Snaha o dieťa a cysty

4. dec 2020

Ahojte žienky, prosím Vás chcem sa popýtať ci niektorá z vás mala niečo podobne. Snažíme sa o babo ale žiaľ nedari sa , ovulacia je par x za rok ( podla bt a ovu testov ) naposledy keď som bola na sone na cca 13dc boli tak male čističky. Doktorka povedala ze mam nabeh na PCO , ale ze nemám ani zhrubnute steny vaječníkov ani zväčšené vaječníky ako to obvykle byva pri PCO. HP profil robený, tam bol max zvýšený PRL ktorý je uz v norme a LH zvýšený troška a este Progesteron bol veľmi nízky (ale len uz dopĺňam). Dokonca AMh som mala okolo 4 co pri PCOS byva o dosť vyssia.

Doktorka nasadila klasicky postup Clostyl a následne na cca 16 den progesteron , neviem aky to ma význam kedze ovu ktorá by mohla byt neskoršie tak ju blokne. Na folikulometriu mam ist az v januari. Neviem ci brat ten clostyl , ci to vobec pomoze, skor sa bojim aby neuškodil.
DOTERAZ ziadne vysvetlenie racionálne od doktora žiadneho ze prečo nepraskne folikul ale namiesto toho sa vytvorí z neho cysticka. Prosím Vas nemáte s týmto niektorá skusenost ?
Ďakujem vám veľmi pekne 😔🙏🏻🙏🏻

gir
4. dec 2020

Za seba ti napíšem - diagnóza PCO, 7 x IVF a nič. Keď som sa vykašlala na 💊, 💉 a pod. otehotnela som prirodzene a keď mal malý pol roka otehotnela som znova spontánne. Takže dá sa prirodzene otehotnieť aj s PCO. Nevravím, že sa máš vykašľať na liečbu ale možno skúsiť aj alternatívnu liečbu.

autor
4. dec 2020

@gir @gir prosim ta a mala si aj vyšetrenie na hematologii a repro.imunologii? Ved práve ze nechcem ziadne hormóny, viem ze progesteron je hormón, ale bez neho by som zrejme nemala ani ms tak preto si ho teraz dávam. Som z toho nešťastná, lebo už vyše 2 roky a nic. Je to velmi zaťažujece na psychiku. Proste nemyslim na to , kedze som dost zamestnaná myšlienkami inde . Len neviem prečo ten folikul nepraskne a urobí len cysta z toho☹

miky25117
4. dec 2020

Som na tom podobne tiež som dostala Clostyl aby sa naštartovali vajecniky teraz som ho brala prvý mesiac a ovu prebehla konečně no a ten progesteron si nasaď až keď budeš mať potvrdenu ovu keď merias bt inak ti ju moze bloknut

autor
4. dec 2020

@miky25117 tak to je super ze ti to naštartovalo ovuláciu, ja mam ešte týždeň čas a potom sa rozhodnem ci ho brat , lebo raz som ho brala sice len jeden cyklus a vtedajsi doktor ze je to zbytočné brat ked som bola na folikulo nemala žiadny folik len cysticky, cize vtedy ovu neprebehla

miky25117
4. dec 2020

Tiež som sa ho bála brať doktor napisal 2x1 ale dala som len 1x denně a stačilo tak uvidíme či pomoze aj k tehotenstvu mám aj nižší progesteron a ten mi nenapisal ale mám ho doma tak keby náhodou sa zadarilo hneď nasadim

autor
4. dec 2020

@miky25117 ja mam tez davat 1 denne , tak uvidím🙂 ja keď som mala potvrdenú ovu tiež som nasadila do 3 dni progesteron, vyzeralo to nádejne ale nakoniec biochemické ach. Držím ti palce ☺🙏🏻

miky25117
4. dec 2020

Tiež držím palce ✊

anjelicek26
4. dec 2020

Ked budes merat bazalnu teplotu alebo robit ovulacne testy budes vediet, ci prebehla a brat ten progesteron az potom. Mne cysty robi prirodzene vysoky prolaktin a to uz roky nekojim, proste to nejde dole. Gynex mi pomaha.

adka998
4. dec 2020

Ja mám PCOS už veľmi dlho a nedarí sa mi otehotnieť takmer 2 roky. Posledná mesntruacia mi prišla na 64.deň. Keď mi prišli išla som na konzultáciu k doktorovi a ten mi povedal že skúsime stimulovať ovulaciu. Nasadil mi clostilbegyt 2x1 ráno a večer od 3.-7. Dňa cyklu. Všeobecne som bola na folikulometrii už 3 krát bez liekov len tak a zakaždým mi povedal že tam nič nie je a poslal ma preč. Takze tento krát som nečakala nič iné. Prišla som na 13. Deň cyklu na folikulometriu a oznámil mi že sa máme s partnerom snažiť pretože folikul praskol a vidí že aj sliznica sa na to pripravuje. Takze takmer po 2 rokoch riešenia s doktorom mi po jednom cykle s clostilom povedal pozitívnu správu. Teraz už len čakám kým príde menstruacia že či to vyšlo alebo nie 😊😊 takze z vlastnej skúsenosti mi clostilbegyt veľmi zabral do toho som pár dni pila inofolic alebo som si dala len kyselinu listovú a pijem alchemilkovy čaj.

autor
4. dec 2020

@adka998 velmi ma potešila tvoja správa ze clostil ti pomohol 🤗 drzim ti palce veľmi a urcite daj vedieť ci sa ms ne(dostavila) ✊🏼 inak alchemilkovy čaj sa pije len do ovu , tak uz nemusíš ked mas po ovu 🙂
Tak a ja o par dni dostanem ms a pôjdem teda na ten clostil, aj ked doteraz som mala z neho obavy😄

adka998
4. dec 2020

Ak chceš tak mi napíš správu a napíšem ti k tomu viac. Ale mne to veľmi pomohlo. Ešte som si hovorila že jasne cely čas mám anovulacne cykly a zrazu tabletky ktoré budem užívať len 5 dni mi niečo pomôže hej? No a vidíš mala som sa na 13ty deň dostaviť k lekárovi aby spravil sono a podľa potreby mi mal pichnúť injekciu na prasknutie folikulu a ani to nemusel lebo mi to praskli samo 😊😊 takze nevešaj hlavu. Síce ani ja som ešte nedosiahla to po čom túžim ale aj keď to nevyjde tento cyklus zopakujem to znova s clostilom 😊

gir
4. dec 2020

Nemala som žiadne vyšetrenia, len hormonálnu liečbu pred IVF a aj som skončila v nemocnici - hyperstimulačný syndrómom. Napíš mi súkromnú správu prosím

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre