Problém s otehotnením - anti zona pellucida

katka9296
14. feb 2022

Ahojte, chcem sa spýtať či niektorá z vás má, alebo mala podobný problém. Veľmi málo sa dá dohľadať o tejto diagnóze, nakoľko je zriedkavá....
Snažíme sa o bábätko už takmer 3 roky. Ale stále sa nedarí. Navštívili sme centrum, kde mi zistili protilátky proti zona pellucida, teda obalu mojich vajíčok. Tým pádom sa spermia nedostane do vajíčka, a ak sa aj dostane, obal potom nemusí prasknúť, čiže z bábätka nič nebude 😞 vraj je najlepšia možnosť IVF, ale problém číslo dva je ten, že túto diagnózu poisťovňa nepreplatí....

e1i
14. feb 2022

@katka9296 muz ma spermiogram ok? Mozno aj on bude mat nejake odchylky kedy by ste s ivf problem mat nemali. Myslim ze ti bude potrebné urobit asistovany hatching aby sa potom vajko uvolnilo z obalu.
Skonzultuj car, mozno nebudes mat s uznanim v poisťovni problem.

katka9296
autor
14. feb 2022

@e1i je tam problém aj so SPG, spermií je dosť, aj pohyblivé, ale tvar nie je taký aký by mal, hlavne čo sa týka hlavičky spermie..
Doktor niečo spomínal, že pri ivf by sa urobil otvor, kade by potom vyšlo von.

e1i
14. feb 2022

@katka9296 ano. To je ten hatching. A ak mate aj muzsky faktor tak neni problem s uhradou casti nakladov od ZP. Samozrejme doplnkove metody ako icsi a ten ah si platite navyse. Zo ZP je hradeny cyklua v rozsahu kontrol, sledovania stimulacie, odberu a prvy vklad. A nejaky príspevok na lieky. Zalezi od ZP, jedna ma aj v benefitoch prispevok na icsi, dokonca aj genetiku embryi.

katka9296
autor
14. feb 2022

@e1i ďakujem za rady, budem dúfať, že to snáď vyjde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre