Snaženie po kyrete kvôli missed abort v 1. trimestri

24. máj 2022

ahojte, kedy myslite ze je taky najvhodnejsi cas zacat sa snazit?
Jeden Dr.mi odporuca po 2 cykloch, dalsia Dr. po 3., a dalsi Dr. povedal ze urcite aspon 3-6 mesiacov od zakroku pockat...
Pocula som aj taky nazor ze bolo by dobre sa snazit do 6.mesiacov od zakroku ze vtedy je najlepsia sanca ze sa to podari a tehotenstvo bude uspesne. Ale neviem co je na tom pravdy. Ked su aj Dr.ktori odporucaju cakat 6 mesiacov.
Ja by som skusila po tych 3.ale ten strach tam je stale, ale zase odkladat to tiez uz moc nechcem kedze uz mam 29r coskoro a toto bolo moje prve tehotenstvo (moc sme sa nesnazili podarilo sa na druhy pokus)...ale nikto nevie ake to bude teraz po kyrete, ci to tiez bude take jednoduche :(

hviera81
24. máj 2022

mne v nemocnici po kyrete dokonca povedali ze jeden menzes a sups na to.
ja som ale psychicky potrebovala vela casu, asi tristvrte roka, ja som z toho bola mimo....

petamich
24. máj 2022

moj lekar odporuca 3- cykly

hviera81
24. máj 2022

ak mas strach, pockajte este. ja som rodila v 39, takze tych par mesiacov mozete pockat.... neujde ti to...

autor
24. máj 2022

tak mimo som z toho aj ja...nebudem klamat doteraz obcas po veceroch placem...ale to mi dietatko uz nevrati musim pozerat dopredu :(

autor
24. máj 2022

a to uz mam takmer 10 tyzdnov od kyretu

hviera81
24. máj 2022

je to normalne ze smutis, daj tomu cas. az dosmutis, bude to lepsie, budes vediet pozerat dopredu a nie sa len nutit pozerat dopredu...
ja si na to po mesiacoch este stale spomeniem, je mi z toho smutno, aj slzicka sa obcas dotlaci este do oka, ale vynahradza mi to 9m krpec momentalne zaspavajuci na mne v nosici 🙂

autor
24. máj 2022

@hviera81 verim ti..na toto sa neda zabudnut..aj ked budu dalsie deticky, na toto prve nikdy nezabudnem. Taky anjelik to pre mna bude navzdy . Ak sa mozem spytat za kolko sa vam podarilo znova otehotniet?

autor
24. máj 2022

najhorsie to je ked vidim male babatka vonku v kocikoch, akurat tearaz v okoli same tehotne ci kolegyne alebo zname..ako naschval teraz..A ked si predstavim ze uz by som bola v polovici tehotenstva, vyberala vybavicku , uz vedela pohlavie, malo by uz vybrate meno, zachvilu by sme chystali izbicku☹ je mi velmi tazko

hviera81
24. máj 2022

viem co prezivas.... bola som na tom rovnako. najhorsie boli kolegyne, ktore otehotneli neplanovane... ani nevedeli poriadne ako.
normalne to musis pustit, tak ako ked blizky ti zomrie, tiez potrebujes cas na spracovanie, tak aj tu...
no 2019 august bol kyret, a az 2020 nejak februar/marec sme znova zacali sa snazit, otehotnela som 2020 december. (prvykrat to tiez trvalo cca 9m)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivec16
24. máj 2022

mne povedali 6 m, potom som bola este na dalsi zakrok zistili mi endometriozu a odporucali cimmskor…

autor
24. máj 2022

@ivec16 tak mne od 2-6 mesiacov..a teraz vyber si..inak v nemocnici, inak gynekolog a inak dalsi gynekolog🙈🙊

ivec16
24. máj 2022

nikto nie je jasnovidec, urob podla toho ako sa budes citit psychicky, telo sa zregeneruje rychlejsie ;)

daom
24. máj 2022

Ja som po prvom aborte otehotnela o 6m, pri druhom o 3m po kyrete. 4 tehotenstva, 2 uspesne. Drzim palce

autor
24. máj 2022

@daom a mozem sa spytat ked to bolo len po 3 mesiacoch od kyretu bolo vsetko v poriadku?

autor
24. máj 2022

@daom myslim ze ci dalsie tehotenstvo uz bolo v poriadku🙏

milovnikbehu
24. máj 2022

My sme si dali cas tie 3 cykly, tiez som si to hlavne v hlave chcela dat doporiadku.. Myslim na to kazdy den, ale uz je to lepsie. Proste priroda to tak zariadila a treba to prijat. Dako to neriesime, ani sa "nesnazime" nechavame to plynut a uzivame si jeden druheho.

guga79
24. máj 2022

Mne moja gyn povolila hneď po prvej ms 🙊 a naša kukučka bude mať 6 rokov

petra_bororo
24. máj 2022

Ahojky, ja som mala MA a kyret bol 4 dni pred Vianocami.....moja gyn mi povedala, ze po 1 menzese sa mozme snazit. Podarilo sa nam to az ked som ocakavala 3. menzes....teraz som v 11 tt a snad bude vsetko ok.

Mrzi ma Tvoja strata, ale pevne verim ze sa coskoro podari znovu otehotniet a dotiahnete to do uspesneho konca 🙏. Velmi drzim palce 🍀✊

alexandramb
24. máj 2022

Ja som potratila prirodzene a dr mi povedala, že hneď na to môžme sa hneď snažiť ďalší cyklus, snažilo sme sa a vyšlo ale žiaľ to skončilo rovnako prirodzeným potratom, bola som aj v nemocnici lebo to prišlo cez víkend a tam sa pozerali na mňa dvaja doktori ako na úplnú hlupanu, že prečo som nepočkala. Že to bolo kvôli tomu, ale nebolo lebo nakoniec som zistila ze mam iné problémy. Ja by som radšej počkala aspoň tie 3 mesiace. Jedna známa tiež bola na kyrete a počkala 3 mesiace a uz ma doma babatko 🙂

nikaeli
24. máj 2022

každý hovorí inak.. my sme sa dva roky snažili a potratila som, tak som si povedala, že na to kašlem, že mám jedno dieťa a som zaň vďačná, asi už druhé mať nebudem.. a ani neviem ako som otehotnela o dva mesiace na to 🙃 mala som 38, drobec už chodí do škôlky.. ak sa cítite ok, si pripravená, choď do toho 💗

daom
24. máj 2022

Ano, vsetko v poriadku, mame zdraveho 6mesacneho chlapceka. Tehotenstvo bez komplikacii. Drz sa😊

autor
25. máj 2022

@daom 🙏

andrejka1212
30. máj 2022

Ahoj, moje prve tehotenstvo dopadlo zamlcanym potratom, nebola som na kyrete, nakoniec to telo vyriesilo samo. Otehotenela som na treti cyklus a donosila zdraveho syna. Tento rok som opat prekonala missed abort a koncom februara bolo nutne podstupit kyretaz. Prvu menstruaciu som dostala o 7 tyzdnov a uz mam pozitivny tehotenstky test. Ako to dopadne je zatial vo hviezdach. Mne doktorka povedala ze pockat aspon 1 cyklus.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre