Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

fyalynka
3. mar 2009

verim ze bude 😉

uz je panelaaak 😀 😀

inak chudak michal z ordinacie 😒

jane1
3. mar 2009

dufajme
moja mamka bola na operacii s platnickami min. rok

janka1
3. mar 2009

fyal bola som na wc co je s michalom?

fyalynka
3. mar 2009

no pani vlkova mu oznamila, ze maly alex je jeho a on je chudacik uplne mimo 😒

fyalynka
3. mar 2009

jane--a ako sa mamina, ulavilo sa jej po operacii? 😕

janka1
3. mar 2009

jaj no to som vedela uz davno a ved to vedel aj on len si to nechcel pripustit 😀
a dalsi michal je tiez chudak v panelaku 😀

fyalynka
3. mar 2009

no jo, aj moj manzelik je michal 😀 😀 😀

idem do hajan, bruuu nocku 😉

jane1
3. mar 2009

fyaly, hej, pomohlo to, akurat ze zda sa ze este aj nad nou mali zoperovat este jednu, lebo ze aj tu ma na nic. ale ze ci to vtedy nebolo tak vidno, alebo ci tolko nemozu operovat, to netusim. ona ale bola u uznavaneho lekara tu v KE. nastastie draheho teta ma znamosti 🙄

jane1
3. mar 2009

no ide aj ja do pelíšku 😀

fyalynka
4. mar 2009

dobre ranecko 🙂

je tu niekto? mne dnes klesla trosku teplotka ☹ tak bojiiim, bojiiiim...ja nechcem ms ☹ 😠

tu je grafik: http://www.fertilityfriend.com/home/254404

jane ty ako? 😕

janka1
4. mar 2009

dobre ranko 😉
dnesna noc bola lepsia akurat, ze som uz od 5.00 hore nemozem spat, tak som chystala ranajocky a uz su vyprevadeni do skoly a prace 🙂
budem tu cely den v posteli lenosit 😵
fyal, gov, jane beriet tu kyselinu listovu co nie?

fyalynka
4. mar 2009

ahojky janka 😉
uz sa aj citis lepsie? teplota ustupila? 😕

ja beriem kyselinku listovu... 🙂

janka1
4. mar 2009

aj manzelovi naordinuj 😉
nie je to vobec lepsia akurat som zacala konecne vykasliavat , ale rano som mala teplotu este 😒 no nemozem za 1 den zazraky no nie 😀
poctivo lezim, naparujem sa, ohrievam,kupila som si aj probiotika a vitaminy tak snad to nejako do nedele dame doporiadku 😉

fyalynka
4. mar 2009

veru kupim aj jemu, potrebuje 😉
tak pekne cajikuj, nahrievaj, naparuj... 😉

mne sa taaak neeechce byt v robote 😝 🙄

janka1
4. mar 2009

ani mne 😀 som rada, ze som doma 😉
moj drahy to berie po ranajkach velmi poctivo este ani raz nevynechal 😨 vzal to vazne to somrada 😉 ale ved je to len vitamin a co pre svoje dieta neurobis nie, ved sme uz po 30tke obaja tak to je to najmenej urobit 😉
cajikujem jasne akurat som si urobila med s citrom a po lyzickach si vychutnavam 😝

fyalynka
4. mar 2009

to je dobre medik + citron, tu lubim 🙂
veru, to je to najmenej, spapat vitamin 😉 len ja sa bojim, ze zase dorazi mrcha 😠 ☹

janka1
4. mar 2009

fyal ked dorazi tak dalsi mesiac to skusis znova nestresuj pre mrchu bude tak ako ma byt 😉 ked nie teraz , tak o mesiac vydrz 😉

fyalynka
4. mar 2009

ale ja nevydrziiiiiim 😀 😀 😀

janka1
4. mar 2009

vydrzis bude spolu ak by ti to teraz nevyslo 😉
kedy ma prist mrcha ak pride co by som radsej keby neprisla

matusik111
4. mar 2009

prepacte baby, ze som sa tu zamotala, ale chcela som sa opytat, vy davate manzelovi kyselinu listovu? to by malo pomahat?

janka1
4. mar 2009

matusik moja dr. mi to odporucala nakolko aj on je tvorcom dietatka tak aj jeho sperie by mali byt zdrave 😉 pokial je to planovane tehu , jasne, ze ked zena otehotnie neplanovane tak je potrebne aby aspon tie tri mesiace brala ona , ale ak je moznost tak nech berie aj manzelik/ partner 🙂

matusik111
4. mar 2009

dakujem 🙂 a pomaha to iba k zdraviu babatku , alebo aj k tomu aby sa vobec nieco podarilo ???

janka1
4. mar 2009

Kyselina listova nie je nato, aby pomahala pri otehotneni je to jednoducho vitamín, ktorého nedostatok spôsobuje vážne poruchy nervového systému, rozvoj sklerózy, anémiu, depresiu a sklon k nádorom, najmä hrubého čreva. Nedostatok kyseliny listovej vo výžive tehotných žien môže spôsobiť znetvorenie plodu, napríklad paralýzu dolnej časti tela a poškodenie mozgu. Takýmto tragédiám možno zabrániť.
Odporuca sa , aby ženy, ktoré sa chcú stať matkami, denne konzumovali 0,4 mg kyseliny listovej. Túto liečbu by mali začať najmenej štyri týždne pred plánovaným otehotnením, najlepšie však 2-3 mesiace skôr a pokračovať v nej prvých dvanásť týždňov tehotenstva. To umožní znížiť riziko vážnych porúch nervového systému dieťaťa až o 75 percent. Najlepšie by však bolo, keby kyselinu listovú konzumovali všetky ženy, ktoré môžu či chcú byť matkami, pretože, ako je známe, k väčšine tehotenstiev dochádza neplánovane.

fyalynka
4. mar 2009

fuuu, janka...to boli vycerpavajuce info 😉

no mrcha (NE)ma dorazit v nedelu 😝 ale minuly cyklus prisla uz na 24DC - co som aj dnes, tak som
napäta co bude 😝

janka1
4. mar 2009

😉 fyal nemysli, ze som to mala zo svojej hlavy nato mame internet 🙂 odkial beriem info 😀
no tak to mas teda riadne rozhadzany cyklus 😒

janka1
4. mar 2009

no ja cakam mrchu 26 a 5.4 😉 🙂 😵 ideme nato kazdy den 😀 az do vycerpania 😅

matusik111
4. mar 2009

dakujem za komplet vysvetlenie 🙂 , tak uz len spolodit babo a potom bude zdravucke, lebo kyselinu listovu berem uz 3. mesiac 🙂 a stale nie a nie otehotniet 😀 😀

fyalynka
4. mar 2009

janka, bolo mi janse ze to je z internetu, ale chcela som ta pochvalit 😉

no raz mam pekny 28-dnovy, potom 24... 😝 preto som sa rozhodla merat BT aby som vedela kedy
je ovu 🙂 Ja som nemala nikdy pravidelnu ms presne na den...iba ked som brala HAK 😒 po ich vysedni
sa pravidelnost drzala tak + / - 1 den, ale po MA to mam rozhadzane ☹

janka1
4. mar 2009

taak dakujeem 😀 😀 😀
nie je to az tak zle 😉 skor si myslim, ze u teba to bude psychikou az velmi si zaujata tym 🙂
davam caj 😝

fyalynka
4. mar 2009

janka, ja to moc dobre viem, ze na to az prilis myslim... ☹ ale bohuzial po to MA sa nedokazem od toho
odpútat tak, ako predtym tehu 😒

aky cajik? pigy s citronom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre