Skúsenosť s najlepšími ovulačnými testami?

miskamia1
23. dec 2020

Ahojte mamičky.
Mame doma 14 mesačne dievčatko. Chceli by sme druhé bábätko, ale keďže som kojila rok, a skoro 11 mesiacov som nemala MS, mám neskutočne rozhádzaný cyklus.
Raz som mala 35 dňovy, potom 28, potom zase 30 ...
nevieme trafiť ovulaciu (cez ňu nikdy nemám žiadne príznaky, neviem kedy ju mám) tak si už druhý mesiac robím ovulačne testy. Chcem sa s Vami poradiť, ktoré sú najlepšie? Máte skúsenosti? Ja som si kúpila cez online BENU lekáreň, no som z nich sklamaná (posielam Vám v prílohe aby ste videli) cely tento mesiac mi ukázali NEGATÍVNY CYKLUS.
Minuly mesiac som mala GS ovultest (ružová krabička a tam mi krásne svietili pozitívne testy, no nevyšlo nám to)
Ako áno, uznavam že môžem mať anovulačny cyklus, no poda mna tieto testy modré, neboli moc kvalitne. Preto chcem vyskúšať další mesiac nejaké, ktoré máte overené, že sú najlepšie. 🥰 za každú radu veľmi ďakujem.

katcenka
23. dec 2020

@miskamia1 ja som pouzivala tie ruzove co ty a zadarilo sa 😊 drzim palce

milka1988
23. dec 2020

Ja mám tieto https://www.pilulka.sk/woman-secret-right-time-...

Zatiaľ Prvý mesiac Čo ich skúšam. Ukázali mi krásne čiarky a bazalna to potvrdila do 48 hod
Je ich tam 20

miskamia1
autor
23. dec 2020

@katcenka ďakujem krásne za odpoveď. Ja som ich vyskúšala len 1x a ukázali mi hneď pozitívne, len sa nezadarilo. Tak vyskúšam aj v januári.
Som smutná, lebo poslednú MS som mala 30.11, a testovala som od 12.12 každý deň, do 22.12 a nič :( negatívne testy. Ale to som použila tie modré, nakoľko tie ružové som už nemala doma. Tak budem vedieť. Len je mi ľúto, že asi sme prepasli ovulaciu, ale tak ľúbili sme sa každý 2. Deň v tom čase, tak uvidíme.
V januári by som to nechcela prešvihnuť, kebyže sa zadarí, mame ďalšie oktobrovča - a mala by som medzi nimi presne 24 mesiacov 😀

katcenka
23. dec 2020

@miskamia1 ja som tie testy kombinovala s meranim BT a papala kyselinu listovu. Teplota aj testy mi oznacili zhodne ovulku

miskamia1
autor
23. dec 2020

@katcenka kyselinu listovú papam aj ja. 1x denne.
BT som nikdy nemerala, vôbec o tom nič neviem, teda samozrejme viem, že sa meria každé ráno ešte predtým ako vstane žena z postele.. len si niesom úplne istá, či to pri dcérke zvládnem :|

katcenka
23. dec 2020

@miskamia1 tak ja som bola mozno aj mierne premotivovana kedze sme mali len v auguste svadbu a velmi sme tuzili po babatku... tak uz len hadam vsetko dobre dopadne ... drzim palce nech sa zadari 🙂

miskamia1
autor
23. dec 2020

@katcenka tak moc gratulujem, nech to dopadne skvele do konca 🥰 a super že Vám to takto vyšlo na 1x a rýchlo. My sme s prvou dcérkou otehotneli, ani nevieme ako 😀 neplánovane. Tak sme sa potešili moc ❤️ A teraz keď chceme druhé, sa už druhý mesiac nedarí. Tak snáď sa nám podarí 🙂

dannyelle
23. dec 2020

Ja som mala tie od medpharmy 6v1 a bola som spokojna. Aktualne mam od biogemy 20v1 aale s tymi nie som az tak spokojna, lebo maju mensiu citlivost. A nie je v nich ani ta plastova nadobka na moc. Tie od Medpharmy mi krasne ukazali vsetko co bolo treba. Aktualne planujem v dalsom cykle vyskusat testy z nemeckeho ebaya, 100ks za cca 20 eur -no nekup to, tak som zvedava, lebo som tu niekde citala rady, ze sa to opati... Nasla som, ze sa predavaju v nemecku aj normalne v riadnych lekarnach a citlivost rovnaka ako tie z medpharmy... su sice bez stamprlika, ale to uz je najmenej, za tu cenu jednoznacne bezkonkurencne... Hrozne ako na nas v SR zarabaju!

tmonika1
24. dec 2020

ahoj, mne ovulacne pasy nesadli... ja som si odsledovala ovulku cez ifertracker, je to male zariadenie ktore si sparujes cez tel a cez noc nalepis pod pazuchu.. meria ti to bazalnu teplotu a podla toho vyjodnocuje plodne dni, je to super, aktualne som v 77t ;) kludne si to precitat na googli, ak aby si mala zaujem tak ti to posuniem

miskamia1
autor
24. dec 2020

@tmonika1 ahoj, napíšeš mi do ss ohľadne toho prosim viac? 🙂 asi by som mala záujem. Je to presnejšie ako ovu testy?

millky
24. dec 2020

@miskamia1 ahoj, celkom ma prekvapilo, že hneď ti ukázali ovu testy pozitívny výsledok pri tak rozhádzanom cykle. Náhodou foto výsledku nemáš? Mnohé baby si myslia, že akonáhle vidia dve čiarky, tak je pozitívny.

viikkki
24. dec 2020

@miskamia1 od 12.12. Je podľa mna neskoro ja som mávala ovulku na 9DC a som tehu... Takže kľudne rob už po skončení MS nejaké 2 dni

kikulienkadd
24. dec 2020

Ahoj,vyskúšala som viaceré ovulačné testy,značky si už nepamätám, len viem,že GS sú výborné (za mňa najlepšie). Aj ovulacne aj tehotenské. 🍀

miskamia1
autor
24. dec 2020

@millky posielam ako som sa testovala minuly mesiac 🙂 keďže tento mesiac som buď ovu nemala, alebo mala a nestihla som ju testom zachytiť.
Samozrejme naživo to viac vidno, ako na foto. Napríklad ten prvý zelený test je ten, čo som mala doma cely tento mesiac a cely tento mesiac testy boli negatívne. A tie ružové som tento mesiac doma nemala. Tak asi ich kúpim další mesiac... 🙂 boli rovnako silne, len to tak nevidno.

miskamia1
autor
24. dec 2020

@viikkki neskoro? Veď som MS mala 30.11 do 2.12, a testovať som začala 12.12, lebo sa ma od 10. Dňa od začiatku MS. Či zle som to pochopila? 😀
Teraz napríklad, keď som mala MS 30.11, tak očakávam MS teraz 28.12 (tak ukazuje aplikácia) a keď nepríde do 1-2.1 tak sa začnem tešiť. Neviem či sme trafili ovulaciu, ale pzqj sme sa snažili každé 2-3 dni... tak uvidíme.

Test mi ovulaciu nezachytil, ale ja viem, kedy som plodne obdobie mala. 🙂 tak uvidíme. A keď nie, január sa opäť pokúsime 🙂 kebyže sa podarí, tak by sme mali medzi nimi presne 2 roky.

millky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viikkki
24. dec 2020

@miskamia1 no ako hovorím niekto ma ovu aj skôr na 8-9DC ako ja... Tak skus aspoň od 7dc testovať... Ale najlepšie je snažiť sa každý druhý deň 😁vtedy máš istotu ze ste trafili ak si nemala anovulacny 🍀

miskamia1
autor
24. dec 2020

@viikkki tak sme to robili :P každý 2-3 dni. Tak uvidíme. A dám v januári na tvoju radu 🙂ďakujem!!

@millky a ty si mi odpovedala na odpoveď, a vymazala odpoveď, smiem sa
Spýtať, čo tam bolo prosim? 🙂

viikkki
24. dec 2020

@miskamia1 nemáš zač, držím palce 🍀

miskamia1
autor
24. dec 2020

@viikkki a vieš mi prosim poradiť? Keď teda MS dostanem teda 28.12 alebo 30.12 (keby sa zase nepodarilo) tak odkedy si je najlepšie robiť ovu test? Aby som to nepresvihla.... od 4.1-5.1? 🙂

nela6
25. dec 2020

@miskamia1 ja som 2x nemala 18 mesiacov kvoli dojceniu cyklus a potom, ked sa mi vratil, tak pocas plodnych dni som mala priznaky, neskutočne zvysena chut na sex, mala som pocit, ze sa vyspim s hocikym 🤭, a pocas ovu bolest, hned sme vedeli kedy sa "isto" zadari... a poviem ti, aj tak mi ovulacny test nevysiel pozitivny 🤷‍♂️ ale tehotensky 3x ano 😄 ja osobne, ak nepocitujes ani zvysenu chut na sex, by som sla do merania bazalnej

miskamia1
autor
25. dec 2020

@nela6 ďakujem krásne za radu 🙂 pociťujem zvýšenú chuť, a tento mesiac som si odsledovala aj ,,modrejšie” 2-3-max 4 dni.
Keďže ja cely život výtok nemám, už viem, že takto to ma byt cez plodne dni 😀 fakt neviem, že ak sa nám nezadarilo tento mesiac, či ísť do merania BT, nerobila som to nikdy, alebo kúpiť len iné ovulacne..
dcérka vyšla na prvý šup, teraz sa nechranime reálne 5 mesiacov a druhý mesiac sa tak viac sledujem a snažíme... a zatiaľ teda neúspešne. Tak uvidím, ako tento mesiac 🙂 chcela by som medzi ním fakt čo najmenší rozdiel ☹️ Aj som premyslala, či po sviatkoch nevezmem gynekologičke a nepoprosim ju, či by sa nepozrela na mna, ona by mi možno vedela povedal ako ovulacia a tak... možno to je aj spoľahlivejšie ako testy. Neviem vôbec.

millky
25. dec 2020

@miskamia1 ano zlatik, a ako pozerám, druhú správu mi vôbec ani neposlalo 😂 v prvej som napisala úplnú hlúposť pre teba, lebo som si všimla, že som zle prečítala tvoju správu, tak som zo zmazala, takže bludy tam boli 😂 nooo ale, chcela som len toľko, že nech to je ako chce, skúšajte najmä z radosti, aby si sa nestresovala kvôli dákej ovulke. Zájdi gyndovi keď budeš v cca v polke cyklu a nech ta pozrie či prebieha ovulka. A napr. podľa mňa sledovať si hlien je o dosť lepšie ako ovu testy. Hlien ťa neoklame 💛

nela6
25. dec 2020

@miskamia1 kupis teplomer na meranie, mozno 6e myslim, je na desatinky oproti normálnemu, nainstaluj appku a kazdy den rano odmeras hod do nej, vyhodnoti miesto teba 😄

wave1804
25. dec 2020

@miskamia1 ahoj, ja som kupila tu na bazare od jednej pani 40 ks ovu testov a 10 tehu, stihla som si spravit iba 3 ks tehu a mala som //😀 ak chces rada ti ich posuniem za symbolicku cenu 😊 mozno sa ti postasti jak mne, ja som tie ovu ani nepotrebovala 😀

miskamia1
autor
25. dec 2020

@wave1804 píšem ti 🙂

jaja0405
2. apr 2024

@tmonika1 pozdravujem ešte aktuálne?ak áno poprosím cenu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre