Rok sa snažíme a nedarí sa

majka21rk
12. feb 2013

ahojte zeny mam 22 a chceli by sme sa smojim dlhorocnym partenrom sktorym spolu uz dva roky byvame na jesen vziat ... od minuleho roka sa snazime o babetko dnes je to uz presne rok. a ja uzstracam nadej,,,,sme mlady a zdravy on je sportovec a ja som nemala ziadne vazne ochorenia okrem cysty na vajecniku....... poradte mi zeny aky postup mam zvolit? chcem zajst ku gynekologovi aaa popvedat mu to lebo si myslim ze rok snazenia a nic nieje v poriadku. pijavala som po pol roku neuspesneho snazenia sa alchemilkovy caj brala som duphaston a kyselinu listovu same vitminy ,zmenila som stravu a zivotospravu proste uz stracam hlavu. prosim poradte mi :((( dakujem

zuzka38
12. feb 2013

@majka21rk po roku snazenia najlepsie zajst k lekarovi, ale obaja.. aj partner aj ty.. drzim palce

kveta
12. feb 2013

@majka21rk Cysta? To chce diagnosticku laparoskopiu na vylucenie endometriozy.

majka21rk
autor
12. feb 2013

partner je profi sportovev hra futbal na svk a je pod drobnohladom lekarov,,,,, takzeee nic nema,,, jedine keby bol problem v reprodukccii, myslim s ze problem mam ja, mam stale opakovane chroicke zapaly mocovej sustavy je to skor chronicke,ale uz neviem co stym, bojim sa ze lekar mi povie ze som mlada a ze to netreba riesit ale ja strasne tuzimpo dietatku citim sa na materstvo uz dlhsiu dobu, bojim sa ze sa mi nepodari otehotniet,myslis ze sa nebude diivt ked mu poviem ze sa rok snazime o babo a ze sa chcem dat yvsetrit ci je vsetko ok? dakujem

majka21rk
autor
12. feb 2013

nepoznate nejakeho dobre pana doktora v ruzomberku alebo v bratislave ktoreho mi mozete odporucit? chodim k jednemu v ruzomberku kedze tu priatel pracuje a byvame tu vacsinu casu no mam pocit ze to moc neriesi.....

amelie123
12. feb 2013

@majka21rk ja som z Košíc, teda lekára neviem, ale na tejto stránke http://www.lekar.sk si môžeš hocakého lekára nájsť a vybrať podľa hodnotení. mne to zopár krát už pomohlo. Naľavo stačí zadať gynekolog a pod to mesto. držím palce. my sme sa snažili takisto rok a prišlo to úplne nečakane. vtedy keď sme sa s mojou lekárkou dohodli, že to začneme riešiť. 🙂 treba len veriť 🙂

sissy27
12. feb 2013

@majka21rk aj keď je športovec a pod pravidelnou kontrolou lekárov, tak asi spermiogram mu nerobia, že 🙂 takže ak by mal on problém, pochybujem, že by na to prišiel športový lekár...
no a žiaľ, je možnosť, že ste obaja úplne v poriadku, ale spolu to jednoducho nepôjde ☹ samozrejme neprajem ti to, len je aj taká možnosť...

lusinda1989
12. feb 2013

@majka21rk ja som sa s mojim terajsim manzelom snazila asi od takeho veku ako ty a nedarilo sa nam vyse roka a pol teda skoro dva roky... Raz sme usli oslavit vyrocie zabudli sme na vsetko a pekne sme si uzili bolo to hned po vianocuach cele sciatky sme nic neriesili keksik sme mali asi kazdy den a podarilo sa pomohlo nam jednoducho netlacit na pilu a pomohlo to nas poklad bude mat coskoro pat mesiacov. Drzim palce

majka21rk
autor
12. feb 2013

ja viem ze aj on by mal ist na spermiogram .... ale tym ze ja mam chronicke problemy stale dookola mala som cystu tak sa bojim ze to j elen vomne.najhorsie je ze sa bojim zajst za lekarom .. ale viem ze musim len chcem nejakeho najst najprv ktory by stym mal skussenosti a takeho kto by bol napomocny lebo ako hovorim ten moj to obezd neriesi a je to uz rok jedine co mi predpisal bolo vypisanie duphastonu ale nic viac :/

majka21rk
autor
12. feb 2013

ja viem ze psichyka to niekedy ori este horsim, po pol roku ako sa nam nedarilo som sa dozvedela ze obidve moje kamosky cakaju babo . ani jedna znich nechcela a bola to nahoda,, torsku som bola sklamana.... no potom som i povedala ze na to prestanem mysliet . pol roka ijem vtom zee to pride samo no stale nic, treba to uz zacat asi riesit :/ dufam ze aj nam sa to podari zanedlho

bellarat
12. feb 2013

Ahoj holky, písnu něco pro inspiraci. Na miminko jsme čekali cca 6 let. 1. těhu nevyšlo, v 9. tt se těhu ukončilo - zamlklé těhu. A jelikož se pak další těhu nedařilo, šli jsme do CARu. Vyšetření ukázala, že můj přítel je hřebec s naprosto úúúžasným spermiogramem, takže se začalo vše točit kolem mě. Zkráceně .. po pár vyšetřeních se stále nedařilo, taky 2 inseminace byly neúspěšné, sexování na povel jsme byli už přežrání a tak jsme si dali asi 2 měs pauzu od snažení. Soustředila jsem se na jiné stravování podle p. Mačingové - http://www.lahkechudnutie.sk/, podařilo se mi shodit pár kil a nakonec jsem zašla za místním homeopatem na doporučení pár známých. Udělal mi akupunkturu, bankování a měsíc jsem užívala bylinky a homeopatika. Do měsíce po návštěvě homeopata jsem byla těhotná!!! Nyní jsem na začátku 7. měsíce těhotenství a zatím vše vypadá ok. Dodnes tomu nemůžu uvěřit, že se to povedlo. Myslím, že kombinace zdravého stravování a jedné návštěvy homeopata zabraly!! 😉

reni1512
12. feb 2013

...nesustredit sa upato na to a ovulacne testy...moze byt ze skusate v nespravny cas, nam to tiez nevychadzalo a potom buch na prvy krat :D...treba si odsledovat cyklus a ovulaciu a potom sa podla toho skusit riadit.. Urcite je to aj v hlave, prilisne snazenie vas moze blokovat..drzim prsty

lulu090
12. feb 2013

@majka21rk z vlastnej skusenosti: my sme sa o babo snazili 3 roky,frustracia, beznadej..., MM bol na spermiograme vsetko OK, ja som bola najprv u svojej gyn., ktora ma poriesila nejakymi vitaminmi, tak som sa rozhodla, ze zajdem za konkretnym odbornikom, ktory lieci sterility a zaobera sa podobnymi pripadmi.USG, odber krvi na vysetrenie hormonov.... avsetky mozne vysetreni a lieky na podporu a "povzbudenie" vajecnikov, ked po roku nic, rozhodol sa, ze mi spravi laparoskopicky prefuky vajecnikov( neviem odborny nazov), vo februari som sa teda objednala na operaciu na marec. na to zeby som v tomto mesiaci este otehotnela, som uyvobec neverila a zacala som sa zapodievat operaciuo. ta mala byt robena na 8 den po menzese, no ten akosi v marci neprichadzal, urobila som si testik, bol pozit. vtedy som pochopila, aku velku moc ma psichyka
mozno len netreba na to tak intenzivne mysliet a ono to pride, i ked viem, ze to nie je jednoduche. vyseternia vsak urcite absolvuj, aby si mala istotu, ze ste obaja v poriadku.drzim palce

simca06022011
12. feb 2013

my sme sa "snazili-nesnazili" 5 rokov a az potom sa podarilo... podarilo sa prave vtedy ked som sa na to vykaslala a prestala stresovat kazdy mesiac, prestala som smoklit pri kazdom kociku (to bolo najtazsie... preco ini na jeden sup a my nic:P ) a miesto toho som pracovala, isla na dovolenku... a drahy (workholik) si zlomil nohu, tak si pekne polezkal doma 2 mesiace :P a potom na dovcu a na velku noc bolo zarobene ;) odbornikov sme neriesili, mojho by som k lekarovi nedostala ani parom volov... a mojmu lekarovi je vsetko vzdy normalne a v poriadku 🙂) v prvom momente som bola dokonca smutna, ze na preco prave teraz :P ale rychlo to preslo 🙂)))

medvedik79
12. feb 2013

@majka21rk modlit sa 🙂 nepovedala by som, ze je to o psychike.......co ma prist pride, akurat je fajn pre vas obidvoch brat to trochu s nadhladom, viem, ze to je velmi tazke, tiez sme si tym presli, ale nema to vyznam sa stresovat.....drzim palce

milka1978
12. feb 2013

@majka21rk Ahoj ... nestrácaj nádej ... viem, že sa to ľahko hovorí a ťažie žije ale je to tak ... ja som sa s mojím manželom dopracovala k splodeniu dieťatko po roku a pol ..... a to som už fakt bola zúfalá ... tiež som bola skoro každý mesiac u gynekologičky .... brala som Duphaston 2x1, Calibrum Baby Plan a kyselinu listovu ..... manžel bral vitamín E a predsa som po roku a pol otehotnela ... už som myslela, že nám gynekologička pošle na "spermatest" či je manžel O.K. pretože ja som bola no nakoniec netrebalo a všetko sa podarilo ..... ak budeš po roku aj ty O.K. nech ide na vyšetrenie partner a potom sa ukáže ..... ale myslím si, že len "veľmi" chcete .... a ešte dodám, že aj druhé bábo sme sa snažili počať vyše roka a pol tiež som už neverila a hovorila som si, veď mám aspoň jedno môžem byť rada a potom sa to podarilo .... takže viem čo prežívaš a držím silno palce 😉

freyjanr
12. feb 2013

@majka21rk mi sme sa snazili viac jak 2 roky,vsetci mi vraveli ze to je o psychike.ze ked tak strasne chcem jednoducho to nepojde....po lete som si povedala reku dobre,aj tak mi je lepsie takto a nahovorila som si ze uz babo nechcem a baaac v decembri pozitivny test 🙂 takze netreba to silit a chcet ale viem ze to sa neda len tak,ale viem o viacerych ludoch ktorym sa podarilo az ked sa zmierili s tym ze nebude

majka21rk
autor
12. feb 2013

dakujem vam za krasne prispevky zeny velmi ste a povzbudili,, zajtra chcem zajst k panovi doktorovi a dohodnut sa snim na nejakom plane co dalej ,,, snad sa my onedlho podari pocat babo aaa budem konecne najstastnejsia na svete 🙂

consti
12. feb 2013

Poradím ti tak, jak to mám já a co bych v tvém případě dělala. My se snažíme už přes 4 roky a nic. Oba jsme dle doktorů zdraví, máme za sebou všechna možná vyšetření, jak u doktorů, tak u léčitele, já cvičení Mojžíšovky atd. S tím, co dnes vím a kde dnes jsem bych v tvém věku hodila vše za hlavu (vím, lehce se říká, hůř plní), jsi opravdu hooodně mladá, užívej si života s přítelem, vyrazte někam, užijte si dovolené, na které se pak s mimčem jen tak nepodíváte, věnujte se jeden druhému, běž si s kámoškama zatancovat a třeba po 2 letech neúspěchu pak navštiv doktora. Dnes se sice neschopnost otěhotnět řeší po roce, ale dřív se to řešilo až po dvou letech 😉 . A vzhledem k tomu, že jsi mladá, tak rok klidně ještě počkat můžete. Pak klasický postup, návštěva doktora, všechna vyšetření, snažení se na povel, píchání Pregnylu či jiných hormonů, případně pak IUI či IVF. My si prošli vším a nic, další IVF nás čeká v létě...Můžu ti říct, že je to nápor na nervy a na vztah jako takový. Musí být opravdu silný, abyste tohle vše ustáli. Kdybych byla mladší (my se o dítě začali snažit v mých necelých 27), tak se všem těmto "procedurám" vyhýbám ještě dýl 😉 . Kolikrát i dle doktorů beznadějné případy děti měly, tak proč ne i vy? Počkala bych ještě, dala bych tomu ještě rok šanci, rok snažení fakt moc není 😉 . Držím pěsti!!!

sbear
12. feb 2013

ja som toho isteho nazoru ako consti. Nestresujte sa a uzivajte si mladost, popripade si urob vysoku skolu. Precitaj si clanky, co sa nesmie v tehotenstve robit (fajcit, pit, rongen, antibiotika,niektore ochucovadla...) a co treba (kyselinu listovu, prirodne vitaminy, zdrava strava) a podla toho sa riad, ak by si nahodou otehotnela, aby si potom nebola v soku, ze ti prave robili rongen kolena... Mozes si sledovat ovulaciu, lebo ja ju mam napr. az 22 den cyklu, takze 11 dna cyklu sa budem asi snazit marne.

majka21rk
autor
12. feb 2013

ovulaciu si sledujem a viem kedy ju presne mam ... tkze stym problem nie je , a ak mozem reagovat na consti tak nemyslim si ze mat dieta alebo sobasit sa j eo veku, ked sa na to clovek proste citi a je pripraveny, ja so vyrastala bez rodicov som syrota a neviem co je to mat rodinu,vzdy som snivala ze az budem dospela a pripravena sa postarat o dieta ze ho budem mat a ze ak stretnem cloveka toreho budem milovat a sktorym budem ochotna stravit svoj zivot ze sni vytvorim rodinu.preto si myslim ze nazory typu simlada uzivaj si zivot nie su prilis spravne. pozri sa jedinym svetielkom v mojom nie najlepsom zivotee je to dietatko o ktore sa neuspesne rok snazime, nemala som to v zivote lahke aa ked mi pan doktor povedal ze mam cysty na vajecniku ze mozno budem mat problem otehotniet. aaaa presiel rok aa stale nic, chcem to riesit a myslim ze jespravne to riesit a podchytit na zaciatku a cim skor a nie sa potom v 30 tke trapit ci este niekedy v zivote budem moct mat sancu mat dieta.podotykam na to ze mam 22 mam vystudovanu vysoku skolu som zdravotna sestra a napriek tomu si neviem pomoct sama a bojim sa lekarov ako cert, sme obaja pracujuci a zivime sa sami takze sa dokazeme postarat o seba a aj odieta.ja som si uzila diskoteky a podobne veci ke som bola v puberte a nepotrebujemto k zivotu aaaa ten kto naozaj dieta chce sa okaze vzdat vsetkeho takisto ako aj ja len aby ho mala. ja nechodim zurovat stravujem sa zdravo ,,nepotrebujem to. dovolenky si mozem uzit aj ako stara ale ako stara asi dieta mat moc nebudem.... nechcem nikoho urazit teraz tymto nazorom ale myslim si ze mam podla mna dost dobry nazor na snazenie sa o dieta v mojom veku a hhlavne na riesenie situacie po roku neuspesnom snazeni a dufam ze ma aspon par zien tu podpori ? dakujem

lenicka07
13. feb 2013

@majka21rk Ahojky, taky jsme se marně snažili o mimi tři roky (začali jsme až v mých 30 letech). Taky jsem se pořád sledovala (ovulační testy, ultrazvuk), brala jsem hormony, vitamíny, pila čaje a cvičila a nebylo to nic platné. Už jsem se chystala i na umělé oplodnění (byli jsme v CARu asi dvakrát, nelíbil se mi jejich přístup, tak jsem to vzdala). Do toho jsme měli partnerskou krizi, která nakonec skončila rozchodem. S novým přítelem se mi podařilo otěhotnět hned druhý měsíc snažení. Teď čekáme druhé mimi, otěhotněla jsem dřív než jsem to stihla plánovat 🙂 Když jsem hodila všechno za hlavu, tak to bylo hned. Takže podle mé zkušenosti se vykašlat na nějaké sledování ovulace, užívat si milování s partnerem pravidelně bez ohledu na plodné dny, jsi ještě mladá a příležitostí to řešit radikálně budeš mít ještě dost. Držím palce ať se mimi brzo podaří !!

sbear
13. feb 2013

@majka21rk uz ti uplne rozumiem. Ak sa vam to nedari, tak potom asi ostava uz len ten lekar. Kedze si zdravotna sestra, asi uz vies, ako to vsetko funguje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre