Snaženie od septembra 2011

mishel33
22. jún 2011

Ahojte kocky, najde sa medzi Vai aspon jedna ktora sa chce zacat snazilkovat od septembra, teda v rovnakom termine ako ja? 😉
Nech si mam s kym poklebetit, prip.poradit a taaaaaaak 😎

rachel36a
24. jún 2011

@mishel33 ahoj my s drahým začíname v septembri, skôr nemôžeme lebo som mala zdravotný problém... pre nás je to už posledný pokus, tak dúfam že aj úspešný...

odrik
24. jún 2011

Ahoj, tak Ti drzim moc palceky. Ja som v maji prisla o babatko v brusku, tak dufam, ze sa cez leto dam do poriadku a v septembri zacneme odznova!!!

mishel33
autor
25. jún 2011

@rachel36a tak drzim palceky aby to vyslo, uz mame pred sebou len 2 mesiace a sup do toho 🙂

mishel33
autor
25. jún 2011

@odrik tak to mi je luto, ze si o babo prisla a dufam,ze druhy pokus sa ti podari a ze budes mat krasne babo 🙂
Ja sa toho tiez trosku obavam, kedze mam nejake zdravotne problemy s krvou ale uvidime 😉

odrik
25. jún 2011

@mishel33
Dakujem!!! 🙂 Neboj, mne zistili teraz zistili vrodenu trombofiliu, ale mam lieky, a ked sa mi podari otehotniet, budem si denne pichat injekcie, ale co by zienka nespravila pre babulko milovane!!! Zacni pekne papat kyselinku listovu, ja som uzivala a aj uzivam Femibion 800, ten ju obsahuje a tiez vselico ine. Tak sa pekne pripravujme zienky moje, nech nam to vyjde!!!

mishel33
autor
25. jún 2011

@odrik ja mam tiez vrodenu trombofiliu a beriem denno denne lieky anopyrin na riedenie krvi, potom pyridoxin a este kyselinu listovu co mi predpisal lekar, beriem to uz dlhsi cas, to je nahoda 🙂
Tiez sa bojim toho, ci sa mi to podari lebo lekarka mi povedala dost strasne veci ohladom toho, ale dufam, ze poctive bratie tabletiek pomoze 🙂
Akurat je to,ze ja momentalne pracujem v zahranici ale ihned ako sa nam podari otehotniet utekam na Slovensko nas5 aby som bola pod dohladom hematologicky 😉 😉
takze september je nas, tesim sa 😎

odrik
25. jún 2011

@mishel33
Vidis, to je fajn, ze to vies. Ako si na to prisla? Mne to zistili az vtedy, ked sa hladala pricina potratu a lekar ma poslal na hematologiu. Ja mam rovnaku liecbu okrem anopyrinu, ten neberiem. Mam trombofiliu faktor V Leiden (leidenska tromofilia) heterozygot. Uspesnost donosenia babatka je 70 percent, pravdaze tiez pod dohladom hematologa. Tak uvidime, teraz musim v prvom rade pockat na prvu mrsku po potrate, len jej to uz trva 43 dni, potvore!!! Tak sa tam daleko maj krasne a neboj, babatko bude!!!

mishel33
autor
25. jún 2011

@odrik
tak mne nato prisli asi pred tromi alebo styrmi rokmi ked som odpadla v obchode z nicoho nic, a potom mi len v nemocnici povedali,ze som mala stastie, ze som prezila lebo som mala niekde v tele zrazeniny no vdaka bohu sa mi rozpustila po nasadeni liekov ihned.Ja mam heterozyg.formu MTHFR(C677T)nieco take,tak sa to nejak pise.plus nejake nedostatky tej kyseliny listovej.Tak drzim palceky nech ti ta mrska dojde, mne len poradili,ze skusat mozmem kdekolvek ale ak sa to podari tak sa musim vratit kedze tu neni taky spolah na lekarov ako u nas. Trosku sa aj s partnerom bojime ako to bude po navrate hlavne kvoli tomu aby si aspon on nasiel pracu, kedze ja neviem ako natom bude ale uvidime co nas caka.Teraz musime pozitivne mysliet ako od nas vsetci chcu aby sa nam to podarilo !!!
Takze zatial papa 🙂

silvia371
25. jún 2011

@odrik @mishel33 ahojte dievcata, prepacte, ze vam sem takto leziem, ale zaujala ma vasa tema ohladom trombofilie, ja mam viacero mutacii, dokonca obe o ktorych pisete a plus este dalsie dve, tiez mi ich zistili po januarovom zamlklom potrate, ale lekarka mi nenasadila ziadnu liecbu, len ze hned ked zistim tehu, mam prist k nej...zatial beriem femibion....tak uvidime kedy sa podari, po MA sme mali 3 mesacnu pauzu, ale uz snazilkujeme.

odrik
25. jún 2011

@silvia371
Moooc Ti drzim palceky!!! Vela som si o tom nacitala, v podstate netreba nejaku cielenu liecbu. Dobra je vyssia davka kyseliny listovej a vitamin B6, teda pyridoxin. No a samozrejme v tehu treba sledovanie hematologom. Tak vela stastia, ja uz 43 dni cakam na prvu mrsku pokyretazovu a nechodi!!! Ved ona sa objavi! Drzkaj sa!!!

silvia371
25. jún 2011

@odrik dakujem krasne, momentalne som 7 dpo, meriam si bazalnu teplotu, tak uvidime....aj Tebe samozrejme prajem rychle otehu, ja som dostala prvu mrchu okolo 40 dna po kyrete, aj ty ju uz mas urcite za dverami, my sme zacali po tretej mrche, tie prve dve boli take ine ako obvykle.

eviq
25. jún 2011

@silvia371
Ahoj, ja tiez patrim k trombofilkam 🙂 beriem acidum folicum2 x1 a vessel na riedenie. Ja som este zacala brat bkomplex a pijem alchemilku. Po potratoch sme mali pauzu ale uz tiez snazilkujeme 🙂 injekcie vraj dostanem azpo otehotneni.

silvia371
25. jún 2011

@eviq dakujem, tak ten bkomplex si nasadim aj ja, mne povedala doki, ze zrejme az od 20tt bude potrebne pichat, ale ja by som radsej hned od zaciatku....uvidime, tak drzim palce, nech sa coskoro dockate vytuzeneho dietatka.

eviq
25. jún 2011

@silvia371
Dakujem napodobne 🙂 mne povedala ze ak bude pozitivny test takmam prist na odbery a potom sa uvidi ale ze asi dostanem od zaciatku lebo som mala potraty dost skoro.

odrik
25. jún 2011

@silvia371
Dakujem, tak otvorim dvere, nech mrska vojde! Acidum folicum je cista kyselina listova a pyridoxin je vitamin B6, ten si kup a hotovo! Aj tak sa cely plati. Tak nech sa uz uz zadari!!! Daj o sebe vediet!!!

odrik
25. jún 2011

@mishel33
Jejda, no to si mala stastie. Viem aka je to mutacia, ta najviac moze ovplyvnit tehotenstvo zo vsetkych trombofilii, tak dobre, ze Ta sleduju. Neboj, uz sa zadari, pridete sem, tu je stale este spolah na lekarov. Praca sa najde, ale hlavne je, aby bolo o Teba dobre postarane!!! Tak vela stastia!!! Krasny den!

silvia371
25. jún 2011

@odrik Dakujem, nakupim podla tvojich rad a jasne urcite dam vediet 😉

mishel33
autor
25. jún 2011

@silvia371 ahojky som rada, ze si sa k nam pridala, budem ti velmi silno mocno drzat palceky a ak si planujes kupit tie tabletky tak pozor lebo ta kyselin alistova co kupis v lekarni nie je taka ista ako od lekara, v lekarni je ovela slabsia ja som sa raz tiez sekla ale musela som kedze som nestihala k lekarovi, ja zas potrebujem tu od lekara, silnejsiu, bohuzial ale zamienam ich.Raz pouzivam tu od lekara a a raz tu od lekarni, slabsiu kedze nemam dostatok tej silnejsej(zapricinenim som ja lebo vsetko som si nechala na poslednu chvilu) ale ten pyridoxin B6 kupis aj bez predpisu.Prajem ti vela stastia, snad sa tu stretneme po tom lete a kazda budeme mat pozitivne spravy 🙂

mishel33
autor
25. jún 2011

@odrik no sleduju ma ale uz som dlho nebola na kontrole kedze som mimo v zahranici, no ano mas pravdu podstatne bude ak sa lekari o mna postaraju ako maju ale snad ma nesklamu. Co sa tyka prace, tak budem silno dufat,ze aspon priatel si nejaku najdu lebo nechceme zbytocne premrhat peniazky, ktore sme tu zarobili na Slovensku raz dva.Dakujem ti aj tebe vela stastia prajem!!!

odrik
25. jún 2011

@silvia371
🙂 !!!

odrik
25. jún 2011

@mishel33
🙂!!!

silvia371
25. jún 2011

@mishel33 @odrik dakujem krasne, necham si poradit a aj ja nam vsetkym zelam len to najkrajsie po com vsetky tuzime uz coskoro 🙂 baby v roku 2012 rodime, urcite 🙂

odrik
26. jún 2011

@silvia371
Tak veru 🙂 ! A nedakuj, vobec nie je za co!!! Nech len vsetko dobre dopadne a mozeme uspesne tehulkovat!!! Krasny den 🙂

mishel33
autor
26. jún 2011

@silvia371 veru tak, nemas zaco dakovat, rok 2012 je nas!!!! 🙂

lenkasop
26. jún 2011

Ahojte dievčatá.....Rada by som sa k Vám pridala. Tak ako vy aj my by sme sa chceli začať snažit od sept - oktobra 2011, teraz máme stop do MA, nasledovali nejaké vyšetrenia, ale na príčinu 2x MA, neprišli,tak do tretice to snáď vyjde. Teraz poctivo papám calibrum baby 🙂 Verím, že budúci rok o takomto čase budeme finišovať do úspešného konca 😀
Ahoj odrik....konečne sa stretávame v lepšej témičke 😀

rachel36a
26. jún 2011

@mishel33 vidím, že sa to tu rozbieha, aj Odrik sa pridal do veselšej témy, doteraz sme si písali po tom čo sme prišli o miminká len na smutných témach, mne nič nezistili, ale aj tak beriem femibion a pyridoxin, a už sa neviem dočkať kedy sa budeme môcť snažiť, nech už máme našeho vytúženého anjelika...dúfam, že sa nám to všetkým podarí...

rachel36a
26. jún 2011

@odrik ahoj, tu to je trošku veselšie, ako tam kde sa stretávame obvykle...

mishel33
autor
26. jún 2011

@rachel36a ahojky som rada,ze si sa k nam pripojila a je mi luto tvojich malych, dufam,ze najblizsie sa to podari, tie tabletky co beries by ti mali pomoct 🙂 Vela stastia pri snazilkovani 😎

odrik
26. jún 2011

@rachel36a
@lenkasop
Ahojte babulky moje, sanzilky mile! Ja dufam, ze len pride ta mrska uz, ved je to 43 dni, a to sa mi uz zda fakt dost!!! Ako potom mam zacat so snazilkovanim v septembri, oktobri??? Lieky od tety hematologicky poctivo papam, tak uz len ta mrska mi chyba☹!

lenkasop
27. jún 2011

odrik ...neboj sa aj tá dorazí a potom ideme na to, vyzerá to, že sa budeme snažiť skoro naraz 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre