídlia dycky je lepší čekat aspoň dva týdny po meškání a pak už je to jasné 😉

sussi29
5. dec 2011

@simonkazga ahoj, čítam tvoj príspevok a cítim z neho presne môj momentálny stav 😉 tiež sa snažíme už asi 8 mesiacov a nič.... dvakrát mi meškala mrcha, už som sa tešila, no potom vždy dorazila ☹ momentálne sa snažíme otehotnieť s pomocou stimulácie - lieky ako clostyl, duphaston.... predpísal mi ich doktor, ked som bola na prehliadke a povedala som mu o mojom stave. Tieto lieky stimulujú vaječníky a pomáhajú údajne každej druhej žene s otehotnením.... skús sa poradiť so svojim gynekológom, možno nám to pomôže a samozrejme aj ten pozitívny prístup 😀

sonicata
5. dec 2011

A jinak já se teda nechci na nic zeptat holky moc vám držím palce a já sama si myslím, že jsem těhu ,ale počkám až do měsíčků což je dva týdny nechci být zase zklamaná .........cítím se už dva dny nějak divně mám furt hlad ale jak se s chutí najím je mi zle jak psu ..........je to dva dny co jsem měla úplně nárazovou bolest v podbřišku teď cítím divný pocit v břiše jako bych byla napuchlá je to dost divné protože právě dnes bych měla mít ovulaci a takto se cítím pár dní před měsíčky až teda na to zvracení prsa jsou citlivá ale spíš jen bradavky ........tak nevím ........a jídlo teda co jím jsou hrozné kombinace viz foto je to zelenina čínské nudle surami tyčinky a navrch tatarka 😀 Normálně mívám šílené kombinace ,ale tohle je už extrém 😀 Tak sem pak napíšu jak to vypadá dál a dál 😉

sussi29
5. dec 2011

@sonicata fíha to sú zaujímavé stavy 😀 my sme mali tento víkend ovu, tak sme sa snažili..... ako rýchlo by som mohla vedieť, či sa to podarilo? viem, že niektoré testy sú citlivé a dokážu určiť tehu dosť rýchlo, môj doktor mi odporučil počkať do menzesu.... lenže ja som netrpezlivá 😀

sonicata
5. dec 2011

@sussi29 no tak jestli se zadařilo tak to bylo 4 den menstruace je to v sobou by to byl týden počaté což mi přijde dost divné !Že by tak brzo takovéhle příznaky nejvíc mě zarazila ta chuť k jídlu a pak ten pocit zvracení prostě se najíš úplně že bys snědla i talíř a pak najednou cítíš tuchuť v puse a chce se ti to vyhodit ven ! Pak taky jeden den div né průjem a druhý den zácpa ,ale je taky fakt ,že jsem měla stres okolo matky mého budoucího manžela ......dost chodím i čůrat ........jenže když si vše dám dohromady může to být a nebo je to jen pořádně podrážděný žaludek a do toho nástyd 🙂 fakt je to moc brzo prostě uvidím ale s tím jídlem jsem tohle nikdy neměla ! Nejhorší je že tyhle chutě mám jako že bych jedla sladké a slané dohromady ale říkám to tak týden před menstruací 🙂 uvidíme nechávám tomu volný průchod protože o mimčo se zatím nesnažíme jen se nechráníme a chtěli jsem to začít naplno zkoušet až v březnu protože se chceme v červnu brát 🙂

lili_mia
5. dec 2011

oukej spýtam sa aj ja .. poznáte tú divnú ženskú intuíciu .. ale mám obavu si urobiť test .. ani neviem prečo, pretože kebyže áno som tehotná, tak asi do seba nepchám ibalgin, kedže krámy mám stále, ale akési divné .. sú o deň, dva kratšie, aj všeobecne mi menej natečie do tampónu, kedže pravidelne mením po 5tich hodinách bez ohľadu na to, či je komplet plný alebo nie, ale vnímam, že asi tri mesiace je to slabšie .. a po večeroch mi je zle, slabo na grc, bolí brucho pod pupkom skoro až ku oblasti ako začínajú chĺpky, dávam si pozor na stravu, nech nejem zlé kombinácie, alebo niečoho priveľa ... slabo dúfam, že sú to počuchrané nervy, s priateľom sme sa rozišli zač októbra

sonicata
5. dec 2011

@lili_mia raději si ten test udělej protože nikdy nevíš protože kdybys to děcko nechtěla asi bys pak neměla jinou možnost než si dítě necht jistota je jistota horší by bylo že bys fakt pak zjistila až by ti rostlo bříško buď test a nebo rovnou doktor ,ale na nic bych nečekala !

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre