Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvé tehotenstvo pôrod, zdravé dieťa a potom 2 potraty

happywoman7
27. okt 2019

Ahojte, nikde som nenasla zienky ktore zazili to co jay alebo resp. Nepisali o tom....
Prve tehotenstvo bolo bez problemov, mam krasne dietatko doma, uz bude mat 3 rocky...
Chceli sme surodenca... 1x MA v 11tt zisteny(resp.8tt) s kyretazou...
Teraz sme sa pokúsili po odporucenych 3 mes. A bol to spontanny potrat v 5tt kedze uz bol v maternici Gestacny vacok sledovany.. Zacala som po krasnom pozitivnom teste spinit najskôr ruzovkasty vytok jemny a potom o 3 dni sli zo kna kusy a s tým to zo mna odišlo... Takze moje radovanie sa opäť netrvalo dlho.. Aj som si poplakala ale uz som to prijala.
Boli ste na nejakych vysetreniach potom, alebo ste to este skuisili a vyslo to? Som z toho nestastna kedze prve bolo bez problemov.. Ku gyn idem v utorok, chcem si bypytat vymenne listky na vysetrenia a potom na kontrolu ked dokrvacam. V pondelok snáď.. Ďakujem

happywoman7
autor
27. okt 2019

Samozrejme hned ako som zbadala ze spinim co i len trolinku som sla na pohotovost kedze tehu testy boli krasne kolaknicky... Povedali ze to nemusi ale aj moze byt niečo zle, dali mi duphaston, no nepomohol... O 3 dni zas na pohotovost s krvacanim, nevyzeralo to dobre ale ani to nezatracovali zeby to neporastlo este a obden zas uz ked sli zo mna kusy velke uz tam nebolo nic.... Doktori zakazdym boli uzasny a vela podpory mi dali

ikonica
27. okt 2019

Tak isto to mala kolegyna... Prve tehu v pohodicke, potom dva potraty.... Zistili jej syndrom lepivych dosticiek... V dalsom tehu brala anopyrin a pichala fraxik a donosila zdrave babo.... Ja mam za sebou tri potraty... Resp druhy bola anembrymola, kedy sa plod ani nevytvoril, rastol len vacok... Ale ja som uz po prvom bola na hematologii, imuno alergologii, endokrinologii, a neskor aj na reproimunologii a po druhom aj na genetike.... Odporucam minimalne si pytat listok na tu hematku a endokrino....

eriksonka1234
28. okt 2019

@happywoman7 moja kamarátka bola na tom podobne, prvý krásny zdravý syn, po ňom 4 potraty, až na piaty pokus porodila zdravého syna. Samozrejme chodila po vyšetreniach, nič vážne sa nenašlo, len jej pri tom piatom pomohli udržať plod. Veľa šťastia prajem

happywoman7
autor
28. okt 2019

Baaby ja som si ešte spomenula ze spinit som zacala potom ako som sa asi 3x dost zlakla a z toho 2x posmykla a zakazdym som to riadne pocitila v podbrusku. Ale kedze sa ma dr pri vystreni na to nepytali ani ma nenapadlo mat suvis s tym. Az ked mi to kolegyna dnes povedala ze ona tiez tak po tom ako sa zlakla zacala spinit a hned nemocnica ale chvalabohu donosila aj ked to bolo dost otázne.... Mate s tym skusenost?

sweetdreams
28. okt 2019

@happywoman7 no ja som to zažila v opačnom poradí , najskôr dva potraty a potom konečne krásne bábätko. Bola to nenormalna záťaž na psychiku, už som ani nedúfala, že niekedy zdravé bábo donosim. U mňa bol problém s krvnými dostickami, celé tehotenstvo som si pichala fraxiaprine, ešte aj teraz do konca šestonedelia musím. Takže ja určite odporúčam spraviť si vyšetrenia na hematologii. Bola som aj na endokrinologoii a imunológii, ale tam mi nič nezistili. Držím palce 🙂

pininka1
28. okt 2019

Mám susedu ktorá prvu dcéru ma úplne bez problémov na prvý šup, žiaľ potom už viac nemôže otehotnieť. Už je to 14 rokov. Mala niekoľko potratov ale v podstate nikto nevie prečo nemôže otehotnieť a donosit ďalšie dieťa.

katie38
25. jan 2020

@happywoman7 Ahoj, uz par dni hladam niekoho kto je na tom podobne ako ja. Tiez mame doma krasneho zdraveho 3r chlapceka a teraz rovnake problemy ako ty. 1 x zamlkle tehotenstvo v 9tt - nutna kyretaz, teraz spontanny potrat na konci 5tt. Som z toho nestastna a nechapem co sa deje. Nastastie som zatial nemusela na kyretaz. Som doma a krvacam, na kontrolu mam prist ked dokrvacam.
Tiez budem trvat na vysetreniach a dufam, ze moj gynekolog bude tiez suhlasit. Lebo po prvom povedal, ze to mohla byt len nahoda a netreba na vysetrenia. Ty uz si bola na vysetreniach? Ake vysetrenia ti robili? Riesila si vsetky vysetrenia cez gynekologa alebo aj sama cez obvodneho lekara a pod?
Dakujem velmi za odpoved.

happywoman7
autor
26. jan 2020

@katie38 ahoj, v prvom rade ma to mrzi, lebo viem, co prezivas, no ja som sla aj k obvodnej ta mi dala odporucenie na hemato, spravila mi zakladne vysetrenie krvi ale take celoplosne kde bola aj stitna zlaza, to som vsetko mala Ok. A momentalne cakam uz 2 tyzdne na vysledky z hematologie. Uvidime, ci na niečo pridu, ak jo budem na jednej strane rada ze viem co mohlo byt dovod a ak nie tka budem dufat ze dalsie tehu bude krasne a prebiehat bez problemov a ze hento boli len neprijemne nahody.... Dam urcite vediet ale na hematologiu som musela cakat 3mes od posl3dneho tehu, ze by to mohlo skreslit vysledky

katie38
28. jan 2020

@happywoman7 ahoj, ja idem vo stvrtok na kontrolu a dufam, ze bude aspon vsetko ok a nebudem musiet ist na kyretaz. Som zvedava co my povie lekar a ako bude ochotny riesit tuto situaciu, ci ma posle po vystreniach a povie kedy na ktore, alebo povie ze to mohla byt zasa nahoda. Lebo tomu uz neverim, tusim ze za tym nieco bude. Nefajcim, nepijem, zdravo aj aktivne zijem...cize tu problem nevidim. Ale moze byt nejaky skryty...uz ma napadlo aj podozrenie na toxoplazmozu lebo nasi maju macku...ale neviem no.
A tebe gynekolog nerobil ziadne vystrenia sam od seba? Kedze si isla tiez za obvodnou? Ja som si po tom prvom potrate dala skontrolovat pre vlastny klud tu stitnu zlazu a tu som mala OK.

happywoman7
autor
28. jan 2020

Nie ta nic moc neriesila ja si vsetko cez obvodnu ale vravela moja gyn ze aj ona by ma minimalne na hemato poslala.... A na stitnu idem tiez nakolko som v praci 2x odpadla vcera a ma brala sanitka takze tak. Teraz budem mat viac vysetreni, uvidime. Snad tento cyklus stihnem vsetky vysetrenia a potom sa snad môžeme zacat snažiť 🙂

katie38
4. feb 2020

@happywoman7 Ahoj, jej to mi je luto co sa ti stalo, hadam budes hlavne v poriadku. Ja som mala tu kontrolu na gynde. Dolu mam nastastie vsetko ok...takze revizia nebola nutna. To som bola rada ...
Bol nastastie ochotny aj ohladom vysetreni lebo ani jemu uz sa to nepozdavalo (a na rovinu som mu aj povedala, ze to nechcem absolvovat znovu bez toho, aby sa nic neurobilo, nevysetrilo) a zobrali mi cca 5 skumaviek (hematologia + trombofilne stavy, serologia, toxoplazmoza, endokrinoligia...tak v skratke lebo neviem co presne tam vsetko bolo..)
A vypytala som si este aj ziadanku na imunologiu - to pojdem do Brna. Za cca 14 dni si mam volat na vysledky na gyndu a v Brne uvidim co mi povedia este...ake odbery a kedy...
Takze asi takto som zatial dopadla. Teraz musim cakat.