Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

govinda
3. jan 2009

kočky, už ste išli do postieľok??? No ja som akurát dožehlila, ešte poumývam riad a idem zaľahnúť aj ja. Dnes som nejaká akčná 😀 😕 . Asi by som to mala využiť inde ako na domáce práce 😀

emily333
3. jan 2009

veruu mna polka posiela prec od seba ze vraj som nakazenaa a to som nastestie iba prechladena ze mam tukat do pc 😀 😀

govinda
3. jan 2009

emily, tak ty to máš príkazom 😀

emily333
3. jan 2009

sak ano 😀 😀 zatial este bude lutovat ze ma vyhanal

govinda
3. jan 2009

no tak čo ide porábať, keď nesmieš ísť spať??? 😉

emily333
3. jan 2009

ta este tade konikujem a pismenkujem s neterkou 🙂

govinda
3. jan 2009

no tak máš o zábavu postarané aspoň. Ja som akurát doumývala riad a tak sa pomaličky chystám do postieľky, lebo zajtra opäť vstanem pred obedom 😕 😀

emily333
3. jan 2009

sak aj ja rozmyslam ze pojdem spat uz sa mi ocicka krizujuu.tak dobruuu noc

govinda
3. jan 2009

dobrú noc 🙂

govinda
4. jan 2009

ahojte kočky. Tak čo porábate tak na ráno? 😉

lopezka
4. jan 2009

ahojte,
ja som si dopriala oddych a pospala som si .......vstala som len pred 1/2 hodinkou 😀

govinda
4. jan 2009

lopezka, tak to si môžme podať ruky, ja som vstala asi o 10:45 😀 😀
No ale do práce vstávam o 4:45, tak si môžem pospať aspoň cez víkend, nie? 🙂

Navarené mám od včera, takže som nemusela vstávať kvôli vareniu.

Inak, neviete, čo môže zlepšieť spermiogram? Teda hlavne pohyblivosť chvostíkatých potvoriek?

lopezka
4. jan 2009

govinda, tiez si tak hovorim 😀 navyse mna caka celkom narocny tyzden, ked budem v praci aj nocovat, tak som si chcela nadspat 😀

co sa tyka zlepsenia SPG, aj moj drahy bol a odporucil mu Profertil - tabletky ..........uz sme ich objednali a su na ceste 😉

ako dlho sa snazite?

govinda
4. jan 2009

lopezka, no my len teraz začíname, ale snažili sme sa pred dvoma rokmi. Vtedy zistili aj nejaké problémiky u mňa a nasadili mi HAK, aby sa to upravilo a manžel mal zníženú pohyblivosť spermií, počty a morfológia boli ok - pohylivosť mal 42% (norma vraj 50%). Tak chcem niečo nasadiť, nech sa to zlepší, nejaký komplex vitamínov alebo niečo také.

lopezka
4. jan 2009

govi, no neviem ci si o tom profertile uz pocula, ale vraj je na to ako stvoreny 😅
my sme cakali rok, ale uz s tym chceme nieco urobit 😠 drahy ma vysledky celkom OK, az na mnozstvo materialu 😀 a na to je tiez ten profertil

govinda
4. jan 2009

lopezka, no o profertile som počula, ale ja by som radšej teraz nasadila len nejaký zinok alebo e-čko alebo nejaký komplex vitamínov pre mužov. Uvidíme.
a tvoja polovička absolvovala spermiogram?

lopezka
4. jan 2009

govi ano, uz 2-krat ho absolvoval 😠 uz mal aj nabeh, ze ma varikokelu, ale neskor mu iny lekar zistil, ze ma najnizsiu formu, preto operacny zakrok nebol potrebny, vlastne by nic nevyriesil 😒 preto sme sa rozhodli, ze vyskusame ten profertil .....dufam, ze pomoze 😅
uz uzival aj permen, ale ten nam nejak nepomohol .....no ale mozno aj preto, lebo v tej dobe som mala ureaplazmu ☹ takze asi tak 😉

emily333
4. jan 2009

babemky chcem sa spytat ma ist najprv manzel k urologovi na vysetrenie ale ho objednat na spermiogram

mamartinka
4. jan 2009

no mojho manzela doporucil na spermio moj gynekolog.

lopezka
4. jan 2009

ahoj emily, no mojmu drahemu robil spg urolog 😀

emily333
4. jan 2009

tak ho poslem najprv do urologa a potom uvidime co dalej nebudem sa lekarom len ja ukazovat 😀 😀 no nie ze by nolbolo co 😀 😀 😀

mamartinka
4. jan 2009

tu je cislo na androloga lepiesa v Bratislave Mickvieviczova ulica neviem ako sa to spravne pise.02/57290531.

drobec
4. jan 2009

ahojte...govi...my sme dlho ani nevedeli, že manžel má nejaký problém...až keď sme si povedali, že už nie je na čo čakať..a v tom čase som chodila do školy do BA, kde som bola 2 týždne..a nedarilo sa..tak sme išli k lkárovi, ktorý ma hneď odporučil do CAR a tu zistili zníženú pohyblivosť..užíval na môj podnet vitamíny..kupovala som mu permen..ale zatiaľ nič nebolo úspešné..až minulý mesiac, som is objavila pri teste prvú druhú čiarku..žiaľ o dva dni nato prišla ms...teraz obaja užívame vitamíny C, on zinok a ešte magnézium, calcium...sme rozodnutí do konca februára skúšať a potom, potom si pôjdem pre mrazáčikov...
mamartinka..skôr..vieš, my sa poznáme 4 roky..spoznali sme sa dosť neskoro, ale predsa ...minulý rok sme sa zosobášili..ale skúšali sme to už skôr..

govinda
4. jan 2009

kočky, tak ja som teraz bola minúť posledné slovenské koruny v lekárni a kúpila som babyplan, vitamín E a ACE selezin a položila som to na kuchynskú linku 😀 . Manželík dostal inštrukcie, čo a ako má papať a povedal, že bude, tak sa teším, lebo doňho lieky dostanem len násilím 😀 .

Moju polovičku poslali na spermiogram zo SPLN-u v KE, keď mne robili HP a folikulometriu, kde mi zistili anovulačné cykly 😠 . Manžel mal prvý spermiogram katastrofálny, ale musím povedať, že sme noc pred tým akosi neuposlúchli príkazy lekára na sexuálnu abstinenciu 😀 a potom bol na kontrolnom spermiograme, kde výsledky boli také, že chvostíkatých potvoriek je tam viac ako priemer, ale znížená pohyblivosť 42% a norma bola 50%, takže nie až tak zlé, ale pre istotu som už vtedy nasadila ACE selezin a vitamín E - no ale to všetko bolo začiatkom roka 2007, takže ako je to teraz, netuším, ale nemienim to siliť tak, ako vtedy, keď sme snažilkovali len na základe teploty alebo len na pokyn lekára 😖

govinda
4. jan 2009

drobe, a ešte jedna vec. Málokedy si myslíme, že môže byť problém v partnerovi 😔. Ale čím ďalej tým viac, sa to stáva. U nás je problém aj aj , ale ja som večná optimistka, tak verím, že to zvládneme. Nikdy nebolo tak zle, aby nebolo horšie 😵 .

drobec, keď sa môžem opýtať, koľko máte rokov?

pondelok
4. jan 2009

ahojte holky, ako sa mate?
my sme mali vcera navstevu do ppolnoci, taka som bola nevyspata a dnes sme boli u svokri a u segri a na nakupe, govinda a ake su to tabletky tie ACE selezin?
a ten profertil, to co je? to ani nepoznam, viete mi to opisat, diki

lopezka
4. jan 2009

pondelok, skus pozriet tuto:

http://www.profertil.sk/

drobec
4. jan 2009

govin...manžel má 42 a ja mám čerstvých 36...ja som tiež optimista..a veľký..vieš, problém sme zistili, ešte sme neboli manželmi...aj napriek tomu sme sa minlý rok vzali...ja totiž verím, že aspoň to 1 bábätko budem mať...aj keď ja hovorím, že chcem dve naraz

lopezka
4. jan 2009

drobec, to sme skoro rovnako stare 😅 ci mlade ? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre