Snaženie sa o bábo a prítomnosť Ecoli u ženy.

marinecka95
6. sep 2019

Zdravím 🙂 už približne 9 mesiacov sa snažíme o bábätko. Po 7 mesiacoch som zmenila gynekologičku. Nová gynekologička ma dôkladne vyšetrila a zistila u mňa prítomnosť ecoli v pošve. Macmiror 500mg mi nezabral a ecoli sú stále prítomne :(
Máte nejaké skúsennosti s liečbou tejto pliagy? Po akej dlhej dobe po liečení sa Vám pošťastilo počať bábätko? Ďakujem 🙂 pekný deň

limetka69
6. sep 2019

e coli si tam vies zaniest opakovane, treba davat pozor ak pri utierani po potrebe, a samozrejme analny styk vylucit ak je.

ajka0207
6. sep 2019

@marinecka95 ecoli bráni pocatiu? Ja som to mala pocas tehotenstva a nikto to nijak neriesil.

sono2
6. sep 2019

@marinecka95 nech ti nasadí cielenú liečbu na baktérie. Na tento všetok bordel zaberá jedine betadine. Ale zas je pravda ze sa zvykne vrátiť. Dostatočne sa po stolici umývaj a ak to máš ako bežnú súčasť a nerobí ti to problémy, nemal by to byť problém. Ale ako liečba odporúčam.

pasikavamacka
6. sep 2019

mala som ecoli opakovane v posve, ako aj ine bakterie (streptokok, enterokok, klebsiella atd). Bojovala som s tym polroka. Pocatiu to ako takemu nebrani, ale neda sa sexovat s infekciou, lebo jednak je to neprijemne, stipe a zapal sa este viac rozdrazdi sexom. Mne zabrali Polygynax cipky a hned po dobrani som ucivala vaginalne probiotika Gynimun 10 dni po sebe a potom raz tyzdenne. Plus - nerovnovaha v posve znaci nerovnovahu v crevach. Zo stravy treba vysadit cukor, co najviac zeleniny jest a celkovo zdravu stravu. Kazdy vecer som robila sedaci kupel z tychto bylin- 1 velka lyzica z kazdej- repik, nechtik, levandula, cistus incanus. Odvar som naliala do lavoru, celkova voda v lavori nesmie byt horuca ani prilis tepla, lebo teplo podporuje zapal. Ma to byt vlazna voda, telesna teplota. Nakvapkala som do toho par kvapiek teatree a levanduloveho esencialneho oleja, sedela som v tom 15min. Toto mi pomohlo najviac. Vnutorne som skusala uzivat allimax, organovy olej, ale tie nepomohli. Nenosit tangace, iba bavlnene nohavicky, ktore sa musia zehlit. Nepouzivat intimne mydlo, iba cistu vodu. Tampony nie, nic nevkladat do posvy (ani menstruacny kalisok), krv musi vytiect von. Vlozky z biobalvny. Vnutorne je dobre pit tie caje, ktore sa pouzivaju aj ako sedaci kupel- rebricek, repik. nechtik. Nechtik sa nesmie pit ked mas krvnu skupinu A

pasikavamacka
6. sep 2019

este dobre prirodne antibiotikum je kapucinkova tinktura, aj tu som uzivala

pasikavamacka
6. sep 2019

este dopisem, ze ako pocatiu by to nemalo teoreticky branit, ale sexom sa to moze zaniest hlbsie na krcok a nedaj boze na maternicu a vajecniky. Preto sa so zapalom nesmie sexovat. a Ked lono bojuje s bakteriami, isto ide energia tam a nie do pocatia

bobricek1979
6. sep 2019

@marinecka95 musíš používať antibakteriálne mydlo po každej stolici sa sprchnut dávať pozor čo papas obmedziť cukre, mňa trápili celé tehu našťastie malinká je oki

babatkoo
6. sep 2019

Ja som dostala od dr. Ciphin atb. na 5 dni. Tiez pre e coli v posve. Prave dnes doberam poslednu tabletku

marinecka95
autor
6. sep 2019

@limetka69 utieranie nebude problém .. utieram sa spredu dozadu a hygiena je u mňa možno až prehnaná

marinecka95
autor
6. sep 2019

@ajka0207 neviem či bráni počatiu ale spermiam to určite neprospieva podľa mňa. A navyše počas liečby sa neodporúča mať pohlavný styk takže tehotenstvo počas liečby je vylúčené :(

marinecka95
autor
6. sep 2019

@bobricek1979 hygiena je u mna na 100%, tak isto strava - cukor minimálne, stravujem sa zdravo ..

marinecka95
autor
6. sep 2019

Dnes mi gynekologička nasadila vaginálne tablety polygynax tak dúfam že zaberú. Mrzí má len toľko, že práve sa nachádzam uprostred cyklu a mám blížiacu sa ovulaciu 🙄. Pohlavný styk sa neodporúča ani s infekciou ani počas liečby. V prívalovom letáku sa píše, že neodporúčajú pohlavný styk s kondómom pretože hrozí pretrhnutie a ďalej odporúčajú obmedziť pohlavný styk. Myslím, že je vhodnejšie vydržať tu dobu a snažiť sa v čase keď ecoli zmiznú 🙂 ale ten pocit, že mohlo sa možno zasadiť je hrozný 🙂

ladybug138
7. sep 2019

Ja sommala vselijake problemy, pocas tehotenstva stale nejake kremy a tabletky a mala som to aj pred tehotenstvom a pocatiu nebranili... Viem, ze pocatiu mozu branit mykoplazmy, ureaplazmy a chlamydie, ale takéto bakterie su ok.. Teda nie su, ale pocatiu nebrania podla mna

marinecka95
autor
7. sep 2019

@ladybug138 áno to si myslím aj ja .. ale predsa pohlavný styk je tabu pri infekcii nie?

bobricek1979
7. sep 2019

@marinecka95 verím ti taky tak u mňa no v tehu je všetko iné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre