Sem môžte písať ako ste otehotneli

babika0
16. sep 2008

ahojte tehulky a maminky. sem mozte pisat ako ste otehotneli, ako dlho ste sa snazili, kolko mate rokova atd.. ja som snazilka a zaujimaju ma pribehy inych zien a myslim, ze nie som sama.. nemam cas hladat v historii, ako ktora otehotnela, tak vas prosim, aby ste v skratke napisali ten vas pribeh. vdaka a pekny den

fomarik
13. feb 2009

Nádherná téma...krásna, povzbudzujúca, upokojujúca...samé superlatívy.
Tak nádherne sa čítajú tieto riadky a príbehy tých, ktoré sa snažilkovali 😉 .
My sa tiež zatiaľ snažilkujeme 3 roky a pevne dúfame, že i nám sa podarí otehulkovať a priviesť na svet zdravé babatko.

pripájam sa k ostatným povzbudivým reakciám: príjemné snažilkovanie, zabudnutie na problíémy, pozitívne nastavená psychika a krásne tehulkovanie

lilix
13. feb 2009

fakt dobra tema.. 😕
no a kde su vsetky tehule??? to uz ziadna nenapise svoj pribeh?? 🙂

lili456
13. feb 2009

ja som ani nevedela ze som tehotna.zistila som to tak ze som sa v noci dost potila a boleli ma prsia.
potom sa mi snivalo ze som u vestici a ona do mna drgla ze heeej,ved ty si tehotna,ina sranda.moj partner
hned slzicky utieral.no bohuzial sa to zle skoncilo.

katka_4
6. mar 2009

no ja vám poviem o mojej mame, tá sa po dvoch rokoch snaženia vybrala s ocom k doktorovi a po rôznych vyšetreniach im povedali, že nebudú môcť mať deti, mama tomu neverila a povedala mu ja budem mať deti... teraz je nás 6 súrodencov a to prirodzenou cestou, prvé mali po 3 rokoch, druhého brata po 5 r. po prvom a potom sa vrece roztrhlo. Ked išla mama s najmladším do pôrodnice, tak doktor čo jej povedal, že nebude mať deti, sa smial a povedal jej : No už by ste s tým mohli aj prestať!

matusik111
9. mar 2009

mne sa tiez tato tema paci, len keby nam viac snaziliek napisalo, ako sa to vsetko podarilo. Mozno to pomoze prave nam vsetkym 🙂
Babulky, uz ste zabudli, ako ste sa trapili a snazili sa nazbierat vsetky infosky????? Dajte nam daku radu 😵 😵 😵

strunka
9. mar 2009

Ahojte 🙂
pekna tema, som na nu dnes nadabila, tak ak mate zaujem napisem i ja, aj ked som nebola snazilka ako vacsina z vas, mozno niekoho inspirujem 🙂
my sme s terajsim manzelikom spolu chodili cca 6 rokov, ale ten pravy sex zivot sme si nechali az po svadbe, a kedze sme uz neboli najmladsi, tak sme sa v roku 2006 v juni zobrali a hned tyzden po som dostala mrchu, takze nic tak sme sa k tomu dostali az ten dalsi tyzden 🙂, o malickom sme strasne dlho vraveli, aj pre to sme sa uz brali, ale konkretne rozhodnutie nepadlo, prerabali sme a v praci sme boli vytazeny, takze sme to az tak neriesili, len sme si uzili to prave co sme si odladali, ale prerusovane a aj tak sa stalo, ze mi hned dalsi mesiac neprisla mrcha a v ten den som dostala fest chut na uhorky tak som uz tusila, urobila si test a bolo to tam, dve ciarky a ja stastne v rozpakoch, vzdy som vravela ze si to neviem predstavit ako niekto nevie kedy otehotnel, ked to priamo neskusa, ze musi aspon tusit, ale presne sa mi to vratilo 😵 uz to viem, ide to, presne vam neviem povedat ale o malom odvtedy vravime ze bol taky vyziadany a moja mysel a telo na to ak pripravene za tie roky co sme o tom rozpravali ze si ho samo vcuclo 😀 , neviem u opisat akym cmuknutim to moj manzelik vyjadruje 😀 😵

takze asi tolko, dufam ze som vam minimalne aspon trosku zlepsila naladu 😅

inak pri planovanom druhom sa mi zas vypomstilo to odkladat, kedze nas maly je riadne cislo,( doteraz som sa este riadne nevyspala 🙂 ), a teraz mam ja nejake zdravotne problemy tak neviem ako to bude dalej, ale snad niekedy.... viem vas pochopit ake to je tuzit i ked ja uz jedno mam, ale som sa pripravovala a odhodlavala na druhe a teraz ked to musim odkladat a este na neurcito, je to tiez smutne, ale hlavu hore, chodim akurat medzi vas a citam tie stastne konce a drzim palce tym ktorym sa zatial nedari ! drzte sa

matusik111
10. mar 2009

Babulky, uz sa tesim , ako vam tu jedneho dna napisem, ako som otehotnela 😵 😵 😵

matulik284
14. mar 2009

Pekne a povzbudive pribehy... 😉 ja sa tiez tesim ako jedneho dna otehotniem 😉

garnelia
14. mar 2009

Babenky ahoj!

Prečítala som všetky vaše príbehy a velmi ma povzbudili,aj keď u mňa je iný problém-a to donosiť babatko...ja som bola tehu 4x ale stale so zlým koncom...a to som otehotnela druhy a tretí mesiac po snažilkovaní.
Napriek tomu Vám prajem veľa úspechov so šťastným koncom! 😉 🙂

mami.sk
15. mar 2009

ahojte ,
u nás bolo snažilkovanie skoro 2 roky ☹ tiež som mala hrozné pocity a rady typu "netreba sa stresovať, mysli pozitívne" a pod. mi už išli riadne na nervy 😝
vyskúšali sme všelijaké "zaručené" recepty, jeden z nich bol od mojej kolegynky - absencia 😀 tak sme vyskúšali mesiac abstinovať a presne 1.4. cez plodné dni sme to skúsili.
Po 3 týždňoch keď sa mrcha nedostavila som si urobila tehu test a bol negatívny tak som sa objednala ku dr. aby sa situácia nejako riešila.
Keď ma lekárka vyšetrila, vypísala mi odporúčanie do poradne sterility ale pre istotu mi ešte urobila UTZ, že keby náhodou aby nebola hanba , že ma pošle tehotnú do poradne neplodnosti 😀 😀 😀
a hneď sa jej niečo nezdalo, vzala mi pre istotu krv. ja som sa len smiala, že test mi vyšiel pred dvoma dňami negatívny a že zbytočne sa budem tešiť 🙂
no a na druhý deň mi vypadol telefón z ruky keď som sa dozvedela tú najkrajšiu správu : " ranné štádium gravidity"
a drobec bude mať vo štvrtok už 3. mesiace 😉
držím vám všetkým palce aby aj vaše snažilkovanie malo taký úspešný koniec 😉

lenulka1982
18. mar 2009

Ahojtem mami.sk no to je super... my sa tiež snažíme vyše roka a stále nič... už sa utiekam k všelijakým praktikám, počítanie plodných dní, s lekármi.... a už sa neviem dočkať kedy to bude. Mám už ale krásnu 7 ročnú dcéru aspoň tá je moja hviezdička ... no dúfam, že do konca tohto roka zostanem tehu a bude mať súrodenca a všetkýmnám držím place, dievčatá musí to dobre dopadnúť 🙂 dotiahneme to do úspešného konca 😀 musíme...

mamartinka
18. mar 2009

no mi sa tiez uz 2 rok a 6 mesiac pokusame a nic zatial.a to sme zdravy par.manzel po spermio dobry a ja tiez vsetko ok.ako tak citam mami.sk asi tiez skusime mesacnu absenciu.tiez uz mam za sebou caje,alchemilku,aloe vera kyselinu listovu vo viacerych vytaminoch,aj samotnu kyselinu listovu a stale sa nedari.uz mam 29 rokov a zo vsetkeho som uz zufala. ☹ 😢

happy8051
7. mar 2010

no ked uz som tuto temu nasla prispejem 🙂 otehotnela som na prvy cieleny pokus, a ze sa to podailo mi bolo jasne asi o dva dni... neviem ako, ale citila som to 🙂 dnes som v 8tt

titulienka
7. mar 2010

tak ja som otehotnela s dievcatami, kazde na prvy cyklus...neviem proste sme chceli a bola som tehu ....no na oplatku teraz chceme este jedno a snazime sa uz 11.mes. tak dufam, ze uz dlho cakat nebudeme to asi preto lebo tentokrat chceme chlapceka .. 😉

bihan
7. mar 2010

Prvé tehu bolo úplne úžasne rýchlo.. vysadila som tabletky a šup, ďalší mesiac som bola v tom. 🙂

Druhé tehu bolo trošku zložitejšie, tak isto som vysadila tabletky, žiadne šup nebolo... merala som si bazálku, prvé 3 mesiace to vyzeralo všetko fajn, potom nastúpili moje vlastné hormóny, dlhé cykly, krátke luteálne fázy ale umelé hormóny som chcela ako posledné riešenie, tak som skúsila všetko prírodné, čo sa dalo a mesiac, keď už som bola rozhodnutá, že kašleme na to a od ďalšieho cyklu idem k lekárovi, tak som otehotnela.. v momente, keď sa nám to hodilo úplne najmenej 😀

denne73
7. mar 2010

Ahojte ja som Denne a píšem tu na konikovi do niekoľkých témičiek.Tá vaša je fajn a týka sa aj mna. My sa tiež snažilkujeme o bábo od nového roka. V auguste sme o nášho anjelika prišli bola som v 24.t geneticky rozsudok ťažké mentálne postihnutie. Slzy, výčitky, otázky, rozhodnutie,opäť slzy,otázky a teraz snažilkovanie. Taktiež sa nám nedarí. Skúšame to presne na ovulku teda aspon si myslím , že presne pretože ja si žiadnu teplotu nemeriam. Asi to bude v psychike čím viac chcem tým to nejde a nejde. Keď som otehotnela minulý rok v marci ani som to netušila že to vyšlo. Proste zázrak a vôbec sme to bábenko tak skoro neplánovali. ja mám teraz tretí rok školu a štátnice tak sme chceli až potom a??? 😉. Všetkým vám dievčatá a samozrejme aj sebe držím paleky aby sme si tu už čoskoro vymienali tehu skusennosti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

viktoriakarin
7. mar 2010

Aj ja by som chcela prispieť svojim príbehom.... Ako 18 ročná som otehotnela ako som si s manželom naplánovala a podarilo sa na prvý šup. Všetko prebiehalo bezproblémovo až pôrod nevyšiel a Viktorka nám zomrela ešte v brušku.... Bolo to veľmi ťažké a zvládla som to iba preto že som stále pracovala a nemyslela na to. Po dvoch rokoch som sa z toho konečne dostala a zatúžila po bábätku, no manžel stále ešte nechcel. Nakoniec som to po 5 rokoch naplánovala aj keď s veľkými obavami. Vysadila som antikoncepciu v novembri... december som si nechala na zregenerovanie a presne 14 januára 2008 som otehotnela. Celkom dobrý priebeh len teraz vždy boli ranné nevoľnosti a nechuť do jedla... v 6 mesiaci mi hrozil potrat a až do pôrodu som sa prehadzovala z nemocnice domov a naopak ale nakoniec všetko dobre dopadlo a ten pocit keď som si mohla konečne vziať malú do rúk a popestovať si ju po tom som túžila celých 5 rokov!!!!!! Ten pocit sa nedá ani opísať!!!!! No a teraz má skoro 17 mesiacov a stále ju kojím,,,, menštruácia je nepravidelná a ani neviem či sa dá nazvať menštruáciou??? Plánujeme bábo niekedy na jeseň... tak držte palce aby sa nám to podarilo. Všetkým mamičkám držím palce!!!!!

dajna11
4. apr 2010

ahojte. no my sme sa s manzželom pokúšali vyšše pol roka a nič. bola som zúfala a začala som chodiť na folikulomettriu k dr. a ked povedal že ja folikul velký ako má byť a ešte v ten den alebo najneskor ráno na druhý den budem mať ovu tak sme to s manželom skusili...aj v ten den a aj ráno a vyšlo to a ja som happy. a vlstne viem kedy sme aj maličkeho počali. 🙂 🙂

awalancha3
15. apr 2010

aka pekna tema, škoda ju nechať len tak................napíšem vám stručne svoj príbeh:
prve mimi prišlo ked som pošas študia chodila s priateľom a dávali sme si pozor, aj tak som otehotnela, hoci som mavala nepravidelny cyklus a všetci lekari ma vystrihali ze je velka hrozba, že nebudem mať deti, bola som mlada a tie reči som počuvala jednym uchom dnu a druhým von- ze som tehu som zistila az vo 4 mesiaci (menzes som mavala tak raz za pol roka), total super tehu a krasny syn, ktorý ma dnes 17 rokov. Potom (s priatelom sme sa vzali) sme sa nesnažili, brala som antikoncepciu alebo prerusovane- a nas vztah chladol a chladol, rozviedli sme sa pred rokom a pol. Ja mam teraz 39, ehm, za par mesiacov 40 rokov a zmierila som sa s tym ze budem sama zo synom. A aha ho! pred 7 mesiacmi sa zjavil chlap o 5 rokov mladší odo mna (celkovo o 10 mladší od bývalého) a láska ako hrom, už na další mesiac po chodeni sme začali hovoriť o svadbe, len.... ja som vedela, ze mam nadvahu a mám 40 rokov a rozhodeny cyklus (po rozvode som vysadila antiko a menzes za rok a pol bol tuším len 2x) a tak som mu povedala, že s deťmi nemá počítať, že mi je to ľúto. Povedal, že netrvá na detoch, hoci po dieťati vždy túžil a nemá deti. ja som doležitá. Ale aj tak som tajne nabehla k doki, že chcem bábatko, divne na mna kukla, vyšetrila a potom oznámila, že milá pani, máte 40 rokov, cystické vaječníky, abnormálny cyklus, nefunkčné žlté teliesko, velku nadváhu, progesteron 3 namiesto 80, povedzme si pravdu, jediná šanca je umelé, ale to by som si musela hradiť sama, lebo som vekovo nad limit (ale vyzerám ako roztopašné dievčatko 😉 )
Ja som s tým počítala, dala mi aspon duphaston, asi jej bolo blbé nič mi nedať, že teda aspon pro forma že ma "lieči". Vyvolala mi mrchu a po nej som mala 3 balenia duphastonu vybrať. Moje šance??? nulové....ale tak veľmi som chcela..... okamžite som sa vrhla na študium článkov, štatistík, metod a všetkých rád...... okamžite som si začala merať bazálnu teplotu a prvy cyklus s duphastonom ako z učebnice...30 dnový, ovu na 15 den, teplotný graf uplne úžasný..... som na to kukala ako puk... druhý mesiac rovnako, 30 dnovy cyklus, ovu 16 den..... graf nádherne dvojfázový....... tretí cyklus som si povedala, že už svoje telo poznám, predpokladala som kedy bude ovu, kupila som si tie ovu pasiky a ozaj 14 DC dve silne čiarky tak som vedela že ovu bude na druhý den, okamzite sme na to s priatelom nabehli v ten den a aj na druhý, dala som si potom vankus pod zadok a bála som sa co i len pohnuť........a potom som sledovala svoju bazálnu teplotu, ci sa niečo deje..... a na 7 DPO (den po ovulácii sa mi zatočila hlava a bolo mi divne- teplota vyskocila viac hore ako som bola zvyknutá) na 10 DPO som nevydržala a urobila som si v robote tehu test- a na nom duch- kuk moj album, vsetkých kolegov som nutila aby povedali či tam niečo vidia....... skrátka na 3 pokus to vyšlo.......myslím, že zázrak? cítim sa fajn som v 8tt, je mi síce od rána do večera zle, ale to k tomu patrí.......len svadbu sme z júla museli presunúť na máj........ som taká šťastná..... a budúci manžel si od šťastia aj poplakal....

babe19
15. apr 2010

awalancha,prekrásny príbeh,držím palce,aby vsetko prebehlo OK!

mery35
15. apr 2010

Caute baby 🙂 🙂 🙂 velmy dobra tema.....po precitani vasich pribehov sa mi hned zlepsila nalada 🙂 🙂 🙂 🙂 zatial mam za sebou 2ivf neuspesne ale verim ze aj ja napisem raz takito pribech........

awalancha3
15. apr 2010

babe........dakujem, ved som si prežila svoje 😉

mery.............celkom určite, raz napišeš aj ty zaujímavý a jedinečný príbeh, plný trápenia a starostí ale so šťastným aspon 3 500 g koncom..... 🙂

mi.mimi2
6. júl 2010

ahojte takže nám prvé trvalo neskutočne dlho2,5roka viem iný čakajú viac ale pre mňa to bolo hrozne dlho.teraz ma malý skoro 14 mesiacov a druhé stále nič.:(doktor ma upokojoval že kojenie ma chranilo 😉 a teraz mám byť trpezlivá..ale pri predstave že to bude zase tak dlho trvať ☹ dúfam že táto mrcha už nepríde 😝 dal mi duphaston a o tri mesiace na kontrolu pretože mám nepravidelný cyklus..tak vám nám všetkým držím palce a ideme sa pekne podporovať 😉 ved psychika robí svoje 😎

kolenia
6. júl 2010

Tak baby mne sa podarilo otehotniet za par tyzdnov a to som bola na strednej este,a uz vtedy sme s partnerom ,ktory je o do mna starsi o 13,5 roka, planovali babo.Hoci to bolo skoro,chcel si ma vziat uz v 17. no to bolo rozhodne skoro.tak som mu povedala ano 23.8.2008 ,niekolko dni po mojich 18. narodeninach.A tak som uz maturovala s malou brusku.V novembri 2009 sa nam mala narodila,a teraz som tehotna znova.Otehotniet prvykrat sa nam podarilo na prvykrat,alebo trosku neskor,ale bolo to po par pohlavnych stykoch.Dieta sme aj chceli aj nechceli,z mojej strany bolo zavahanie,ale z partnerovej vobec.nechcel ,aby som pouzivala ziadnu antikoncepciu,dokonca nepouzil ani prezervativ ,stale tvrdil,ze vytiahne vcas,ale nakoniec sa to stalo,ale bola som prestastna.s druhym to bolo trosku horsie,splodili sme ho cez den ,kym mala spala,Manzel sa snazil dokym vladal a nechcel ho vybrat,kym si nebol isty,ze je to ok.a tak som si dnes potvrdila,ze som opat v tom. 🙂

wikira
20. júl 2010

Ahojte baby krásna téma. Mňa to ešte len čaká, takže dúfam, že čoskoro sem aj ja prispejem 🙂

katka14
21. júl 2010

AHOJTE babenky, aj ja vas chcem povzbudit našim príbehom. v roku 2006 sme sa s drahym vzali po 8 rokoch nadherneho vztahu. mysleli sme že deti maju este čas, tak sme to hned ani neriešili. po pol roku sme si povedali prečo nie, ved mame kde byvat tak prečo to neskusit. skušali sme viac ako rok, no nič tak som šla k dokine. ta ma ladovala roznymi liekmi, i hormonalnymi. nič nepomahalo, manzel mal podla urologa spermie uplne v poriadku. tak som sla na laparoskopiu, nasli mi endometriozu, tak ju vypalili a vraj sa mame pol roka snazit. ked ani to nepomohlo, poslala nas doktorka do CAR, to uz bol rok 2009. tak sme to skusili. prve co objavili, bol katastrofalne spermie manzela, hoci rok dozadu boli v poriadku. tak sme absolvovali na jar IVF-ICSI, neuspesne bez mrazacikov. a na jesen dalsie, rovnako neuspesne. tak sme sa objednali na genetiku, a pokial sme cakali na vysledky nasadila som drahemu profertil, aspon som mala pocit ze skusame fakt vsetko. to su vitaminy na zlepsenie kvality spermii. genetika dopadla na jednotku, po novom roku sme zacali s delenou stravou, ja som zacala chodit na stepaerobik, nakolko na mne 2 IVFka zanechali par-teda dost kil naviac. a nakoniec som koncom febr.tohto roka prisla o pracu kde som bola takmer 7 rokov. tak som si zacala hladat novu. ked som ju nasla, nasla som necakane aj // na tehu teste. prvy krat v živote. normalne som nevedela ako zareagovat, jasne ze som sa rozplakala. ked to potvrdil aj druhy test, sla som k dokine, bo drahy tomu stale neveril. a dokina do len potvrdila, a teraz som happy doma a snad to vsetko dobre dopadne a v novembri budeme šťastní rodičia 😀

cmulinko
21. júl 2010

My sme sa vzali 8.6.2006 a vedela som,ze 9.6 mam ovulaciu,takze nase prve babatko sa zadarilo presne cez nasu svadobnu noc 🙂 ,ale zial netrvalo to dlho a 1.7 som potratila.lekar nam odporucal 3 mesacnu pauzu.V novembri som sa nevedela dockat plodnych dni,aby sme mohli znova skusat a zadarilo sa hned na prvy pokus...a narodil sa nam prvy syn.ked mal syn 14 mesiacov,tak sme sa rozhodli,ze mu doprajeme surodenca a tak isto na prvy pokus sa nam zadaril druhy syn.nakolko chceme mat velku rodinu,tak sme sa zacali snazit o tretie babatko a aj sa nam hned zadarilo na prvy pokus....mam cyklus ako hodinky,takze nam naozaj staci jedina strela 😅 ,ale zial otehotnela som v obdobi,ked som mala same zdravotne problemy a teda znova som potratila....ale nevzdavame sa a verim,ze coskoro sa budeme znova tesit 😵

minis
27. júl 2010

@awalancha3 skely pribeh 🙂 aj som si ho 2 krat precitala 🙂 drzim paste

kvetinka1709
10. jan 2011

ahojte citam vas uz davno ale az teraz som sa zaregistrovala,potrebujem vasu radu.Ovulku som mala 17.12.2010 podla testu a aj podla bazalky,tulili sme sa k sebe 14.12,potom 16.12.,17.12 a 18.12.2010.kedze sa nam uz 4 roky nedari pocat dieta tak som neratala,ze to vyjde teraz akurat,ale 30.12 som to nedostala a nasledne test bol pozitivny.potrebovala by som od vas poradit,ze z ktoreho sexu doslo podla vas k otehotneniu?viem,ze spermie preziju v tele zeny aj 3 dni.ak by som otehotnela zo spermii zo styku 14.12,tak by to bol velky problem,lebo som brala lieky pri ktorych sa nesmie otehotniet a v to rano so uzila poslednu tabletku.bojim sa ze by to mohlo mat vplyv na splodene dieta.k lekarovi idem az o tyzden,tak neviem na com som.je mozne,ze som otehotnela spermiami aj z toho prveho styku,ci je vacsia pravdepodobnost.ze skor az z tych druhych.baby poradte mi lebo sa zblaznim dakujem

cecil36
10. jan 2011

@kvetinka1709 gratulujem k tehu 🙂 Bohuzial nikto z nas ti nepovie v ktory den si otehotnela. Aj pri najlepsej voli by to bolo len hadanie a nie istota, kedze vajko mohla oplodnit ktorakolvek spermia, z ktorehokolvek dna 😉 Zavolala by som k dr., ktory ti lieky predpisal a poradila sa s nim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre