Prvosnažilky po 35-ke

dada7701
11. apr 2012

Ahojte, nájdu sa tu nejaké prvosnažilky po 35.- ke, ktoré sa pokúšajú o prvé bábo ? A ako dlho ?

fontana
18. apr 2012

@dada7701 dakujem,uz sa to blizi....... 😲

azzura
18. apr 2012

@lexus77 ahoj, ja idem v piatok na 1.IUI do Gyv fivu...tak potom ti možem podat info ako to prebehlo 🙂

silvik1
18. apr 2012

@azzura ahoj. držím palce aby to vyšlo 😉 mám za sebou dve IUI a dá sa to v pohode zvládnuť - je to ako keď Ti robia cytológiu, akurát je dobré mať poloplný mechúr - čo je dosť fuška odsledovať 😀

azzura
18. apr 2012

@silvik1 dik za radu. Ozaj ako dlho cistia partnerovi smermie, to tam cakame? Neviem si to cele predstavit, moj mm uz stresuje že neviem ci to bude vediet dat 🙂

silvik1
18. apr 2012

@azzura my sme prišli ráno na siedmu. manžel išiel hneď dnu a odovzdal matroš, ja som čakala vonku, ale myslím, že môžeš ísť dnu aj Ty, aj keď to je pre neho podľa mňa ešte viac stresujúce 😀 a potom sme čakali asi do desiatej - je to na nervy to čakanie. potom som išla dnu ja, urobili čo mali a hneď ma poslali preč so slovami "šup šup do života". nerátaj s tým, že Ťa tam nechajú ležať - je to tam ako na bežiacom páse 😉 ale ja som si vždy v ten deň zobrala voľno a doma leňošila.

azzura
18. apr 2012

@silvik1 aj ja mam na piatok dovolenku. A ten utrogestom mi oni predpisu ci moj gyndos musi? Ides aj na 3 IUI?

silvik1
18. apr 2012

@azzura ja som mala od lekára z centra všetko "nafasované" a nachystané doma aj utroš. ale ak nemáš, tak povedz pri zákroku doktorke a ona Ti dá recept. na tretie asi nepôjdem - mám trochu problém ísť pozitívne naladená do niečoho čo dvakrát nevyšlo. na psychiku je to hrozná záťaž. chcem ísť na ďalšiu konzultáciu k lekárovi a asi sa rovno dohodneme na IVF. ale chcela by som až po lete - potrebujem s mažnom vypnúť, užiť si leto a ktovie možno sa potom pošťastí aj "na prírodno" 😉 radšej si dám pauzu a pôjdem do IVF s čistou hlavou, ako silou mocou ísť do IUI a znovu sklamanie len preto aby som zabila čas pri čakaní na schválenie poisťovňou.

azzura
18. apr 2012

@silvik1 hm, tak ked to uz mas tak rozmyslene. Mozno ked to vypustite z hlavy tak vtedy sa zadari a ked nie tak pojdes na IVF. Vsak aj ja mam toho uz plne zuby, ale vzdy sa nejak otrepem a idem dalej.....uvidim ako dlho mna bude drzat pokusat IUI, ale doki povedal že ak do pol roka po laparke neotehotniem....ciže do leta, tak potom idem na IVF.

silvik1
18. apr 2012

@azzura to je to najťažšie - vypustiť to z hlavy - dá sa to vôbec ? nie som nadšená z IVF ale keď to inak nepôjde ...

azzura
18. apr 2012

@silvik1akuratže sa to neda vypustit z hlavy 😠 musime len dufat, že to raz vyjde a ked nie tak si aspon povieme že sme pre to spravili uplne vsetko

silvik1
18. apr 2012

@azzura Ty ideš na 1 IUI ? sú tu na MK baby, ktorým to vyšlo rovno na prvý šup, tak možno aj Ty vylepšíš štatistiky GynFivu 😀 ja mám dneska nejakú depku, asi by som nemala prispievať 🙂

azzura
18. apr 2012

@silvik1 ano, moje 1IUi, mala som uz min mesiac ist, ale telo ma zradilo a tak nebolo co oplodnovat

silvik1
18. apr 2012

@azzura ja som tiež pri prvom IUI stimulovala a nič z toho nebolo, clostil mi až moc zašlapal a mala som sedem folíkov a vtedy už IUI nerobia. tak mi museli znížiť dávku.

azzura
18. apr 2012

@silvik1 ja som mala len jeden ale bol o nicom a aj sliznicu som mala nizku

silvik1
18. apr 2012

@azzura a teraz Ti zvýšili dávku ? máš si dať aj pichnúť pregnyl ?

azzura
18. apr 2012

@silvik1 nezvýšil mi, mala som rovnaku davku 2x2. Hej pregnyl si mam zajtra dat pichnut, chcel mi on ale kedze ja potom dostanem ovulku do 12 hod tak si to musim zabezpecit sama. Ozaj aj ty si mala cestne vyhlasenie partnera potvrdene od notara so sebou?

silvik1
18. apr 2012

@azzura tak pri takej dávke by som mala asi folíkov 14 🙂 ja som brala 2x1 a to mi bolo veľa (ale bez clostilu nemám zase nič - je to nejaké divné). mne pichala pregnyl teta, ale o niečo skôr (v stredu o desiatej večer a v piatok som išla na IUI). áno ten papier si určite dones - ten sa odovzdáva hneď ako prvý tej tetuše z labákov.

azzura
18. apr 2012

@silvik1 takže idem na recepciu a odtial ma posunu dalej, ci ist hned do labaku? No vidis, clostil nezabral minule a teraz ledva 🙂. Ani ja nefungujem bez clostilu a pritom mavam krasne 28DC.

silvik1
18. apr 2012

@azzura niekedy zvykne vyjsť von sestrička z labákov a spýta sa kto ide na zákrok a vtedy sa pretlačíš cez tú hroznú radu dovnútra. ale raz sme čakali normálne kým to otvoria a išli na recepciu, tam sme povedali že ideme na zákrok, zaplatili a išli úplne dozadu.

azzura
18. apr 2012

@silvik1 ozaj akolko sa plati?? Aby som vedela ci mam ist vybrakovat banku 😀 . takže vobec nemusim ist na recepciu? Dufam, že nevadi že sa tak vyputujem, ale zneuživam že to tam tak poznaš

silvik1
18. apr 2012

@azzura platili sme 50 eur a môžeš platiť aj kartou - idú s dobou 🙂 no ak vyjde von tá z labákov, tak ona si vás oboch odvedie rovno dozadu. ak nie, tak choď normálne recepciu a zahlás sa. v pohode mne to nevadí - tiež som sa vypytovala keď ma to čakala a veľa sa asi ešte vypytovať aj budem. veď nato je tu táto stránka 🙂 kto je tvoj doki v centre ?

azzura
18. apr 2012

@silvik1 no ved to, ja tam idem len na zakrok. Moj doktor sa zaobera neplodnostou a on mi robil vsetky vysetrenia a atd, ale s GF ma zmluvu a tam posiela pacientky na zakrok. takže ma bude robit asi ten co bude volny 😀 . OK a to laboratorium je kde, vojdem do budovy a???

silvik1
18. apr 2012

@azzura bola si už niekedy v GF ?

azzura
18. apr 2012

@silvik1 nie 😠

silvik1
18. apr 2012

@azzura oki. takže vôjdeš do budovy, prejdeš ku schodisku (nad dverami je tabuľa, že schodisko) a vyjdeš na 1 poschodie. vôjdeš do takej chodby a tam hneď uvidíš dvojité dvere s mliečnym sklom a znak s nápisom gynfiv. no a tam sa postavíš do rady. keby neprišla tetuša z labákov, tak počkáš kým to otvoria a pôjdeš s davom na recepciu. recepčná Ti povie kde to je - labáky sú ale na konci chodby, sú to dvojité dvere a je na nich nápis Centrum IVF, tam si sadnete na stoličku a počkáte kým vyjde sestrička. niekedy vysvetľujem dosť debilne, tak dúfam, že si ma pochopila 🙂 naozaj sa to nedá nájsť. inak mne ani raz nerobil IUI môj doktor, kto má v ten deň službu, ten to spraví.

silvik1
18. apr 2012

@azzura chcela som napísať naozaj sa to nedá nenájsť - sorry 🙂

azzura
18. apr 2012

@silvik1 dakujem pekne, potom podam info ci som na zaklade tvojich instrukcii dorazila hned na 1x na spravne miesto a pred spravne dvere🙂. Idem si to vytlacit 🙂

azzura
18. apr 2012

@silvik1 pochopila som 😉

silvik1
18. apr 2012

@azzura držím palce 🙂 inak hneď dole kúsok od vchodu do budovy je tiež recepcia - keby niečo aj tam sa dá opýtať.

azzura
18. apr 2012

@silvik1 dakujem, dakujem. Ja sa ani tak nespolieham že by to vyslo na 1x, ale skor to beriem ako nieco nove, dobrodzrustvo co by mohlo pomoct. No uvidime. Skoda že vam to nevyslo ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre