Prvé dieťa po 35-ke? Povzbudťe, že nie je nič stratené

floskula
1. jún 2009

zdravim vsetky zienky, ktorym sa z akychkolvek dovodov nedari mat potomka a vek maju viac nez pokrocily. rada by som vedela, ze tu nie som jedina. potesi ma, ak sa podelite o svoje skusenosti. na jednej strane tie, ktore mozno caka IVF a na druhej strane tie, ktore mali prve dietatko po 35-tke, aby povzbudili nas ostatne, ze nic nie je stratene a vek je naozaj len cislo. 😉

tadea
12. jún 2009

Ahojte ja mám 37 a tiež stále čakám kedy už....
Je to pozitívne čítať , že sa to dá aj po 35-ke...
držme si navzájom palce,vyjde to aj nám,verím tomu...a tehuľkám a maminám blahoželám 😅

floskula
autor
12. jún 2009

sylvusa, siouxie, tak sme na tom s malymi odchyylkami rovnako. sylvusa, daj vediet, kedy budes riesit IVF vo Ferticente. mozno tam budeme na rovnako. my v auguste, alebo septembri. ale KET, lebo nam zostali 3 kusky.

tadea, som rada, ze sme sa tatko zisli, dajte kazdy vzdy vediet, v akej ste faze. drzim velmi palce, nech uz to konecne vyjde. 😉

tadea
12. jún 2009

ja sa chystám na 2IVF po tejto mrche,ktorá už je za dverami... 😉

floskula
autor
12. jún 2009

tak to mas uz za par, tadea. kam chodis do CAR?

sylvusa
12. jún 2009

siouxie, tie výsledky z genetiky môžu byť aj zlé, tam môžu zistiť, že nemôžme mať deti, volala som, ešte nemáme výsledky, už je 11 týždeň. Už som nervózna. Už tom chcem riešiť. A keď budú výsledky, čo potom ide ďalej. Tvoj manžel má tiež zlé výsledky.
floskula, aj tvoj manžel mal zlé výsledky. V centre mávajú aj letnú dovolenku, akurát ma to asi zastihne. To môžem počítať, že august a september sa to začne. Už mám pocit, že asi budú zlé výsledky, keď to tak dlho trvá.

siouxie
12. jún 2009

sylvusa, kedy ste tam boli? My v polovici marca a výsledky prišli minulý týždeň. Áno, mal zlý spg, ako som písala, ani nenapísali počet, iba že boli ojedinelé nemotilné (nepohyblivé) s vysokou patológiou. Ale bol to prvý a zatiaľ jediný spg, takže určite bude aj kontrolný. Za tie tri mesiace sme nasadili minerály, vitamíny, aminokysleiny (podľa rád tu na fóre) a dúfame, že sa to prejaví.
Voľno majú v FC od konca júna do začiatku atugusta.

sylvusa
12. jún 2009

my sme boli 6.apríla na Americkom námesti

siouxie
12. jún 2009

aha, tak to už snáď tiež nebudete dlho čakať. Aj keď, ja som bola celkom prekvapená, ako rýchlo to prišlo. Po tom, čo som tu čítala, bola som pripravená aj na dlhšie čakanie. Neboj sa, zlé výsledky nemusia súvisieť s dlhým čakaním. Skôr s DNA testom, ktorý vraj trvá dlhšie, lebo ho robia na inom pracovisku. Karyotyp spravia aj sami do dvoch týždňov, ale čaká sa na to druhé... Držím palce 😉

sylvusa
12. jún 2009

ja čakám ešte na tie prvé výsledky, tie druhé budú ešte dlhšie, to povedala doktorka, že len tie prvé budú , omluvala sa mi,že to je z technických príčin, tak neviem prečo to tak dlho trvá

floskula
autor
12. jún 2009

sylvusa, moj muz bol po nasom prvom IVF na kontrolnom spermiograme a mal ho skoro v norme. predtym mal zle vysledky, tak neviem, je to premenlive. na genetike sme boli aj my, ale nie preto, ze nas poslali, len preto, aby sme mali spravene vsetky vysetrenia, ktore sa robia. ja si myslim, ze to asi budeme mat v poriadku, lebo pri IVF nam embrya prezili predlzenu kultivaciu a zostali aj na mrazenie. keby boli geneticky chybne, zle by sa delili. to sa nam nestalo. tak si robim nadeje, ze genetika bude asi v poriadku.
verim ti, ze si nervozna, ale oni to poslu. len toho maju vela a fakt asi maju technicke problemy, ze im to tolko trva.

floskula
autor
17. jún 2009

ahoj babule.
mate niektora nieco nove? tadea, uz stimulujes? sylvusa, uz prisli tie vysledky? siouxie, chystas sa na IVF-sko do FC?

siouxie
17. jún 2009

ahoj, floskula 🙂
my máme po 2. spg, ktorý bol teda podstatne lepší ako prvý (hoci, žiaden zázrak), ale diagnóza stanovená na oligozoospermia. 8 spermií v zornom poli.
No, chystáme sa do FC riešiť to ďalej, ale v prvom rade sa chystáme ešte k poriadnemu urológovi (andrológovi) na HP a podrobnejšie vyšetrenie ("obyčajný" urológ spravil iba sono, krv, markery). Mňa tiež čaká HP (zatiaľ mi ho nerobili).
A vkaždom prípade ešte niečo spravíme s vit. kúrou, keďže som minulý týždeň zistila, že larginín MM užíval asi pre neho v podprahovej dávke. Rovnako zopár ďalších vitamínov skúsime svýšiť dávku, keďže on je kus chlapa a predsa len potrebuje na stimuláciu asi toho trochu viac ako muži s váhou okolo 80 kíl (to mám od stingraya, ako aj všetky rady ohľadne vitamínov a ich vplyvu na spermatogenézu a som mu veeeeeľmi vďačná 😉 ).
Takže snáď využijeme voľno v FC a ešte "niečo" vylepšíme 😀 😀 😀

floskula
autor
17. jún 2009

siouxie, spravny pristup, my to robime podobne. vitaminova kura pre MM a uvidi sa dalej. ale to s tou vahou mi nenapadlo. uz sa dlhsie chystam precitat si celu tu temicku, kde radi stingray, ale este som sa k tomu nedostala. no nas v auguste nas caka najprv KEt. ak nevyjde, tak nech aspon vylepsime co sa da. ja som mala vsetko ok, ale neviem, ci HP nezopakovat po IVF, ci sa nieco nezmenilo. kym je cas, tak to asi spravim. asi teraz v juli.
drzim palce nech ti vysetrenia dopadnu dobre a vitaminy nech zaberu. najlepsie keby sa to prejavilo prirodzenym tehu. 😉

siouxie
17. jún 2009

prečítaj si to určite, mne pár vecí uniklo, a to som si to prechádzala niekoľkokrát.
Tá váha má logiku, ja som to registrovala od začiatku, ale skôr v prípade kotvičníka a l-carnitínu, hoci larginín je rovnako dôležitý. Ale uvedomila som si to a tak má už aj larginín v dávke, ktorá by mohla pôsobiť stimulačne.
Ďakujem pekne a držím palce aj ja vám, nech je plodné leto 😎 😀

rosienka
17. jún 2009

ahojte baby, ja nemam zatial nic pozitivne nove, vcera nam vysiel neg.tt, tak som bola z toho smutna a rozcarovana, ze musim ist do dalsieho kola odznova...ale nastastie je uz tento mesiac.

Co sa tyka vysetreni - orbievali mi uz viaskrat HP, najmä pred IVF, ale aj na jesen pred 1.IUI. Teraz idem uz len z cyklu do cyklu. Rozmyslam nad tou imuno, ci by to nemohol byt problem, ale este mi to nikto ani naznakom nenavrhol... 😲

sylvusa
18. jún 2009

ahojte, z centra mi včera volali, že mám výsledky, dneska som už bola v centre, výsledky sú ok, už sme napísali aj žiadosť, doktor povedal, že v auguste sa to môže začať, a teraz mi napíšte baby ako to bude prebiehať, vravel, niečo že sa mi budú pichať iniekcie, potom prídem na kotrolu či sú veľké folikuly , tak správne som to napísala , ako dlho to trvá , celý tento postup

sylvusa
18. jún 2009

kedy vlastne musím byť v kľude, keď mi vložia spermie, alebo pri pichaní iniekcií

deny3
18. jún 2009

neviem kam chodíš u mňa to bolo asi tak: po schválení poisťovňou prídeš do centra na 18 -22 deň cyklu a dostaneš injekciu, neviem už ako sa volá, potom čakáš na mrchu, asi tak dva týždne, prídeš opäť do centra, z výsledkov krvy lekár určí kedy začneš pichať a akú dávku. ja som mala dobré injekcie Puregon a k tomu som dostala pero, takže nebol problém sama si pichnúť dávku, do podbruška, ja som dávala večer, tie injekcie ti vlastne spôsobujú množenie vajíčok, spotrebovala som asi 10 dávok, medzitým sú kontroly u dr, ako rastú follikuly, keď je to OK, tak posledná injekcia bude myslím choragon a o dva dni nato odber vajíčok v plnej narkóze. Čo sa týka kľudu, to pichanie je v pohode, ale niektoré kočky sa dávajú vypísať od začiatku, ja som zobrala dovolenku dva týždne až po transfery, nech sa bambulky uhniezdia. Ale nie je to povinné ostať doma, podľa roboty, samozrejme nejaké ťažšie domáce práce určite vynechať. Prvá injekcia bola 11.12.08, potom mrcha, krv, injkecie a nakoniec 26.1.09 transfer, takže niečo vyše mesiaca.

sylvusa
18. jún 2009

ja chodím do Ferticenta, aj si mala úspečné oplodnenie, ďakujem ti za informáciu, mne sestrička povedala, že mi zavolajú a dohodnem si termín, tak teraz neviem, či keď budem mať menzes, alebo k vôli niečomu inému

deny3
18. jún 2009

schválenie žiadosti dôjde tebe domov aj do centra, tak sestrička ti zavolá, že už im došla a presne ti povie čo ďalej. Mne to tak nejak rýchlo prešlo, celá ta stimulka, nemala som našťastie žiadne problémy, ale teraz sa to nekonečne vlečie 🙂
držím palce, dobre to dopadne, veď úspešnosť je okolo 30%, tak niektorým to vyjde na prvý krát, ako aj mne.
a bude to znieť blbo, ale veľmi nečítať koníka, potom má človek len depky.

sylvusa
18. jún 2009

a tvoj manžel mal akú pohyblivosť a morf. spermií

nanenka
21. jún 2009

ahojte kočky ! tak ja nastupujem už zajtra na hospitalizaciu na laparku aj HSK. doteraz som bola celkom v pohode ale vcera a dnes ma premohol strach a obavy. držte mi vsetky palce. po navrate sa ozvem, ako to dopadlo... dufam ze ok.

kamka17
21. jún 2009

ahojte žienky...síce tu už nikto nie je, ale ak by vám nevadilo, rada by som sa k vám pridala... 🙂 35 budem mať síce až v novembri, ale vzhľadom na naše skoro 3 ročné zatiaľ neúspešné snaženie ...ak bábo bude, tak až po tej 35... ☹ ☹ a veľmi ma teší, že nie som sama v takom "pokročilom veku" a tie depky si rada vyliečim tu s vami...
inak chodím aj do inej témičky...sanatorium helios, keďže tam od januára chodíme...

tak vám tu všetkým držím palce, nech je čím skor všetko tak, ako má byť a nech sú z nás všetkých maminy po 35... 😅 😅

nanenka...ten strach a obavy sú úplne normálne, ale veľmi sa tomu nepoddávaj, veď sama isto dobre vieš, že všetko dopadne dobreeeeee...tak sa drž a mysli na to, že tu na teba aj ostatné myslia a držia palce... 😎 😎

nanenka
21. jún 2009

dakujem velmi pekne za povzbudive slova, snazim sa na to nemysliet a odputat sa od toho. potom sa ozvem, ako to dopadlo .

floskula
autor
23. jún 2009

ahoj baby moje. tusim sa tu kazda prihlasujeme v inom case, ale aspon si tu najdeme navzajom prispevky a tak viem, co ktora prave riesite.
sylvusa, super, ze vysledky mate ok. my este cakame, ale volali mi uz, ze manzel ok, a ja este musim prist na odber, aby mali na dotestovanie vsetkych chromozomov.
nanenka, drzim palce, nech ti to dobre dopadne, potom sa urcite ozvi.

kamka, vitaj v nasej skupinke. mna caka v auguste KET, dovtedy len tak "levitujeme", ci sa nestane zazrak. :o) na helios som pocula chvaly, dufam, ze nam to coskoro potvrdis. :o)

tadea
23. jún 2009

Ahojte babenky,dúfam,že sa vám všetkým dobre darí,už aj slniečko nám vychádza...čo sa mňa týka začínam od nedele brať Proveru,potom Decapeptyl inj.,počkám na mrchu mrchatú a niekedy zač.júla začínam naplno stimulovať na 2.IVF,tak držte palce... 😉
je tu nejaká čo ide stimulovať?
...floskula tebe držím palčeky na KETík...prečo ideš až v auguste?

siouxie
23. jún 2009

ahoj, floskula 😉 Vy ste išli po zlom spg hneď na IVF?

floskula
autor
23. jún 2009

ahoj siouxie. zopakovali sme 2 spermiogramy s nejakym odstupom a potom sme hned mali ivf. ale neuspesne. ale ostali mrazaciky, tak v auguste ma caka KET. po ivf musim mat 3 mesiace pauzu. vyslo by to teraz na jul, ale to maju v centre dovolenku, takze pojdem v auguste.
a ty ako? chcela si najskor zlepsovat spermiogram?

floskula
autor
23. jún 2009

vies, ja som bola dost sokovana, ked po spermiograme doktor povedal, ze to vidi rovno na ivf. kedze ja gynekologicky problem nemam, stvalo ma, ze sa budem prepchavat hormonmi. ale kedze vek mam vysoky, samozrejme som do toho isla. ale nie som s tym doteraz celkom stotoznena, s tolkymi hormonmi. mam pocit, ze vsetko mi predtym pekne fungovalo, teraz aj cyklus mi chodil zmeskany, snad teraz 3x mi meskali kramy len 1 den. proste to rozhodila ta stimulacia. ale ked nie je ina cesta, nemam velmi na vyber.

siouxie
23. jún 2009

jasné, úplne ťa chápem. Sme asi o krok pozadu, takže som vo fáze rozhodovania. Resp. mám to vymyslené tak, že samozrejme viem, že si neôže dovoliť to dlho odkladať, a ani nebudem. Len sme si povedali, že ten čas keď ej v FC voľno využijeme - ja na HP, ktorý zatiaľ nemám a muž takisto + prípadné nejaké ďalšie urol.-andrologické vyšetrenie. keby tie ukázali, že sa s spg dá ešte niečo viac robiť (okrem vitamínov a pod.), tak to skúsime. Ak to neprinesie nič nové, ideme do IVF. Ja som tiež ok (teda bez laparky a HP, len na základe cyklu, preventívok a sona). Vy ste rovnako starí? Lebo napr. manžel je od mňa o vyše desať rokov starší (aj keď mentálne asi o toľko mladší 😀 😀 ), takže žiadna sranda z medicínskeho hľadiska 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre