Rozdiel medzi menštruáciou v tehotenstve a obvyklou menštruáciou

ruzicccka
20. máj 2018

Baby vcera som dostala ms velmi slabunku spinenie
Potom to bola jasno cervena krv a dnes je to este slabsie ako vcera ale stale jasno cervena krv .. ale iba ak sa utriem na vlozke nic
maximalne na 1 vlozku denne
Kedze sa uz snazime o babo 2 roky a posledne 2 mesiace vzdy ked dostanem ms .. si nahovaram ze co ak ide o tehu tak by som v tom chcela mat Konecne jasno cim sa Lisi
Normalna ms od tej tehotenskej teda od tehotenskeho krvacania
Milion tem som citala o tom ze zeny krvacali a tehu boli
Ale v com to bolo Ine ...?
Moja ms mi pride velmi zvlastna uplne slabunka na vlozke nic tehu testy este pred ms boli negativne ..
Prsia mam citlive co nikdy nemam ale nejdem si nic...nahovarat.
Len ...ma zaujimalo ake krvacanie / spinenie ak ste ho mali bolo v tehotenstve

alobalka
20. máj 2018

Hnede spinenie v čase ms a signalizovalo to nedostatok progesteronu. Po nasadení hormonov to bolo ok.

meredith83
20. máj 2018

🙂 odpoviem. Spinenie /krvacanie v tehotenstve je vzdy dovod na obavy a cestu k lekarovi. Vela krat to neznamena nic zle ale stava sa ze to moze byt aj bud zaciatok potratu alebo potrat. V mojom pripade bolo spinenie kvoli zamlcenemu potratu. Velmi slaby hnedy vytok... a krce...
Stava sa ze zeny krvacaju kazdy mesiac ale je to neobvykle a nie je to menstrulacia kedze menstrulacia je len vtedy prava ked sa uvolny vajicko pri ovulacii a vsetky hormony pracuju ok. Takze niektore zeny maju hormonalnu nerovnovahu a krvacaju v tehotenstve kazdy mesiac ale nie je to obvykle a je to velmi slabe...

Moze sa stat ze neovulujes a aj tak krvacas. V tom pripade je krvacanie velmi slabe. Defacto tvoje telo sa zbavuje vystelky ale to je vacsinou v malom mnozstve..

ruzicccka
autor
20. máj 2018

@meredith83

No mozne je vsetko .... aj ked taku slabu som este vazne Nikdy nemala ..

Sa trosku Bojim ze .. coto moze Byt na vlozke vobec nic ... a stale to je slabsie mam pocit ze coskoro .. sa to aj skonci
Aj keby nebola ovulacia tak by ms ..Mala byt slaba ale trvat normalne aspon 4-5 dni ?

tanka89
20. máj 2018

Ahojte,aj ja by som potrebovala poradit,som mala len jeden den mensruaciu,moze byt ze som tehotna?

ruzicccka
autor
20. máj 2018

@tanka89 podla mna to mozne je ..

janulka2811
20. máj 2018

Ja som pri prvom dieťati mala pravidelnú MS až do 10týždňa,kedy som v praci odpadla a v nemocnici mi prišli na to,že som tehotná - v tej dobe som stále mala antikoncepciu ( dcérka je zdravá ako rybka ).
Teraz sme sa snažili od januára po 10 rokoch o babo a podarilo sa v marci,no ihneď mi bola čudná moja MS,jeden deň slabý začiatok a druhý deň aj koniec popri to bolesti a tlak v prsiach a tak som muža vyslala pre testik a boli tam dve čiarky,to som bola tehotná 4týždne.To je moja skúsenosť,každé tehotenstvo je iné.Ako pri prvom dieťati som ešte v 3 mesiaci o ničom nevedela a pri druhom viem snad od oplodnenia 😂😂😂
Držím palce ak sa snažíte tak dlho 👍👍👍

ruzicccka
autor
20. máj 2018

@janulka2811
A pri prvom si menstruaciu Mala normalnu ?
Ja skor mam taku ze na vlozke nemam nic iba ak sa Utriem ale je to ...
Jasno cervena krv
Neviem ci to moze byt tehu alebo ci je to tym
Moze ist aj o nieco ine ale 2 dni sa mi ms nikdy...nerozbiehala a dnes dokonca je to krvacanie ovela slabsie nez vcera ...
Viem ze tato ms je proste ina ...

soldi
20. máj 2018

@ruzicccka pokial je test negativny, tak tehotna nie si. to je jednoducha matematika. nejake zamyslanie sa nad tym, ci je ms ina alebo rovnaka, je uplne zbytocna. urob test a hned vies na com si. 12 dni po oplodneni Ti kazdy test ukaze na 99% spolahlivy vysledok.

a osobna skusenost: test negativny, slaba a divna ms, nasledne test pozitivny, ale velmi slabo na to, ze to bolo viac ako dva tyzdne po ovulacii, skoncilo to do dvoch tyzdnov spontannym potratom.

nie je to pravidlo, ale tehotensky test je v tomto pripade klucovy.

soldi
20. máj 2018

@tanka89 a test si si robila?

janulka2811
20. máj 2018

@ruzicccka pri prvej normálnu MS a teraz pri druhom jeden den a iba spinenie,pichanie v pravej strane podbruska akoby na strane kde je pruh ...

tanka89
20. máj 2018

Dakujem vam,zajtra skusim urobit test,pri prvom tehu som nemala tak,aj druhykrat som bola a nekrvacala som a mala som odumrety plod...moze ist aj o zapal?

tanka89
20. máj 2018

Aj ja mam take pychanie ale aj pod bruskom mam bolesti,a zacala aj mykoza strasne to pali...

ruzicccka
autor
20. máj 2018

@soldi ved ja ani nehovorim ze tehotna som ...

Mna skor zaujima
Krvacanie ktore baby Mali v tehotenstve ...
Nemyslim si ze je to zla vec to vediet do buducna
Aj ked krvacanie na zaciatku je ojedinele nikdy neviem kedy mozem prave ja to krvacanie mat ...

A kto vie ... mozno aj tehu som
Proste ak to nieje tehu nieco sa deje bud nejake hormonalne zmeny alebo nieco
Citim to
Prsia bolave brucho nafuknute unavena som snad no -stop to spim aj 9/10 hodiny
Ms slaba
Tak ak to nieje tehu...tak nieco to bude urcite

Aj ked sa o babo snazime uz dlho nebola by som velmi stastna ak By islo o Tehu ked krvacam nikdy nic dobre to nevesti ...

janulka2811
20. máj 2018

@tanka89 možno si tehotná nechaj sa prekvapiť 😆

meredith83
20. máj 2018

@ruzicccka Poviem ti pravdu krvacanie v tehotenstve je vzdy strasidelne. Ked som ja zacala spinit tak som sa hned tusila ze nieco nie je v poriadku. Taktiez som mala krce a bolesti... Moja znama mala silne krvacanie ale krce moc nemala a sice preplakala celu cestu do nemocnice ale babo bolo v poriadku a uz je s neho velky chlapec.

Ked zena krvaca v tedy ked ma mat menstrulaciu a nahodou mala predtym pozitivny test... tak to bohuzial vacsinou byva chemicke tehotenstvo.. Ale ze vraj sa krvaca dost silno.. .

Je mozne ze ovulacia neprebehla ako mala a preto je krvacanie slabsie.. To co opisujem moze byt but progesterone al estrogen.

lauritka
21. máj 2018

@ruzicccka keby aj mala krvacanie v tehu uz mas aj testik pozitivny.ved si mala duchov.ci sa mari..nezosilneli ??
Kazdopadne ak sa ti nieco nezda.skoc k lekarovi pre istotu.ja som raz mala mas prn jeden den.isla som a lekar hovoril.ze su proste cykly ked ms moze byt slaba. Nemusi to byt kazdy mesiac rovnake.

saraz
21. máj 2018

U mna to bolo tak ze som 1 den mala taku jasnocervenu krv len ked som sa utrela a potom na vlozke nic, myslela som ze to znovu nevyslo a na druhy den uz vobec ziadna krv. Urobila som si test a boli tam 2 ciarky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre