Snaha o dieťatko vs. domáci miláčik

meusicka
14. máj 2008

takze ahoj v mojej teme. snazila som sa tu najst nieco podobne no bez uspechu, preto tato temicka. mna by zaujimalo hlavne to, ako sa staviate vy, resp. vase okolie k snahe o dietatko v pripade ak mate domaceho milacika. ja som mala vzdy domace zvieratko a odkedy som sa vydala, tak som tuzila mat zase, kedze medzicasom som on prisla. dalo mi vela namahy, kym som manzela presvedcila, aby sme si zadovazili maciatko. uz je to len otazka par dni a budeme si ho moct doniest domov.samozrejme nic nemoze ist hladko a preto aj mne povedalo par ludi, ze zvieratko nema co hladat v byte ak je tam male dieta. my sa snazime a dufam, ze coskoro budeme uspesni a budeme mat vytuzene dietatko, no zaroven budeme mat aj domaceho milacika. co teraz? bolo to unahlene z mojej strany? resp. co vtedy ak uz domaceho milacika ( psika, macicku) mate?? stretli ste sa ohladne toho s odmietavym postojom aj u svojho lekara? dakujem vopred za vsetky prispevky 😉

alexandra
15. máj 2008

tigi www.bri.sk 😉
a ja mam tiez privesok s mackou 🙂

meusicka
autor
15. máj 2008

tak sme sa nasli 🙂
baby musim off, praca caka 😠

tigi
15. máj 2008

alexi tie su naaaaadherneeee, jaaaaj, hned by som taku brala 😀 😀 😀 alexi tiez si taka macickova? ja som asi az moc, mam ponozky s macickami, gatky s macickami a ked vidim tricko s macickou tak je skoro iste ze si ho kupim. ale samozrejme vsetko s mierou. len mam proste slabost pre macicky. 🙂

meusi papa zatial.

saxo
15. máj 2008

aj ja mam doma malu civavku a nevidim v nicom problem. ma svoj brloh, chodim pravidelne k veterinarovi a ked plzne,tak castejsie vysavam. ale ak budem mat teraz uspesne ivf, tak ho urcite nedam prec. aj moj doki vie, ze mam psa a nic mi na to nepovedal. ale hlavna je veru cistota. asi tak.

elise
15. máj 2008

my máme kocúra a to už 7 rokov ked som bola tehotná tak som počula iba že vyhodiť ho , toxoplazmoza aže umriem aj bábo lebo máme mačku tak som im dala potvrdenie že je absolutne zdraví toxoplazmoza ani iné bacili nehrozioa má svoj záchot ktorý mu čistí manžel, umývame si ruky a dala som si spraviť test že toxoplazmozu mnemám. ted toxoplazmoza sa dá chytiť aj z mesa aj zo zle očistenej zeleniny. a my kocúra chováme iba vo vnútri potom začali hovoriť o chlpkach lebo že dieť aclpok prehltne a zadusí sa a aj to je hlúposť a ved aj nám padajú vlasy...a teraz si už zvykli a smalým je kocúrik kamarát a sme radi že ho máme a poctivo drží ked ho malý chytá nikdy mu nublýžil 😵 😵

meusicka
autor
16. máj 2008

tak ahoj baby. my sme boli vcera kupit nasmu nastavujcemu maciatku WC a skrabadlo a taky pekny vankus sme kupili tiez. hmm, muz sa tvaril trocha cudne pri tych cenach 😅 no ale nic sme neprehanali. som taka happy, ze za chvilocku budem mat maleho spolocnika a co je dalsia vec, moji rodicia ani slovkom nespomenuli, ze co ak budem cakat babo 🙂 hmm, horsie to asi bude s rodicmi mileho, pretoze u nich byvame, i ked mame takpovediac samostatnu domacnost.

nevesta
16. máj 2008

Meusicka, moja svokra sa tiez vyjadrila, ze sa jej nepacia macky pri babatku, ale jasne som jej povedala, ze je to moja vec a na tom nebudem nic menit, tak to akceptovala 😉

meusicka
autor
16. máj 2008

tak moja zatial nevie, ze planujeme maciatko a ani o babatku. vcera sice videla ten vankus, a spytala sa naco to je, a som povedala, ze pre macku, ale asi si myslela ze pre tu, co krmim a nedoslo jej ze budeme mat dalsiu v byte. pre mna to bude boj, ked otehulkujem, lebo je vela veci s ktorymi sa nestotoznujem. moja svagrina ma teraz tiez malu dcerku a trebars viem, ze ja budem niektore veci robit inac, no oni na to pozeraju tak, ze vsetko co ona robi je dobre a spravne. ona ani zvieratka nemusi a raz mi povedala, ze ked jej dieta bude chciet domov psika, tak jej kupi takeho psa-robota 🙄

nevesta
16. máj 2008

Meusicka 😀
Vsak daj cie hned spravit testy na toxo a budes mat perfektny argument 😉 Potom uz ti mozu vsetci akurat vyskocit na hrb 😉 😀

meusicka
autor
16. máj 2008

a vies ze akurat dnes som na to myslela? keby daco , myslim ak sa zadari tak hned ich dam urobit a potom ma mozu vsetky akurat tak ... 😝

nevesta
16. máj 2008

Daj spravit este pred tym... nech ta neotravuju 😉

meusicka
autor
16. máj 2008

ale ved co, ja aj tak nemienim tak skoro povedat ze som tehu, teda ak budem tehu. no to je este vo hviezdach 😝 takze uplne postaci ak mi urobi lekar az ked otehulkujem.

nevesta
16. máj 2008

Len to mozes mat ako ja, macka bez toxo a ja som ju prekonala... to sa potom tazsie vysvetluje 😉

meusicka
autor
16. máj 2008

ja si myslim ze tomu urcite tak bude. vcera sme aj s manzelom na tuto temu hovorili a vravel ze on si myslel ze ak mala zena toxo, tak uz nebude moct mat deti vobec

nevesta
16. máj 2008

To nieje pravda 😉 ja mam a toxo som mala...

meusicka
autor
16. máj 2008

aj ja som mu presne toto povedala, takze bol potom uz pokojnesi, i ked pomaly nam uz lezie na nervy to snazilkovanie a ja zacinam uvazovat, ze co ak naozaj bud niekde problem 😒

nevesta
16. máj 2008

Nam sa podarilo po rokoch, takze trpezlivost 😉 Kup si psa, nam topomohlo 😀

nevesta
16. máj 2008

po 2 rokoch...

meusicka
autor
16. máj 2008

no ja si tiez myslim, ze teraz uz budem vo vacsej psychickej pohode a mozno sa podari. lutujem len, ze neviem presne ako casto sme vobec ovu vymakli, pretoze zo zaciatku som to naozaj nechavala na nahodu 😝

cikyta
20. jún 2008

Ahojte. Je tu niekto,kto má domáceho miláčika a lúbi ho tak,ako keby to bolo jeho dieťatko? (či len ja patrým medzi tých "podivínov"?)

lukanka
21. jún 2008

Ahoj cikyta,no ja uz bohužiaľ môjho psa-moju veľku lasku nemam,podivín nie si,nevie to pochopiť iba ten,čo nevie ako pes dokaže ľubiť cloveka a opacne.

nelynka
21. jún 2008

ahoj cikyta..
my mame doma nasu hafanku Larku a zboznujeme ju obaja s manzelom ako nase babetko..terza ma 4 mesiace, je to macek a tesime sa z kazdeho dna ako nam dava najavo svoju lasku...fakt ine zviera to asi ani nedokaze ako pesak...

cikyta
22. jún 2008

😉 Nebyť našej cikyty-3 ročnej fenky, tak neviem kde som.... Drží ma v mojej nelahkej situácií nad vodou... Tento rok mala 3 synčekov a cítila som k nim to,čo cíti matka k svojim deťom. Naozaj to pochopí len ten , kto má,alebo mal psíka. Taký tvor lieči mysel a pomôže viac ako psycholog,či nejaké lieky 🙂

nelynka
22. jún 2008

cyki ja presne tak s mojou nelynkou co som ju musela doma nechat na SVK, mala 2 syncekov a 3 dcerky a jednu z nich mam teraz doma v prahe..nelka by si uz nezvykla na jednoizbovy byt, uz bola zvyknuta na obrovsku zahradu ale Lraka akoby jej z oka vypadla aj povahou..len je inak sfarbena, tak zvlastne..ale je to nase zlaticko..a ked bude domcek, tak pride aj Nelka sem aby som ju mala pri sebe...

cikyta
22. jún 2008

Veru,keby bolo na mne,nechám si ich všetkých,ale bohužial...V byte by nás bolo už vela. Ale mám fotky, videá a čo ma mrzí,išli k dobrým majitelom,ale sa im nejak nedovolám...fnuk....hádam niekedy....áno.... Tak dobrú nvocku.O 4 vstávam. (bohové bolo,ked cikyta na chvílu odbehla od krpcov a tí si vzájomne cucali "frndule". Mlaskali a mliečka nikde! No neviem,keby boli baby,tak sa nemajú s čím hrať...haha to ozaj.) Dobrú nôcku aj Larke a Nelinke!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre