Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

fyalynka
6. máj 2009

dobre ranko 🙂
janka, u vas svieti slniecko? 😕 U nas je skaredo zamracene 😝

janka1
6. máj 2009

ahooj, ano svieti tu slniecko a este k tomu aj tepleee 😉
ako si spala, a strasne 😠

jane1
6. máj 2009

cafte zlatíčka, slnicko hej bum tralalí, slniečko hej bumtralalá....... 😀 😀

fyalynka
6. máj 2009

tu to vyzera na dazd 😝
spala som v ramci moznosti, dost sa budim v noci, lebo chodim na wc a potom ked si pritlacim
tie bolave prsia, tak idem umriet od bolesti 😔

jane, aka spevava nalada 😀

janka1
6. máj 2009

fyaaal presne to iste jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 🙂

jane ahooj 😉

fyalynka
6. máj 2009

janka, bola by som prekvapena, keby to bolo nieco ine 😀 ved mame vsetko na rovnako 😀
dufam, ale ze v tomto sa mi nebudes chciet vyrovnat - nieco na mna lezie, zacina mi tiect z nosa,
trosku citim hrdlo... ☹ Bola som v lekarni a nasrala som sa jak hovado 😠 Taka zenska tam bola,
ani bohvieco poradit nevedela...nukala mi obyc. sumivy acylpyrin na prechladnutie a ked som chcela
tehu cajik, ze oni maju iba pre dojciace matky, ze ci moze byt!!!! Ja kukam jak puk na nu, ze nemoooooze!
Tak som volala mamine, ta ma znamu v lekarni, nech mi nieco pozrie, co by som mohla na prechladnutie...

janka1
6. máj 2009

fyal nestresuj, ta krava ti nestoji zato 😉
tak zatial sa k tomuto neprijam k tebe a dufam, ze ani nebudemmusiet, ale ako tak rozmyslam, tak je to aj z toho fyal, ze ti je stalke zima a nejako sa to u prejavit muselo, takze ratam s tym tak do 2 tyzdnov, ze som na tom tak ako ty 😀 😀 😀

fyalynka
6. máj 2009

janka, ja pevne verim, ze ta to obide!!!! Volala mi mamina, tak pre tehulky je to veeeeelmi obmedzene
co mozeme pri nachladnuti, len jeden druh kvapiek do nosa, len jedny pastilky na cmulanie na hrdlo,
ale odporucil homeopatikum na prechladnutie - oscillococcinum, tak to mi prinesie. Chcem to zastavit
hned v pociatku, aby ma nechytili teploty a nejake komplikacie 😖
Asi to bude z toho, ze sa aj rychlo ochladilo vonku, u nas je fakt zima, a ako hovoris, z toho ze mi je
stale chladno 😝

janka1
6. máj 2009

flyal aj mne je zima chodim von sa trolinku na slnko vzdy zohriat a tesim sa na viken snad bude teply, cely prelezim na dvore na slnku na lehatku 😵 😵 😵 drahy ide na Cechy , tahal aj mna, ale vobec sa mi nechce, tak budem lenosit doma sama v klude , nic nebudem robit max. pozehlim a budem sa vyhrievat na slniecku a chytat farbu 😀 😀 😀

janka1
6. máj 2009

nooo z nasho ranneho pekneho slniecka je uz nejake zubate a zacalo pofukovat 😖

fyalynka
6. máj 2009

jooj, tebe bude dobre...vyhrievat sa na slniecku ako jastericka 😎 Mna tiez MM taha na zahradku v piatok,
ale neviem ako mi bude a ake tu bude pocasie, nechcem viac nachladnut...
zehlit treba aj mne, nechce mi ale do toho 😝 Teraz idem robit palacinky a varim sosovicku na polievocku 🙂

janka1
6. máj 2009

tak aj vladka si objednala na vikend same sladke jedlaaaaaaaaaa 😒 😝
rezance s makom, palacinky, zemlovku a ciberejku k tomu

janka1
6. máj 2009

davam hrusku 😉

fyalynka
6. máj 2009

co je to ciberejka? 😅
makove reznace...mnaaaaaaam 😝

janka1
6. máj 2009

no u nas sa tak hovori kyslej zemiakovej polievke ...robi sa to zo stavy z kyslej kapusty, zemiackov, mlieka a smotany 😉

janka1
6. máj 2009

bandurki
bobkovi ľist
suľ
magi
voda
mľiko
śmetanka
Postup prípravy:
Bandurki olupeme, porežeme a dame varic do vodi i z bobkovim ľistom. Kedz voda zovre, osoľime ju a zochabime varic bandurki. Medžitim sebe porichtujeme jušku z 2-3 loškou hlatkej muki, mľika a śmetanki (počet loškou zaviśi od teho, keľo veľo poľivki varime a jaku ju chceme mac hustu). Vimiśame ju nahlatko a postupňe priľejeme do hotovej poľivky tak, abi śe nezurdzila. Nakoňec sebe ju dochucime s magoma. Možeme sebe dorobic eśči zapraženu cibuľku a to tak, že nadrobno porezanu cibuľku popražime na maśľe a pridame kuśčok paprigi, žebi śe zabarvila a dame to na sami koňec do poľivočki.

fyalynka
6. máj 2009

ahaaaa 🙂 to moze byt dobreee, to je asi prava kysla polievka 🙂 my pridavame trosku octu, ked chceme
kyslu polievku....

janka1
6. máj 2009

fyal ja ocot velmi nemusim pre mna je to dost umele ...ked chcem kysle tak bud kyslu stavu z kyslej kapusty, alebo kyslu smotanu 😉

fyalynka
6. máj 2009

no ved hej, kazdy sme to nauceny inak... 😉

janka1
6. máj 2009

tento recept som nasla na nete nerobim ho len som ho tu dala pre srandu , ze v nareci je pisany 😀 😀 😀

tatulienka
6. máj 2009

ahojteee...

fyalynka
6. máj 2009

ani som si ho nevsimla az teraz...teda musim sa priznat, ze vela slovam nerozumiem a keby mi tak niekto
rozpraval, tak by som asi nerozumela nic 😀 pri citani to ako-tak pochopim 😀

janka1
6. máj 2009

ahooj tatu akooo? co novee?

fyalynka
6. máj 2009

ahoj tatu, rada ta tu zase vidim 🙂
ako sa mas?

tatulienka
6. máj 2009

jani,nove dokopy nic,predvcerom mi skoncila mrcha,tak zatial taky neutral...

fyal celkom fajn,uz mam chvalabohu po skuskach,no a teraz uz len statnice.. 🙄

fyalynka
6. máj 2009

tak gratulujem ku skuskam 😉 Neboj, statnice spravis!!! Nie je to take hrozne ako sa zda...
ja som sice tiez bola pred nimi na prasky, ale dalo sa to zvladnut...ked sa ucis, urcite sa na teba
nieco nalepi a ked uvidia, ze mas aspon trosku pojem o teme, nechaju ta prejst 😉
drzkaj sa 🙂

tatulienka
6. máj 2009

fyal no tak dufam,ze to bude ok...uz ma aj do roboty prijali,takze uz len tie statnice a konecne budem mat po skole...

fyalynka
6. máj 2009

tatu, tak to mas naozaj super, ze hned po skole mzes nastupit do prace 🙂
lebo nie kazdy ma to stastie, ze ho hned prijmu do zamest. 🙂

janka1
6. máj 2009

jeej tatu tak gratulujem , supeeer no vidis ako to pekne vsetko ide...a teraz po statniciach sup na baby 🙂 😉

tatulienka
6. máj 2009

fyal,noo tak som chcela,lebo po statniciach bude kopa absolventov nahanat robotu

jani,dakujem a uz by aj to babato mohlo vyjst 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre