Snažilky 42+

ivankalaco
25. aug 2016

Snažilky 42+? Poďte sem, nech si povymieňame skúsenosti s lekármi, ako sa dlho snažíte, čo všetko robíte preto, aby ste otehotneli? Ak už ste tehotné, ako prebieha tehotenstvo, aké vyšetrenia vám odporučili lekári a čo všetko robíte pre zdravý priebeh tehotenstva..Žienky, ktoré chcete moralizovať a narážať na náš vek..prosím, zdržte sa komentárov..vek je len číslo 😉

melmel78
15. sep 2018

@darci17 jasne kazda sme ina a vsimla som si ze u mna je to dost premenlive. Jeden den chcem toto a druhy uz nie. Nejako som si zvykla na cerstvu hrozienkovu vianocku s maslom a jedavam pravidelne. Chuti mi to a nie je mi z toho zle. Dost casto mavam kyselinu preto si musim vyberat jedla. Vianocka zrovna nie je ideal ale hadam jedno z mala co nevyvratim 😀. Dnes je vsetko zavrete zajtra skocim po lizatka. Prijemne tehulkovanie ti prajem a som zvedava ci bude bracek 🤗. Pre nas matky je to jedno...hlavne aby bolo zdrave.

santine
17. sep 2018

Ahojte zienky, hlasim sa s novymi spravami: po OPU a po soft stimulacii z povodnych 7 ostali len 2 folikuly a v nich len 1 vajicko... ale vraj pekne kvalitne. Dali sme robit ICSI. Na 3 den malo 10 buniek, dali sme zamrazit. Musim si doriesit drobnu gynekologicku zalezitost a potom embryjko rozmrazia, este 2 dni pokultivuju a urobia ET. Potom sa znovu ohlasim 🙂 A drzim palceky vam vsetkym, inak co mate noveho?

dolynkag
17. sep 2018

Ja som začala ovu testy robiť a vyzerá to o ničom..... ak sa to nepodarí do konca roka, už dalej to nebudem rieišť....

melmel78
17. sep 2018

@santine no super 👏👍, aj to jedno je podstatne a hlavne nech si na teba pekne pocka, kym pride na neho rad pri ET 🙂 . A co tie ostatne foliky neboli zrele, ci ako to ze len 2? To je vzdy tak, ze na uzv ta potesia, ze aka uzasna uroda a potom realita moze byt ina.
Ja som stale nejaka tehotna....dva dni mi bolo relativne v pohode, ze mi skoro ani zle nebolo, sli sme na prechadzku, bryndzove halusky som zjedla a vsetko ok. Dnes mi je zasa zle....Ale som rada, lebo uz som zacala mat obavy, ci je vsetko ok, ak sa nevolnosti zmiernili 🙂

melmel78
17. sep 2018

@dolynkag vies co, mne na ovu testoch tiez nevychadzalo nic normalne.....absolutne som netusila, kedy je ovulka. Tak som si zasla cca na 10-12 den za dr na gyndu, ze aby pozrela v akom stave su vajka. To mas najistejsie a ona ti aj povie, ze za kolko dni by mohla byt ovulka. Ja som to potom uz vedela aj podla hlienu, bazalnu teplotu som si merala len chvilu, tiez mi to skakalo hore dole. Lebo som si nemerala v rovnakom case atd...Drzim palce

dolynkag
17. sep 2018

@melmel78 na gynde mi nič nikdy doktorka nepovie... a mám ju daleko cca 50 km, nebudem tam chodiť, bola som teraz, všetko ok vraj, nič konkrétne mi neppovedala. Naposledy sa mi podarilo otehotnieť 8 alebo 10 DC, takže asi by mala byť skôr, ale teraz podľa tých testov nebola žiadna a už som 12 DC, možno to ešte po potrate nenabehlo tak ako malo, aj ms bola dlhá a dlhé špinenie pred a po, tak neviem, čoho sa držať.... ovu bolesti som mávala ked som bola mladšia, teraz nie su, aj hlien sa stráca...no čo stým ☹

melmel78
17. sep 2018

@dolynkag jaj tak to mas rozhadzane po potrate este, to jasne....daj telu cas, neboj vsetko sa stabilizuje. Mne po potrate nabehla ms tiez hned za 4 tyzdne, ale aj s ovulkou som to mala az za 3 mesiace. Kazda to mame ine. Skus si dat Gynex kvapky a malo by sa ti to zlepsit. Nasad si aj pel, alebo matersku kasicku, aby si posilnila telo vitaminami a mineralmi. Mne tieto veci vzdy pomohli a nedam na ne dopustit.

dolynkag
17. sep 2018

@melmel78 to ani nejdem sem ppísať, čo všetko beriem... 😀 dúfam, že sa to dá dokopy čím skôr...času málo, manžel váha, uvidíme... najhoršie mi je, že švagriná ma teraz malú 8 mesačnú a niekedy mi je z toho fakt hrozne, ked si predstavím, že naše v brušku malo byť už 25 TT a nie je ☹ no držte sa dievčatá, napíšem, ak niečo nové

melmel78
17. sep 2018

@dolynkag verim, to zmierovanie sa s realitou je najhorsie ☹ Ale som rada, ze myslis pozitivne. Babatka budu vzdy vsade okolo nas, tomu sa clovek nevyhne. Mne bolo tiez na prd, ked som len tehulu videla v telke a na ulici....hned sa mi tlacili slzy do oci. Tak nech sa ti to cim skor upravi a drz sa ❤👍

santine
17. sep 2018

@melmel78 no hadam ti tie nevolnosti potom ustupia a budes si tehotenstvo uzivat. Ktovie preco to tak zeny maju s tymi nevolnostami...
Folikuly boli zalozene u mna 3 + 4 na samom zaciatku 2 DC, este bez liekov, ale potom sa prestali vyvijat. Mala som velmi slabu stimulaciu, uplne soft a dr. mi este na poslednu chvilu znizil davku na polovicu, vraj nebudeme to hnat. Ale aspon som to dobre znasala. Ved aj take deti su, len z jedneho embryjka ☺. Tak uvidime, ci to vyjde.

janulka232
17. sep 2018

@ketere tak ja už mam vklad za sebou.Taka nasrata som bola kvoli nehode som meškala dve hodiny bala som sa aby sa embryjku nič nestalo,ked je dlhšie rozmrazene.Ale embryologička povedala,že bolo by to horšie,kebyže davame lepidlo,ale tak si namna iba pekne čakalo 🙂.A ty kedy ideš na kontrolu?

ketere
17. sep 2018

@janulka232 jeeeeej, super, tak velmi drzim palce 😉
Ja idem v sobotu na kontrolu, a vlastne v sobotu mi povie, kedy bude vklad 😊

dolynkag
17. sep 2018

dievčatá a taká otázka, pre snažilky a tehulky, vaše polovičky majú tak koľko rokov? my to stále riešime, či sme alebo nie sme starí už na toto..... môj má 46 a vraví, že je to moc

melmel78
17. sep 2018

@janulka232 jeej velmi silno mam zauzlovane prsty hlavne nech to vyjde 😊🤗✊❤

melmel78
17. sep 2018

@dolynkag ale kdeze stary 😎. Teraz msm kamosku a jej muz ma 52 rokov a maju prve babo. Moj ma 42. U chlapa je to jedno 😉

martinsen
18. sep 2018

Ja mám 42 a môj muž 34 .

santine
18. sep 2018

@dolynkag 45 moj. niekedy si stari pripadame, treba priznat... myslim, ze toto nie je idealny vek na dieta, rizik sme si vedomi, nuz ale asi nikto tu sme si to takto nepredstavovali, vsak... skor mi to teraz pride "zaujimavejsie a zabavnejsie" s pubertakmi, da sa s nimi hodit rec, zasmiat, su samostatni. Neviem si v tejto chvili uplne predstavit, ze zase budem riesit plienky, kojenie, rastuce zubky, kasicky, cumliky, vsetko od zakladu naucit, ale myslim, ze sa rychlo adaptujeme a nebudeme lutovat 🙂 teda ak by nam to vyslo...

rybka0703
18. sep 2018

@dolynkag Ja mám 43 a môj drahý má 45, ale nevzdávame sa, teraz bude 11 mesiac čo sa snažime. Sme si vedomí, že riziká tam sú, ale veľmi chceme bábo.

ingelika78
18. sep 2018

@dolynkag Moj ma 41, v decembri 42, my sme skoro rovnako stari. Ale na neho(teda ako muza) je to myslim uplne v pohode vek.

janulka232
18. sep 2018

@dolynkag ja za chviličku 42 a moj 35 🙂.Kolko ma chlap rokov je to jedno ide skor o nas,že sme už staršie na prve dieta,ale tužba po dietati je silna

janulka232
18. sep 2018

@ketere Dakujem no super,že sa za chvilu pridaš ku mne.Je mi to divne,že prvy krat necitim nič ako by som nebola na vklade dufam,že mu neubližilo,že bol dlhšie rozmrazene

janulka232
18. sep 2018

@melmel78 dakujem velmi pekne bola by som štastna,keby to konečne vyšlo,ale moc si nadeje nerobim je to už moj 5 vklad

santine
18. sep 2018

@janulka232 ahoj, ake embryjko ti vkladali?

janulka232
18. sep 2018

@santine mali sme blastocystu

lily14
18. sep 2018

@rybka0703 a máte už baby či prve skúšate?

santine
18. sep 2018

@janulka232 super, drzim palce

rybka0703
18. sep 2018

@lily14 Nemáme baby, skúšame prvé, ale drahý má z prvého manželstva dcéru. Len to bolo už dosť dávno ešte pred 26 rokmi.

janulka232
18. sep 2018

@santine dakujem aj ja Tebe držim palce,ked sa daš do poriadku a pojdeš na vklad

ketere
18. sep 2018

@janulka232 určite nie, oni vedia čo robia 🙂

dolynkag
20. sep 2018

niečo nové dievčatá?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre