Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

sofokleska
25. jan 2010

dakujem lulu,no hej ani ja ho nechapem bola som tam dnes a pytala som sa ho aj na ten profil a že to je zbytočne že to sa aj tak meni.... ☹
ale som ho aj oboznamila z centrom a hned mi dal taky listok do gyn-fivu,takze sa tam musim objednať....takže odboručaš dr.drabeka?niekde som čitala že je dosť uzavreti,že sa ho musiš pytať čo ťa zaujima a tak.....
v stredu idem ešte k dokimu ma mi ešte urobiť kultivačne vyšetrenie pred tym no som zvedava...
ako dlho si čakala ked si sa len objednavala? 😉

tanyja
autor
26. jan 2010

ahoj sofokleska, ja mám taký pocit, že s centrom strašne otáľaš, rozmýšľaš, nemáš čo stratiť a ani sa nemáš čoho báť, proste zavolaj si do centra a objednaj sa, ostatné už potom pôjde samo, uvidíš 😉

lulu ako? malinké sa už mrví ?

viki, to je dobré, že žiadne zvláštne akcie, ja som absolútne nič necítila, keď som otehotnela, len som to tušila, keď mi mrška už týždeň meškala 😉 , a veru žiadne stresové stavy 😝 😝

vika34
26. jan 2010

ahojte,dala SOM SI DNES NABRAť KRV a je to negatívne,takže už nemá zmysel sa utešovať ☹

tanyja
autor
27. jan 2010

ahoj viki, takže zase nič ? ale no, to sa mi nezdá a hlavne nepáči, mne keď sa vtedy neujalo, tak strašne krvácala a doktorka ma presviedčala, že aj tak môžem byť tehu a brali mi krv

lulu107
27. jan 2010

vika na koľkatý deň ti brali krv? bol to už 10 deň po ET?
mne keď sa nepodarilo KET tak mrška prišla až za týždeň až 1,5.

vika - viem, že teraz máš strašne pocity, ale musíš sa z toho dostať máš krásnych drobčekov v mrazáčiku, ale pred tým ako tam pôjdeš, tak by som na tvojom mieste navštívila p. Kopáčovu je bylinkárka, určite má podiel na mojom tehu a uchytili sa mi obaja drobčekovia, no jeden bol slabší. Ak by si chcela dám ti kontakt a adresu býva pri Piešťanoch vo Vrbovom, je tu na MK o nej aj téma, ja som na ňu prišla z telky, vedela som, že tým nič nepokazím

lulu107
27. jan 2010

vika a teraz ťa musím dodrkotať, čítala som si spätne že máš ísť na krv 1.2 a ty si si ju dala zobrať skôr? keď si písala 26.1 že už máš výsledky, tak tomu nerozumiem, to mi vysvetlí!

lulu107
27. jan 2010

sofokleska - takýto gyn. nevedia o takýchto veciach keď je problém otehotnieť, vedia akurát rodiť a bežné vyšetrenia, ale keď sa tomu nerozumie, tak už ta mohol postal ďalej, nie ťa ťahať za nos. V centre ti spravia hormonálny profil on by ti ho zbytočne robil.
Ja chodím k dr. Drábekovi a som veľmi spokojná, drahý tam bol so mnou a tiež nemal námietky, konzultko je u tvojho dokiho a potom keď ideš na utz alebo zákrok tak sa tam striedajú. Bola som už u všetkých aj u Behuňovej, Steinovej aj u Harbuláka- ten mi robil punkciu, bolo mi jedno kto čo mi bude robiť, pretože som im verila.
Nechápem prečo baby nadávajú na Drábeka, to by som mala aj ja nadávať, keď som potratila alebo mi nevyšiel 2 KET, nemám právo ich za to obviňovať. Drábek je podľa mňa príjemný a až veľmi trpezlivý, ja na jeho mieste by som taká trpezlivá nebola, pretože niektoré baby, tiež nie sú najpríjemnejšie. Povedal mi všetko, čo bolo treba a ak som niečo chcela vedieť, tak som sa opýtala. Dokonca mi teraz pomohol, pretože keď som bola na 3D, mi poradil, že keď chce odo mňa gyn. krvnú skupinu otca, kvôli tomu, že mám 0 pozitív, nech im ju nedávam, pretože mi nebudú celé tehotenstvo konrotolovať všetky protilátky, bol z toho hotový, pretože také niečo pri mojej krvnej skupine sa nemôže robiť ani nemajú pýtať čo odo mňa krvnú skupinu otca. Ešteže som sa na to opýtala. Robil mi aj laparku, ani nie je vidno, že ma operovali, mám ranku, ktorá nemá ani 0.5cm a tú v pupíku mi vôbec nie je vidno. Podľa mňa má zlaté ručičky. Ale podľa mňa sú aj ostatný dobrý, ale iba k nemu som chodila na konzultácie, tak iba jeho môžem z tejto stránky zhodnotiť 😉

vika34
27. jan 2010

babi,ja som bola u svojho gyndoša si dať predpísať fraxiparín,lebo od stredy má dovču a mala som injekcie iba do piatku,tak som ho ukecala nech mi zobere aj krv,bola som 9 deň po ET,viem,že je to skoro,ale bolo by tam aspoň nejaká hodnota a sestrička mi povedala nefatívne.
Vo GF som na 10 deňmala HCG 69,tak ☹
Menzes som nedostala,mám dostať v piatok,ešte beriem utroš aj Juraj pichá injekcie,lebo som doma ešte nič nepovedala a možno sa spolieham na zázrak,na ktoré mimochodom neverím,na krv idem do centra v piatok,takže sa to potvrdí

LULU a tebe pri Ketku dali 2 embriá aj si čakala dve a potom to to jedno vzdalo?

tanyja
autor
28. jan 2010

viki , viem , že každá sme iná, ale ja by som predsa len na tvojom mieste dúfala na zázrak (jasne, treba ostať na zemi a nelietať v oblakoch), kedže si ešte nedostala mršku, mne prišla okamžite a bola prííííííííšerná !!!
HCG sa zvyšuje každým dňom tehu, však? ja som to nesledovala, ale už z počutia a čítania

lulu - ty si 0- , tak to ti potom pri pôrode pichnú injekciu, aby malé nemalo problém s krvičkou
mne to nerobili, ja som plusková

lulu107
28. jan 2010

vika - HCG som mala na 14deň 495 čo bolo raz také ako na posledy, takže som niečo tušila, na 26deň som začala krvácať, tak sme utekali na pohotovosť a doktorka mi spravila utz a povedala je jeden drobček to vzdal, že bol slabší, no ten druhú je o.k a je už náznak srdiečka. Mne vkladali 8bunkové a keďže sa dobre delili, tak som si dala spraviť za 133 eru hatching - prepichnutie obalu vajíčka, aby som im uľahčila uhniezdenie, rozprávala som sa s embriologičkou a dohodli sme sa tak, že keď prídem tak jej poviem, či to má spraviť alebo nie, keďže mi povedala, že sa pekne delia a sú 8 bunkový - teda sa delili rýchlejšie ako sa mali, tak som neváhala spraviť hatching, pre nich čo najviac aby som im pomohla. A super zadarilo sa!

Pokiaľ ja viem, tak v GF sa beriem pri IVF krv na 10 a 14deň, tak asi k niečomu sa berie dva krát, to nie žeby som ti chcela robiť nejaké nádeje. Na 9 deň som si pri IVF spravila test bol negat. tak som sa dala vypísať do práce a zavolala som už len z povinnosti, no sestrička mi musela 3X opakovať, že som tehotná a že ide o mňa, hneď som skočila na drahého ktorý spal po nočnej a plakali sme od radosti. No teraz to bolo iné pretože už som sa bála tešiť sa z toho ako vtedy, no vnútorne sme boli a sme šťastný obaja.

lulu107
28. jan 2010

tanyja - o tej injekcii pri pôrode, to mi spomínala sestrička, ale už si presne nepamätám, či to nie je kvôli protilátkam, ktoré sa môžu vytvoriť na krčku maternice a drobček ním prechádza, keď nezabudnem tak sa na to opýtam.

vika34
28. jan 2010

ahojte,na dalšiu krv idem zajtra avčera som začala špiniť,utroš som ešte neprestala brať akurát mi muž nepichol fraxiparín,takže zajtra to bolo 100%

sofokleska
28. jan 2010

ahojte kočeny-tak dnes som sa konečne objednala do centra,ale do iscaru,bo to čo počitala na jednej z tem ma dosť odradilo ako babu čo ešte nebola v centre.mame termin na 8.2 kvoli tomu že buduci tyžden mam mať vysledky z tej kultivacie.....
čo je to to KET?

tanyja
autor
28. jan 2010

lulu - pozisťuj za injekciu, ja sa do toho nevyznám a kedže som to nepotrebovala, tak som tomu nevenovala pozornosť
vika zajtra daj infošku

lulu107
29. jan 2010

sofokleska - ket je kryoembriotranstér čiže je to zo zamrazený embryi transfér. Keď pôjdeš na IVF, tak tým že si picháš injekcie sa ti tvoria vajíčka-folikuly to sa volá stimulácia, utrazvukom ti budú kontrolovať ako rastú a keď sa rozhodnú ich vybrať to sa volá punkcia oplodnia ich čo budeš mať naviac tak si ich môžeš dať zamraziť teda na KET, na KET už si nebudeš pichať, tam berieš len utrogestan a estrofém, nie je to ani finančné náročné.

Sofokleska ja som chodila do Iscaru, vtedy som o GF ešte nevedela, no ja nemôžem povedať, že by som bola s ním spokojná. Aj keď som bola objednaná, tak som tam strávila celý deň, boli sme obaja s drahým nervózny.
Keď som bola objednaná na presnú hodinu na iui najprv som čakala hodinu a potom mi povedali, že spermie ešte nemajú rozmrazené, nech sa ideme do mesta poprecháť a nech prídeme za 1,5h, tak toto bolo ozaj na nervy. Musela som si zobrať celý deň voľno a drahý tiež. A to nehovorím o tom, že mi nepovedali o tom že pregnyl sa musí skladovať v chladničke vtedy bolo leto a ja som ho mala v horúčave v aute a doma pri bytovej horúčave, taký som si dala aj pichnúť. A potom sa začali moje 2ročné problémy, našli mi na krčku maternice povlak, mysleli si, že je to rakovina, dovtedy som mala všetko v poriadku. V GF majú dole lekáreň kde mi lekárnička všetko vysvetlila a mohla som tam platiť aj kartou. Odbery krvičky, konzultácie a zákroky presne načasované. Keď som videla ako baby s plným mechúrom čakajú na ET tak to bola hrôza, nič nestihali, nevedeli si to načasovať. A ešte niečo pichala som si pri iui menopur, nespravili mi ani hormonálný profil a vytvorilo sa mi veľa folikúlov, dr Války si ma zavolal do kancelárie skoro som na chodbe odpadla, čo sa deje no ukázal mi na fotke hviezdne nebo, chcel aby som im vajíčka podarovala, že všetko vybavia na poisťovni, mňa to nebude nič stáť IVF. No vtedy som ešte nebola pripravená na IVF nemala som dostatok info. no keď som videla za koľko predávajú 5 vajíčok- folikulov, tak som skoro odpadla teraz keď vidím Valkyho v telke a hovorí čo hovorí, tak mám chuť vykričať ako zneužívajú ženy ktoré majú takéto problémy.
A keďže som nesúhlasila, tak to aj tak odflákli pregnyl sa picha o 22h-23h a za 36h ti robia punkciu alebo iui na to som prišla až v GF kde som dostala protokol v ICARE povedali, že si mám pichnúť o 17h a iui robili až za 43h a ešte pravdepodobne s pokazeným pregnylom- je na dozretie vajíčka.
Už som nechcela ísť na 2 iui tak ma poslali do tt na laparku a tam sa to u mňa zaseklo pretože som nechcela ísť do tt. V GF mi hneď ponúkli laparku u nich alebo v Ružinove a ďalšia 2 možnosti- teda bezoperačné podľa mňa a manžela boli na oveľa profesionálnejšej úrovni. Podľa mňa nie je dobre keď tam dlho čakáš, pretože už máš nervy zo samotného čakanie a nieto ešte zo zákroku. Keď som bola na poslednej konzultácii u Drábeka pýtala som sa, či by som mohla byť darkyňou, to znamená, že by som si nechala z IVF vajíčka na ET a ostatné by som podarovala, tak by som si mohla fin. pomôcť. Doki povedal, že najprv nech myslím na seba aby som mala ja dosť, to v ISCARE by si mydlil ruky že zas zarobil.
V GF som v pohode chodila do práce počas stimuliek,keďže to majú časovo super. Možno sa to už zmenilo, pretože už sú tomu tuším 4 možno aj 5 rokov. A ešte sa mi páči na GF že ak pôjdeš autobusom do BA tak zo stanice je to kúsok, pre prípad, že drahý by nemohol ísť. Do Isceru sa dostať autom tak to bola hrôzna, teraz už máme navigáciu tak by to bolo lepšie.

To je to, že väčšina báb tu píše ktorej sa to nepodarilo a má výhradi, pretože lekár nebol dostatočne ukecaný, ale ja viem podľa seba, že keď niekoho zaúčam tiež ma všetko nenapadne povedať a vždy poviem, čo nevieš opýtaj sa, pretože pre mňa je to samozrejmosť no pre toho človeka je to niečo nové. Nie žeby som ich v GF obhajovala, ale niekedy obdivujem ich trpezlivosť, pretože aj niektoré pacientky nie sú najpríjemnejšie a hneď z neúspechu obviňujú dokiho. Samozrejme majú svoje chyby, nájdu sa tam sestričky ktoré nie sú podľa mojej srsti, no spravia to čo majú. Keď si zoberieš, že keď som išla na krv tak brali asi 40 babam krv, tie sestričky vedia super brať krv, pri nich by som išla aj darovať. Chcem tým povedať, že koľkým babám sa to podarí a nepíšu na MK, tiež keď som išla na IVF tak som nič dobré nečítala a to bolo jedno či to bol GF alebo ISCARE alebo Fenticentrum. No na téme KET v GF to bolo o inom, žiadne nadávky na lekárov ale povzbudzovali sme sa a tiež sme si prešli všeličím a myslím, že to viac pomáhalo, keď som išla na 1KET tak sa to všetkým podarilo len mne nie, tak som išla do ďalšieho boja.

No je to tvoje rozhodnutie, možno si ozaj mohla spraviť to že sa objednáš na konzultko do viacerých centier a rozhodneš sa podľa tvojho pocitu, nie podľa pocitu niekoho iného. Ej ale som sa rozkecala🙂)))

sofokleska
29. jan 2010

no ja by som sa aj objednala na konzultko do viacerich,ale pochubujem ze by mi dali termin v rovnaky den a časovo to tiež ťažko zladiť ked ťa objednaju napr na 10.00 a zoberu ťa o 11.30.a tolko dovolenky nemožem brať ani ja ani drahy.
najlepšie je tym babam kt su priamo z ba vybavia sa tam a ešte v pohode stihaju do roboty ked robia na smeny.... 🙂 ked sa mi tam nebude pačiť,tak jasne že to budem riešiť inak..........

lulu107
29. jan 2010

no neviem hovorím, možno sa to zmenilo, za tých pár ročkov, V GF niekedy ani drahý sa nestihol vytrepať z auta a ísť za mnou a už som aj bola vybavená, či to bol utz alebo odber alebo zákrok bolo to šup šup. Keď sme išli do BA tak som prišla do práce o 2hod neskôr a to mi vyšli vždy v ústrety, jedine čo zdržiavalo bola premávka do BA ale to sme išli vždy radšej v prestihu. No vyskúšaj uvidíš.

sofokleska
29. jan 2010

tak to maš super,my musime isť vlakom tak dovolenku potrebujem tak či tak......no neva niečo bude.odkial si lulu?

sofokleska
29. jan 2010

na facebooku nahodou nie ste?akurat som tam našla skupinu modri konik🙂

tanyja
autor
29. jan 2010

no lulu,, ty si sa riadne rozpísala, mohla by si písať aj romín, šlo by ti to šmahom ruky .. 😀
ja som chodila do Iscare, nemôžem sa sťažovať na prístup , hoci niekedy bola doktorka trošku potrhaná - ťahala služby a potom rovno do práce, takže pomedzi vyšetrovanie si vybavovala so sestričkou jedálny lístok, pretože nejedla nič, ale vysvetila mi včetko, na čo som sa pýtala, doktori ti vlastne všetko nevysvetlia, možno to berú tak, že ty to vlastne vieš, takže sofofkleska, ak niečo ti nieje jasné, pýtaj sa, na to sú tam, aby ti to vysvetlili
jediné mínus iscare je to, že vtedy, ked som tam ja chodila, bola na sekretariáte jedna strašne nemožná sekretárka, ktorá mala bordel v papieroch, pýtala som sa jej 3x na to, v akom štádiu je naša žiadosť, zakaždým povedala- čakajte a nakoniec po 3-mesačnom odbíjaní som jej hlasnejšie povedala, že už 3 mes čakám a ona zistila, že našu žiadosť vlastne ešte ani neodoslala do poisťovne
a viem, že už ju vymenili za inú sekretárku
my sme odskúšali jeden pokus, ale kedže naša studňa financií vyschla, na druhý sme nešli, no , ale to nevadí, však už sme traja 😀
tiež som sa akosi rozpísala

tanyja
autor
29. jan 2010

šupla som 2 nové foto do albumu, kuk 😉

vika34
29. jan 2010

ahojte,takže už druhý deň mám normálny menzes,dnešná krv samozrejme negatívna,takže nič

Sofokleska,ja som bola v Iscare v januari 2008,neviem ako to je teraz,ale naozaj som dlho čakala a bola som objednaná,ale to isté sa mi stalo dva razy aj v GF ,že som čakala aj cez hodinu,najmenej som čakala vo FC ,ale samozrejme to nie je smerodatne,ale skús zavolať do FC ,sú tam veľmi milé sestričky a skús ich uprosiť,či ťa neobjednajú na ten istý deň,osobne by som im teda nehovorila,že idete aj do Iscaru,ale povedz ,že ste zrovna v Bratislave,ja myslím,že ked to bude len trochu možné ,výjdu ti v ústrety,v GF tam už to bude ťažšie,ale určite by som to na tvojom mieste skúsila,urobíš si názor a nič nie je záväzné
držte sa,pá

marrad
29. jan 2010

ahoj vika
ako sa mas?

marrad
29. jan 2010

sofokleska
mysli nato, ze pri vstupnom pohovore manzel odovzdava spermie na vysetrenie a tie bz mali byt aspon po 3 dnovej absencii...
v provom centre budu a v tom druhom uz ale nie..... a tretom ani nevravim....

vika34
29. jan 2010

ahoj marrad,mám sa asi tak ako ty na prd

vika34
29. jan 2010

marrad nemusí ísť hned na SPG ,ja som na konzultácie chodila sama ,takže ani nemohli a vo FC som bola tiež sama ,ale je pravda,že tam nástojil doktor,že chce rozprávať aj s mužom a tiež áno trebalo urobiť Spg,ale chodila som rok do GF a tam môjho muž apoznala iba embriologočka 😀 ,u doktora vôbec nikdy nebol a to som tam bola na IVF aj KETE 😀 ,v Iscare tiež so mnou nebol

marrad
29. jan 2010

no veru
vika ja som smutna, ze doki ma asi nezoberie na moje posledne platene po istovnou IVF....
tak sa obzeram po inych centrach
a vies co ma zaraza, ze vo FC pocas stimulky mi nebrali krv, co je bezne v ostatnzch centrach a osobne sa mi to zda aj logicke....

vika34
29. jan 2010

hej je pravda vo FC neberú krv,prečo by ťa doktor nezobral ?

marrad
29. jan 2010

ja som mupovedala, ze mam sancu este maji a on ze nevie... a tak sa zatvaril ako keby nesuhlasil....

marrad
29. jan 2010

Co sa tyka tej krvy trochu patram po tom preco som mala len 2 foliky....
mozno z tej krvy sa zistia hormony a da sa bud pridat alebo ubrat....
neviem ked 40 kg aj 90 kg zena maju rovnaky stimulacny protokol..... ci to je OK...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre