Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
13. aug 2010

tak ja to viem, len na to potrebujem papier, na nemčinu mám dokonca európsky certifikát, len zatiaľ som ho nevyužila nikde a učiť sa mi nechce... ☹ ( som z pedagogickej rodiny)

zuzana0612
13. aug 2010

keď to vieš, tak to nebude pre teba problém. horšie sú na tom takí, ktorí nemajú prax a idú sa to učiť. možno nakoniec prídu nato, že sa o starých ľudí starať nedokážu. ja si osobne neviem predstaviť, že by som to zvládla.

vika34
13. aug 2010

@tanyja
TAK ti gratulujem k rozhodnutiu
Ty by si mohla aj doučovať deti nemčinu,na tom sa dá tiež pekne zarobiť
Ja idem zajtra na tanečné sústredko,takže zase tu chvilu nebudem,pá a držte sa všetky

zuzana0612
13. aug 2010

to je inak dobrý nápad. prečo nedoučuješ nemčinu? mohla by si si vybrať, či chceš uplne malé deti, alebo maturantov alebo ešte väčších doučovať. ja keď som hladala na nemčinu niekoho, tak si pýtali celkom dosť. takže sa na tom dá zarobiť.

sofokleska
13. aug 2010

ahojte,to je super tanyja že takto ovladaš nemčinu🙂ja ked som z nej maturovala to bol le tipos bingo v pisomnej časti,ale uspech 45%.Jedna baba čo doučuje anglinu berie 4eur na hodinu,ale v jednej skupine ma aj 10 ludi,takže sa to oplati.
Mna teraz chytila taliančina,ale som len samouk 😉

tanyja
autor
13. aug 2010

taliančina je pekná, ale naj je komunikácia !!! ja robím preklady textov - dá sa aj na tom zarobiť, možno si hodím inzerát, že doučujem, ale zatiaľ nie, to by som fakt už nestíhala
dnes som bola 1x na kurze a páčilo sa mi, na veľa vecí čo hovorili som si predstavila konkrétnu situáciu, ked som opatrovala babky v rakúsku 😉

zuzana0612
16. aug 2010

čo sa týka jazykov, tak ja sa do debaty moc zapájať nemôžem. mňa jazyky moc neočarili. ale za také 2-3 týždne musím zase začať kvôli práci s kurzom.... 😒

tanyja
autor
16. aug 2010

no a ja zase nemám bunky na podvojné účtovníctvo 😉 😉 , na to je tu naša zuzi odborníčka 😅 😅
zuzi - aký kurz máš na mysli ??
dnes sme mali posteľ a pomôcky , nič extra až na nový výraz : bazálna stimulácia

zuzana0612
17. aug 2010

kurz nemčiny, máme to v práci povinné, aj premie nám to zvyšuje alebo znižuje, podľa výsledkov

tanyja
autor
17. aug 2010

žeby sme začali konverzáciu po nemecky ??? nebolo by od veci 😵 aj ženy na kurze zatiaľ nevedia, kto ich bude doučovať, tak som sa im ponúkla 😀 samozrejme za akciovú cenu, no ale ja ich nemôžem učiť, to musí lektorka 😖

lulu107
17. aug 2010

čaute takže sa tu šprechuje 😀 to podvojné účtovníctvo na tom som mala bunky aj ja, no už som asi vyšla z cviku, no mám prax v cvičení s nožičkami aby sa malý vykakal a nemal krčovité bolesti z koliky.

tanyja - pridala som foto malého a na východe som zas neodolala a kúpila som mu mikinku, ktorá je skôr ako tenká obojstranná bundička môže ju mať na jeseň aj na jar a k tomu som mu kúpila aj zateplene nohavice na traky, síce zas modré 😉

tanyja
autor
17. aug 2010

@lulu107 kuknem a jasné jakubko je nádherné dieťa, cmuk cmuk cmuk, hneď by som mu vybozkávala ručičky nožičky aj ritku, tieto naše detičky tak nádherne voňajú

tanyja
autor
18. aug 2010

zajtra napíšem, ako mi bolo na praxi - toaletu pacientov ráno o 6.30 nestíham ( to ešte sladko spíme) , takže dostanem sa tam, keď už budú mať sociálne práce a obed, možno ma ponúknu 😀 😀

zuzana0612
19. aug 2010

tanyja, ty si sa nato ale vrhla. super.... 😉 .som zvedavá, ako ti to dnes dopadne 😉

tanyja
autor
19. aug 2010

😵 😵 už to mám za sebou a nebolo to nič hrozné - cítila som sa ako v materskej škôlke - vymenila plienku, natrela zadok krémom na zapareniny, preložila do druhej polohy jednu tetu, pomerala cukor krvičkou a nachovala jednu tetu a aj Ham som povedala, otvorila pusu a spapala všetko, neodvrávala a bola zlatá 😀 😀 😀
sú ako jedna veľká rodina... majú krásny dvor a dokonca aj psíka 😵 😵 , no veľmi pekné !!!

zuzana0612
20. aug 2010

super teda. teším sa s tebou že sa ti to tak páči a darí sa ti. 🙂

tanyja
autor
20. aug 2010

už ked som začala boj, tak už musím aj dobojovať , no nie ??? 😉 😉 😉

a ako všetky babenky, kde ste zalezené v práci ? zase to tak nepreháňajte s tou prácou !!!

tanyja
autor
24. aug 2010

prajem pekný večer, užite si pred telkou, ja idem študovať, čo je serotonín ....... 😵 😵 😵 😵
a viete, že ho je veľa v banánoch ???

ani ja som to nevedela a už to viem 😀

nana123
24. aug 2010

ahojte, s manzelom sa snazime uz 3 rok a nic. Niekedy to je ok, ale niekedy neviem co so sebou od zufalstva.... Na vysetrenia sme neboli lebo mam strach... neviem z coho... asi ze mi povedia ze nemozeme mat nikdy deti, alebo ze to bude boj na dlho a psychicky ma to este viac dorazi....

tanyja
autor
24. aug 2010

@nana123 nana123, ahoj moja, no ale mali by ste ísť k doktorovi, lebo takto vlastne nevieš na čom si a to je ešte horšie na psychiku ako keď vieš, kde je problém a či je vôbec problém, možno sa len príliš sústredíte na dieťa
my sme tiež dlho bojovali s tým, že to skúsime a stále nič a potom to prišlo ani neviem ako a ostala som tehotná, hoci ja som s tým problém predtým nemala, my sme mali iný závažný problém .... 3x postihnuté bábo ☹
dôležité je vedieť, aj koľko máš rokov a či si neprekonala nejaké zápaly o ktorých nevieš a samozrejme aj manžel môže mať nejaký problém, prípadne pomalé spermijky, aj môj má, a aha, malý je tu a aký krásny 🙂

zuzana0612
25. aug 2010

ahoj nana, možno si sa na to iba moc upla a možno máš nejaký zdravotný problém. lenže takých možno môže byť niekoľko. choď k lekárovi a neboj sa.

tanyja
autor
25. aug 2010

zuzi, už máš nový pc doma ??? alebo zatiaľ funguješ ako sa dá ??
@sofokleska kde si stratená ?? už máte urobený panelák ?

@nana123 zuzi má pravdu, neboj sa a navštív doktora, budeme ti držať palčeky 😉

zuzana0612
26. aug 2010

ahojte, už mám nový pc doma. ale bol to boj.... 😀

tanyja
autor
26. aug 2010

s kým si sa pobila o pc? oči , ruky, nos je v poriadku??? a hlavne zuby ??? 😀
malý mi ešte spí, tak som nazrela a nakukla 🙂

zuzana0612
26. aug 2010

najskôr sme čakali asi týždeň, či sa bude dať pôvodný opraviť. pôvodne to malo byť za dva dni zistené. potom sme si vybrali nový a že tá firma nám ho objedná, čo pozerala ten pokazený. mal prísť v utorok (v tom týždni ako som mala dovolenku), neprišiel. neviem, či ho vlastne aj objednali.... tak sme sa potom rozhodli, že ho ideme sami kúpiť do TT. tak sme tam išli osobne a kúpili ho. lebo neviem, či by sme sa toho objednaného dočkali do dnes...

marusik
26. aug 2010

@sofokleska jéj, taliančina... to sa dá pekne ako samouk... potom by to chcelo pár týždňov v taliansku🙂 aj ja som začínala knihou pre samoukou a nakoniec som v taliančine študovala a moja knižnica je zložená predovšetkým z talianských kníh🙂 držím palce!

tanyja
autor
26. aug 2010

@marusik si dobrá, ja mám tiež taliančinu pre samoukov, ale akosi som veľa nepreštudovala a teraz študujem aj tak opatrovateľstvo, mne stačí nemčina 😉

@zuzana0612 dobre ste urobili, nám takto "robil" jeden sieťku na balkón, až som si ju objednala riadne v inej firme a do týždňa bola u nás doma aj s montážou, tak nech pc fachčí ako má !!

zuzana0612
26. aug 2010

najviac sme sa báli o účto, aby sa niečo nestalo, to je našťasti ok, tak ostatné už ide dobre. uplne čo je najhoršie, keď si dáš niečo spraviť niekomu koho poznáš a myslíš si, že to bude skôr a spolahneš sa a nakoniec čakaš, čakaš a nič. a musíš sa obrátiť na niekoho iného... 😒

sofokleska
26. aug 2010

ahojte!ale kde panelak este z daleka nieje hotovy teraz zatepluju druhu stranu a najhorsie je ze sme odstaveni aj od digi:(esteze markizu a joj chytime na antene nieje to bohvieco,ale zatial sa da.marusik,tak ten pobyt by som brala a myslim ze by sa aj rychlejsie ucilo...🙂a vy baby ako sa mate nestiham vsetko citat,lulu maly ako poslucha?

tanyja
autor
26. aug 2010

no to by som sa načakala, sieťku som mala sľúbenú v máji a je koniec augusta 😀 😀 😀 , a jasné ž dotyčný sa ani neohlásil, takže to hovorí za všetko.......

@marusik ty si sa sama naučila tak perfektne taliančinu ?? máš dobré bunky, šikulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre