4 roky snažilka

ipetka
25. nov 2016

Ahojte babulky..som tu v podstate nova..ale aby ste ma pochopili, mam 5 rocneho synceka. A tak som si niako uz par tyzdnov po porode uvedomila ze by som chcela dalsie babatko. Jasne zaciatky su tazke, hormony mnou lomcovali ale tento pocit pretrval. A napriek tomu ze sme si nedavali pozor, ani nijak netlacili na pílu doteraz nic.
Lekarka povedala ze je vsetko ok, endokrinolog tiez. Kazdou dalsou mrchou sa umocnuje ta tuzba (hlavne ked sa ma maly spyta kedy bude mat aj on bratceka alebo sestricku ☹..), skusala som uz vsetko mozne, tento mesiac to bolo take ze som uz v podstate caka dve // a mozno som si nahovarala vsetky tie naznaky "ze uz" ale mrcha dosla ale cudna..prvy den taka ze no vsak dajme tomu, druhy den silna ako fras a dnes cely den nic...mam tlaky v podbrusku ale nemyslim si ze by to mohlo byt "uz".. neda sa nad tym nerozmyslat myslim ze mi da za pravdu kazda snazilka..mozno sa naozaj moc sledujem a rozmyslam nad tym..ale chcem vediet co si o tom vy myslite..dnes som precitala vela o inofolicu a vela bab tam pisalo ze do mesiaca otehotneli, myslite si ze je to mozne? dakujem za odpovede

lilyianka
26. nov 2016

@ipetka inofolic je fajn pre zeny s pco....ja som ho tiez uzivala aj ked pco nemam a nic..ale my mame problem s spg...
Inofolic mi jedine tak posunul menzes....mala som ho o tyzden neskor ako bezne...vysadila som ho po 3 mesiacoch...

bienennest
28. nov 2016

Ahoj, drzim ti velmi palce. My sa tiez snazime uz 1,5 roka a viem, ake je to frustrujuce, hlavne ked nieje jasne, preco to nefunguje. Ja som zacala uzivat Infolic pred skoro 2 mesiacmi. Priebeh cyklu mi nenarusil, naopak som mala z neho lepsi hlein (ktory je velmi dolezity), zato som mala ale velmi silny predmenstruacny syndrom. Rozhodne by som ho vyskusala a uvidis. Ak by si mala s nim zle skusenosti, vzdy ho mozes este vysadit.

PS: k Infolicu je tu dost vela diskusii, skus si ich precitat na fore

bienennest
28. nov 2016

@ipetka skus si precitat aj zopar tipov k tomu, ako napomoct otehotneniu zdravou vyzivou na tejto stranke -http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

renimac
28. nov 2016

Čo znamená, že si skúšala všetko možné? Skus to viac rozpísať, možno zistíme, že ešte veľa vecí nie. Ja som sa snažila 3 roky o prvé a teda zoznam toho, čo sme skúsili, od vyšetrení, vitamínov, meraní, cvičení a alternatívnych postupov je veľmi dlhý.

ipetka
autor
28. nov 2016

@renimac no skusali sme od vitaminov, homeopatik, kamoska lekarka mi poradila skusit nasadit antiku a vysadit ju po 3 mesiacoch ze aj vtedy sa to moze podarit, polohy, zdrava strava, vysetrenia (gynekologicke a endokrinologicke), zmena prostredia aj bazalna teplota..mozno som nieco vynechala ale podla mna toho bolo fakt dost za tie 4 roky tak neviem..ale samozrejme budem vdacna za akukolvek radu 😊

renimac
28. nov 2016

@ipetka reprodukcnu imunologiu, genetiku, hematologiu mate spravenu/vysetrenu? Laparka, hysofy u Teba? Ake vitaminy? Skusala si akupunkturu, Mojzisovej metodu, mobilizaciu kostrce? Cvicis? Ak ano, co?

ipetka
autor
28. nov 2016

@renimac imunologiu mam robenu lebo som sledovana od malicka u nich, genetiku mi robili na gynde moja lekarka je jedna z top lekarov v gin-fiv (aspon pre mna) vela parom uz pomohla no nam to akosi nejde, vitaminy napr. kyselinu listovu, tusim aj E a B potom take tie kvapky co sa kupuju len v speci lekarnach nespomeniem si teraz ako sa to vola, akupunkturu som neskusala bojim sa strasne ihiel 😏, cvicim len rekreacne nie nasilu ale trenerka mi dava niake speci cviky (pomenovat ich neviem presne ale hovorila som jej o probleme)...myslim ze problem moze byt aj v mojej psychike lebo ked vsetky vysetrenia su v poriadku takmi to z toho vychadza..situaciu s rodicmi mam viac ako zlu a vnutorne ma to dost zoziera ale neprikladala som tomu vahu az kym mi jeden pan nekruzil nad hlavou s krystalom ze je v hlave blok..ale nieje to riesitelny problem bohuzial aspon pre mna

ipetka
autor
28. nov 2016

viem ze moj prispevok znie chaoticky len som taka ze sa snazim netrapit aj tymto ved vela parov nemoze mat deticky vobec a ja som stastna ze mam aspon jedno zdrave a spokojne len ta tuzba je niekedy taka ze ma to mrzi cele ze moze byt fakt problem vo mne a ja sa nemam s kym o tom porozpravat lebo to niesu veci ktore clovek chce dobrovolne rozoberat a partner mi je napomocny ale toto je taky boj vo mne ze neviem odpustit aj ked som sa o to uz pokusala a vzdy tam je ten skriatok voci rodicom 😞

renimac
28. nov 2016

@ipetka pozri, jedno dietatko uz mas, skus sa tesit z neho a casom urcite pride aj druhe. Co sa tyka hlavy, psychika je sice silna, ale ja si skor myslim, ze niektore veci sa deju preto, lebo sa musime nieco naucit. Zmenit svoje postoje. Mozno si prave definovala svoj vlastny bod ucenia. My sme mali tiez uplne vsetko v poriadku a predsa 3 roky nic. Dokonca som prisla o jeden vajcovod, ked sa konecne zadarilo, bolo to mimomaternicove tehotenstvo. Dnes uz viem, co ma to cakanie malo naucit. Skus najst v dusi mier, odpust sebe aj rodicom.... mozno zniem teraz ako nejaka jehovistka 🙂, ale presla som si tiez narocnou cestou a riadim sa dnes mottom: "Nepraj si, aby sa zmenila tvoja situacia, si v nej preto, aby si sa zmenila ty." Drzim silno palce 🙂.

ipetka
autor
28. nov 2016

@renimac dakujem no budem sa snazit aj tak dakujem za komunikaciu a nazor 😊

maminkynafazulka
28. nov 2016

Už v čítaní je jasné prečo sa to nedarí.. moc chcete bábo.. moja mamka mala dve deti.. 13rokov moc chcela druhé..snažili sa.. a nič.. potom si povedala že veĎ čo už má deti tak kašle na to a bum xD otravuje ma doma už 7ročný fagan...xD a ja nápodobne.. 4roky jazdy naplno a nič.. vykašlala som sa na to a wuala.. spinká mi v kočíku 7mesacne babatko..🙂 všetko je to v hlave..🙂

maminkynafazulka
28. nov 2016

a inak tiež mi už preskakuje xD ked vidím tehulky že chcem dalsie xD ale najskor si chcem uzit tu moju gulku naplno...🙂 a potom sa uvidi xD

renimac
28. nov 2016

@maminkynafazulka podla mna to nie je iba o hlave, ale to je na dlhu diskusiu 😉.

ipetka
autor
28. nov 2016

@maminkynafazulka tak mas urcite pravdu sustredovat sa nato nieje dobre urcite len keby som vedela recept ako to dostat z hlavy 😄 aj ked uz nato nemyslim tak mi to maly pripomenie 😒

bienennest
29. nov 2016

@ipetka Ahoj, no ja by som ti rozhodne neradila zacat s hormonalnou antikoncepciou, mohla by ti hormonalny system este viac rozladit. niektore zeny sa dostavaju po vysadenie aj po kratkou pouzivani niekolko tyzdnov az mesiacov dokopy.

Ja ti mozem poradit zdrave stravovanie, skusit doplnky vyzivy (Vitamin E, Zinok, Selen, C, Kys. Listova) a tiez sportovat (cviky Ludmily Mojzisovej su dobre, tiez ale aj Pilates alebo Joga). Ale to uz si urcite vsetko vyskusala. Treba si urcite zistit tiez aktualny hormonalny stav.. tento sa moze aj v priebehu mesiacov zmenit a bez hormonalnej rovnovahy je tazko otehotniet.

A rozhodne ti odporucam to skusit riesit cez centrum podory plodnosti. Niekedy je dolezite vidiet vsetky zdravotne parametre aby sa zistila pricina, v tom ti mozu pomoct (vacsina gynekologov sa do takych detailov s pacientkou nezaobera, takze ak nieje pricina evidentna tak velmi nepomozu, to je aspon moja skusenost). tiez som pocula, ze cinska mediciny vie neinvazivne pomoct ked sa nedari nakolko sa zameriava na celkove zdravie. Drzim palce

ipetka
autor
29. nov 2016

@bienennest dakujem no komplet hormonalny profil mam robeny znova teraz v oktobri a ide opat v januari.
Vazim si kazdu radu a z kazdej si beriem nieco a som vam naozaj velmi vdacna za kazdu odpoved aj navrh 🙂 urcite pojdem skusit aj tu podporu porodnosti

bienennest
29. nov 2016

@ipetka som rada, ak som ti mohla trosku pomoct. ak sa mozem vyjadrit k tym komentarom, ze sa nema zena az moc snazit, ze potom sa nedari otehotniet, tak urcite je na tom nieco pravdy. Ale tiez musim povedat, ze ak zena naozaj tuzi po babetku, tak len tazko prestane na to mysliet.

samozrejme nemala by sa ta tuzba zmenit na posadnutost, to urcite neprospieva k uspechu ale je to v prirodzenosti veci, ze clovek skusa nove veci (od zmeny stravy po lieky) vo viere, ze tentoraz sa to podari (aj keby to bol len placebo efekt). a okrem toho to trosku odputava mysel (nicnerobenie a cakanie na zazrak skor posilnuje depresiu). takze treba vydrzat, skusat a verit, babetko pride ked na to bude spravny cas. a samozrejme si vychutnavat dennodeny zivot uz predtym nez sa to podari.

ipetka
autor
30. nov 2016

Dakujem babulky, no dnes som bola u doktorky.Tehotenstvo nevidela a chvalabohu ani cystu.Vraj keby sa to opakovalo tak mam znova prist.Skoda no v kutiku duse som dufala ale nevadi, zivot nekonci ideme dalej 🙂 Dakujem za vsetky rady napady aj navrhy. Verim ze raz to pride opat 😊

lal
30. nov 2016

@ipetka a manzel bol na spermiograme?

ipetka
autor
30. nov 2016

@lal hej bol a dvaja lekari nam pozerali vysledky nezavisle od seba a vsetko v najlepsom poriadku 🙂

illinka
1. dec 2016

Ja som otehotnela pred 3 rokmi zial.MA. vyskusla som.vsetko.ale nepomohlo.v septembri ma.kamoska.ukecala na seminar pre zeny v studiu Miracle v Bratislave.je to od nas 140km ale isla som.dokonca to.mali na zlavovych kuponoch a.nelutujem obe sme tehu...

ipetka
autor
1. dec 2016

Dakujem no stale ma bolia krize aj podbrusko,stale je mi tak zvlastne aj sa citim nesvoja a vcera ta doktorka ked nic nevidela..neviem stale to mam v podvedomi.Je mozne aby lekarka nic nevidela a nakoniec by sa to aj tak podarilo?Inokedy ma to az takto nedrzi a hlavne nie po vysetreni.Stale "si niako nerozumiem"...citim ze nieco je inak teraz..mozno som prechladnuta 😞 fakt neviem co si mam o tomto celom mysliet...

bienennest
1. dec 2016

@ipetka ahoj, taketo pocity vyvolava kazda hormonalna nerovnovaha (v podstate je aj zaciatok kazdeho tehotenstva jedna velka horomonalna nerovnovaha pretoze tehotenstvo ti rozhodi hormony, takze preto ma vacsina zien take rozne a silne priznaky). ta vsak nemusi byt sposobena len tehotenstvom (je strasne vela pricin pre taku nerovnovahu od nahodnej choroby ktora ti oslabila organizmus az po rozne poruchy stitnej zlazy). skus si urobit tehotensky test hned rano a pokial ti vide negativny tak sa zrejme este budes musiet trosku snazit. a ked pozitivny mas o radost naviac. drzim palce

februar2017
1. dec 2016

@ipetka ja odporucam vyskusat conceive plus gel. snazili sme sa rok a pol a hned prvy cyklus pouzivania som zostala tehu. drzim palce 😉

bienennest
1. dec 2016

@illinka ahoj, mozem sa opytat co to bol za seminar? Ale temy ste tam preberali respektivne co ti to prinieslo/ naucilo(samozrejme okrem tehotenstva..k tomu gratulujem ☺)?

ipetka
autor
2. dec 2016

@bienennest dakujem no uz tych testov bolo tolko ze uz mam obavu z dalsieho ze bude opat negativny.Chcela by som sa pochopit 😃 dakujem velmi naozaj aj
@februar2017 urcite si to nastudujem ale akurat uzivam ten inofolic tak uvidim neviem ci sa to nevylucuje niako 🙏🏼

illinka
2. dec 2016

@bienennest robia to v studiu miracle v bratislave.vygoogli si to.dokonca maju aj na zlavedna zlavu cize vyjde menej ako povodna cena... mali sme tam prednasku o zdravom stravovani o aroma terapii jogu a cvicenia. Trvalo to 8 hodin v sobotu...ja som spokojna preto rdim.kazdej snazilke.

bienennest
2. dec 2016

@ipetka ahoj, ak ti este mozem poradit, napisala som blog k roznym cestam, ktore mozu prirodne pomoct k plodnosti.. mozno ta to zaujme a najdes v tom nieco inspirujuce. https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/rady-a-tipy-na-prirodne-cesty-k-podpore-qpb6vu/

bienennest
2. dec 2016

@illinka Ahoj, nasla som to (teda aspon myslim 🙂..)- http://www.studiomiracle.sk/celodenny-seminar-p.... Dakujem za tip!

illinka
2. dec 2016

Ano to je ono

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre