Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy s otehotnením a donosením

jaja8_9
4. apr 2021

Ahojte dievčatá,
Chcela by som sa s vami poradiť. Mali sme problém otehotniet nešlo to vôbec jednoducho a keď sa to konečne podarilo vždy to skončilo v skorých týždňoch tehotenstva (1x bol 8tt poškodený gestacny vak a podla utz 5tt, teraz 7tt a podla utz slabý 6tt gestacny vak v poriadku ) srdiečko sme nikdy nemali. Nikdy som nebrala žiadne lieky na udržanie nič. 1x bola robená kyretaz a teraz spontánny potrat.
Pravdepodobne bude asi nejaký problém, náhoda to mohla byť 1x. Samozrejme ze vyšetrenia si dám spraviť hlavne hematologiu to ma chce poslať aj moja gynekologicka.
Chcem od vás vedieť, čo je lepšie absolvovať nejaké 1, 2 vyšetrenia u gynekogicky alebo navštíviť centrum asistovanej reprodukcie kde by spravili obsirnejsie vyšetrenia pre mňa a zároveň vyšetrenia aj manželovi? Sme mladí, nechceme zbytočne čakať až bude úplne neskoro. Chceme to riešiť obaja, sme rozhodnutí, že aj keby to malo byt ďaleko nám to nevadí, len aby nám pomohli, našli príčinu. Samozrejme aj manžel by chcel prejsť vyšetrenia. Nechceme aby sa to opakovalo, je to veľká psychicka záťaž. Detičky žiadne nemáme.

Ktoré centrum odporúčate?
Aké môžu byť príčiny? Tie, ktoré ste si tým prešli aké to boli?
Na akých vyšetreniach mam trvať, aby nám spravili?
V ktorom centre sa zaoberajú okrem problémov s
otehotnenim, aj s problémami s donosenim plodu?

bambulienka25
4. apr 2021

Treba nechať vyšetriť spermie naj kompletný spermiogram a potom genetika, hematológia, endokrinológia, repro imunológia

pininka1
4. apr 2021

Moj teta mala tento problem pred rokmi, ked nakoniec zistili ze v urcitom case jej prestane rast maternica a akoby sama vypudi plod. Brala potom tabletky a nakoniec mala v pohode dve dcerky. Asi by som isla uz do centra, aby urobili podrobne vysetrenia, mozno aj genetika, co a ako s tym. Drzim prsty

kiki68
4. apr 2021

@bambulienka25 presne toto odporucam aj ja. Tiez odporucam dopovat sa kyselinou listovou aspon 2 mes pred tehu pokusmi. Mne osobne pomohlo asi kombi tohto, ze stastie, kys listova, potom v tehu ihned femibion, utrogestan, magnezium a klud. Lebo ja mam nejaku geneticku poruchu tvorby trofoblastu. Preco to prave teraz z nicoho nic vyslo nevieme. Lekar povedal, ze proste stastie a silny plod. Proste neviem, mame zdraveho chlapceka. Tak sa drzte

domcatko1811
4. apr 2021

@jaja8_9 ja s manželom sme na tom presne tak isto ako vy. Jeden krát potrat - kyretaz, druhý krát potrat - spontánny. Takisto sme sa strašne dlho snažili, kým som vôbec otehotnela... Od druhého potratu je to takmer rok... Ja som bola na hematologiu, to je v poriadku, potom sme ešte absolvovali Genetiku a tam bola zistená príčina potratov - u mňa bola zistená translokácia chromozómu 1 a 4. Takže, môžeme skúšať ďalej, s tým, že možno bude ešte ďalších niekoľko potratov alebo bude úspešné tehotenstvo tak, že sa naše gény nejako spoja... Tak momentálne šetríme, pretože pôjdeme cestou umelého oplodnenia, kde je hlavne treba spraviť Predimplementacnu genetiku... Takže určite Hematologiu, Genetiku a prípadne ešte Reproimunologiu...

rk123
4. apr 2021

ako sa uz vyssie spominalo po 2potratoch urcite hematologia a reprodukcna imunologia. nasledne by som isla do centra asistovanej reprodukcie, kde spravia podrobne spermiogram. vacsinou to, ze sa nezacne embryjko poriadne vyvijat (potrat 5-6-7tt) znamena ze je geneticky zle. ale vyselektovat geneticky dobre embrya sa da len pri ivf s pomocou genetiky embryii. my mame s muzom parovu genetiku ok, ale embrya sa nam vyvijali zle a este aj z toho co ostali boli po genetickom testovani zle bohuzial ..

jaja8_9
autor
4. apr 2021

@kiki68 kyselinu listovú beriem už dlhodobo, aj prenatalne vitamíny som užívala. Gratulujem k bábätku mala si veľké šťastie 🍀
@domcatko1811 to mi je veľmi ľúto 😔 presne viem ako to boli... Dúfam že sa vám podarí ❤️Aké centrum ste si vybrali? Kedy sa môžu spraviť vyšetrenia keď som cca 4 dní od spotanneho potratu nevieš náhodou ?
@rk123 to mi je veľmi ľúto, dúfam ze sa vám raz podarí donosit vytúžené bábätko 😔 toho sa najviac bojím ze co ak to ani s ivf a vyselektovanim geneticky zlých embryii nepôjde co potom 😔 aký máte ďalší postup v takomto prípade?

rk123
4. apr 2021

@jaja8_9 tak nam ostali dve embrya, jedno sme dali ostestovat a druhe sme riskli na vlozenie bez genetickeho testu a vcera sme spolu zacali 12tt tak snad uz to dopadne dobre ❤️ tiez som si presla zamlcanym potratom a potom 2roky marna snaha .. teraz lutujem ze som do ivf nesla skor. tak som sa toho bala a nemala som coho. my sme boli v centre v brne, bolo to nase prve ivf. verim ze sa vam coskoro postasti, treba tomu ist niekedy len naproti ☺️

rk123
4. apr 2021

@jaja8_9 este som chcela dodat ze ak v jednom kole ivf nebude geneticky dobre embryo, to neznamena ze nebude dobre v dalsom kole 🙂 nejake sa urcite najde

jaja8_9
autor
4. apr 2021

@rk123 jeej gratulujem ❤️ veľa šťastia aby ste to dotiahli do úspešného konca, rada počúvam pozitívne správy, dodáva mi to silu a energiu bojovať. Akurát som písala do reprofit do Brna, chceli by sme aspoň uvedenú konzultáciu že čo a ako. Vyšetrenia spravia tam všetky? Alebo si musím najprv vyšetrenia tu u nás pobehať.

rk123
4. apr 2021

@jaja8_9 dakujem 🙂 ja som bola na slovensku este pred zacatim ivf. oni odporucaju az po neuspesnom ivf, alebo neuspesnych vkladoch tieto vysetrenia, co si myslim ze je skoda. lebo ja som si to dala spravit hned z vlastnej iniciativy a prislo sa mi na hemato problem takze som hned nasadila liecbu pri ivf. takto by som mohla skusat a az po nejakom case by ma tam poslali a zbytocna strata casu a penazi. takze som si obehla reproimuno kde mi zistili hemato problem a poslali ma na hematologiu.. tak isto nam v reprofite neodporucali genetiku embryii ze naco a vidis 😀

jaja8_9
autor
4. apr 2021

@rk123 ach jaj, myslim že toto bude beh na dlhú trať a môžem si pripraviť pevné nervy 😕

rk123
4. apr 2021

@jaja8_9 neboj, ja som to brala tak ze kazdym jednym vysetrenim sme blizsie k babatku. drzim velmi palce 😘

jaja8_9
autor
4. apr 2021

@rk123 ďakujem 🙂😘

jaga18
4. apr 2021

@jaja8_9 oni ti odpisu, že ktoré vyšetrenie je potrebné spraviť pred 1. konzultaciou. Je lepšie porobiť dopredu a rovno poslať výsledky. Teraz robia tak, že prvá konzultácia je online, zhodnotia výsledky a odporučia, čo a ako ďalej. Aspoň pred mesiacov to takto fungovalo. Držím palce.

kubkovamama
4. apr 2021

@jaja8_9 na vyšetrenia sa spytaj aj svojho gynekologa.Ja som mala stastie na super gynekologicku,viackrat potrat aj sa nedarilo.Vsetky vyšetrenia mi vybavila ona.Takze centrum som nemusela absolvovat,pamatam si ale,ze som si nieco platila,ale bolo mi to jedno samozrejme.Plus pomohla urcite joga a trochu zmena životného štýlu.no to vsetko vies.Drzim palce.Uz mam 3 deti.😉

kubkovamama
4. apr 2021

@jaja8_9 a vyšetrenia sa robia az ked uplne klesne hladina hormonov po potrate,je to individuálne,mne po prvom odporucila pockat min.3-4mesiace a po odbere az som absolvovala vyšetrenia,hematologia trvala najdlhsie,cca 8 tyzdnov.Rataj pol roka

Tu začni písať odpoveď...

Odošli