Raz chcem dieťa a raz nechcem?

beckynka07
27. sep 2018

Ahojte..achjo, obcas sa citim ako schyzo...chvilu chcem dieta a chvilu sa mi to protivi. Ked chcem dieta, tak je pri tom taky pocit, ze chcem dat manzelovi dietatko, splodit nieco “nase”....obcas mam ale taku naladu, ze o dietati ani nechcem pocut, predstava, ze sa musim niekomu venovat 24h/denne, mega zodpovednost s tym, moze byt chore, moze byt milion problemov, stresov, ako su vsetky matky unavene, znicene, nevedia co sa vo svete deje, vobec detom nerozumeju, kricia na ne, rozkazuju, trestaju, biju...pytam sa, preco vlastne chcu ludia deti, resp zeny? Aby odisli z prace? Lebo im to vstepuje spolocnost od narodenia? Chapem, ze teraz ma tu ukamenujete, lebo budete niektore dotknute (ego je svina)...ale fakt to nechapem...ako keby zeny nemali iny ciel len deti deti deti
A takto sa mi to strieda...

beky1813
27. sep 2018

To iny zmysel v dietati nevidis? Len aby sa zeny uliali z prace? To sa potom pohybujes v divnej spolocnosti

sara287
27. sep 2018

@beckynka07 ja som na tom veľmi podobne ako ty. Tiež netúžim po deťoch, nie je to pre mňa zmysel života. pre jeden kus som sa ale rozhodla, ale ešte nie 🙅 🙈😂 ešte neprišiel ten správny čas..

jana_eyre
27. sep 2018

hmm, a ked mas naladu, ze chces dieta tak ho chces preto aby si odisla z prace? alebo lebo ti to vstepovali? asi nie, ze? tak presne preto zeny chcu deti..

vychovavat dieta nie je jednoduche, nie je to tak, ako v praci ze jeden kolega ta nauci ako si mas robit svoju pracu a ty sa ju iba naucis a vykonavas.. byt mamou sa ucis za pochodu, vela veci co si si kedysi myslela sa zmeni ked pride dieta, niekedy pochybis, inokedy robis dobre, raz to urobis tak a raz tak.. si sef od zaciatku, rozhodujes a musis aj za svoje rozhodnutia niest zodpovednost.. nemas cas, ked ti padne a mas pokoj, si pre dieta stale.. a preto zeny kricia..

dieta ale znamena lasku, ktoru si zatial ani nevies predstavit.. este si ani nevies predstavit, tu hrdost z pokrokov tvojho dietata, ani strach.. to vsetko stoji za to, mat dieta, hoci jednoduche to nie je.. ALE stale si myslim, ze ak sa na dieta neciti, NEMA ho mat len preto, ze sa "to ma".. musi ho chciet sam..

guma6
27. sep 2018

Ja som žila s rovnakými pocitmi. Vôbec som netúžila po deťoch až mi raz preplo, tak sa priateľ rýchlo činil, aby som si to nerozmyslela 😉 Už dieťa mám a pocity sú rovnaké 😂 stále nechápem prečo chce niekto deti 😂 takže si nemysli, že to prejde 😂😂😂

beckynka07
autor
27. sep 2018

@jana_eyre ano, obcas mam pocit, ze ho chcem len pre tie dovody...nejako mi tie negativa stale prevysuju pozitiva, co opisuju mamicky :(

pajinka91
27. sep 2018

@beckynka07 A manžel to má ako? Možno je čas na fakt úprimný rozhovor. Lebo to je záväzné rozhodnutie do konca života pre vás oboch.

jana_eyre
27. sep 2018

@beckynka07 a uz mas vek, kedy to musis riesit? lebo ak nie, tak to neries.. ja som sa tiez dlho necitila na dieta, az pridiel cas ked som ho fakt chcela.. aj ked som nebola uplne presvedcena o spravnosti, teraz to povazujem za najlepsie rozhodnutie v zivote..

ak uz ale mas najvyssi cas dieta riesit, s tym neporadim.. to musi byt tazke rozhodnutie.. ale urcite ich nemaj len kvoli okoliu..

beckynka07
autor
27. sep 2018

@pajinka91 manzel chce deti, zboznuje ich, viem, ze by mi pomahal, aby som nepadla do stereotypu...to je tiez vec, ktora mi prispieva k tomu pozitivnemu...a ja mu velmi chcem dat babo...aj ich tiez mam rada...ale ta predstava, ze pridem o slobodu, ma strasne strasi

beckynka07
autor
27. sep 2018

@jana_eyre mam 28...ale tak to je len cislo...vsak hej, len sa potrebujem vykecat

marsmykkok
27. sep 2018

@beckynka07 netuším deti nemám. ale mám podobné pocity. podľa mňa je prirodzené že žena má byť matkou, starať sa o niekoho, mať nasledovníka, niečo čo je z nej.... ale na druhej strane doba akú žijeme, na matky sú kladené vysoké nároky, veľa informácií a možností nepomáha aby to všetko bolo ľahšie, skôr majú matky väčší stres a cítia väčší tlak ako v minulosti a takisto aj tie dnešné deti sú iné-strašne náročné a je to s nimi ťažké a naozaj ked žena nematka vidí čo dokážu je to antikoncepcia na dlhý čas-na dlho ju prejde túžba byť matkou a niečo také vychovávať

beckynka07
autor
27. sep 2018

@marsmykkok ja vzdy ked vidim ako sa musia rodicia hrat s detmi, mam husaciu kozu....mna to bavi tak max pol hodinu, predstava, ze cely den sa mu musim venovat a hlavne hrat je pre mna hrozna, lebo ma to strasne nebavi:(( boze som hroznaaa

jana_eyre
27. sep 2018

@beckynka07 ja sa s detmi urcite nehram cely den a ani sa im nonstop nevenujem.. to je nemozne, lebo su aj ine povinnosti.. ak to niekto robi inak, ok, ale nemyslim ze venovat sa detom nonstop je uplne najlepsi napad.. ulohou rodica je dieta postupne ucit sa aj samostatnosti.. je to ale tak siroka tema, ze sa to neda opisat..

alaguema
27. sep 2018

@beckynka07 hovorí sa tomu materinský pud. To je ten najbežnejší impulz. Niektoré ženy ho nepocítia. Možno si jednou z nich. Ja osobne v tom žiadny problém nevidím, nie každý musí za každú cenu plodiť potomstvo a poniektorí by vyslovene ani radšej nemali. Ja osobne som ten prípad, že som vyslovene po deťoch túžila a som vďačná, že ich mám. Ak máš také silné pochybnosti, tak asi to treba naozaj dôkladne zvážiť. Aby si aj ty nebola v tej kategórii matiek, ktorú si opísala. Sú aj iné, ktoré to zvládajú v pohode, neosprostejú, rozšíria si vzdelanie, zvýšia kvalifikáciu, alebo niečo robia popri MD a nie sú ani zničené 😉 Aj keď občas fakt unavené.

monulka205
27. sep 2018

@beckynka07 ahoj, nie si hrozná 🙂 kedysi som sa cítila tak ako ty, nevedela som si predstavit mat dieťa, išli mi na nervy, no proste des... až kým sa “nezadarilo”, ešte počas tehotenstva som mala depky, či to tak ma byt, že nebudem dobrá matka... ale keď sa narodilo, tak... ani neviem či ti to mám opisovať, lebo to asi pochopí len niekto, kto už dieťa ma 🙂 v skratke spoznas lásku akú si dovtedy nepoznala...

marca12
27. sep 2018

@beckynka07 ale tie ukricane,vecne unavene matky by boli ukricane a urevane aj bez deti. Vsimni si v okoli,ze pohodove zeny su kludne a pohodove aj k detom a preto tvrdim,ze nie kazda je stvorena na materstvo. Mnohe su unavene,unavuje ich starat sa o niekoho a beru to az prilis vazne. Ale to neznamena,ze zena,ktora sa neciti na materstvo je o nieco horsia od matky. Naopak aj to je tazky udel odolavat sprostym reciam okolia,opovrhovanim a podobne. Mozno casom nazor zmenis a ak nie,nic sa nestane. Vsetko je vzdy tak ako ma byt,aj ked nie vzdy chapeme,preco je to tak. Ale to sa casom ukaze.

beckynka07
autor
27. sep 2018

@marca12 dakujem🙂 ja som skor ten pohodovy clovek a rada sa staram o druhych....ale bojim sa, kedze by toto bolo na nonstop, ci aj to by ma stale bavilo...nechcem si pokazit vztah s manzelom, chcem si ho uzivat stale nadalej ako si to uzivame teraz a pod

Ale ked vas tu tak citam, tak sa mi schyza hadze k tomu pozitivnemu “ja” 😄🙈🙈

agatkamarek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beckynka07
autor
27. sep 2018

@jana_eyre to je fajn vediet🙂)

marca12
27. sep 2018

@beckynka07 Dieta cely zivot ucis. To neznamena len sa hrat. Deti so vsetkym pomahaju a ked ich budes do vsetkeho zapajat,naucia sa samostatnosti. Chce to hlavne vela trpezlivisti,nejancit pri muke rozsypanej po celej kuchyni,ked trebars pecies a oni ti pomahaju,vsak co potom ti pomozu aj pozametat 😀 vysledok bude vseliaki,ale vecer budes zaspavat s dobrym pocitom.

beckynka07
autor
27. sep 2018

@agatkamarek tak to je super🙂)) dakujem a vobec sa netrap nad tymi myslienkami🙂 su to len myslienky, nie ciny🙂

beckynka07
autor
27. sep 2018

@marca12 toho sa nebojim, mam rada detsku psychologiu, par rokov sa jej venujem🙂 takze viem, ze vsetko je pre nich skola...aj ta rozsypana muka🙂

meluela
27. sep 2018

@beckynka07 ja som velmi chcela deti a zaskocilo ma to ako je to naozaj .. mam stastie na take narocnejsie exemplare, no ale nemenila by som, mne by to bez deti nedavalo zmysel. je to tazke, vela treba obetovat a co je podla mna najhorsie je strach o ne .. vlastne som ani horsie zatial v zivote nezazila ako strach o dieta .. najprv aj bezdovodny a teraz uz aj s adekvatnym dovodom. Ak nechces byt na dlhe roky zablokovana s detmi doma, tak si vopred s manzelom dohodnite - moze ist trebars po par tyzdnoch ci mesiacoch na matersku on a ty budes mat stary zivot ako-tak naspat.

marca12
27. sep 2018

@beckynka07 co opisuju mamicky 😃 vies,to ako ked sa stretnu zeny a zacnu nadavat na chlapov a vytahovat vsetky zle vlastnosti 😃 takisto to beru aj mamicky,potrebuju sa postazovat. Mna napr.nedesia male deti,mna desia pubertaci. Ked vidim dnesne super moderne deti visiace na mobiloch,tabletoch,sikanu na internete a vsetky nastrahy,tak to ma desi. Nerozumiem dnesnym detom,vydriapala by som im mobily z ruk,preplieskala po papuli za posmesky a sikanovanie. A tej sikany je z roka na rok viac a vsetci pred nou zatvaraju oci. Desi ma,ze moje deti budu nestastne,ze sa im moze nieco stat,srdce by mi krvacalo. Prezivam neopisatelny strach o krsniatka,neviem si predstavit este vacsi strach

anabella111
27. sep 2018

@guma6 ..ahahahaha....👍

pajinka91
27. sep 2018

Ty najlepšie poznáš seba a svojho chlapa. Poznám viaceré vzťahy, kde je chlap "mama", ostal doma na rodičovskej a je proste ten nežnejší typ, čo sa stará o dieťa. Alebo moja svokra chodila naďalej do práce a mala aupairku... Nemusíš nabehnúť na klasický model, keď nechceš. Ale nemaj dieťa iba "kvôli chlapovi", to si chúďa nezaslúži, videla som naživo, čo to robí.

anve
27. sep 2018

@beckynka07 mozno si este mlada a nedospela si k tomu rozhodnutiu...ja,ked som bola mladsia som vedela,ze raz ano,ale,ze este urcite nie,este chcem zazit to a tamto, aj v praci nieco dokazat aj sa zabezpecit a bla bla bla...potom prisiel urcity vek a zlom...proste uz nic ine nebolo dolezitejsie ako mat svoje dieta,mat pre koho zit, davat lasku,posunut vztah dalej a zit ako rodinka...asi este neprisiel tvoj cas...tak si uzivaj zivot..mozno raz to pride😊

irusa
27. sep 2018

Lebo poslaním ženy je byť matkou...dať nový život ( žiaľ nie každej je to umožnené a niektorým ženám by som ani psa nezverila ) pokiaľ sa necitis byť matkou,tak radšej pracuj a buduj kariéru...

lejka01
27. sep 2018

Na mna to prislo az v 31 ze ano chcem deti, uz je cas...dovtedy som o detoch nechcela ani pocut, nikdy ma nenadchynalo ze kamosky su mamami a nevedela som si to predstavit, proste nikdy som nemala k detom nejaky extra vrucny vztah!! Chcela som sa bavit, zit, cestovat, s manzelom dokoncit dom...a potom bum prislo to, ze ok, splnili sme si sny tak podme do niecoho noveho 😀a sup stalo sa to hned...ten pocit ako milujem svoje dieta sa neda opisat 😍😍😍samozrejme su tu aj stresy, ale teda vobec nie som vynervovana, unavena matka ktora prestala zit...len uz tie zurky nie su kazdy piatok a sobotu 😂😂😂...no a cestovanie nam tiez neujde, da sa aj s detmi, ale samozrejme uz je to o inom ako ked sme boli dvaja...hlavne ty sa musis citit na dieta, a potom budes urcite stastna a spokojna matka😉

marca12
27. sep 2018

@beckynka07 tak potom preco si myslis,ze sa s nimi budes musiey hrat cely den?

terezka1947
27. sep 2018

@beckynka07 dost zly dovod mat dieta kvoli manzelovi....
zase,nie vsetky zeny su matkami...skratka su aj zeny-tety
musis sama citit,ze dieta chces...chcete
a co sa tej slobody tyka-no,ona vzdy je,ale v kazdom veku sa meni
urcite sloboda 20r baby nie je sloboda 40r zeny-darmo ci deti maju,ci nie
co chces v zivote?
mozno nieco dosihanut,mozno nieco dokazat....mozno mas ine plany,zmysel zivota
ale ak nemas ziadne vznesene povolanie,nie si vedkyna,atd,atd....a nemas zmysel zivota v kavicke s kamoskou,ci nakupoch....tak to potom neviem
inak....
dost citliva a aj fatalna moze byt prave tuzba tvojho manzela po dietati...lebo aj vztah partnerov sa meni,dozrieva a niekam smeruje...a aj deti mu davaju zmysel,smer...nooooo a casto muzi zacnu tuzit po potomkovi-a zene,kt.im ho da a uvidia lasku,s ktorou sa o tie ich deti ta zena stara...
cize,opat...nestaci iba dieta muzovi porodit....
a je dost mozne,ze len zbytocne vela filozofujes,mas strach z neznameho,co ma asi kazda z nas-ci mala kazda z z nas....a bude z teba super mama

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre