Progesterónový krém

frida1990
30. máj 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosti s prírodným progesterónovým krémom (napr. Progestella)? Mne robila doktorka v CARe hormonálny profil iba raz pocas menzesu v 5.deň cyklu, a povedala že hormóny mám v norme (okrem AMH to bolo trocha nižšie) a už viac sa krv nebrala, čo mne prišlo zvláštne lebo som čakala že mi budu krv brat aj v lutealnej fáze. Ja však vidím podľa bazalnych teplôt, že po ovulácii mi teplota často kolíše, nemám hneď výrazný teplotný nárast, rozdiel v teplote vo folikul. fáze a lutealnej fáze mám niekedy len 0,2 stupňa. Ovulácia inak prebieha pravidelne, mám to potvrdene aj sonom. Lutealna fáza mi trvá väčšinou 12 dní, poslednýkrát som už od 9.dna po ovulácii mala špinenie a teploty mi klesali. Chcela by som kvôli tomu skúsiť progesteronovy krém (snažíme sa otehotnieť), že by som si ho natierala po ovulácii až do nástupu menzesu. Máte niektorá skúsenosť s týmto krémom? Vopred ďakujem.

bejba18
30. máj 2021

.

milka1988
30. máj 2021

@frida1990 no podla mna a aj co som citala sa ma robit viac krat pocas cyklu a aj mne v CAR brali iba raz co sa cudujem :/ a pritom viem od mojej gyn ze vo folik faze mam progesteron na hranici. S kremom skusenost nemam a tiez ma to zaujima. Je to na predpis?

frida1990
autor
30. máj 2021

@milka1988 práveže nie je na predpis, lebo je prírodný krém bylinný, obsahuje to extrakt z koreňa yamu, ktorý prirodzene pomaha telu tvoriť progesteron, a potom už len aloe vera a pod, a používajú to aj baby ktoré si chcú pomôcť s akné, vybalansovať hormóny, zmierniť PMS, je to aj prevencia rakoviny prsníka a rôzne iné, tak som rozmýšľala že skúsim to, len som bola zvedavá či niekto tu to skúšal, inak recenzie som na to čítala dobré. A tiež sa mi to vôbec nezdá merať to len raz, veď v každej fáze cyklu sa u nás žien hormóny tvoria úplne inak, ako môžu tie referenčné hodnoty porovnať či sú tie hladiny ok alebo nie, to je taká výpovedná hodnota že až...

miskanathan
31. máj 2021

@frida1990 ahoj. S kremom nemam skusenosti, ked mi gyn robil HP tak odber bol 5dc, 12dc, 21dc, 25 dc.

ailiba
25. okt 2021

@frida1990 to co popisujes naozaj môže byť malo progesteronu v lutealnej fáze, najmä keď lieta teplota a spini sa. Väčšinou ako prvé sa skúša nasadiť progesteron. Progesteronovy krem som skúšala, lebo je to prírodná forma. Ale či to malo účinok, presne neviem posúdiť, lebo to by mi museli brat krv na porovnanie. Ale aspoň skus a keď prejde špinenie, tak ti to určite zaberá dobre.

frida1990
autor
26. okt 2021

@ailiba myslela som si že to bude u mňa tak ale robili mi medzi časom opäť hormonálny profil a tentokrát už vo viacerých fázach cyklu a progesteron mi vyšiel vždy jemne nad hranicu, že ho nemám nedostatok, práve naopak, tak som radšej krém vysadila. Vraj mám hormóny v poriadku, špinenie som mala iba v jednom, a od kúry s krémom sa mi aj teploty držia už stabilne hore, takže už som ho vysadila

ailiba
26. okt 2021

@frida1990 hm, no v každom prípade krém nepoškodí... Ale super, ze máš hormóny v poriadku. To je veľmi dolezite👍. Držím palce, aby sa čoskoro zadarilo🙏

veron17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka711
18. sep 2023

@frida1990 trochu staršia diskusia, ale predsa .. vedela by si mi, prosím, povedať názov toho krému? Tiež bojujem so spinenim pred MS. Ďakujem 🙂

frida1990
autor
26. sep 2023

@bambulka711 joooj nevie mi ten názov prísť už na rozum, skúsim pohľadať v starých mailoch lebo som to kupovala cez net

frida1990
autor
27. sep 2023

@bambulka711 mám to - Progestella prírodný progesterónový krém

bambulka711
27. sep 2023

@frida1990 ďakujem krásne, idem googlit 🙂

frida1990
autor
28. sep 2023

@bambulka711 držím palce nech pomôže 🙂

bambulka711
28. sep 2023

@frida1990 no bohužiaľ je nejaký výpadok, tak sa nedá zohnať žiadny :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre