Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

S manželom sa snažíme o dieťatko

katulka25
30. júl 2012

Ahojte, som tu nova. S manzelom sa snazime o dietatko. Som po dvoch potratoch a verim, ze coskoro sa dockame vytuzeneho uzlicka 🙂

blavacka
30. júl 2012

tak drzim palceky :o)

katren
30. júl 2012

@katulka25 ahoj, toto staci dat do fotoblogu, nepatri to do diskusie 😉
su tu diskusie maminiek, co sa snazili otehu po potrate, staci vyhladat 😉
my sme sa o prve dietatko snazili 3 roky

katulka25
autor
30. júl 2012

ahoj, no len ked ja tu s tym neviem vobec robit. a toto bolo jedine co som nasla, tak som napisala 🙂
super ze sa vam podarilo. my sme zatial rok v skusani a s dvoma potratmi ☹

katren
30. júl 2012

@katulka25 no ved poradime, neboj 😉
my sme potratom skoncili po dvoch rokoch snazilkovania a o rok som ostala tehu zas, takze rovno rizikova....

sharmana
30. júl 2012

@katulka25 ahoj držím ti palce a aj ostatným snažilkám 🙂 snád do tretice 😉 ako dlho sa snažíte?

katulka25
autor
31. júl 2012

@katren no tak snad sa ti to teraz podari., drzim prsty
@sharmana no snazime sa rok. teraz sme mali pol roka pauzu kvoli tym potratom, tak uvidime ci to vyjde a hlavne kedy, ale uz by som bola rada keby aj

katren
31. júl 2012

@katulka25 mne sa to odvtedy podarilo uz 3x.....do troch rokov

katulka25
autor
31. júl 2012

@katren jeeej, tak to je super 🙂 gratulujem

denisa87
3. aug 2012

žienky myslíte si ze s kazdym druhym dnom snazilkovania sa nam uz podari "bejby"?zatial sme sa viac snazili okolo plodnych dní,ale nic,tak teraz uz kazdy druhy den 😝

2lil
6. aug 2012

@denisa87 presne tak to skúšame teraz aj my.... každý druhý deň ... tak držím palce nech to klapne...a aj ostatným ...

magg424
6. aug 2012

Ahojte, aj ja som tu nová, snažíme sa rok a zatial sa nám nedarí, pravdepodobne bude problém u mna , nakolko nemám vobec žiadny cyklus, nemáte niekto skusenosť ? už som nás objednala aj do MT do heliosu.

2lil
6. aug 2012

@magg424 ...ako že vôbec žiadny cyklus?

magg424
7. aug 2012

2lil@ no vlastne nemám menzes, prirodzene ho dostanem 2krát do roka, inak som striedavo na hormonoch a vyvolávacích injekciách , moja gynekologička, ktorú už asi vynechám , skusim helios, mi povedala že mám ,,tvrdý obal,, vaječníka a on mi menzes neprepusti, ale nemám cysty, vzrasty ani nič podobné, endo vyšetrenie a diabetologické mam ok, takže vlastne ani neviem kedy a či vobec mám plodné dni, ovulku a tak. kamaratka mi odporucila helios, poveala že nemám strácať čas vyšetreniami , všetky mi vraj urobia pod jednou strechou a určite mi pomožu, velmi by som chcela sa posunuť dalej.Len moj priatel nie je celkom stotožnený so spermiogramom, ako vyšetrením ako takým, ale zvládne to, stojí to za to 🙂

2lil
7. aug 2012

@magg424...presne to som mala aj ja, keď som nechodila na agolutín menzes došiel tak 2x do roka... takže som brala hormóny niekoľko rokov...ale po vysadení som ešte tak cca 5-6x dostala menzes relatívne normálne...ja mávam aj cysty a po operáciach mám aj vzrasty...cysty mi vždy samé časom zmiznú....mne sa ale otehotnieť podarilo vždy pomocou duphastonu... tak verím že aj teraz tomu tak bude... a priateľ to zvládne, musí...a kamarátka má pravdu, nestrácaj čas..ja som chodila do gyn fivu našťastie mám lekárku tam takže som to mala hneď pod jednou strechou tak či tak 🙂

silviaavi2009
9. aug 2012

Ahojte kocky, s manzelom by sme tiez chceli v najblizsej dobe zalozit rodinu. Citala som poslednych par stran z diskusi Ako na to, ked chceme dievcatko a nanestastie, ta diskusia bola docasne uzamknuta,lebo to uz preslo do urazok.
Ale beriem to tak, ze to asi znamena, ze cokolvek sa nam podari splodit, bude to dar 🙂

magg424
9. aug 2012

2lil@ dakujem, velmi si ma povzbudila, lebo som sa už stretla aj s názormi, že to určite nikdy neotehotniem a to dosť ubíja ..stále verím, že mi pomožu a že budeme mať aspon jedno dieťaťko, velmi by sme chceli a určite budeme bojovať, nemám vela rokov - mam 23 r., takže teoreticky by sme mohli aj zvíťaziť 😎 Možem sa spýtať ako dlho si asi brala hormony, kým sa ti podarilo otehotnieť ?

2lil
10. aug 2012

@silviaavi2009 neviem či sa dá vybrať si čo by sme chceli splodiť skorej súhlasím s tvojou poslednou vetou "čokoľvek sa nám podarí splodiť bude to dar" ....
@magg424 prvé tehu: hormóny som brala asi len 4-6mesiacov a tehu prišlo po vysadení asi do 3m to som mala 22r no bolo to GEU (mimomaternicové)....zas som brala hormóny 1rok (ale to som po GEU nesmela rok ostať tehu) po vysadení do pol roka som bola zas tehu no toto skončilo ešte horšie :( .... potom som už brala hormóny na striedačku ... po rokoch som sa rozhodla isť do gyn fivu kde sme začali s liečbou od začiatku, bola som len v príprave mala som brať dufík 3mesiace že uvidíme čo to urobí a otehotnela som na 2.mesiac a už máme 2roky ... 🙂 ....teraz sa snažíme o súrodenca ... takže neboj, len sa daj vyšetriť aby sa vedelo akú správnu liečbu treba nasadiť a hlavne hneď šup do toho centra nestrácaj čas a uvidíš že všetko dobre dopadne.... držím palce !

magg424
11. aug 2012

@2lil dakujem , aj ja ti dtžím palce aby sa druhé podarilo bez komplikácií. Chcela by som vedieť či sa ti obnovil cyklus po porode, ale si opať bez neho?

oggyy
12. aug 2012

ahojte som tu novy a neviem ci tato tema tu patri ale skusim . Poradte mi prosim snazime sa o dieta ale niak nam to stale nevichadza. pomali z toho chytam depku. chcem ist na spermiogram ale neviem ci mam ist najskor na niake ine vysetrenie alebo sa objednat priamo. alebo ci mam absolvovat aj ine vysetrenia?

magg424
12. aug 2012

@oggyy ahoj, aj my sa snažíme už dlhšie, tiež ideme vyskúšať vyšetrenia, objednala som nás do MT helliosu a partnerovi tam urobia spermiogram , nemusí mať žiadne vyšetrenia, lebo o vlastne ešete žiadne nepodstúpil. takže sa niekde iba objednaj, neviem odkialsi a kde to más najbližžsie.nás objednali do heliosu za dva týždne, zda sa mi to super rýchle 🙂

oggyy
12. aug 2012

ahoj a kde vlastne najdem niaku taku kliniku som z ilavy znami mi poradil ze mam skusit ist do TN ale neviem kde. A ste jedna prosba ako rychlo budem vediet vysledok?

magg424
14. aug 2012

@oggyy
nájdi si na nete, podla mna takého vyšetrenia by mohli robiť aj v nemocnici, naozaj neviem ako dlho by tomohlo trvať, my ideme 30.8 tak ti napísem ako rýchlo nám to urobili 🙂

izzie27
14. aug 2012

@oggyy prepacte ze vam tu do toho skacem, ja som tiez z okolia Ilavy. Najlepsie by bolo, keby ste si vyhliadli nejaky car/ my sme tiez chodili do MT Heliosu/ a tam spravia podrobny spermiogram, lebo mm bol aj v TN u urologa a ten povedal, ze je vsetko OK ale ked spermiogram urobili v Heliose, nebola to pravda.

2lil
19. aug 2012

@magg424 .... ďakujeme... cyklus po pôrode ? prvá mrcha prišla až keď malo naše zlatíčko 23mesiacov 🙂 potom prišla mrcha 3x a dosť ...zas nič :( ... takže som zas na dufíku a uvidíme čo to prinesie ....

magg424
22. aug 2012

@2lil takže cyklus sa neupravil :(, dufala som že po porode by sa to mohlo umudriť... ja som v juny vyskušala už aj homeopatiu, a cuduj sa svete po dvoch mesiacoch užívania ukríkov som sama dostala mrchu 😎 tak si skusim vypočitat plodné dni a budem tajne dufať, že na prvom vyšetrení v heliose, už budem v tom 😀
a ten moj mucko sa tak snaží , sa boji tých vyšetrení ako čerta, ten by bol najradšej keby sme už čakali a nemusel nič podstupovať 🙂🙂 a som velmi rada, že som konečne našla niekoho kto by má naneštastie podobný problém

hruska5
19. jan 2013

Ahojte dievcence,maminky,snazilky..som tu nova aneviem ako sa zadava otazka do fora tak reagujem takto....prosim vas o radu snazime sa o druhe babatko. 8mesiac ratam plodne dni,hlieny a ja neviem co este..pos menst som mala 31.12.2012-5.1.2013 pohl styk bol 12,13,15,17,18.1 cakam ze ta mrcha nepride 😠 som dnes t.j19.1.2013 20DC ma pocit ako na menzes,trochu ma pobolievaju bradavky no bolia ma aj krize....myslite si ze sa to mohlo podarit..alebo je to este pozostatok po plodnych dnoch?? HLAVNE MA ZAUJIMA CI AJ VAS NIEKTORU BOLIA V TOMTO OBDOBI KRIZE???dakujem...

hruska5
19. jan 2013

este som zabudla dodat ze mam 31dnovy cyklus.teda spon posledny bol taky ..ale mesiac red tym bol 29,30..uz som mala aj 34...v lete..mam to ako an hojdacke...ale tych 30-31dni je najcastejsie.

veronikazm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacusik69
19. jan 2013

@veronikazm bazar sem nepatri!!! ani do inych tem...

seraa
28. jan 2013

@hruska

ahoj, no to je tazko povedat, ja som mala naposledy vsetky priznaky aj meskanie ako nidky
plus mam predpisany duphaston a nakoniec nic, ms prisla
tak ako si na tom? ms prisla ci nie?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli