Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
4. okt 2010

@zuzana0612 ale za to, vieš akí budeme otužilí ? sedím v štrikovanom svetri a na nohy mi je zima, lebo papuče oddychujú v chodbe a ja mám len korkáče na nohách 😀 😀 , keď si obujem papuče, tak mi je hneď teplo

dnes nič nikde netreba - žiadny papier, žiadny kov, slovensko má "všetkého nadostač"
a včera sme boli v správach na markíze, jedna nespokojná mamička volala markízu, lebo že nám nekúria !!! trúbka, veď keď robia nové kúrenie, tak ako môžu kúriť , no nie ??? nechápem takýchto chronických sťažovateľov

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja sa málo usmieva na svojho manžela ? no toto , kto by to bol pvoedal 😝 😀
my vstávame asi narovnako, ale pri odchode si tiež vymeníme pusu 🙂
a vieš čo,včera som zaspala až okolo jednej,ale to sa ani nedivím,lebo som preležala celú nedeľu , tak sa to aj odzrkadlilo 😝 potom to ranné vstávanie ma ubíja

baby aj my sme mali na základke zber šípok aj papiera a ešte dačo sme zbierali ... tiež bývali blšie trhy ,tie som milovala 🙂 a myslím,že aj na strednej,sme mali ešte zber a teraz to už fakt všetko upadá ...žiadne aktivity na školách 😖

zuzana0612
4. okt 2010

@ypsinkova teraz majú "deti" na školách uplne iné aktivity, ako je nejaký zber papiera.

ypsinkova
4. okt 2010

@zuzana0612 no veď to hej,teraz tie deti čo sú,sú úplne niečo iné,ako sme boli my 🙂

tanyja
autor
4. okt 2010

už bude chodiť večer domov to moje čudo chlpaté - teda manžel, obhrýza tu broskyňu a žš ide spať
@ypsinkova dnešné deti majú len pc a tie ich bojové hry, mp3, mobily atď... , na klasické hry sa zabudlo , pamätám, ked sme pre panelákom hrali vybíjanú, skákačky, hry s farbami, s hlinenými guličkami - to som zbožňovala, ako sme sa za ne hádali, kto má viac 😀
ten úsmev som myslela tak, že môj chlap sa usmieva nejako málo, asi by som sa ja mala viac usmievať, nech to pochytí odo mňa 😀 😀 😀

@zuzana0612 dnes sa deti radšej poflakujú ako keby mali nejaké záujmy - deti ulice

tanyja
autor
4. okt 2010

no a toto je sila !!! http://www.pluska.sk/slovensko/politika/skandal...
je tu kopa ľudí od nás z mesta a aj suseda - mojej mame sa z toho vlasy zježili
a doktor !!! riaditeľka mš a riaditeľka úradu práce - silné kafe, riaditeľka mš je moja suseda a s mojou mamou spolu spievajú v zbore ... 😠

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja hej hej,keď ideme aj do obchodov,tak deti s rodičmi nenakupujú,ale držia v ruke mobil a najnovšie som videla aj nejake tlačitdlá v ruke a taký predmet,čo pripomína playstation,som sa nestačila čudovať,či to tým rodičom nevadí,ale im to asi vyhovuje,aspoň majú od nich pokoj a môžu v kľude nakupovať .....

k tete Tomanovej sa nevyjadrujem , môj príspevok by bol označený za nevhodný a nesúladil by s pravidlami tohto fora 🙂

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova ja zase k tým fiktívnym zamestnancom... bolo by to veľmi neslušné a vulgárne
iba asi tak - strašné
volal mi kamoš, že či ma môže nahlásiť do volebnej komisie na 27.10, že budem počítať hlasy a zarobím si ťažké prachy ...35€ , tak som sa na to dala, každé euro dobré a strava grátis, nejako to do rána vydržím , teda kým to nespočítame a možno bude toho málo, asi ako teraz na referende, len musím na úrad urobiť prísahu 😀
tie deti majú čosi také ako mp2, i-pody a pod, neviem ako sa to všetko volá - som zo starej éry

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja ja nemám tú tetu rada,čo obrala o štát o veľké peniaze,je totálne nesympatická
jej,35 eur,ty sa máš 😀 ... tak treba po večeroch rátať ovečky,aby si dobre hlasy zrátala a nevyšla z civku a matiky 😀
ja neviem,čo to majú,ale irituje ma to

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova ja som nikdy nestihla ovečky rátať 😀 😀 , ku mne ani nestihli prísť a už som spala 😀 😀 😀 , ale ty by si sa na to hodila , ty rada počítaš ovečky
a s matikou by som nemala mať problém, veď som robila s čísielkami 😀 a možno ešte budem 😀 😀

nikto nemá rád tých tam hore ani tetu tomanovú , ani fica , ale bugár mi je sympatický, proti nemu nič nemám

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova iná téma: dnes sme boli na návšteve pri našej bývalej susede , teraz býva v dome - majú to tam super urobené a to bol predtým dom na spadnutie a majú zlatého retrievera , tak Radimko im tam urobil poriadny neporiadok s hračkami a keksíkom, ale pekne som všetko pozbierala, pobehal po celom dome a potom von so psom a za psom, smial sa nádherne nahlas, užíval si to, a večer okamžite po gríziku zaspal 😵 😵 😵

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja hej,ja rátam pomaly každý večer , nič príjemné,lebo zabudnem to trojciferné číslo a začnem odznova 😀
ani ja nemám problém s matikou,keď tak pomôžem 😝
politika je celé svinstvo ... nepáči sa mi to,čo sa tam robí a kždý si hrabe len sám pre seba a je to úplne jedno,či tam je Smer alebo Sdkú-DS

a oni majú deti ? ... či len psa zatiaľ ? 🙂 fajn,že sa malému páčilo a vyjašil sa ... zlaté dieťa 😉

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova oni už majú vnúčatá, je to dobrá stará suseda, má 59rokov, operovali jej žlčník, tak sme ju išli pozrieť a potom prišla jej sestra, tiež naša suseda, tak aj ona behala s malým 😀

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja jaj tak,som myslela,že to nejaká mladá susedka 😉 máte fajn vzťahy 😉
to moja sesternica keď príde ku nám na návštevu,si sadne,pije čajík a číta noviny a my beháme okolo malej 😀 ju akože nič netankuje 😀

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova no ja som behala tiež a dosť dlho, mama sedela, lebo mala aliho na kolenách, no chúďa havo, musel si oddýchnuť po dlhej prechádzke 😀
mama má so susedkou super vzťah a aj ja, ona je veľmi milá , teraz je málo ľudí milých a normálnych 😎

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova brala by som, keby nejaká kamoška s dieťaťom ako je malý, bývala v dome, mali by sme kam chodiť, ale všetky sú panelákové

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja 😀 😀 veď vieš čo to tomu psovi dá zabrať,kým docupitá k susedke ? 😀 ja sa s mojimi susedmi moc často nevidím,tak si vychádzame v pohode a keď dačo potrebujem,tak nie je problém a zasa to funguje aj naopak .....
to by si mala super,kebyže máš takú kamošku 😉

ypsinkova
4. okt 2010

dnes sa mi ulomil zub...mám panický strach so zubárov...vypadla mi plomba,dala som si to trošku opraviť,no mala som prísť ešte aj o mesiac na nejaké úpravy a som si pvoedala,že keď nebolí,tak nepôjdem...a dnes sa mi začalo z toho ulamovať 😝 dokelu,ja tam asi zomriem od strachu,musím sa tam objednať 😔

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova no tak to hej a ten ich pes Baddy - vždy si nájde nejakú dieru v plote ako teraz a už pobehoval po ulici a riadne nás čakal, kým sme nešli, bol vždy o pár krokov dopredu ako my, ale nakoniec sa nechal zlákať piškótami a opustil nás 😀 😀
aj ja by som brala taký domček, krásny zvnútra aj dvor by mi stačil, len peniažky nemáme a zase nejaký veľký úver by som si nebrala, aby ho splácal ešte aj môj syn
radšej pobudneme v paneláku a v istom , no idem ja do hajan , papa 😀

tanyja
autor
4. okt 2010

@ypsinkova neboj zubárky, ja som dnes absolvovala preventívku a ukľudňovali sme jednu slečnu a tá nakoniec povedala, že to ani nebolelo 😀
chceš detičky? tak šup k zubárke a pôrod je lepší zážitok ...
pa pa

ypsinkova
4. okt 2010

@tanyja mne sa páači bývanie v paneláku .. mne to vyhovuje,lebo s domom sú väčšie starosti a opletačky a vrážaš tam v podstate stále peniaze .......je pravda,že tam máš viac súkromia,ale niekedy sa aj tam nájdu otravní susedia,ktorí ti vedia zo života spraviť peklo ...
ja fakt neznášam zubárov,ako absolvujem všetko,ale zubár je môj kríž ... no nič,idem aj ja hajať,dobrú nocku 🙂

zuzana0612
5. okt 2010

dobre ráno,

@ypsinkova tvojho zuba mi je ľúto. ja som u zubára nebola už asi tak 6 rokov. patrím k tým asi už aj málo šťastným, čo nemajú blomby. a brat tak isto. my sme také dve čudá 😀
čo sa týka bývania v paneláku, tak to ja nemusím veľmi. možno by sa človek naučil, keby musel, ako sa hovorí. ale ako hovoríš, do domu stále niečo treba vrážať. ale za byt tiež predsa platíš nájom, plus energie a byt je tvoj. takže tiež stále platíš. s tými susedmi je to tak, naši majú dobrých susedov. ale priateľova mama má z jednej strany susedov, čo sa nebavia a z druhej býval starý dedko, čo je v domove a jeho podarení vnukovia tam chodia po víkendoch a sviatkoch robiť bordel. takže cez leto, keď chceš mať otvorené okno, tak ich do rána počúvaš. a sú to fakt "poučné"reči, to sa dozvieš............................. 😀

tanyja
autor
5. okt 2010

@zuzana0612 susedovci sú aj u nás kadejakí a hlavne , keď robia napriek alebo robia reči, ohovárajú , vystrájajú.., no je toho dosť
ty si také čudo aj s tvojím bratom - mať vaše zuby, ja mám plomb dosť, ale už tri roky chodím iba na preventívku, zatiaľ žiadne nové kazy, to je fajn, dokonca ani v tehotenstve som nemala problémy so zubami
@ypsinkova mne tiež stačí náš bytík, ale v istých momentoch by som brala dom - priestor pre malého na hranie a vybehanie sa a tiež som povedala, že dom je večný požierač peňazí aj keď je nový, ale kto vyrastal v dome, chce väčšinou bývať v dome, ja som paneláková a marcel domový, jemu by dom vyhovoval, len kto by sa oň staral, keď nikdy nie je doma??? alebo žeby bol viac doma, keby bol dom ?? ktovie

zuzana0612
5. okt 2010

@tanyja neviem, po kom máme také zuby. otec ani mama nemajú zuby neviem ako dobré. taká norma. ale mama mala so zubami problémy v tehotenstve. tak možno to potom aj na mňa príde a "dobehnem to" .

tanyja
autor
5. okt 2010

@zuzana0612 ale aj tak je to super, doposiaľ mať profi zuby 😀 😀
máme tu strašné počasie - nezaprší a nezaprší 😖 😎 😖 a ešte k tomu zima a žiadna teplá voda, no hrúúúúúúúúúúza 😕 😕 😕
my budeme tak otužilí, že až, ráno umývam malému tvár a rúčky studenou vodou , svieži je ako naozaj 😵 😵 😵 a ja tiež, ale už som vytiahla riadne pyžamo, lebo som cítila v noci, ako mi ťahá na moje holé ruky aj nohy ( spávam v dlhom tričku 😀 😀 )

ypsinkova
5. okt 2010

@zuzana0612 tak tie zdravé zúbky ti závidím,ja som asi prvú plombu mala,keď som bola ôsmačka na strednej 😝 a potom sa moje problémy so zubami začali na VŠ .... fakt zubárov nemusím,ale keď som bola mladšia,mi to nerobilo problém ... teraz som omnoho citlivejšia 😔
no aspoň máte spestrenie a všeličo nové sa podozvedáš,od takej mladej generácie 😀
@tanyja unás akosi ráno mrholilo , také naprd počasie bolo ,že ani ryba ani rak 😝
ja spávam len v nočnej košieľke,lebo u nás v byte je fakt teplo , tak ja moc ani pyžamá neobľubujem,teda také teplejšie 😀

zuzana0612
5. okt 2010

u nás tiež mrholilo dnes. celý deň. také na nič počasie. ani sa mi nechce ísť na bus. dnes som trochu dlhšie v robote. ale už pôjdem za necelú hoďku mi ide bus. tak pôjdem tak, aby som to mala akurát. aby som nemusela dlho čakať, ale ani aby som sa nenaháňala.
ja som na VŠ mala iba jeden problém, že mi vždy cez skúškové rástol jeden zub múdrosti. to tak trvalo celých 5 rokov. a narástol mi iba ten jeden.... 😀. stačí.

tanyja
autor
5. okt 2010

haló haló, kde ste žienky? som tu zase sama? teda doma nie - drahý už došiel, akurát sa išiel okúpať do vody po mne a po malom - to je teda šetrenie 😀 😀 , len toho plynu bude viac spotrebovaného 😠
dnes sme mali schôdzu, tak suseda, čo býva na jednotke, vykrikovala, že prečo sa robí šikmá strecha, keď inde robia rovnú a netečie - zatiaľ, lebo tí, čo bývajú navrchu, majú tak strašne fľakaté steny, že ona by tam určite nebývala..
a že prečo máme platiť viac do fondu, lebo máme balkón a že ona si ho sama dala urobiť, tak platiť nebude a jedná sa o asi 0,80€ navyše mesačne... a ona na to nemá !!! a dala si zaskliť balkón za 1000€ , no komment

to je strašné, čo sa to stalo v maďarsku, aj som mala zimomriavky

ypsinkova
5. okt 2010

@tanyja ahoj,už som tu ako na koni 🙂 hm,keď to ináč nejde,tak to musíte s vodou riešiť aj takto 🙂
no najviac šetria tí ľudia,čo majú najviac peňazí,tak to vždy bolo a bude 😀 treba ju poľutovať,že aká chuderka,keď nemá ani 80 centov nazvyš 😀
my máme tiež susedu,tiež taka skrblíčka a stráži si každý cent a šetrí na všetkom dokonca aj na sebe,nepochopím takých ľudí .... čo potom s tými peniazmi ? 😝
@zuzana0612 ja už som bez zubu múdrosti , môj musel von , neuveriteľne ma bolel a len problémy s ním boli..tak teraz už len hlúpnem 😀

tanyja
autor
5. okt 2010

@ypsinkova mne vyšli dva a ani som o tom nevedela 😀 a tie druhé dva ešte nevyšli, tak ja zostanem asi navždy na poly blbá 😀 😀
tá dotyčná suseda už síce nerobí, ale poberá aj vdovský, takže úplne bez príjmu nie je
a ja vďačne zaplatím, len nech robia balkóny - prší nám krížom cez balkón - sú v katastrofálnom stave, keby si ho videla, zhrozila by si sa
drahý už spí a zajtra možno nepríde domov, tak ak nepríde, posúvam varenie a ja si urobím šalát z kuracieho mäsa, ešt mi zvýšili 3 pečené stehná, a škoda ich nechať Bennymu 😀 😀 (hav hav)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre