Snaha o otehotnenie a tráviace problémy

cibulka444
6. aug 2021

Ahojte, chcem sa opýtať či nemáte skúsenosti s otehotnením a tráviacimi problémami predtým. Mám HIT a laktozovu intoleranciu...raz som hore a potom dole. Jem ozaj málo potravín čiže mi chýba pestrosť, preto som čakala s otehotnením, no keďže sa táto situácia trošku zlepšila tak od nového roka sme sa začali snažiť. Avšak do toho prišlo to, že partner dostal zápal prostaty a vždy s nim bojuje... Ja zase začínam sa mať horšie pre stres v práci. Už dávno uvažujem o výpovedi pre šéfku no pre hypotéku a iné veci nechcem dať výpoveď. No neviem či to mam zvalovať na stres alebo na to trávenie. Ďakujem za odpoveď.

bolarazjedna
6. aug 2021

Stres určite neprospieva,, ale zase nedá sa povedať, že len to môže za neúspech, aj počas vojny sa rodili deti, dokonca aj po dlhodobom domácom násilí a pod. Ale veľa žien hovorí, že bábätko sa im narodilo práve vtedy, keď zmenili zamestnanie na menej stresujúce. Pokiaľ dodržuješ dietu, tak by to malo byt ok. Skus užívať prípravky odporúčane pred tehotenstvom, ako Femibion, Nosifol forte, ktoré dodajú telu potrebné vitamíny a výživné prvky ako dobrá príprava na tehotenstvo. A choďte spraviť vyšetrenia, či tam není iný problém, hormonálny, skrytý zápal, atď.

cibulka444
autor
6. aug 2021

@bolarazjedna ja som už bola teraz na klinike a všetko je ok. ... chyba mi vitamin D inak hormony su ok .. posledne na co mam ist za 150 €, že mi urobia test na priechodnosť vaječnikov no neviem či do toho isť... manželovi vyšlo, že mám dostatočný počet spermií no časť je patogénna a má brať folandro co aj berie, ale lekárka podotkla, že pri tomto počte spermií by to nemal byť problém... má západl prostaty tak možno aj to má príčinu pre to, že určitá časť spermií je patogénna... takže mňa už napadol len stres a to, že mám 30 rokov už... veľmi pekne ďakujem za odpoveď

7lenka11
6. aug 2021

ja mám tiež HIT, zistili mi to tento rok vo februári... držala som dva mesiace tvrdú diétu a potom som postupne začala zaraďovať veci do jedálnička.. otehotnieť sa snažím dva roky, už chodíme aj do CAR.. ja sa však liečim na štítnu žľazu a mám pcos, muž má horšiu morfológiu spermií.. nám veľmi pomohlo CAR v tom, že nás komplexne pretestovali.. inak ani od jedného lekára som nepočula, že by HIT alebo niečo s tým súvisiace mohlo byť problém, v CAR tomu dokonca ani nevenovali nejakú pozornosť, len som ich o tom informovala... skôr by som odporúčala preliečiť manžela, pretože ak ty si úplne fit, problém bude asi tam, zápaly dokážu narobiť problémy.. testovali vás na genetiku, hematológiu, repro imunológiu? často sa stáva, že na niektorom z týchto vyšetrení odhalia maličkú odchýlku, ktorá robí šarapatu pri otehotnení... lenže repro imunológia sa detailne vyšetruje len na troch pracoviskách na Slovensku... odporúčam zvážiť aj takéto vyšetrenie

7lenka11
6. aug 2021

inak ešte je dôležité, ako dlho sa snažíme.. ak ste len na začiatku, resp. snažíte sa 7-8 mesiacov, to je ešte v norme.. za neplodný sa považuje pár, ktorému sa nedarí aspoň rok otehotnieť.. niektorí gynekológovia hovoria až o dvoch rokoch.. nám odporučil gynekológ CAR po 1 roku a 10 mesiacoch neúspešného snaženia..

cibulka444
autor
6. aug 2021

@7lenka11 Vies co my sme zacali chodit do gyncare ... a musela by som sa pozriet co presne robili .. mne lekarka povedala ze my beru krv na hormony muzske a zenske, na stitnu zlazu, na vsetky doplnky co sa tyka B, C D, magnezium a kyselina listova a take a potom ureaplazma a take infekcie to mi robila stery.. ostalo uz len to priechodnost vajecnikov tak neviem ci mam dat 150 eur za to ... no asi áno aby som si bola istá.. myslela som si, že to bude stresom a tráviacimi problémamy.. strasne som sa zamerala na dieta a to je zle ako tu citam no nejako sa neviem odosobnit...my sa snažíme 7 mesiacov no ja už mám 30 čižer preto som sla na tú kliniku

bolarazjedna
6. aug 2021

Ja by som na tvojom mieste išla na vyšetrenie priechodnosti. Aspon budeš vedieť, že aj to je ok. Darmo sa snažíte, keď sú nakoniec nepriechodné a dokonca potom by ste darmo skúšali aj IUI (zbytočne by ste vyhodili za to peniaze).

cibulka444
autor
6. aug 2021

@bolarazjedna Môžem sa ešte opýtať, keď máš nepriechodné tak to sa nedá nijako vyliečiť ? či to nevieš ? len preto sa pýtam, že si to napísala tak, že darmo by sme sa snazili aj IUI..diky

bolarazjedna
6. aug 2021

Pokiaľ viem, nedá sa to vyliečiť, spriechodnit. Ale v CAR ti to lepšie vysvetlia. Ja som minule pozerala na YouTube prednášky od gyncare, sú veľmi poučné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre