Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
31. aug 2010

@ypsinkova doobedu upršaný, potom vykuklo slniečko, ale bolo chladno, darmo, v Tatrách už padal sneh a mne môj drahý nedoniesol ani za hrsť snehu, hoci tak chodí každý deň 😀
no ja pochádzam z najchudobnejšieho kraja, kde len muchy doletia a žiadny investor - som z okr. Rim.Sobota, ak ti niečo hovorí : Hnúšťa , máme vlastnú stránku mesta, môžeš popozerať a ešte www.echoviny.sk
aj ja by som si dala večeru mimo domova, hm , ale pizzu, ktorú tu pečú, si môžem zjesť aj doma 😀

ypsinkova
31. aug 2010

@tanyja ja milujem sneh,ja som dieťa zimy tak to asi preto,lebo väčšina ľudí ma rada leto a teplo 🙂 .
Ale snáď až tak chudobný kraj nebudete,keďže ponúkajú 19 druhov pizz a aj cestoviny a rozvoz priamo ku vám domov 😀

tanyja
autor
31. aug 2010

@ypsinkova no ako vidím, si si nás prekukla a našla si aj nejaký ten relax, čo si sľúbila drahému ? a ráno si písala, že dnes pôjdeš skoro spať a ty si ešte tu, resp. o 22hod si tu ešte bola 😀
áno máme 19 druhov, ale my si objednávame stále tie isté, ja zavše obmením ale drahý nie 12+šunka 😀
pečú aj v Kocke, ale tá nie je dobrá, pečie ju mojej neteri kamarát... 😀

zuzana0612
1. sep 2010

@tanyja tak tu nie je žiadne nákupné centrum. stretnúť by sme sa mohli tak na chodníku. ale je tu naplánovaná výstavba, aj keď pochybujem, že z toho niečo bude. výstavba tu je, stále vidí človek niečo nové, ale aj tak sú objekty prázdne. nájom je vysoký a obchody sa tam nehrnú, alebo sú tam chvíľku a skončia.

tanyja
autor
1. sep 2010

@zuzana0612 no to je podobné u nás, len u nás výstavba je na bode mrazu - teda nestavia sa nič, len demolujú nám sídlisko - výmena teplovodných rúr a kedy to bude hotové , nevie nik, dokedy budeme rozkopaní a samé blato ???
idem s malým k mamine na kafčo, aspoň nám prejde čas, papa zaitaľ

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja hej,samozrejme,že som našla,pre ukážku pošlem link,kde sme dnes relaxovali 🙂 : http://lazne.ngi.cz/
A vieš o koľkej som zaspala ? O druhej v noci,ale dnes som totálne odpálená,dnes idem hádam aj už o ôsmej 😀 😀 .
Nie je dobrá preto,lebo ju pečie známy alebo preto,lebo jednoducho nie je dobrá ? 😀 😀

@zuzana0612 a ty odkiaľ pochádzaš ak smiem vedieť ? 😲

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova nie za to, ja som ani nevedela, že je to neterin kamoš, kto pečie pizzu, ale raz som ju mala a nechutila mi
no a dnes sme si objednali , drahý ju teraz dojedol a ja som si nechala aj na zajtra
idem kuknúť link a napíšem bescheid ... 😉

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja aj ja by som si dala veru takú pizzu,ale ja to moc nemusím,my keď tak si objednávame 4 druhy syra alebo Hawai pizza,tieto dve nám najviac chutia 😉.
Aký ste mali dník ?Čo ste porábali ?
Ja som sa dnes obliekla len tak naľahko,ale keď sme prechadzáli do auta,tak mi normálne zima bola,som si aj kabátik mohla zobrať,ešte prechladnem 😒

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova no, pekné ste to tam mali a čo všetko ste vyskúšali ? vonkajšia sauna, čo to je? ako sa saunuje von? to by bolo pre mňa, ja do sauny nesmiem 😖
a ak môžem, odpoviem za našu Zuzanu - je z Malaciek, Zuzi nehnevaj sa, že som ťa bonzla 😀

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja vyskúšali sme kľudový bazén,fínsku saunu a potom aj masáž,všetko bolo super,príjemné prostredie aj personál,môžem odporučit .Ja zasa milujem sauny,keď chodievame lyžovať,si vždy doprajeme bazén aj saunu v zime.
Z Malaciek ? 🙂 🙂 Tam mi žije babka,ale moc dobre to tam nepoznám,ale mám to kúsok z BA,30 minút cesty a som tam,takže ju navštevujeme pomerne často 🙂

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova však bolo chladno a fúkal nepríjemný vietor
my sme boli väčšinou s malým sami, lebo drahý síce išiel len pre domáce čerstvé mlieko k otcovi, ale všakže, treba využiť situáciu a prišiel domov až o 16hod, aj to som už bola hnusne nepríjemná a stále som mu volala, že kde je, no a jasné, musel píliť a pratať drevo !!§ ten jeho otec si fakt nikdy nedá pokoj a najviac ma štve, že mužovi rodičia nevedia pochopiť, že má rodinu - syna a neustále otravujú s tým, že treba niečo u nich robiť 😠 najradšej by som im niečo povedala, ale nemôžem, veľmi nám finančne pomohli..
a čo sme robili: na obed som bola s malým pri mamine, dala som si kafčo, potom išiel drobec spať a ja som poriadila pozmývala a s drahým sme išli na štavicu, potom na zmrzlinu a pizzu domov a ešte pre čerstvú parenicu a večer tu
no proste sme boli akční statočne 😀 😀 😀

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova tak už sa vybrať len našim smerom, tiež sme len na skok od vás - taký 3,5 hodinový 😀 😀
vy ste riadne športovo založení , my nepreferujeme bohužiaľ žiadny spoločný šport ☹ , ja nelyžujem, muž tiež nie, mám rada plávanie a on ani to nie - pochádza zo sedliackej rodiny, tam prázdniny nepoznali a dovolenky už vôbec nie !!!
pred 3 rokmi sme boli na spoločnej dovolenke pri mori - páčilo sa mužíkovi, ja som už predtým bola sama pri mori ako au-pair

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja tak takéto otravovačky dobre poznám zo strany jeho rodičov.Ja tiež nie som proti,aby pomohl,však sú to jeho rodičia,ale oni ho doslova využívajú a spomenú si na neho,len keď niečo potrebujú a to ma vie dobre vytočiť.Ale konečne si to už všimol aj on a už vie povedať aj nie,ak máme niekam ísť ta sa ide a neodkladá sa to len kvôli tomu,že mamička zavolala.
Tak to ste mali super dník 😵 😵 .A čo je to štavica ? 😲 😀

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja ale ja nerada dlho cestujem,je to veľmi únavné,ale ak budem mať cestu,tak poviem 😉 😀 .Tak teraz máme čas na takéto veci ako je lyžovačka ,ale možno keď príde dieťa už ani my nebudeme mať na to veľa času.Tak my zasa k moru chodievame každý rok,lebo ja milujem more a nechcem si to odopierať,keď tam môžme ísť 😀 .
A kde ste boli pri mori pred 3 rokmi ? Mne sa strašne páčilo v Turecku ale aj Grécko je krásne,akurát su tam namyslení ľudia 😝 😀 .
A aupair-ku si kde robila ? 😲

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova štavica - prírodná voda vyvierajúca kdekoľvek v prírode s rôznou chuťou, táto naša je napríklad železitá
máme podobné rodiny po mužovej strane, len s tým rozdielom, že tvoj vie povedať nie a ten môj nedokáže povedať Nie ☹ a keď niečo poviem, tak ja som tá ušomraná ☹ ☹ ☹ , ale hučím do neho ako do prázdneho suda, kedy to pochopí, neviem... snáď nie vtedy, keď mu poviem, že ho opúšťam a robí si srandičky, aj dnes som sa mu vyhrážala, že dopadne ako muž mojej spolužiačky ( po 1,5 ročnom manželstve to skončilo) a smial sa, že ak chcem, môžem ísť, no s ním sa fakt nedá vážne rozprávať, všetko prehodí na srandu
ako au-pair som bola v Nemeckom Rosenheime
na dovolenke v Chorvátskom Meduline - bolo krásne, schodili sme všetko čo sa len dalo, tam bol môj drahý úúúúúúplne iný chlap -uvoľnený, dokonca romantický 😀 😀

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja aha,my chodievame na kysielku do Chocholnej a celkom nám chutí,ale vraj nejaký prameň tam bol zastavený,tak nevieme,lebo toto leto sme tam ešte neboli,musím sa popýtať 🙂 .
Tak ja som do neho tiež dosť hučala,ale keď som zistila,že je to márne,som to nechala tak.Ale on sám zistil,že ho len využívajú a tak už sa ani moc nesnaží,ale samozrejme,že keď niečo dôležité potrebujú,tak pomôže.
To je trubka,mne kebyže takto povie chlap,tak mi to vrta hlavou celé dni a noci,chlapi su iní v tomto asi.Oni si uvedomia čo spravia,až keď o to prídu a nedá sa to vrátiť späť 😒 .
Aha,tak preto vieš nemecky.A ako veľké detičky si opatrovala,páčilo sa ti ? Ako dlho si to robila ?
V Chorvátsku je tiež pekne 😉 .Tak more robí s mužmi iné čary,musíš zrealizovať nejakú dovolenku pre svojich chlapov 😉

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova veru robí divy a budúci rok už chceme ísť k moru, nechcem, aby malý mal detstvo ako môj muž - žiadne a veru drahý nemá proti moru nič, povedal, že ešte pôjdeme a na to jeho mama - to zase pôjdete k moru??? akože podľa nej - už ste ho videli, načo druhý krát.. moja svokra bola najdalej v Tatrách a teraz, keď si ja robím kurz, už chce aj ona a chce ísť opatrovať do RAkúska... no neviem si ju predstaviť, ako má rozmýšľať po nemecky , nikdy sa nič neučila, nemá ani učňovku, iba ZŠ má urobenú...
ja som opatrovala v 2 rodinách, v 1. som mala dvoch chlapcov: 6 a 1,5 roční Florian a Fabian a v 2.rodine som mala 7r. chalana Rafaela, ktorý si nevedel ani zadok utrieť a všetko som ho to učila a veruže som mu ten zadok neutrela !!! 😀

môj chlap je lev... a pustí niečo z úst, čo sa nedá napraviť, ale raz som mu povedala vážne svoj názor na vec, že ak chce, tak končíme a bude, to bolo asi pred 5 rokmi a vtedy som ho videla 1. plakať, nevie povedať - mám ťa rád, povie mi to ale len tak zaokrúhlene, jeho nenaučili prejavovať si city, všetko, čo dnes vie, je moja zásluha a veruže už mi to aj povie.. som šikulka 😀
bol tvrdý oriešok a v istých situáciách stále je, a už asi ani je nebudem do neho hučať , snáď si to domyslí, že ho využívajú, a keď má slabú chvíľku, tak mi aj povie, že sa mu nechce, ale pred rodičmi to povedať nesmie 😠

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova a ešte, v nemecku som bola 1,5 roka a v Rakúsku necelé 2 roky, páčilo sa mi všade, ja som nekonflitkný človek prispôsobivý...

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja Skôr mi to príde ako závisť,lebo tot isté robí aj naša svokra,keď povieme,že ideme niekam k moru alebo na inú dovolenku či výlet,tak sa nás spýta,že odkiaľ na to berieme peniaze a či sa máme tak dobre.Tak nie aby synovi dopriala,ona sa ešte takto hlúpo spýta.Napríklad mi ani na moje meniny nepošle ani smsku ani nič.Ja nečakám od nej žiadne drahé darčeky ani nič podobné,ale aspoň by mohla zavolať aspoň by som videla,že jej na mne záleží a má zaujem.
Tak to si si užila chlapcov až až 😀 😀 .A teraz máš doma ďalšieho chalana 🙂 .A tak dobre si spravila,to ho mali rodičia učiť,keď bol malý a nie ty v 7 rokoch 😀 😀 .

Hm,tak keď ho tak doma nenaučili,tak vieš,ťažko môžeš od neho vypáčiť slovíčko ľubim ťa 🙂 .Ale ty si šikovnica,že si čo to dosihala,klobúk dolu,lebo sa vraví,že starého psa novým kúskom nenaučíš 😀 😀 .Ach jaj,kopec roboty máme s tými chlapmi a ich maminkami,však ? 😀 😀

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova no ja si s jeho mamou veľmi nerozumiem, každá sme na inej "latke" a tak isto si veľmi nespomenie na naša sviatky, zatiaľ mi ani raz ruku nepodala aj keď som mala narodeniny....
a najviac ma vie dožrať, keď môjmu malému chrústikovi povie Tomáško!! Tomáš je jej druhý vnuk - dcérin syn, darmo, sú jej srdcu bližší ako my, ja jej viem povedať svoje a to sa jej nevidí a svokor? ten ani nevie, kto má kedy sviatok, je chorý a vôbec sa nešetrí
drahý sa musí trocha aj mne prispôsobovať , doteraz som sa len ja musela a povedala som mu dosť! boj začal a minule som povedala, že chcem konečne niekam vypadnúť von z bytu, tak sme išli do Košíc, do zoo sme sa nedostali ako sme chceli - pozde sme došli, ale navštívili sme moju tetu a potom kamošku, bolo super 😵

ypsinkova
1. sep 2010

@tanyja Tak na narodediny si spomenie,to nemôžem povedať,vždy dostanem nejaký kvet v črepníku 😀 😀 .Tak to by aj mňa hnevalo,ak by si ani meno vnuka nevedela zapamätať a na malého meniny či narodediny si spomenie ?Ja mám svokra celkom v pohode,lebo svokra je vo veľkej nepohode-závistlivá ženská.Ale svokor je zasa pod papučou,pri nej si moc ústa neotvára,si to nedovolí,no čo už.
Tak to je super,veď každý chvíľku ťahá pílku,no nie ? 😀 😀 Musi sa raz za čas prispôsobiť 😝 .Odporúčam Zoo Lešná,mne sa tam veľmi páčilo a aj zámok Lednice,tam je fakt úžasne,tam sme sa aj ľodkou plavili,sa nám veľmi páčilo.Aj dáke vystúpenia tam boli s orlami a tak,takže malému by sa páčilo 😉 .
V košiciach som ešte nebola,nemáme tam ani rodinu ani žiadnych kamarátov,akurát tak z telky poznám Mojsejovcov 😀

ypsinkova
1. sep 2010

babuľky idem dp postieľky,aby som zbytočne drahého nepprovokovala.Dobrú noc a sladké sny 🙂

tanyja
autor
1. sep 2010

@ypsinkova kde je lešná? ja osobne som autom prešla košice, keď som sa trénovala na rodinu v Rakúsku 😀

čuduj sa svete, na malého meniny si spomenula a to má môj chrústik meniny iba v českom kalendári !!! dostal čokoládky - tie zjeme my a 20€, za tie som mu kúpila cestovnú postieľku - teší sa z nej úžasne 😀
mne na narodky kúpila parfém - predala som ho, pretože to bola strašne silná vôňa a umelinové tričko, to visí niekde v skrini, ja sa potím, takže by bolo hned prepotené a ešte k tomu je čierne, ostane ak by bol nejaký pohreb

na nedeľu ideme ku svokrovcom, svokor má narodky, ale nerobia oslavy, len zjeme obed a ide sa domov, oni sa nedokážu spontánne zasmiať, svokor dokáže akurát tak podpichovať a svokra mať "múdre" reči, cítim sa tam ako piate kolo na voze

ja mojsejovcom nemusím, dôležití chcú byť a zaujať, chudáci .. 😝

tanyja
autor
1. sep 2010

dobrú nôcku , papa zajtra 😵

zuzana0612
2. sep 2010

@ypsinkova ZOO Lešná a zámok je fakt pekná. My sme boli v ČR na dovolenke minulý rok. Priateľ bol nezamestnaný, ja som potrebovala oddých z práce, tak aby sme neminuli moc za dovolenku, tak sme boli v ČR. Ale bolo to fakt super. Človek nemusí vyvaliť kopec peňazí za dovolenku, aby bola fajn. V Čechách je strašne veľa hradov a zámkov, no proste mali sme čo pozerať a stálo to zato.
My moc na more, kúpanie a opalovanie nie sme, takže takú dovolenku ani nevyhladávame. Keď sme boli spolu prvý rok, tak sme boli na Liptove a pani, čo nás ubytovala v penzione nám prvý deň porozprávala, kam máme ísť, tak sme mali super prehlad. A spomenula Tatralandiu. A keď sme išli domov, tak sa pýtala, kde sme boli. A že sme boli jediní, kto nebol v Tatralandii, tak sa smiala. Proste nato nie sme.

@tanyja k téme pomáhania rodine sa nevyjadrujem.... 😀

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja ahoj,posielam link na tú spomínanú ZOO :http://www.zoozlin.eu/
Tak to je fajn,keď si spomenie na jeho meninky a ani vkalendári nemá 🙂 .TAk ja od nej dostávam len kvetinky,ale zatiaľ mi všetky zhynuli,asi preto,lebo boli darové z toľkej lásky 😀 😀 .Cestovnú postieľku ? Tak to je super,určite sa mu v nej páči 😉 🙂 .
Ešte nemám rada,keď nám vyberajú mená pre naše deti,lebo už aj taká téma bola,že ako by sa mali volať naše deti,oni chcú len chlapca o babe ani počuť a chalan by sa mal volať po svokrovi-Ján.Tak to som už radikálne zamietla,oni mi nebudú organizovať môj život,to si ani moja mama nedovolí,to kde by sme boli 😠 .
Tiež nemám rada takéto rodinné oslavy ako sú narodediny.Tiež sa tam veľmi neteším,nakoľko viem,že svokra falošný človek a tie jej reči tiež nemusím počúvať.Ale tak pvoedala som si,že je to raz za rok,tak to pretrpím 😀 .
Ani ja nemám rada Mojsejovcov,nevedia ako zaujať a ten ich slovník mi príde dosť nevhodný na televízne obrazovky 😝 .

@zuzana0612 aj mne sa veľmi páčilo v Zlíne,ale aj my máme pochodené takto hrady a zámku tu na Slovensku.Mne sa tiež veľmi páčia Tatry takto v lete,tam chodievame na turistiky a tak 🙂 .Tiež sme boli na Orave,ale to sme mali len stretnutie s kamarátmi,ktorí tam žijú a tam je nádherné prostredie.Bývaju na dedinke,kde sa voľne pásli ovečky,kravičky aj konec tam boli,som bola príjemné prekvapená.Nič také som nevidela,jedine ak v ZOO a teraz som sa mohla aj dotknúť aj všetko 😀 .Dokonca som mohla aj kravu podojiť ale to som odmietla 😀 .Pri tejto činnosti som sa radšej len pozerala 😀 . A ešte milujeme čerstvé korbáčiky,parenice a rôzne syry zo salaša,tak to je naše 😀 .
Aquaparky moc neobľubujeme ani my,akurát raz sme boli v Senci,ale je to tam poriadne drahé,tak sme si povedali,že takýto druh zábavy nemusíme 😀

zuzana0612
2. sep 2010

@ypsinkova syry a podobné záležitosti mám hrozne rada aj ja. Keď sme boli na Liptove na dovolenke a išli sme na Oravský hrad, tak sme zadali do navigácie cestu a tá nás tak povozila... 😀 . Najskôr sme nadávali, že kade to ideme, ale nakoniec sme boli radi, lebo sme išli cez horu a zrazu len cingot bolo počuť a to stádo oviec, no to bolo niečo. Sme pozerali. Nie že by som v živote nevidela ovcu, ale v takomto množstve veru nie.

ypsinkova
2. sep 2010

@zuzana0612 aj my sme boli na oravskom hrade 😵 😵 .Fakt úžasné,keď má človek takto pochodené čo to.Slovensko je krásne a ešte sa mi páčilo aj v Slovenskom raji,ale tak to zasa nie je len tak pre hocikoho,keď sme šli po tých rôznych rebríkoch,tak mi nebolo všetko jedno 😀 😀

zuzana0612
2. sep 2010

@ypsinkova tak ja som z tých, čo by na tie rebríky nešli.... 😀 . Pred dvoma rokmi sme boli na Lomnickom a bolo tam fakt úúúúúúúúúúúúžasne..... 😀 ... horko ťažko sme sa dostali po lístky. Celý deň pekné počasie, a pol hodinku pred tým, ako sme tam išli, sa začalo mračiť. Tak sme hore nič nevideli, lebo bola strašná hmla. Povedala som, že jedinú výhodu to malo takú, že som nevidela, ako vysoko sme nad zemou, lebo by mi asi zle prišlo.... 😀

tanyja
autor
2. sep 2010

@zuzana0612 keď som prvýkrát bola s drahým v Tatrách, tak sme sa poprechodili, bolo fajne teplúčko, hoci to bolo v januári a potom zahlásil, že chce ešte ísť na Lomnický štít, no s malým by som tam teraz nešla, jedine prejsť sa okolo Štrbského plesa..
koľko stojí lístok na Lomnický ?

@ypsinkova @zuzana0612 keď chcete vidieť kravičky, ovečky a koníky, tak musíte prísť do mojich končín - svokor má kravy, oviec naokolo sa pasie dostatok a zoženieme aj nejakého koňa 😀 , a syr máme domáci, aj parenice, mlieko, najnovšie sa svokrovci snažia - asi kvôli Radimkovi 😀 - pije kravské mliečko

ale ste sa rozpísali!!! no ja tiež nemusím narodeniny z mužovej strany, cítim sa tam ako piate kolo na voze - nik so mnou ani slovo neprehodí, proste blbo sa tam cítim
a kukne si ten link na zoo , len pre nás je to ďaleko, možno keď pôjdeme do čiech - mám tam babičku, tak zbehneme do Ústí nad Labem - to ja na skok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre