Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
7. máj 2010

sofokleska sa nám dávno neozvala, ako sa máš? čo nové?

tanyja
autor
8. máj 2010

ahojte dievčatá, ako po dnešnom dni?? dnes bolo doobedu celkom pekne, už len poobede sa to pokazilo 😒 ale boli sme von 😅 a chrústik si schrupol v kočíku 😅 😅 😅 a to nezvykne, len málokedy, no ale teraz už spinká asi hodinku
je troška nervózny - tlačí sa mu druhý zúbok, môj chrústik milovaný 😵 😵

lulu107
9. máj 2010

tanyja - ty keď si mala cisársky, tak pokiaľ viem, tak manžel pri tom ani nemôže byť.
A ozaj ty si chodila na ozvy každý deň koľko pred pôrodom? dúfam, že aj ja budem chodiť.

Nad sofokleskou som už tiež rozmýšľala, prečo sa nám neozve, či nám rovno neoznámi, že je tehu 😉

tanyja
autor
9. máj 2010

ahoj lulu, ja som chodila posledný mesiac kontrolne na ozvy k mojej doktorke a ešte aj k doktorovi, ktorý ma odrodil, chcel to mať pod kontrolou a posledný krát som bola v deň pôrodu na ozvy, totiž termín som nemala, kedy pôjdem pod nôž a všetko sa zomlelo akosi rýchlo
ja keby som mala rodiť normálne, tak vtedy by som nechcela muža pri sebe, pri cisárskom viem, že nik z rodiny prítomní nemôže byť
😉

lulu107
10. máj 2010

ja by som to chcela iba kvôli tomu, pretože viem, že tie sestričky u nás sú dobré mrchy ale pred mužom si to nedovolia, viem to z rozprávania druhých ale zažila som to aj na pohotovosti. Mne to nevadí, žeby tam bol no uvidíme čo a ako bude.

sofokleska
10. máj 2010

ahojte baby no tak sa vam ozívam po dlhej dobe.......ach tehu nie som,no aspon o tom neviem ☹ na IVF už ani nerozmyšlam,dosť sa to z komplikovalo.....................budu nam zateplovať barak a ked nenaškrabem nejake peniaze,tak sa možme tešiť na paradne uroky čo sa budu splacať 15rokov. ☹ ,tak teraz riešim toto.
samozrejme drahy nadalej berie ten profetil po mrche zajdem za dokim a pak na SPG a dam mu navrh na ten clostil snad z 25 mil. to vybehne hore.dufam..... 🙂
jejda vy tu už rozoberate pôrod 🙂 ,neboj lulu vštko dobre dopadne,budeme na teba myslieť 🙂

lulu107
11. máj 2010

sofokleska - aj náš barák zatepľovali, no zobrali sme si všetci vlastníci úver na zateplenie neviem už ani či je to na 10 alebo 15rokov, ale asi na 10 rokov, tak hneď sme vymenili okna, samozrejme peniaze sme nemali, tak sme si ich zobrali na splátky, bez navýšenia, samozrejme, že to zateplenie splácame je to 750sk, takže na nám navýšil fond na 1200 sk, ale to nie je také strašné, pretože už na prvý rok nám prišli preplatky 11000sk za kúrenie, nekúrili sme celú zimu a to sme rožný byt. Vy to idete robiť za hotovosť? to ostatný vlastníci majú toľko peňazí? A dúfam, že aj tento rok nám príde nejaký ten preplatok.

Moja mi ešte platíme aj hypotéku na byt a ešte popritom som dávala peniaze do centra aj teraz som si pomohla kontokorentom na účte a prerobili sme tie 2 izby, môžem ísť do mínusu až do 1030eur, veľmi mi pomohol kontokorent aj keď som chodila do centra. Keby som mala čakať na všetko že si našporím tak by som išla na IVF v 60r 😀

Ešte si to premyslí, pretože vám ako vlastníkom/bytovému domu/na zateplenie by dali super pôžičku s nízkym úrokom a to splácanie by ste vôbec nepocítili, pretože ak vám jeden rok príde preplatok ak sa dohodnete tak vám znížia nájom a budete platiť tak ako keby ste ani nezatepľovali, samozrejme treba pozerať aby si nemala radiátory na plné gule a pritom otvorenú vetračku. Keď sme to zvládli mi zvládnete to aj vy. A to mi sme nedostali ani dotáciu z eu, vtedy sa ešte nedávali.

lulu107
11. máj 2010

A potrebujete samozrejme aj merače! bez toho sa šetriť nedá.

tanyja
autor
11. máj 2010

aj my ideme robiť strechu a tiež na úver, dnes to bez úverom už ani nefunguje, nepoznám panelák, kde by robili za peniaze z ruky !!!
sofokleska, neodkladaj to, my tiež splácame auto, potom sme kúpili druhé na splátky, na IVf sme sa dali, proste vždy niekam peniaze plynú, vždy prídu nejaké nečakané výdavky, ale proste sme sa na to dali a čím viac to budeš odkladať, tým pozdejšie sa na to odhodláš !!!
my síce nemáme zateplený panelák, ale väčšinou stále máme preplatok na kúrení - nemám rada veľké teplo doma a moja polovička vždy sledovala radiátori s tým, že regulovala , aby nebol veľmi teplý
kontokorent ti poskytnú s každej banke, tam kde máš účet, požiadaj kontokorent, mne teraz ponúkli na 930 Euro , ale mám len na 680,- , to mi stačí, aj tak sa snažím nejsť do mínusu kým to nie je potrebné 😉

vika34
11. máj 2010

o peniazoch radšej ani nepíšem,Muž má síce teraz dobré zákazky,ale stratu z minulého roku to asi nepoktryje,máme tiež kontokorent a v lete budeme žiadať o predlženie,to zase budú nervy 😒
u nás v baráku sa tiež chystá zateplovať,už teraz platím nájom 200 eur,z toho 90 eur nje do fondu opráv,dúfam,že to nezvýšia

tanyja
autor
12. máj 2010

naša vika je riadny nočný vtáčik, ja som už dávno snívala krásne sny, keď nám viki písala na koníka 😵
u nás vlastne akože nikto s ničím nesúhlasí, a to je tu len 18 rodín, ale keď niečo robí vedľajší vchod, tak my samozrejme nemôžeme byť pozadu a čo sa týka tej strechy, tak to je aktivita mojej maminy, ona je bytová dôverníčka vo vedľajšom vchode a strechu máme spoločnú 😵 😵
len keby to všetko nebolo na jej hlave - naša "dôverníčka" je viac mimo ako tu a keď je tu, tak je zase "mimo" - alkohol ju premohol ...
lulu , taška už zbalená ??? aký krém si si nakoniec kúpila ?

tanyja
autor
12. máj 2010

ja musím dnes obehať dosť inštitúcií - malého doktorku, poštu, kvetinárstvo a obuv - prídu z partizánskeho, tak by som si rada niečo kúpila na moje kráááááááááásne nohy, len keby nepršalo 😠 , ale zatiaľ sa počasie drží, hoci je zamračené, tak uvidíme

zuzana0612
12. máj 2010

ahojte, zamračené je dnes asi na celom Slovenku. pretože u nás je tiež dosť pochmúrno, také počasie na spánok a nie ešte nejaké výkony v práci podávať.... 😀 . ráno som aj zmokla trošku po ceste do práce.

sofokleska
12. máj 2010

my už strechu mame zateplenu bo sa stale ju zle spravili a furt na zatekalo kedže byvame uplne hore ale to sšlo z fondu oprav...našťastie.hej berie sa na to hypoteka,ale az na 15 rokov a ja tak nenavidim tieto hypoteky,požičky...............ja radšej všetko potrebne vyplatim a mam pokoj a aj kludní spanok.no možno je to zle,ale to som ja 😉 neviem ešte čo bude zajtra budem mudrejšia........... 🙂 niekto to zateplovanie chvali iní zase nadavaju,ale uz sa to rieši štyri roky-tak nechc to už teda je.
lulu čo si berieš a aky krem?

tanyja
autor
12. máj 2010

krém na prsníky, kým sa bábo naučí správne ťahať prsník, tak ich troška rozhryzká a ono to troška bolí, je to nepríjemné..
mne ale sestrička veľmi pomohla a poradila, ako chovať malého a postupne sme si našli spoločný systém, ako papať
mne malý tak doničil prsník, že som mu ho nechcela dať, až sa mi hrče narobila , tak som zaťala zuby, prikladala ho, aby som nemala zápal, lebo že to je vééééééééééľmi bolestivé a prešlo to
sofokleska, ja som ako ty, tiež nemám rada splátky, my sme si na auto požičali od mužových rodičov, tí nám nakoniec odpustili zvyšok platenia - kameň dole zo srdca a jediné, čo splácam, je naša felka, ale to len po 42 euro mesačne, to sa dá
😉 😉
zatepľovanie je dobrá vec - veľká úspora do budúcnosti, tí šomrú, čo nevidia do takýchto záležitostí, jasné naraz je to veľká investícia ,ale časom sa to vráti !!! odkáž to susedom, my tiež máme blbých susedov , ale to je asi všade tak 😉 😉

tanyja
autor
12. máj 2010

zuzi, a nenarástla si? hovorí sa, že z májového dáždiku narastieme a opeknieme, no pekná som až až 😀 😀 , ale žeby som z toho narástla ............ 🙂
dnes som si kúpila supriš sandálky na leto a prišli mi parádne botasky , budem kočka 😵 😵

lulu107
12. máj 2010

čaute - no mastičku som si ešte nekúpila, už som na ňu aj zabudla, dobre že o tom píšeš, ja len rozmýšľam čo potrebuje malý a na seba som zabudla, v piatok asi mi príde pn, tak pôjdem na nákup, potrebujem ešte podložku pod seba do pôrodnice.
Ešte nie som zbalená do pôrodnice, síce vecičky mám oprané a ožehlené, no dnes v noci mi nebolo bohvie ako, neviem čo tam malý stváral až keď som ho nad ránom pomojkala tak som konečne zaspala, veď mne to stačí sa vyspať jeden krát do mesiaca 😀 No v noci som prišla na to, že už sa budem musieť aj baliť lebo neviem neviem čo si malý zmyslí, výmyselník jeden. A to ešte nemáme ani napísané meno, mne sa viac páči Jakub než David, zle sa mi vyberá z chlapčenský mien, jaj 😨

Ja som tiež za keď si našetrím, tak si aj kúpim, no keby som šetrila na byt, tak neviem kedy by som naň našetrila, síce mi sme si niečo na 1 izbový byt našetrili a niečo sme si zobrali na úver, potom sme to vyplatili a zobrali sme si už hypotéku na väčší byt, určite to neľutujem, hoci som bola v strese ako to budeme zvládať platiť a už nám zostáva 5 rokov platenia. Pred tým sme bývali v podnájme a to sú nekresťanské peniaze, takto platíme menej, bývame vo svojom a splácame si svoje.Myslím si, že dnes bez úveru nie je pomaly žiaden mladý človek, samozrejme ak nedostane byt. A také šťastie má málokto. Samozrejme ísť do úveru, ale s rozumom.

Sofokleska - keď si zoberiete na to zatepľovanie úver, tak prečo čakáš s IVF? roky utekajú a spermiogram sa dobou čakanie môže zhoršiť, aby si si to nevyčítala potom. Tak si daj na prvé miesto to čo je u teba priorita.

tanyja
autor
12. máj 2010

sofokleska, alebo si zoraď v hlave,čo je pre teba najdôležitejšie !!! a podľa toho ďalej postupuj !! 😉
lulu, mne sa viac páči Jakub - znie to jemnejšie ako David, to je také tvrdé meno na výslovnosť
a Jakub - Jakubko - Kubko - to je krásne 🙂

tanyja
autor
13. máj 2010

.......a keby bol nebodaj neposlušný, tak povieš : Kubo 😲 a to tiež znie pekne 😉

zuzana0612
13. máj 2010

tanyja, ja môžem jedine tak do šírky narásť.... 😀
a mne sa páči Jakub.

vika34
13. máj 2010

ahojte,mne sa vic páči Dano alebo Denis,ked by som ale vyberala medzi JAKUB A DAVID,jednoznačne víťazí Jakub

zuzana0612
13. máj 2010

mne sa páči Samko 🙂

sofokleska
13. máj 2010

aj ja som za jakuba 🙂

lulu107
13. máj 2010

čaute - Denis aj Samko je pekné meno, ale už ho máme v rodine, páči sa mi aj Adam a toho tiež máme v rodine, takže tiež nie, drahému sa páči Damian, no mne sa zdá také ťažké meno. Takže asi to bude Jakub, keď som ho prvý krát videla na utz, tak hneď som si povedala, tak nebude žiadna Ema ale Jakub, ja som mala tieto dve mena vybrané.

Babušky zase mi blbne žalúdok, ráno som sa prinútila vracať potom sa mi uľavilo, no drobček mi už tlačí na žalúdok a musím si dávať pozor na jedenie, hlavne nie veľa a pomaly. Dnes sme dali Deisynku ostrihať, jaj aká je len čačaná, no je z toho strihanie hotová. Dnes ožehlím poslednú varku drobčekových vecí a potom ešte operiem návlečky a je to všio.

Dnes som bola s bývalou kolegyňou, tá mi trošku zamúdrovala, že na prvorodičku mám už dosť rokov 31r., no ja sa cítim akurát, aj po psychickej stránke. Tá stará generácia si predstavuje všetko len tak, samozrejme, že nevie o našich problémoch, ani že som chodila do centra, nehovorím o takých veciach a keď tak s nie z hocikým.

vika34
13. máj 2010

lulu na kolegyňu sa vyprdni
Madonna rodila prvý raz ako 38 ročná 😀 o čo si ty horšia?

zuzana0612
13. máj 2010

lulu, kopu ľudí má deti v tvojom veku a to ani nechodili do centra. je to každého osobná vec a ostaným to môže byť "jedno". iba primitív povie 30 ročnej žene, ktorá nemá deti, že je stará už. ja budem mať tridsať tento rok.... a kašlen na každého, kto sa vypytuje a rozpráva podobné veci, ako tvoja kolegyňa. a nikomu nič nevysvetlujem. jeden môj kolega bude mať teraz so ženou dieťa a ona má 42... 🙂 .
a čo sa týka toho mena... tak vám baby "závidím", že si môžete vyberať meno detí. pretože môj drahý povedal, že keď bude chlapec, tak bude mať meno po ňom.... 😠 . aj keď ... v podstate mi to je jedno, hlavne aby tie deti boli a boli zdravé.

tanyja
autor
13. máj 2010

Zuzi , nedaj sa ukecať na to isté meno ako má drahý, potom sa bude jeden na druhého vyvrávať 😀 😀
lulu - mne moja svokra povedala pred 7 rokmi, že som stará na deti !!! to som vtedy mala krááááásnych 28, teraz mám 34 a už nič nehovorí o tom, že som stará 😀 už mi káže ďalej rodiť 😀 😀 , ona je tiež tá stará éra, takže jedných uchom dnu a druhým von!!
koniec tipovania, jednoznačne vyhralo meno Jakub 🙂 , krásne slovenské meno a dievčenské je pekné aj Zuzana - Zuzka 😉 však Zuzi

lulu107
13. máj 2010

súhlasím, že Zuzka je krásne meno, ale hneď si predstavím pod tým menom bráškovú ženu a tá má strašnú povahu a to keď hovorím už ja, čo nemám problém vychádzať s hocijakým človekom. Nemáme aj vy taký problém, že keď poznáte nejakého blbca-kyňu, tak a keď sa vám meno páči, tak by ste si ho nedali.

Ozaj ešte čo sa týka toho májového dažďa, tak keď som bola mala, tak asi som často behala po daždi, pretože som vyrástla do peknej výške, radšej by som vyrástla do krásy 😀 😀

Dnes som sa balila do pôrodnice, no v taške mám veci pre drobčeka a už je plná 😀, no veď ja tam toho veľa nepotrebujem.
Ozaj na zozname mám nemocničné vložky, ale pýtala som sa jednej baby a tá mi hovorila, že môžem si kúpiť aj normálne, ale také na noc, tak neviem, musia byť také mrieškové? to sú nemocničné?

vika34
13. máj 2010

lulu pred 13 rokmi to boli také ako keby v sietke 😅 ,predpokladám že sú to oni a majú ich ešte stále

zuzana0612
14. máj 2010

lulu, to poznám, mne sa tiež potom to meno nepáči, keď si ho spojím s nikemy, kto mi je nepríjemný.inak, priateľka môjho brata je tiež Zuzana, a tiež sa nedá povedať, že by sme si nejako zvlášť dobre vychádzali...., ale čo sa mám dať premenovať...? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre