Snažilkovanie po potrate

domin9
7. máj 2015

Ahojte,dnes som bola u gyn na kontrole po prvej menstruacii od potratu..len mi povedala,ze odporucana doba je 6 mesiacov na otehotnenie.. len ja chcem cim skor.. baby,ste tu niektorá,ktora to zacala skusat hned? Bojim sa,aby sa niečo nestalo..dalsi potrat by som nezvladla..

lussinda2
7. máj 2015

@domin9 ahoj kamaratka ostala po potrate tehotna, sa mi zda, ze nemala ani jednu mrchu a teraz ma krasne zdrave dievcatko. Kazde telo je ine, ale ja by som neriskovala takto hned, minimalne 3mesiace by som si dala pauzu. Ale drzim palce, nech sa podari a nech to dotiahnes do uspesneho konca.

safranca15
7. máj 2015

Je mi to luto viem cim si prechadzas :'( a v kolkom si potratila ?ja som potratila 2x prvy raz v 8tt potom som otehotnela o 3mes no nevyslo to a v 22tt som znova potratila tak potom som si mala dat odstup rok no nemohla som to vydrzat a zacali sme sa snazit po 10mes a o mesiac som bola tehotna

veronika1402
7. máj 2015

Ja chápem,že to musí byť ťažké,ale lekári asi vedia,prečo niečo odporúčajú,a myslim si,ze pol roka nie je tak dlhá doba.Radšej počkať,ako si niečo neskôr vyčítať,keď sa niečo nedajbože stane.

mamjka
7. máj 2015

@domin9 mne doktor povedal že môžeme hneď že najskôr otehotnejem do 3 mesiacov od MA ale nebola som čistená....že keď je robený kyret treba počkať aspoň 6 mesiacov...držím palce 🙂 😉

nanka3
7. máj 2015

@domin9 ahoj, ak si potratila do 12 tt, tak vtedy nemusis cakat, resp. max 1 cyklus, ale prave mnohi dr. vravia, ze po potrate je najlahsie otehotniet, ale ak bol potrat vo vyssom tyzdni, tak to ti neviem povedat, kazdopadne prajem vsetko dobre

sibalka21
7. máj 2015

@domin9 podla mna je jedno v ktorom tyzdni si potratila, pokial ti robili kyret tak pockaj... Tvoja maternica sa musi najprv zotavit, ked sa budete snazit hned tak je podla lekarov velka pravdepodobnost ze sa to zopakuje... Ja som potratila v 7tt ale necistila ma a lekarka povedala ze po mesiaci sa mozme zacat snazit a aj napriek tomu sme pockali a po pol roku sa zadarilo a uz sme v 28tt 🙂 Vela stastia, nikdy nevies co sa moze stat

domin9
autor
7. máj 2015

Dakujem Vam.. ja som potratila v 10 tt... bola som na cisteni, a preto to nechcem nikdy viac zazit.. ona povedala, ze 6 mesiacov je odporucana doba, ale ze ak otehotniem za 4 mesiace nic sa nedeje.. len je to vo mne, ze by som najradsej sla uz na to hned, ale sa bojim, a asi s tym veru aj pockam...

nanka3
7. máj 2015

@domin9 no, ked si bola aj na cisteni, radsej vyckaj.... ked chces, skus sa poradit s ceskym gynekologom, mne zatial poradil vzdy spravne, je zakladatelom centra asistovanej reprodukcie v CR, skus mu napisat cez poradnu, tu je link http://ona.idnes.cz/poradna-gynekologa-mudr-jan..., odpoveda pomerne rychlo, myslim, ze dlhsie ako 3 dni som na jeho odpoved nikdy necakala

domin9
autor
7. máj 2015

Dakujem 🙂

volo_richard
7. máj 2015

🙂 Radšej by som počkal, s manželkou po takejto skúsenosti sme sa dlhšie z toho spametávali, ale myslím že po pol roku čakania by to už mohlo byť fajn... Každopádne musíš sa hlavne ty cítiť úplne v poriadku 🙂 Veľa šťastia a sily prajem

eri28
8. máj 2015

@domin9 ja som po kyrete tiez aasi v 10 tt, ale doky povedala ze uz dva tyzdne nenarastol tak neviem presne kedy prestalo byt srdiecko.Doktorka povedala ze po prvej mrche mozeme kludne a tak sme aj snazily.Tiez som chcela hned.Som v zahranici ale citala som viac bab co po prvej mrche zacali.Teraz ma boli brucho bola som u dokiho ze moc je okej, ani po kyrete som nemala take bolesti tak neviem ci sa zadarilo.Mrchu cakam necakam v pondelok, tak uvidime.Vela stastia.

domin9
autor
9. máj 2015

@nanka3 snazim sa napisat tomu doktorovi na tej stranke, ale nejako mi to nejde tam..

nanka3
9. máj 2015

@domin9 a v com je problem? ked kliknes na ten odkaz pod obrazkom, kde je tehotna zena je sive plusko a pri nom:"Poraďte se také", na to klikni a vyhodi ti taku tabulku, kde je 1) meno (mozes uviest svoje, alebo hocijaku prezyvku a 2) otazka-tu napises, co ta zaujima/co chces vediet) potom kliknes odoslat, ono to automaticky odosle a az ked lekar odpise na tvoju otazku, budes to vidiet medzi odpovedami 😉

bajana
9. máj 2015

Škoda, že si bola na kyrete. Moja dr. mi po diagnóze MA radila týždeň čakať, či sa vyčistím sama, podarilo sa, takže sme sa po prvej MS začali snažiť a vyšlo to, tehotenstvo bez jedinej komplikácie 😊 Ak ťa netlačí vek a nesnažili ste sa nejako dlho, tak radšej počkaj. Držím palce, nie si v tom sama, je nás viac, ako si myslíš.
@domin9

domin9
autor
10. máj 2015

@nanka3 hej,na to som klikla a nic mi to nevyhodilo...musim to skusit este raz..

snehulienka82
12. máj 2015

@eri28 ahoj moja, je mi luto, ze si potratila a zaroven sa s tebou tesim, ze si opat tehotna!!! ja som tiez potratila ale v 12tt. a je mi to velmi luto, ale chcela by som ist dalej. my este dietatko nemame... ale som zmatena z tych informacii, kazdy dr. povedal zatial nieco ine. ja som mala MA, pre vyvojove vady plodu, a dr. povedal, ze do pol roka mozem byt opat tehotna /ked navrhoval UPT, este nevidel, ze nie je uz akcia srdca/, dalsia lekarka povedala, ze treba pockat 3 mesiace po kyrete, dalsia ze min. pol roka az rok. predtym co som mala jeden potrat v 8tt. spontanny, tiez robili kyret, tak mi moj dr. povedal, ze treba pockat pol roka. tak ako to teda je??

butterfly333
12. máj 2015

@eri28 ahoj moja pozerám že si znova tehu??? Tak mooooc gratulujem a držím palce aby tento krát uz vyšlo. 😘😘😘

eri28
12. máj 2015

@butterfly333 dakujem moja.

butterfly333
12. máj 2015

@eri28 nejaky ste šikovny to sa vám ako tak rychlo podarilo?? No super teším sa s vami a držím palce.

eri28
12. máj 2015

@butterfly333 dakujeme aj mi tebe, ja neviem ani kedy bola ovulka sama nechapem a sexik nebol kazdy druhy den to nie, niekedy par dni nic a niekedy 3 noci po sebe.

mart1na26
12. máj 2015

Ahoj , mam tiez bohuzial tuto skusenost a tiez som bola netrpezliva a otehotnela som pri druhej mrche, bola som opatrnejsia a dost som sa setrila. Drzim paste a vela optimizmu 🙂 co ma prist pride 😉

snehulienka82
13. máj 2015

@mart1na26 ale podarilo sa to dotiahnut az do konca, nie? aj si bola na PN?

myrepose
13. máj 2015

..ahoj, ja som potratila v 8tt (MA), následne sme si dali tri mesiace pauzu, aby sa telo spamätalo. otehotnela som po 5. cykle od začiatku snaženia. tiež som chcela čím skôr otehotnieť, no telo nepustí, kým nie je pripravené. každá žena to má inak. držím palce a veľa sily ti prajem

snehulienka82
13. máj 2015

@myrepose je mi to luto, ze si to tiez musela zazit... ale super, ze sa potom celkom rychlo podarilo opat! aj si brala nejake vitaminy? robili ti nejake extra vysetrenia?

myrepose
13. máj 2015

..ďakujem, si milá @snehulienka82. robili len patológiu po kyrete, všetko bolo ok. brala som od začiatku snaženia femibion 800, i keď striedmejšie, nie každý deň, keďže to išlo do peňazí 🙂 a od januára som pila alchemilkový čaj a femibion začala užívať každý deň, vo februári som už bola tehu. a to mi mali ten ďalší cyklus robiť hormonálny profil, ktorý som si vyžiadala u svojej gynekologičky, či je všetko ok a vidíš, bábo prišlo presne včas 🙂 neviem posúdiť, či nám niečo zo spomínaného pomohlo, ale minimálne neuškodilo. veľmi ti držím palce, aby si bola čo najskôr fyzicky aj psychicky v poriadku a nech zdravé bábo príde k vám, keď bude čas

dedian
13. máj 2015

@domin9 , ja som potratila v 6 mesiaci, babo som normalne porodila potom v nemocnici a nasledne mi ocistili maternicu, o mesiac som mala menstruaciu a o 2 tyzdne ovulku pocas ktorej som otehotnela so starsim synom (ma 5 rokov)... ja som sa nebala ale aj preto lebo sme mali vysledky pitvy babatka a vedeli sme ze nebol ziadny geneticky problem ale babatku sa upchala cieva v hlavke .... takze ja 6 tyzdnov po potrate som normalne bola zase tehotna...tehotenstvo bolo v pohode, par krat som sice zakrvacala ale pricina sa nezistila a bolo to uz v obdobi ked som mala pohyby tak som vedela ze maly je ok... je to individualne, ja som vedela ze chcem otehotniet co najskor ...

domin9
autor
13. máj 2015

@dedian v 6.mesiaci, to muselo byt hrozne :( .. bola si dost silna, ze si sa nebala otehotniet znovu, pretoze ja to mam nejako v hlave, ze co ked sa stane toto iste.. v 6 mesiaci by som to asi nezvlada... a dieta by som sa bala mat.. po prebrati na izbe po kyretazi, bol hrozny pocit, nechcem ho viac zazit.. ale ako sa vravi, vse je pre nieco a co ma byt , bude. moja babka vravi, ze pokial je vse ok, tak po prvej menstraucii, ma ist zena na to... ze to, co vravia doktori, su len bludy, lebo povedat nieco musia.. predsa, starsia zena, a skusena, odrodene 4 deti... a co pocuvam z okolia, tak vela zien bolo do 2 mesioacov tehotente, presne ako ty, dedian, ze po prvej menstruacii.. uvidime, co nam prinesie cas..

snehulienka82
13. máj 2015

@dedian ach boze... si velmi silna zena!! ze si to zvladla... muselo to byt strasne...
@domin9 ja som si to tiez hovorila po prvom potrate, ze toto uz nikdy viac zazit nechcem... ten kyret a vsetko okolo... no stalo sa mi to opat a v neskorsom stadiu... ale bolo to ine, prvykrat spontanny potrat, druhykrat MA. To druhe bolo "lepsie" pre mna, fyzicky. Menej bolestive. Psychicky horsie... lebo to bolo vytuzene dieta a tvrdo odrobene... ale malo sa to tak asi stat... a ked tak, tak lepsie, ze skorej... su aj horsie veci.... je mi to velmi luto, ale som velmi rada, ze som nemusela porodit mrtve dieta... ☹

baby, drzte sa! ja verim, ze uz sa to dalsi krat nestane. ze uz to vyjde. chcem tomu verit, teda verim tomu! len treba strach prekonat a smutok pochovat. mala som jedno MS, este pockam asi dalsiu a potom pojdeme na to.

butterfly333
13. máj 2015

@snehulienka82 ja som prišla o dieta 4x 7tt 13tt 7tt a 22tt a to som tiez rodila normálne no najhoršie bolo na tom že to maličke mŕtve nechali ležat vedla mňa. Bolo to niečo strašne vidiet tam vedla seba ležat svoje vlastne dieta mŕtve. Velmi tažko som to znášala a problem mám do dnes ked si na to spomeniem.
@domin9
@dedian

snehulienka82
13. máj 2015

@butterfly333 ach boze moj... hovorim, ze ten moj potrat v 12tt. nic nebolo oproti tomuto... aj ked som si tiez svoje vytrpela... ty mas ale aj zive deti, vsak? mala si to na striedacku? ci ako? ja som zatial potratila 2x, raz v 8tt. a teraz v 12tt. a este jedno biochemicke som mala medzitym, to ani neratam. ale ani raz som este dieta nedonosila. teraz chodime po vysetreniach a hladame nejaku pricinu.... mozno sa ale nenajde nic. kolko si cakala po potrate? vsetci hovoria nieco ine... prilis dlho nechcem cakat, lebo uz mam tento rok 33 a mm 40, ale zase nechcem moc riskovat, ze sa to znovu zopakuje...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre